X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo podobnie, Stracatella. Jestem prawie jak Ty, bo w połowie 27 tygodnia.

  • Karola94c Autorytet
    Postów: 944 578

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    Już się nie mogę doczekać kiedy się urodzi. Wiadomo, że też się będziemy martwić, ale jak już będzie po drugiej stronie brzuszka łatwiej jest reagować jak coś się dzieje.

    Zgadzam się ! . Ja się tak słabo czuję w tej ciąży, że już nie mogę się doczekać rozwiazania

    Makowa_Panna, Lutyska lubią tę wiadomość

    14.01.2016r - 3580g, 58cm -g.15.00
    3i498u69dg9tllfw.png
    14.02.2019r - 3970g, 59cm -g.00.45
    iv096iye2fv87y8o.png
    6qw2egz2dy2t6mxw.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ciężko jest siedzieć - nawet po turecku, mam wrażenie, że dzidzi ciasno wtedy.

    A mam takie może dziwne pytanie, też macie sine pępki? :p

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatella ja tak mam jak się najem. A jak się nachylam żeby buty założyć albo spodnie to btak mi tchu.
    Bumbum ja jak usiądw po turecku to młoda czesto zaczyna tak fiksować, że muszę zmienić pozycje i wtedy jest spokój.

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    moja szyjka ma troche ponad 3cm (nie pamietam ile dokladnie), ale gin ostatnio mówil że martwimy się jak jest w okolicach 2,5. Mam luteine doustna 4x, nospa i gdyby coś to mam dzwonić. wizyta 4.12.

    Kurczee Wam też tak ciężko? i się oddycha i ogólnie funkcjonuje? Nie mogę siedzieć normalnie, muszę na pół leżąco bo zaraz mam wrażenie jakby mi się tlen odcinał i czuje, że zaraz padnę.
    Ja ostatnio też miałam ponad 3 cm, ale ja jestem tylko na luteinie. Pewnie teraz pójdziemy w magnez, nospe i większą dawkę luteiny i kontrola za te 3-4 tygodnie. Zobaczymy jeszcze jak w badaniu ginekologicznym to wygląda. Natomiast tak 2.5 to jest dolną granicą normy, póki jest wyżej to mam się nie martwić.

  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella wrote:
    Dziewczyny przypomnijcie i ten specyfik do nawilżania, że można do nawilżacza powietrza wpuścić kilka kropli. Bo mąż tak chrapie w sezonie grzewczym że tracę cierpliwość!

    Dziewczyny pomożecie? Chodzi o nawilżanie nosa.

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella a może jakiś krople nawilżające do nosa na noc?

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tu kiedyś pisałam o oleju sezamowym Nozoil, ale do nawilżacza powietrza żeby dodać to nie mam pojęcia...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do nawilżacza powietrza najlepsza jest Solanka Zabłocka rozcieńczona przynajmniej 1:3 z wodą - jest świetna do nebulizacji przy wszelkich infekcjach dròg oddechowych dla każdego. Bezpośrednio do nosa sòl morska (może być hipertoniczna) lub nawet zwykła sòl fizjoligiczna w zależności co masz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 20:44

    Sylllwus lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella wrote:
    Dziewczyny pomożecie? Chodzi o nawilżanie nosa.

    A nie chodzi o ta mgiełkę solankowa Zabłocka, o której Black kiedyś mi pisała?
    Mam na butelce napisane, ze m.in. można stosować w urządzeniach do nawilżania

    Teraz doczytałam wiadomość symbolicy. Tylko, ze ja mam na butelce napisane, zeby rozcieńczać 1:2

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 20:47

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydobycie tej solanki odbywa się obok miejsca mojego zamieszkania... Taka ciekawostka. ;-)
    To jest wielka litrowa butla ktòrą się mocno rozcieńcza od 1:5 do 1:3. Ostatnio w aptece za nią płaciłam 8zł.
    To ta: http://www.solanka.pl
    Solanka z Zabłocia inhalacyjna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 20:59

    da8300b52b.png
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 24 listopada 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My leżymy chore:( Gardło zawalone na Maxa. Czuję się strasznie słabo... na szczęście mój mąż nade mną skacze :) Kochany jest.

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 24 listopada 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_E wrote:
    My leżymy chore:( Gardło zawalone na Maxa. Czuję się strasznie słabo... na szczęście mój mąż nade mną skacze :) Kochany jest.
    Lady E czosnek, miòd, syrop z cebuli, ciepłe herbatki z lipy/rumianku...
    Kuruj się. Zdrówka!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 21:30

    Lady_E lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Ja właśnie teraz mam niby 2.7 ale twarda i zamknięta. I póki co tylko profilaktyka luteina, bo na tym etapie pessar można założyć gdy będzie poniżej 2.5 cm. A że 6 grudnia mam wizytę to zobaczymy co pani prowadzaca ciążę powie, może zwiekszy mi dawkę luteiny.
    Ja tez biorę luteine rano i wieczorem.

    Sądzę że po prostu taka nasza budowa ze mamy krótkie szyjki, u mnie lekarz chcial miec większa pewność że nic sie nie stanie, bo siedzenie nie sprzyja szyjce.
    W pierwszej ciąży tez mialam krotka A nic nie brałam. Poród w miarę szybko niecałe 3 godz. Nie wiem czy mam zawdzięcza to szyjce. Ale życzę kazdej z nas takiego. Ja dopiero pożegnała gości także zabieram się za nadrabianie forum.

    Pau.Em lubi tę wiadomość

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 24 listopada 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W kontekście tych niepokojów o maleństwo w brzuchu: czy mamy jakiś inny sygnał, że wszystko jest dobrze, oprócz jego ruchów? Wiadomo, brak krwawienia, USG i badania, ale tak na co dzień?

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 24 listopada 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Mamunia- wrote:
    Ja tez biorę luteine rano i wieczorem.

    Sądzę że po prostu taka nasza budowa ze mamy krótkie szyjki, u mnie lekarz chcial miec większa pewność że nic sie nie stanie, bo siedzenie nie sprzyja szyjce.
    W pierwszej ciąży tez mialam krotka A nic nie brałam. Poród w miarę szybko niecałe 3 godz. Nie wiem czy mam zawdzięcza to szyjce. Ale życzę kazdej z nas takiego. Ja dopiero pożegnała gości także zabieram się za nadrabianie forum.

    -Mamunia- ja ostatnio słyszałam od koleżanki, że nisko umiejscowione łożysko, "niski brzuszek" wpływa na szybszy poród. Ale mój lekarz mówi, że to mit, i rolę odgrywają raczej różne i skomplikowane czynniki, w tym dużą anatomia mamy.

    -Mamunia- lubi tę wiadomość

  • Mila_85 Ekspertka
    Postów: 224 241

    Wysłany: 24 listopada 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szyjkę mam teraz 3cm, na połówkowym było 3,7cm. Łożysko mi się podniosło także od tygodnia już nie muszę brać luteiny. Co wizytę mam badaną szyjkę na fotelu. 7 grudnia mam USG 3 trymestru już się nie mogę doczekać. W poprzedniej ciąży szyjka mi się skracała od 30 tyg musiałam leżeć i ostatecznie urodziłam w terminie. Poród miałam szybki o 2:30 wylądowałam na porodówce a przed 5 urodziłam.

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 24 listopada 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina moja szyjka obecnie 2,9cm i nie biorę nic. Lekarz nie widzi w tym żadnego problemu. Nie muszę też leżeć czy nic takiego. W pierwszej ciąży z rozwarciem chodziłam od 31tc i też nie robiono zupełnie z tym nic. Nie wiem od czego to zależy...pewnie od podejścia lekarza.

    Miłego weekendu!!!

    Pau.Em lubi tę wiadomość

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 24 listopada 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie jakby nie patrzeć, zachowanie szyjki podpada przecież pod anatomię mamy ;)

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 24 listopada 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmierzyłam z ciekawości temperaturę - 37.12 :)

‹‹ 513 514 515 516 517 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ