X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę długie macie te szyjki;D
    Gapsy mi bada na każdej wizycie na samolocie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Dziewczyny a wy jakie macie długości szyjki? Tak z ciekawości pytam
    Ja mam 2,8 i założony pessar, pracuje nadal, pewnie gdybym poszla na zwolnienie lezałabym w łóżku.

    Magda ja mam w pralce pranie dla dzieci 60 stopni z dodatkowym płukaniem. Ja będę prała normalnie.

  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa Gapsy, dobrze by było jakby badał. Mój sprawdza szyjke, ph i chyba coś jeszcze. Dodatkowo od ok 19 tygodnia szyjka co wizytę na usg sprawdzana.

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Kurczę długie macie te szyjki;D
    Gapsy mi bada na każdej wizycie na samolocie.


    To w sumie bardzo dobrze, wolałabym wiedzieć, co tam u mnie... Następne badanie szyjki pewnie dopiero na USG III trymestru, 13 grudnia. Myslicie, że to za późno?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Mamunia- wrote:
    Ja mam 2,8 i założony pessar, pracuje nadal, pewnie gdybym poszla na zwolnienie lezałabym w łóżku.

    Magda ja mam w pralce pranie dla dzieci 60 stopni z dodatkowym płukaniem. Ja będę prała normalnie.
    Ja właśnie teraz mam niby 2.7 ale twarda i zamknięta. I póki co tylko profilaktyka luteina, bo na tym etapie pessar można założyć gdy będzie poniżej 2.5 cm. A że 6 grudnia mam wizytę to zobaczymy co pani prowadzaca ciążę powie, może zwiekszy mi dawkę luteiny.

    Karola94c lubi tę wiadomość

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em, a luteinę bierzesz dopochwowo? Spotkałam się z poglądem, że to nawet lepsze niż pessar, ale nie wiem, czy czegoś nie mieszam.

    Pau.Em lubi tę wiadomość

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 3,4 cm badana na każdej wizycie co 3 tyg.

    Pau.Em lubi tę wiadomość

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie szyjka 4,5 cm

    My też dziś zamówiliśmy wózek i wyszło 200zl taniej :)
    Wstapiliśmy jeszcze do H&M po drodze i kupiliśmy Heli kombinezon który był podwójnie przeceniony, czapeczkę i 2x body kopertowe. Tatuś dumny bo sam wszytko wybierał :)

    Pau.Em, Karola94c, Ola-Ola lubią tę wiadomość

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie znam długości mojej szyjki. Co wizytę mam badanie ginekologiczne i lekarz mówi, że wszystko ok. Na USG nie miałam nigdy mierzonej.

    Karola94c lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa_Gapsy wrote:
    Pau.Em, a luteinę bierzesz dopochwowo? Spotkałam się z poglądem, że to nawet lepsze niż pessar, ale nie wiem, czy czegoś nie mieszam.
    Tak mam dawkę 100 na noc dopochwowo:)

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 24 listopada 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też na połowkowym miałam tylko mierzona i wtedy to było 3 cm a tak na każdej wizycie badanie 'reczne' i zawsze byla szyjka twarda zamknieta.


    Ja od rana mam ból w prawym boku nie wiem co to.. czy jakieś więzadła czy co ma ktos takie objawy? nie wiem czy powinnam jechac na ip czy poczekać do jutra

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 24 listopada 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjkę mierzoną miałam tylko na połowkowym i miała 4.6 cm. Za to na każdej wizycie gin sprawdza na fotelu czy wszystko jest ok. Chociaż chyba teraz poproszę ją żeby znów zmierzyła.
    Dziś dzień drugi testowania cierpliwości matki. Jakiś leniwy ten mój dzieć. Chciaż 10 ruchów to już w 10 minut naliczyłam. I czuję ją gdzie indziej niż zawsze i może stąd te delikatniej odczucia.

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 24 listopada 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w ciąży powinnyście być badane na fotelu na każdej wizycie.. USG jeśli lekarz chce to robi. Mi robi jedno i drugie (szyjkę mierzy dopochwowo USG i następnie robi zwykłe brzuszne dziecka) na każdej wizycie (mam 4cm szyjkę) bo szyjką może rozwierać się od środka a tego z zewnątrz nie widać. Co do pessaru to zakłada się jeśli szyjką się widocznie skraca i grozi to porodem przedwczesnym.. mam dwie koleżanki z porodem na luty, ktòre je mają- jedna pracuje w biurze, druga musi leżeć przynajmniej do 36tc - jej szyjką ma tylko 1,5cm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 18:48

    Karola94c, Ola-Ola lubią tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 24 listopada 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że szalejecie z wyprawką. Ja zostałam daleko w tyle. Przed światami chcemy kupić łóżeczko i komodę. I muszę pomyśleć o zamówieniu z Gemini.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 18:47

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    Dziś dzień drugi testowania cierpliwości matki. Jakiś leniwy ten mój dzieć. Chciaż 10 ruchów to już w 10 minut naliczyłam. I czuję ją gdzie indziej niż zawsze i może stąd te delikatniej odczucia.

    Skoro liczysz i wychodzi na to, że jest ok to ja bym się nie martwiła. Widocznie malutka inaczej się ułożyła i stąd ta zmiana. U mnie było to samo w zeszły weekend, ruchy czułam bardzo nisko, a nie jak zwykle wysoko nad pępkiem i nie było ich za dużo. Po dwóch dniach wszystko wróciło do normy i cały tydzień czuję małego prawie ciągle, nawet jak chodzę to czuję jak się rozpycha, aż się zastanawiam kiedy on śpi, ale w sumie śpiąc też się można poruszać ;).

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami91 zazwyczaj balanguje gdzieś wysoko po lewej stronie a teraz czuje ją dość nisko po prawej. Już miała takie spokojniejsze dni, ale za każdym razem się martwię. Może to moje łożysko na przedniej ścianie amortyzację ruchy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 19:04

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    Malami91 zazwyczaj balanguje gdzieś wysoko po lewej stronie a teraz czuje ją dość nisko po prawej. Już miała takie spokojniejsze dni, ale za każdym razem się martwię.

    Taki już nasz los :D.

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Taki już nasz los :D.
    Już się nie mogę doczekać kiedy się urodzi. Wiadomo, że też się będziemy martwić, ale jak już będzie po drugiej stronie brzuszka łatwiej jest reagować jak coś się dzieje.

    malami91, Ciążowa_Gapsy lubią tę wiadomość

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna, dokładnie!
    U mnie od wczoraj też jakaś zmiana ruchów, synek kopie mnie jakby do wewnątrz brzucha, po jelitach. I rozpycha się tez do środka. przedziwne uczucie.

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Ja właśnie teraz mam niby 2.7 ale twarda i zamknięta. I póki co tylko profilaktyka luteina, bo na tym etapie pessar można założyć gdy będzie poniżej 2.5 cm. A że 6 grudnia mam wizytę to zobaczymy co pani prowadzaca ciążę powie, może zwiekszy mi dawkę luteiny.
    moja szyjka ma troche ponad 3cm (nie pamietam ile dokladnie), ale gin ostatnio mówil że martwimy się jak jest w okolicach 2,5. Mam luteine doustna 4x, nospa i gdyby coś to mam dzwonić. wizyta 4.12.

    Kurczee Wam też tak ciężko? i się oddycha i ogólnie funkcjonuje? Nie mogę siedzieć normalnie, muszę na pół leżąco bo zaraz mam wrażenie jakby mi się tlen odcinał i czuje, że zaraz padnę.


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
‹‹ 512 513 514 515 516 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ