X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena1984 wrote:
    Byłam wczoraj na wizycie i w zasadzie wszysyko zostało po staremu lekarz nie zwiększył dawki leków stwierdził, że jestem dobrze zabezpieczona. Nastepna wizyta za 4 tygodnie , a 22.01 połówkowe mam. Po świętach będę mieć wynik DNA trochę się boję.

    Lena, będzie dobrze, zobaczysz!
    Ja też robiłam testy dna, mimo że pappa wyszła ładnie.
    Wyniki powinnam mieć po 20.12

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Lena, będzie dobrze, zobaczysz!
    Ja też robiłam testy dna, mimo że pappa wyszła ładnie.
    Wyniki powinnam mieć po 20.12
    A w jakim celu robiłyście te badania DNA? nie bardzo jestem w tym w temacie :)

    uwo99jcga48s16g3.png
  • Lena1984 Ekspertka
    Postów: 226 183

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Lena, będzie dobrze, zobaczysz!
    Ja też robiłam testy dna, mimo że pappa wyszła ładnie.
    Wyniki powinnam mieć po 20.12

    Dzięki Magda :)
    U mnie właśnie Pappa nie wyszła ładnie dlatego się boję. Mam ryzyko ZD 1:170.

    oar8rjjgv1h3pwf7.png
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które są po wizycie ciesze się że same dobre wiadomości :)

    Za dziewczyny przed wizytami dzisiejszymi czy jutrzejszym trzymam mocno kciuki.

    Ja dziś ledwo żyję. Po wczorajszych złych wiesciach przez całą noc miałam koszmary. A wizyta dopiero w przyszły piątek. A ja po przerobieniu w nocy kilku scenariuszy poronienia jestem posrana ze strachu :(

    jolciaa171, czarnulka24, Madamee92 lubią tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Denmark wrote:
    Analizuje ostatnie USG i tak się zastanawiam czy to normalne że dziecko ani raz się nie poruszyło, mimo że lekarka kazała mi poskakać i potrząsnąć brzuszkiem, ona sama tak mocno głowicą jeździła po brzuchu że czasami czułam ból. Dziecko było ułożone główką do dołu i tylko raz widziałam jak machnął nóżką. Lekarka tylko śmiała się że straszny leniuszek ale tutaj wszystko bagatelizują dlatego się zastanawiam czy to normalne że aż tak mocno spał że nic nie było go w stanie dobudzić. Jak myślicie?
    Serduszko biło 168 uderzeń na minutę więc wszystko było w normie.
    Jutro kolejne USG i już wymyślam różne scenariusze.

    U mnie na jednej z wcześniejszych wizyt maluszek przez chwilę podskakiwał i machał rączkami i za chwilę zasnął (tak to wyglądało). Na prenatalnych to już w ogóle był spokój, chyba tylko lekkie poruszenie ręką i też lekarka stwierdziła, że bardzo spokojne dziecko :) Z córką też tak miałam, że chyba na każdej wizycie był spokój, aż się chwilami martwiłam, czy to jest w porządku ;) Ale było wszystko w porządku i mam nadzieję, że tym razem też tak jest :)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alala-gratuluję!
    Dziewczyny, powodzenia na wizytach-dzisiaj dla równowagi tylko dobre wieści przewiduję :-).
    U mnie na początku USG były spokojne, ale potem istna dyskoteka. Podobno jak jeden się rusza to pobudza drugiego.

    jolciaa171, GreenK, Alala lubią tę wiadomość

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Dokładnie jest tak jak mówi Jola. Ja miałam 12+4 i maluch leżał na pleckach i tylko machał nogami. Dzięki temu wszystko sprawnie udało się pomierzyć, bo nie fikał koziołków, ale też nie spał. Może Twój spał i to dlatego. Bo takie maluchy jak śpią, to się często chowają. Mnie lek. kazał się bardzo najeść przed wizytą, żeby dziecko nie spało.

    U mnie na prenatalnych 11w6d też maluch leżał spokojnie, a jak byliśmy przedwczoraj na USG to szalał tak, że nawet nie udało się zdjęcia złapać. Nie ma mowy, że jakiekolwiek pomiary by zrobili :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 11:06

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolciaa171 wrote:
    A w jakim celu robiłyście te badania DNA? nie bardzo jestem w tym w temacie :)

    Ja robiłam dla własnego spokoju i wiedzy. Uważam, że jeśli mnie na to stać, to wolę zrobić, żeby mieć 99,9% pewności, że moje dziecko urodzi się zdrowe.

    Więcej: https://mamaginekolog.pl/nipt-czyli-badania-wolnego-plodowego-dna-z-krwi-matki/

    Izieth lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena1984 wrote:
    Dzięki Magda :)
    U mnie właśnie Pappa nie wyszła ładnie dlatego się boję. Mam ryzyko ZD 1:170.

    Faktycznie sporo, ale Ty mówiłaś, że masz już 35 lat, a PAPPA to jest statystyka. Nie ma wielu kobiet rodzących w tym wieku, porównując do przedziału powiedzmy 20-30.
    Statystyka mówi, że najwięcej kobiet rodzących dzieci z ZD, to kobiety w wieku 22-32, ale to tylko dlatego, że w tym przedziale wiekowym kobiety rodzą najwięcej i najczęściej. Ja mam 31 lat i ZD skorygowany z PAPPA wyszedł mi 1:6695, ale tak jak napisałam wyżej, wolę wiedzieć więcej niż mniej, więc i tak zrobiłam NIPTa,

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Madamee92 Ekspertka
    Postów: 191 251

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy cytologię można zrobić w 2 trymestrze?
    Nie miałam robionej w tej ciązy a ostatnią aktualną robiłam w grudniu zeszłego roku o teraz nie wiem czy mam robić czy jest aktualna...

    f2w3rjjgcmco5o1l.png

    Musi być dobrze ❤



    [*] Aniołek 9 tc
  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamee92 wrote:
    Dziewczyny czy cytologię można zrobić w 2 trymestrze?
    Nie miałam robionej w tej ciązy a ostatnią aktualną robiłam w grudniu zeszłego roku o teraz nie wiem czy mam robić czy jest aktualna...

    zapytaj lekarza :) ja miałam robione przy pierwszej wizycie w 6 tyg ciazy, w zasadzie pierwsze co zrobił to zapytał kiedy była robiona i zaprosił na cytologie :D

    Madamee92 lubi tę wiadomość

    uwo99jcga48s16g3.png
  • Madamee92 Ekspertka
    Postów: 191 251

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle ostatnio źle śpię w nocy, nogi mnie "rwą" jakbym miała jakiś zespół niespokojnych nóg, a do tego doszło, że mam jakąś nadwrażliwą skórę i kłuje mnie prześcieradło, kołdra w różnych miejscach ciała... Ostatnio się nie wysypiam, masakra.

    f2w3rjjgcmco5o1l.png

    Musi być dobrze ❤



    [*] Aniołek 9 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamee92 wrote:
    Dziewczyny czy cytologię można zrobić w 2 trymestrze?
    Nie miałam robionej w tej ciązy a ostatnią aktualną robiłam w grudniu zeszłego roku o teraz nie wiem czy mam robić czy jest aktualna...

    Możesz, ja zamierzam robić w przyszłym tygodniu :)

  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mocne kciuki za wizyty ja w sobotę wizytuje o 13 i nie powiem też stresik już jest.... Właśnie siostra do mnie napisała że koleżanka z pracy oznajmiła że odchodzi na l4 bo jest w 6 miesiącu w ciąży i wg wcześniej nic nie wiedziała dopiero na rutynowe wizycie u ginekolog się dowiedziała.... No powiedzcie mi jak to możliwe bo w mojej głowie to się nie mieści jak do 6 miesiąca mozna nie zauważyć ciąży...

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamee92 wrote:
    Dziewczyny czy cytologię można zrobić w 2 trymestrze?
    Nie miałam robionej w tej ciązy a ostatnią aktualną robiłam w grudniu zeszłego roku o teraz nie wiem czy mam robić czy jest aktualna...

    Myślę że możesz. Ja w poprzedniej ciąży jak powiedziałam lekarzowi na początku ze dawno nie miałam to sam powiedział ze zrobimy w II trymestrze.

    Alala lubi tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Madamee92 Ekspertka
    Postów: 191 251

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi91 wrote:
    Dziewczyny mocne kciuki za wizyty ja w sobotę wizytuje o 13 i nie powiem też stresik już jest.... Właśnie siostra do mnie napisała że koleżanka z pracy oznajmiła że odchodzi na l4 bo jest w 6 miesiącu w ciąży i wg wcześniej nic nie wiedziała dopiero na rutynowe wizycie u ginekolog się dowiedziała.... No powiedzcie mi jak to możliwe bo w mojej głowie to się nie mieści jak do 6 miesiąca mozna nie zauważyć ciąży...
    O matko!! Szok :O
    To chyba świadczy o bardzo niskiej wiedzy na podstawowe tematy jak nawet miesiączka...

    f2w3rjjgcmco5o1l.png

    Musi być dobrze ❤



    [*] Aniołek 9 tc
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już nie mówię o miesiączce bo znam sama dziewczynę co ma raz na pół roku ale rosnący brzuch piersi... Ruchy dziecka no nie umiem tego w swojej głowie poukładać :p

    Madamee92 lubi tę wiadomość

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Madamee92 Ekspertka
    Postów: 191 251

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak to jest z tym leżeniem na plecach w ciąży? Na niektórych stronach jest napisane, że od 15tc powinno się już nie leżeć na plecach bo brzuch uciska naczynia krwionośne i jest gorsze krążenie.
    Z drugiej strony przeciez w 15tc jest dopiero niewielki brzuszek więc nie wiem jak do tego podchodzić.

    f2w3rjjgcmco5o1l.png

    Musi być dobrze ❤



    [*] Aniołek 9 tc
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że po wczorajszych historiach na forum nie mogę dojść do siebie ani na niczym się skoncentrować...Po prostu znów się boję. I jeszcze czekam na wyniki posiewu.
    Niby mnie nic nie piecze ale sikam bardzo często i coś mnie tak ciągle kłuje...

    2019 Natalka
  • asiiia23 Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny , jestem tutaj nowa :) Mam takie pytanie.
    5.12 miałam wizyte u swojego ginekologa i wyszło , że jest 12tc3 , a 6.12
    miałam badania prenatalne i na usg jest napisane , że 13tc3 .
    Na które mam patrzeć ? ;/

    Hooney lubi tę wiadomość

    w57v3e3k7gn4baw8.png
‹‹ 233 234 235 236 237 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ