X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny co kupujecie w gemini, tak na szybko macie jakas liste? siedze nad nią i ciągle myślę czy niczego nie pominełam :/


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa_Gapsy wrote:
    Zdrowia, dziewczyny!

    Po tym niedoszłym egzaminie z prawa jazdy i nerwach wokół niego doszliśmy z mężem do bardzo prostego wniosku: w ciąży najbardziej stresują mnie nie jakieś wielkie wydarzenia (bo czym w sumie są zagrożenie grypą, drobne nieporozumienia rodzinne czy nawet egzamin na prawo jazdy), ale sam fakt, że stresuję się stresem i jego konsekwencjami! Dziwne, nie? Najwięcej dokładam sobie poczuciem winy, że coś zrobiłam synkowi i stąd często napięcie we mnie. Jestem na tyle świadoma, że widzę, jakie to zamknięte koło, ale i tak ciężko mi z niego wyjść. Oj, huśtawki emocjonalne najbardziej u mnie się zaczęły pod koniec drugiego trymestru... A zawsze tak bardzo nie chciałam być nadopiekuńczą mamą.

    Jak to jest u Was?

    Ja mam tak, że jeśli coś mnie zdenerwuje/zasmuci to staram się myśleć o czymś innym, żeby Bobinki nie stresować i zazwyczaj się udaje, ale wydaje mi się, że to tylko się zbiera i wraca skumulowane...
    Wczoraj umarł mój kotek, który był z nami prawie 13 lat. Przygarnęłam go z ulicy w moje 18ste urodziny (dlatego mama pozwoliła mi go zatrzymać). Cały czas szukam zajęcia, żeby o tym nie myśleć, bo jak tylko mi się przypomni to łzy napływają mi do oczu same....

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, bumbum! Wraca skumulowane... Dlatego mam taki problem z tym podejściem typu: tylko się nie stresuj... tylko się absolutnie nie stresuj...!" A przeciez wyrzucanie emocji pomaga, a nie połykanie ich!

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I przykro mi z powodu śmierci małego przyjaciela! To kawał czasu...

  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa Gapsy i będziesz do tego egzaminu podchodziła? Czy już pass przed porodem?
    Stresów niestety nie unikniemy...
    Ja mam jakiś niepokój że nic nie mam gotowe ani uprane dla malucha a on się za szybko urodzi mimo że córka w terminie urodzona... Dziś jej pokazywałam filmiki jak była mała i tak się śmiała :D A mały słuchajcie jak fikal jak słyszał jej gruchanie i piszczenie. Uwierzyłam że mieszlaniec brzuszka na prawdę nas słyszy :)

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na BF tylko kupiliśmy dwa komplety pościeli bo druga rzecz 90% taniej a dodatkowo dostaliśmy bon zakupowy więc dobrze się złożyło... :)

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    dziewczyny co kupujecie w gemini, tak na szybko macie jakas liste? siedze nad nią i ciągle myślę czy niczego nie pominełam :/
    Wklejam listę z mojego zamówienia aptecznego w gemini: Termometr microlife nc 200; aspirator elektryczny VITAMMY Colibri; majtki siatkowe szorty Canpol 6 szt; podkłady poporodowe bella; płatki kosmetyczne dla niemowląt; gaziki jałowe Medicomp i motocomp; krem cold Cream Aven; Lovela płyn do płukania; Lovela mleczko do prania kolorów; Lovela mleczko do prania białego; waterwipes chusteczki; pampers procare 38 szt. Rozmiar 1; pampers premium Care pakiet 1 i 2; szczotka do mycia butelek; butelki medela*2 plus smoczek calma; smoczki lovi; krem na brodawki; podkłady higieniczne akuku; silikonowe osłonki na piersi; alantan; linomag; nivea baby kojący krem przeciw odparzeniom; Oilatum baby emulsja do kąpieli; płyn do mycia smoczków Nuk; zestaw do pielęgnacji noworodka nożyczki, obcinacz do paznokci; miękka szczotka do włosów; oliwka bambino; silikonowa nakładka na palec do masowania dziąseł. To moje pierwsze dziecko, wiec mogłam przesadzić...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam jeszcze o wcześniejszym zamówieniu: sól fizjologiczna, octanisept i witamina D w kroplach.

  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 24 listopada 2018, 04:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonisiaK tez mam takie poczucie że to w sumie tuż tuż a ja nic kompletnie nic nie przygotowałam.
    Zbieram się, ale jak wracam z pracy to sił mi brak, więc myślę że w weekend coś ogarnę a jak nie to już na spokojnie w grudniu, zawiozę syna do mamy i zacznę się ogarniać.
    Co do BF to mój mąż uparł się na ekspres do kawy, od miesiąca szukał okazji aż znalazł 2 tyg temu. I wczoraj sprawdzał czy nie przepłacił a cena 500zl większą. Super promocja!
    Ja to tylko synkowi kupiłam jakieś ubrania z myślą o świętach ale też bez szału. Dobre i -20.

    Ola Ola przy pierwszym dziecku tak jest :-) chcesz mieć wszystko co potrzebne i co może się przydac.a przy kolejnym wiesz że pewne rzeczy są zbędne. Ja np nie mogłam przetrawić tych podkładów z Belli. U mnie Canpol lepiej się sprawdził.
    Kolejna noc do bani. Budzę się do łazienki i jak wstanę to po spaniu.

    Dziewczyny przypomnijcie i ten specyfik do nawilżania, że można do nawilżacza powietrza wpuścić kilka kropli. Bo mąż tak chrapie w sezonie grzewczym że tracę cierpliwość!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 04:14

    Ewelcia85, Ola-Ola lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny o 9.30 mam usg, trzymajcie kciuki:)

    Papapatka, baranosia, Ola-Ola, Pepper, Ciążowa_Gapsy, -Mamunia- lubią tę wiadomość

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 24 listopada 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w rozpoczętym 30 tc :) ja juz na nogach a nawet z kawką bo Alusia obudziła się śmiertelnie głodna :-P jak tu spać kiedy dzieć ciągnie za ręce i mówi " mama da, mama da" pokazując na kuchnie :-P
    I dzięki niej zasłużyłam na order "najgorszej matki". Wstałam tak zamroczona ze na zaspokojenie pierwszego głodu dostała parówkę podgrzaną w mikrofalówce :-P
    Pau.Em powodzenia i czekamy na super wieści , napisz potem ile już twoja kluseczka waży :)

    magdaaa88, Pau.Em, Karola94c, -Mamunia- lubią tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 24 listopada 2018, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola-Ola wrote:
    Zapomniałam jeszcze o wcześniejszym zamówieniu: sól fizjologiczna, octanisept i witamina D w kroplach.
    Ja octaniseptu używać nie będe

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 24 listopada 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez rozpoczynam 30 tydzień :) ale ten czas leci. Dziewczyny kiedy zamierzacie zaczac prac ubranka? I jakiś płyny/proszki polecacie?

    Ewelcia85, Ola-Ola lubią tę wiadomość

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 24 listopada 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaaa88 wrote:
    Ja tez rozpoczynam 30 tydzień :) ale ten czas leci. Dziewczyny kiedy zamierzacie zaczac prac ubranka? I jakiś płyny/proszki polecacie?
    No ja chciałabym jeszcze w grudniu poprać , a używam do prania Loveli i do płukania na początek tez a później Lenor Sensitive :)

    Lutyska, magdaaa88 lubią tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 24 listopada 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia moja też jak wstaje to jest umierająco głodna :D Dzis miałam naleśniki wczoraj robione to zjadła jednego na zimno a teraz maluje :)
    ja też do prania używałam Lovela ale bez płynu do płukania żeby za dużo chemii nie było. Po prostu samo mleczko do prania używałam... A teraz małej rzeczy jus piorę z naszymi...

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2019, 22:39

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaaa88 wrote:
    Ja tez rozpoczynam 30 tydzień :) ale ten czas leci. Dziewczyny kiedy zamierzacie zaczac prac ubranka? I jakiś płyny/proszki polecacie?

    Ja w sumie sama nie wiem. Chciałam z tym zaczekać tak do grudnia/stycznia, ale drażni mnie, ze leżą w tych workach te ciuszki i tylko zagracają pokój. Najchętniej już bym je wyprała, poprasowała i schowała do komody, ale z drugiej strony nie chce żeby te 3 miesiace leżały. A prac będę jak nasze ubrania, w naszym proszku i płynie :)

    Powodzenia na wizytach dziewczyny i miłego weekendu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 08:54

    Karola94c lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kubuś waży 1203 g :)
    Szyjka krótsza- 27 mm (było 33)
    Poza tym wszystko ok. Mam więcej leżeć.

    Papapatka, Lutyska, malami91, baranosia, magdaaa88, Karola94c, Ewelcia85, Nadzieja22, Ola-Ola, bumbum, Ciążowa_Gapsy, Straciatellaa, Sylllwus, Pepper, kjt91, Dorota3, KaroKaro, artemida27, -Mamunia-, Kropeczka85, Black_Lilith lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już ubranka poprane, poprasowane i czekają w komodzie. Prałam w proszku Lovela i do tego Silan Sensitive. Delikatny i przyjemny zapach mają :).

    Karola94c, Dorota3 lubią tę wiadomość

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 24 listopada 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    U mnie już ubranka poprane, poprasowane i czekają w komodzie. Prałam w proszku Lovela i do tego Silan Sensitive. Delikatny i przyjemny zapach mają :).
    Taaak szybko? Bedziesz prac drugi raz?

    Ja z praniem czekam do stycznia. W grudniu wypoore tylko część, zeby na wyjazd w razie co miec spakowana torbe :p jak nic sie nie wydarzy to bede drugi raz prac blizej terminu.


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
‹‹ 510 511 512 513 514 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ