X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ej_est wrote:
    A moja córa okropnie chora...temperatura 39,6°, ochrypnieta jest tak, ze boje się, ze jutro całkiem straci głos, kaszle, cieknie jej z nosa :(. Najgorsza ta temperatura bo ona ma straszna „tendencje” do wysokich temperatur i bardzo trudno jej zbić. Ibuprom w ogóle rady nie daje czy go weźmie czy nie nie ma różnicy. Najlepiej działa na nią Kidofen duo to jest paracetamol z ibuprofenem i tylko po nim gorączka spada, ale jest tylko na receptę i jak na złość się skończył. Boje się nocy :(

    Jutro o 14 pediatra

    Współczuję, zwłaszcza temperatury, bo pewnie czeka Cię nieprzespana noc...
    A próbowałaś podawać naprzemiennie iboprofen i paracetamol? Jak temperatura nie spada to najlepszy sposób.
    Polecam bardzo ten wpis Pana Tabletki http://pantabletka.pl/paracetamol-i-ibuprofen-co-na-goraczke/

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Ale dupa, ludzie nie myslą :/ mnie tak tez ostatnio załatwili, 2 tyg temu nie powiedzieli ze są na lekach i w efekcie ja miałam zapalenie krtani, a ode mnie moj Mąż tydzien na l4 :/...
    Papatko możesz mi powiedzieć jak sie leczyłas?Bo u mnie chyba się zaczynaja problemy z krtanią...tydz.temu miałam 2 dni ból gardła, przeszło a teraz pieje jak kogut i boli mnie szyja , naszczęście nie mam temperatury.:(

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ej_est wrote:
    A moja córa okropnie chora...temperatura 39,6°, ochrypnieta jest tak, ze boje się, ze jutro całkiem straci głos, kaszle, cieknie jej z nosa :(. Najgorsza ta temperatura bo ona ma straszna „tendencje” do wysokich temperatur i bardzo trudno jej zbić. Ibuprom w ogóle rady nie daje czy go weźmie czy nie nie ma różnicy. Najlepiej działa na nią Kidofen duo to jest paracetamol z ibuprofenem i tylko po nim gorączka spada, ale jest tylko na receptę i jak na złość się skończył. Boje się nocy :(

    Jutro o 14 pediatra

    Ej_est może przyda się też kalkulator syropów przeciwgorączkowych od mamyginekolog, słyszałam że sprawdza się super bo na ulotka zazwyczaj jest zanizona dawka leku i w szerokich przedziałach wagowych tutaj link :)
    https://mamaginekolog.pl/kalkulator-objetosci-syropu-przeciwgoraczkowego/

    Dużo zdrówka dla córeczki! :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 20:53

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Black_Lilith wrote:
    U nas z tym L4 wcale nie było łatwo. W szpitalu nie wystawiają, odesłali nas do lekarza rodzinnego. Generalnie musi być powód, żeby takie zwolnienie dostać, lekarz wcale nie ma obowiązku go wystawić. Najmniejszy problem jest po CC. Ja się po vacuum bardzo źle czułam przez pierwszy tydzień i jak lekarz zobaczył dokumenty z wypisu, w których jeszcze była notka o zagrażającej zamartwicy płodu, to bez problemu wystawił zwolnienie. Ale tylko tydzień. Nie wiem co trzeba zrobić, żeby dostać dwa tygodnie, ale może to nie być proste.
    U nas za to przy wypisie bez problemu to dają i nawet byli mocno zdziwieni ze my nie braliśmy ;) Teraz za tona pewno skorzystamy bo podobnie jak inne dziewczyny mam obawy o początki zwłaszcza ze między Alą a Wojtusiem będzie tylko 16 msc roznicy :)

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1189 1228

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 09:11

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    U nas za to przy wypisie bez problemu to dają i nawet byli mocno zdziwieni ze my nie braliśmy ;) Teraz za tona pewno skorzystamy bo podobnie jak inne dziewczyny mam obawy o początki zwłaszcza ze między Alą a Wojtusiem będzie tylko 16 msc roznicy :)

    Pewnie, że się nie ma nad czym zastanawiać. Ja bym korzystała, bo to też jest czas kiedy możesz zebrać siły i się nieco po porodzie zregenerować.
    U nas w szpitalu niestety pewnie nic się w tym temacie nie zmieniło.

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Black_Lilith wrote:
    Pewnie, że się nie ma nad czym zastanawiać. Ja bym korzystała, bo to też jest czas kiedy możesz zebrać siły i się nieco po porodzie zregenerować.
    U nas w szpitalu niestety pewnie nic się w tym temacie nie zmieniło.
    Dzisiaj zaczęłam się zastanawiać jak to będzie teraz jak wrócimy z Wojtusiem a moj mąz mi przypomniał jak w piątek wyszłam ze szpitala po 2 dniach od porodu Ali a w sobotę od rana sprzątałam mieszkanie bo było zrobione nie po mojemu :-P Oczywiście skwitował moje obawy ze ja to niezniszczalna jestem i byle porod mnie nie pokona nie to co jego np. ostrogi :-P. Tylko ciekawe czy tym razem tez będzie tak lekko , może limit łatwych porodów wyczerpałam i teraz będzie masakra :-| ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 21:14

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja jak nie dostanę zwolnienia w szpitalu spróbuję jeszcze u rodzinnego (takie l4 może wystawić szpital, ginekolog prowadzący ciążę lub nasz lekarz rodzinny).
    Jeśli nie uda się z l4 na mnie to mąż weźmie l4 na opiekę nad dzieckiem. To ten plus mając już jedno dziecko w domu, że gdy my jesteśmy w szpitalu i po porodzie nie ma sie kto zająć starszym dzieckiem mąż może bez problemu wziąć na nie l4

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 21:13

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Black_Lilith wrote:
    Współczuję, zwłaszcza temperatury, bo pewnie czeka Cię nieprzespana noc...
    A próbowałaś podawać naprzemiennie iboprofen i paracetamol? Jak temperatura nie spada to najlepszy sposób.
    Polecam bardzo ten wpis Pana Tabletki http://pantabletka.pl/paracetamol-i-ibuprofen-co-na-goraczke/

    Black dziękuje ci! Szukałam właśnie w internecie czy można jakos ten paracetamol z ibuprofenem stosować naprzemiennie bo pomyslałam, ze to moze pomoc, ale nie umiałam nic sensownego znaleźć. A ten artykuł super to objaśnia. Zaraz maz poleci do całodobowej apteki bo nie mam paracetamolu i kupi. Mam nadzieje, ze to pomoże

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroKaro wrote:
    Ej_est może przyda się też kalkulator syropów przeciwgorączkowych od mamyginekolog, słyszałam że sprawdza się super bo na ulotka zazwyczaj jest zanizona dawka leku i w szerokich przedziałach wagowych tutaj link :)
    https://mamaginekolog.pl/kalkulator-objetosci-syropu-przeciwgoraczkowego/

    Dużo zdrówka dla córeczki! :*

    Tak, tak dziękuje stosujemy ten kalkulator :)

  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Byłam u internisty i mialam:
    -3x dziennie płukanie gardła naparem z szalwi (2 torebki na szklankę wrzatku)
    -do nosa sól morska
    - paracetamol

    Meczylam się prawie 2 tyg a ostatnio miałam taki katar ze aż zęby mnie bolaly tak mi siedzialo w zatokach. Po nocy przeszło na szczęście.

    Dziekuję kochana bardzo za odpowiedz :* Będę próbowała Leczyć się Twoim sposobem oby pomogło.
    Jeszcze raz dziękuję za info :)
    Katar też już mnie męczy ... Dużo zdrówka życzę!

    Papapatka lubi tę wiadomość

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja, a właściwie maz po porodzie z dziewczynami nie miał problemu ze zwolnieniem. W piątek wyszłysmy ze szpitala, a w poniedziałek byłam u mojej rodzinnej z zapaleniem pęcherza i ona sama sie mnie pytała czy maz chodzi do pracy czy ma urlop i on był wtedy na tacoerzynskim tym dwutygodniowym to sama mówiła, ze jak mu sie skończy to ma przyjść to ona mu jeszcze wypisze dwa tygodnie L4 na mnie. Wtedy nie skorzystał bo on połączył tacierzyński z urlopem i w sumie był z nami miesiąc w domu, ale teraz chyba sie pokusimy :) pożyjemy, zobaczymy

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile czeka się ma wyniki krzywej cukrowej ?

    Agnessa lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Dziewczyny ile czeka się ma wyniki krzywej cukrowej ?
    Ja na drugi dzień miałam już wyniki :) w niektórych laboratoriach nawet tego samego dnia są do odbioru

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ej_est wrote:
    Pau. Em jak ja kocham takie „akcje”. Zaraz mi się przypomina jak dziewczyny były malutki miały raptem dwa czy trzy tygodnie i przyszła je dowiedzieć jedna ciocia, która po rozebraniu się i wejściu do mieszkania rzuca hasło „nie będę podchodzić do dzieciaczków bo jestem chora i mam straszny katar”. No myślałam, ze wyjdę z siebie i stanę obok. Pewnie dla wielu osób jestem przewrażliwiona, ale ja naprawdę jestem pies na takie rzeczy. Wiadomo staram się tez zachowywać rozsądek i nie popadać w paranoje, ale słabi mnie, ze nieraz takich podstawowych rzeczy dorośli ludzie nie rozumieją.


    Nie uważam Twojej postawy za przewrażliwienie.
    Ja się do dziś nie mogę pozbierać po historii, kiedy byłam w 8 tc (!!!), a moja szwagierka i jej chłopak mieli do nas wpaść. Rano zadzwonili, że coś się niewyraźnie Tomek czuje, ale że to pewnie zmęczenie. My jasno postaiwiliśmy granicę - jeśli jesteście chorzy NIE PRZYCHODŹCIE. OK, nie chorzy, przyszli. Po śniadaniu i spacerze Tomek źle się poczuł, ja już cała nerw, i chcieliśmy ich po prostu wyprosić, mój mąż dał mu termometr i pokazało... 39 STOPNI. Szybko się pożegnaliśmy. Absolutnie nie rozumiem tych ludzi. Gdyby mi to sprzedał, poronienie byłoby przeciez bardzo prawdopodobne. Facet jest DOROSŁY. A jak się źle poczuł, zapytał czy... może się u nas w łożku położyć <3

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ej_est wrote:
    Black dziękuje ci! Szukałam właśnie w internecie czy można jakos ten paracetamol z ibuprofenem stosować naprzemiennie bo pomyslałam, ze to moze pomoc, ale nie umiałam nic sensownego znaleźć. A ten artykuł super to objaśnia. Zaraz maz poleci do całodobowej apteki bo nie mam paracetamolu i kupi. Mam nadzieje, ze to pomoże
    U nas ZAWSZE na każdej wizycie lekarz mówi "pamiętać: w razie gorączki podawać na zmiane co 4h paracetamol i ibuprofen" W szpitalu nawet dawali na raz czopka z końską dawką paracetamolu i ibuprofen doustny.
    My też z tych co od razu po 40-41 stopni mają i ciężko zbić.
    Okłady z letniej wody (nie zimnej!) powinno się robić na wątrobie/śledzionie ponoć działa najlepiej, ale moje dzieci nie pozwalają sobie i tylko na główkę robię. Do tego daje dużo picia - wody.
    Zdrówka dla Was! Moje skrzaty dopiero się wykurowały, tfu tfu (żeby nie zapeszyć).


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Dziewczyny ile czeka się ma wyniki krzywej cukrowej ?
    u nas w ten sam dzień są po 15 (diagnostyka)

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Karola94c Autorytet
    Postów: 944 578

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja młoda ma gorączkę ... dałam ibufen... i po 2h nadal gorączka.. 38.6 :/ no cóż włożyłam czopka z paracetamolu .. mam nadzieję, że puści

    14.01.2016r - 3580g, 58cm -g.15.00
    3i498u69dg9tllfw.png
    14.02.2019r - 3970g, 59cm -g.00.45
    iv096iye2fv87y8o.png
    6qw2egz2dy2t6mxw.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 5 listopada 2018, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola94c wrote:
    Moja młoda ma gorączkę ... dałam ibufen... i po 2h nadal gorączka.. 38.6 :/ no cóż włożyłam czopka z paracetamolu .. mam nadzieję, że puści
    :( trzymajcie się dziewczynki

    teraz najgorsza pora roku pod względem chorób, wolę już mega mróz co to wymrozi te wszystkie bakcyle


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 6 listopada 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy się w 27 tc :) Belly pokazuje że to juz 7 miesiąc... Hmmm No dobra skoro tak pokazuje :)

    Dzisiaj na wizytę na 16:30 A jutro albo w czwartek nie wiem jak się zbiorę na glukozę :)

    Waga od poczatku prawie 14 kg na plusie.... Bez komentarza. Męża nie było w domu waga mi się trzymała wrócił i za bardzo dogadza:) Jak go nie było musiałam wszystko zrobić sama a teraz on oczywiście nie kochanie połóż się ja zrobie pranie itp. No i mam... Lekarz znowu ochrzani :p

    No ale byle by młoda była zdrowa. Kg się zrzuci...

    Ewelcia85, Papapatka, Ciążowa_Gapsy, Nadzieja22 lubią tę wiadomość

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
‹‹ 438 439 440 441 442 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ