X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2015 ;)
Odpowiedz

Mamusie luty 2015 ;)

Oceń ten wątek:
  • niki640 Ekspertka
    Postów: 188 207

    Wysłany: 6 lutego 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusiaa jak się czujesz bo Ty już na końcówce? Jak ja się cieszę że już się pozbyłam brzucha i odzyskałam swoje ciało i sprawność, te końcówki ciąży są strasznie męczące dla mnie i ograniczające.
    My z Agatką póki co nie mamy większych problemów, dni wyglądają różnie, czasem wisi na piersi cały dzień że nic nie mogę zrobić a czasem pośpi kilka godzin nawet, noce nie są takie złe. Ja w domu jestem w stanie ogarnąć najmłodszą dwójkę ale już dwa tyg. ze wszystkimi dziećmi w domu, ze wzgl. na ferie, trochę mnie przeraża 😩 no nic damy radę, oby mi się nie rozchorowali bo to by było jeszcze gorsze i tego szpitala w domu boję się najbardziej.
    A wy jak sobie radzicie z maluchami? Ja już wyprawiałam urodziny, Karol miał wspólnie z Roksaną, on z 2 lutego a ona 17 styczeń a teraz przy noworodku i tak nie miałabym jak ogarnąć tego dwa razy, za rok dziewczynki będą miały wspólnie urodziny bo są ze stycznia i tydzień różnicy między nimi.

    l22nvcqg251x40uy.png

    201502024570.png

    atdc3e5eopf5p6ow.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 6 lutego 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoznione zyczenia urodzinowe!
    U nas Luna za 2 dni! Szok. Mamy juz 5-latki w domu! Ja sie troszke stresuje, bo pierwszy raz impreza z kolezankami z przedszkola a nie sama rodzina!

    Fajnie, ze Agatka bezproblemowa. Dni Ci sie niedlugo unormuja. A wczoraj bylo sw. Agaty, wiec chyba tez imieniny?

    Niki Ty masz z poczatku roku zimowe dzieci blisko siebie a ja z kolei mam sredniej corki urodziny dzien po moich a 2 dni pozniej meza, wiec pod koniec lipca bede chyba pikniki rodzinne robic zamiast osobnych przyjec urodzinowych 😉

    Co do radzenia sobie to jest roznie, bo u nas we wsi przedszkolna grupa dla 4-latkow to tylko 2,5 godziny dziennie, wiec wiecej z tym zachodu niz gdyby caly dzien miala byc. Ja rano wsadzam w autobus szkolny i szykuje siebie i malenka do pracy i jade do pracy a maz odbiera o 10:30 z przedszkola razem ze srednia corka. Raz w tyg. mniej wiecej dziadek ja odbiera.
    A dzisiaj poranna grupa przedszkolna nie miala zajec przez pogode i ja tez w te dni mam wolne od pracy, wiec jestem w domu ze wszystkimi trzema i jest Meksyk 😵😄 Starszaki wlasnie zdrowieja po ponad tygodniowym przeziebieniu, wiec nigdy nie jest nudno. Dni mi leca jak szalone z kopyta!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 19:41

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • niki640 Ekspertka
    Postów: 188 207

    Wysłany: 7 lutego 2020, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Luny, daj znać jak impreza się udała bo u nas jeszcze nie ten etap że kolegów zaprasza 😉

    To faktycznie więcej zachodu z przedszkolem skoro to tylko 2,5 godziny, u mnie nawet nie miałby kto dzieci odebrać o tej godzinie. Moi to czasem i do 16tej siedzą w przedszkolu i to jest super 🙂 w dodatku bardzo lubią jeździć do przedszkola bo tam mają z kim się bawić, robią różne ciekawe rzeczy a w domu to się nudzą i najczęściej jak nie mają zajęcia to sobie nawzajem dokuczają, kłócą i biją. Głośno to u nas jest zawsze chyba że oglądają akurat bajki, śpią albo robią coś czego nie powinni więc dłuższa cisza wymaga kontroli 😁

    Laurka co to za praca że zabierasz maluszka bo jakoś sobie nie wyobrażam opieki i pracy zawodowej tym bardziej że masz wymagającą córkę.



    l22nvcqg251x40uy.png

    201502024570.png

    atdc3e5eopf5p6ow.png
‹‹ 3547 3548 3549 3550 3551
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ