X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica moja siostra też ma to w wersji plastikowej i chciała mi to dać dla małej ale to chyba za wcześnie...
    No i wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń ;)

    Ja za tydzień robię imprezkę urodzinowa 😆 jakiś grill party dla najbliższych 😉


    symbolica lubi tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 29 maja 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się właśnie drewniane podobają 🙂. Mały widział u swoich braci ciotecznych i był zainteresowany 🙂.

    Dwa lata temu dokładnie w Dzień Dziecka dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Po cichu liczyłam, że może historia się powtórzy a tu dziś okres mnie nawiedził😒.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2020, 21:12

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 29 maja 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutyska moje największe marzenie się spełniło czyli Jacek. hmm marzenia.. coś się wymyśli. Dzięki!

    Malami podglądałam te kulodromy w necie i.bardzo fajnie się prezentują. Szkoda że się nie udało, znam ten bòl.. trzymam kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2020, 21:22

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 29 maja 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, dołączam się do życzeń!

    Co do ciąży to raczej tak na luzie podchodzę, ale radość byłaby wielka🙂.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 29 maja 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica wszystkiego najlepszego!! :)

    Ja o ciazy dowiedzialam sie 23.05. A w tym miesiacu okres przyszedł juz 20.05 wiec lecimy z kolejnym cyklem.

    Gdzies mam w glowie ze nie zajde dopoki nie odstawie malej od piersi ale nie potrafie sie jakos za to zabrac.

    My tez kochamy pucia :)

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 29 maja 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artemida, ja czuję tak samo, ale końca kp nie widać. Mam w planach od czerwca zacząć odstawiać, ale z drugiej strony trochę mi żal ehh 😁.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2020, 21:43

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica wszystkiego Najlepszego 😊

    Czy jest ktoś z jednym dzieckiem kto nie myśli narazie o kolejnym ? 😉

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za życzenia.

    Malami żal zrozumiały bo dla dziecka to duża korzyść, ale nie tylko dla niego - dla nas też czyli mniejsze ryzyko nowotworòw. Co się odwlecze to nie uciecze a to dzieciństwo tak szybko mija.. dobrze, że podchodzisz na luzie do tego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2020, 22:43

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina my jeszcze nie myślimy nawet o drugim dziecku ;)
    Symbolica zdrówka !!! 1oo lat :)

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1200 1250

    Wysłany: 29 maja 2020, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje kpi doskonale mi odebrało chęci na drugie dziecko.

    Tez powoli myśle żeby przestać „karmić” tj w moim przypadku ściągać mleko. Schodzę z ilości sesji, zaraz będę „tylko” na 3.

    Zofia ma 9 zębów. Wszystkie 1 i 2 i jedna 4 (dolna), i teraz druga dolna idzie.

    Na dzień dziecka kupiliśmy jej wspólnie z dziadkami kuchnie. I jest zachwycona. Zamyka wkłada warzywa, pokazuje ze nie ma (rozkłada raczki) otwiera, wyjmuje i się cieszy i tak w kółko.

    Jedyne co mnie mocno zastanawia i przeraża to to, jak zachowuje się przy Babci. Wymusza wszystko i robi co chce- ale to tez wina Babci bo nie reaguje. I jak ja jestem w domu i oderwę się od laptopa to widzę ze np Zofia maluje po ścianie a Babcia się z tego śmieje... albo po szafie. No nie powiem, ale mocno się zdenerwowałam. I to na Babcie, a nie na Zofię. Już wiem skąd po całym dniu z Babcia wieczorami ja muszę „prostować” dziecko i przez weekend. Rozmawiałam już z teściowa o tym, ale jej argument ze „ja już zapomniałam jak się wychowuje dzieci”, albo „ja na Zofię krzyczeć nie będę „ (nie trzeba krzyczeć, działa na nią stanowcze „nununu”, albo (uwaga hit!) „jestem za stara trzeba było urodzić 3 lata wcześniej” to mi ręce opadają. Ale żeby nie było, babcia jest w dobrej kondycji, nie ma 60 lat i pare mc temu jeszcze dorabiała sobie w sklepie....

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 30 maja 2020, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina my też póki co pasujemy z powiększaniem rodziny :)

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 30 maja 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co polecacie na katar ? Przezroczysty...mała chyba wczoraj zawiało po kąpieli :(

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 30 maja 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ruda! Jak tylko przeźroczysty jest katar to może być alergia na coś. Inhalacje z soli i odciąganie? a może coś się zaczyna.. jak ja oddałam pierwszy raz młodą do prywatnego przedszkola na pròbę to z katar ale zielony, bakteryjny przez dwa tygodnie miała.. i nie zaczęła tam.chodzić tylko pòźniej do publicznego..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 09:28

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda oby nic się nie rozwinęło, może wystarczy tylko woda morska i odciąganie, jak ma zatkany nosek to na noc może plasterki aromactiv, nie wiem jak z tymi inhalacjamibale lekarz mi kiedyś mówił ze jak katar leisty żeby nie robić bo może zacząć spływać po gardle 🤷‍♀️

    Ogólnie my kiedyś będziemy chcieli drugie ale jeszcze nie teraz 😊

    Od dzisiaj otwarte płace zabaw, wybieracie się? My mamy pod blokiem fajny rzadko są na nim inne dzieci (przynajmniej tak było ale w sumie była jesień zima).

    My pójdziemy jeżeli innych dzieci nie będzie 😊 Maksiu się ucieszy chociaż ładnie bawi się bez placu zabaw, zrywa kwiatki, rzuca kamyczki do wody, bawi się samochodzikami, jeździ swoim pociągiem, obecnie szaleje w kałużach, gramy w piłkę, nauczyliśmy się radzić ☺️

    Aaa no i ja bez maseczki w końcu wyjdę na spacer 😁

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katar przezroczysty ale leje się z nosa kupiłam nasivin kids i kicha jak szalona :(

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie popatrzyłam na ten kulodrom i my mamy w tym stylu samochodziki z lidla o właśnie ostatnio strasznie to polubił 😊

    961l20mmezoojidp.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 30 maja 2020, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek żłobek odpada :( wątpię żeby przeszedł jej ten katar :( leje się jak z kranu :(

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 30 maja 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ja też mam takie samochodziki tyle że z Biedronki i dostanie niebawem. Dodatkowo pochowałam polowę zabawek na poczatku maja więc też niedługo wyciągnę i schowam te ktòre mu się opatrzyły już.

    Ruda dajesz Ali tej olej z czarnuszki? Bo ja zaczęłam młodemu dawać w strzykawce 5ml (3ml oleju+2ml wapna w płynie do smaku ) i wypija strzykawkę. Ponoć olej ten działa m.in.przeciwalergicznie, obniża histaminę - dzieci mogą 5 - 7,5ml czyli łyżeczkę lub pòltora dziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 11:44

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 30 maja 2020, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda to chyba miała kąpać Alę w tym oleju 🙂.

    Jakie te kuchnie dla dzieci macie? Dajcie jakieś linki, może się jednak zdecyduję🙂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 11:57

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z Lidla i polecam ☺ obecnie niedostępna... Mam ja też z polecenia także nie tylko moim dzieciom się podoba 😉

    https://www.lidl-sklep.pl/PLAYTIVE-JUNIOR-Drewniana-kuchnia-do-zabawy/p100267011

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 12:50

‹‹ 1511 1512 1513 1514 1515 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ