X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś u kardiologa. Niby jest w miare ok, jakieś płaty mam rozpulchnione i dostałam skierowanie na holtera. Najgorsze jest to, że wszystko prv bo kardiolog na nfz to już zanim by mnie przyjęli to zdążyłabym urodzić i wychowac dzieci.
    Z moich obliczeń wychodzi,że w tym miesiącu wydam na lekarzy 650zł, jeszcze jak będę musiała zrobić holtera ekg to dojdzie plus 350zł i wiem, że może to dziwne, ale jutro podpytam lekarza czy nie moze mnie położyć na oddział na jeden-dwa dni żeby zrobili to wszystko na miejscu na nfz :/
    Kurde człowiek płaci podatki, pracuje x lat, a żeby dostac się do lekarza na nfz to już zdąży się przekręcić.


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie znów coś, byłam w wc i mam na wkładce jakby nitki żywej krwi. Bardzo mało, ale jednak. Nic mnie nie boli, nic mi nie jest :/ Jutro mam wizyte, jak cos sie pogorszy to pojedziemy na ip. Mąż już wyczulony. Czemu w tej ciąży mam takie problemy? normalnie się załamie :(


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    u mnie znów coś, byłam w wc i mam na wkładce jakby nitki żywej krwi. Bardzo mało, ale jednak. Nic mnie nie boli, nic mi nie jest :/ Jutro mam wizyte, jak cos sie pogorszy to pojedziemy na ip. Mąż już wyczulony. Czemu w tej ciąży mam takie problemy? normalnie się załamie :(
    Spokojnie , mam nadzieję że to tylko podrażnienie ścian pochwy i krew się nie powtórzy . Co do lekarzy na NFZ, to nie jest tak ze w ciąży muszą cię przyjąć maksymalnie 7 dni od dnia zgłoszenia sie do specjalisty? Ustawa " Za życiem " o ile się nie mylę .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 23:30

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Jonesey Autorytet
    Postów: 511 557

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś tak jak ja nie może spać? Kurcze tak czytam o waszych dzieciaczkach jakie to niby duże się zapowiadają i strach mnie ogarnia bo mój już miesiąc temu ważył 1588g.. :D jutro mam wizytę to się dowiem ile ten mój smok już waży :) już się nie mogę doczekać i serio nie wiem jak ja dzisiaj zasnę z tego stresu :D

    Straciatella świetnie cię rozumiem ja w zeszłym miesiącu wydalam 1000zl na 2 wizyty lekarskie i trochę badań.. Idzie zbankrutowac z tym leczeniem prywatnym :/
    3mam kciuki też za twoją wizytę jutro, oby wszystko było dobrze!!!

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

    atdc9vvjvmoe0t4i.png
    Nasz Ślub 1.10.2016 <3
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 04:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonesey przybij piątke ;) bezsenność to moja zmora III trym. w kazdej ciąży :( Co do wagi maluszków, to sprawa bardzo indywidualna, a ty kochana masz tp.tak na prawdę na koniec stycznia / początek lutego to twoje maleństwo ma prawo już być nieco większe :) Powodzenia na jutrzejszej wizycie :)

    Jonesey lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka miała oznaczona grupę krwi od razu i ma taka,jak ja: A RH+. Ale u nas musieli,bo mogło wchodzić w grę przetaczanie.

    Ja całkiem dobrze śpię w nocy, tylko wstaje siku 19272616637e7w8 razy ;D

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim :)
    Współczuje nieprzespanych nocy ja raczej dobrze śpię raz tylko wstaje w nocy do toalety mimo, że jestem w stanie w nocy wypić ok 1l.wody.

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęściary :) U mnie Oliwkę całą noc bolał brzuch a rano wymiotowała :( nie poszła do szkoły i mam nadzieję że to zatrucie pokarmowe ( była w niedzielę u koleżanki na urodzinach )a nie jelitówka czy jakis inny wirus ;)

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! Za mną też męcząca noc, non stop się budziłam, a Hela bombardowała po żebrach

    Straciatellaa z lekarzami na NFZ w ciąży jest tak jak napisała Ewelcia85, muszą Cię przyjąć tego samego dnia lub max do 7 dni od daty zgłoszenia, matka prawnik na blogu fajnie to wszystko opisuje i co zrobić jak się trafi na opór i odmowę :)

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robię badania właśnie i siedzę w labo. Kolejka ogromna... :/ mam do zrobienia TSH, toxo i mocz. Mam nadzieję że wyniki będą ok. A już w czwartek wizytę i dowiem się jak szyjka.

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekki i oddychający kocyk? Od razu pomyślałam o dużej 120x120 pieluszce bambusowej

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, chyba coś wisi w powietrzu, ja też bardzo źle spałam. W ogóle nie mogłam się ułożyć i jeszcze w nocy skurcz mnie złapał. Do tego dziś wizyta i miałam nocne rozkminki...
    Zastanawiam się czy brać dziś synka na to USG, na pewno będzie też 3D. A z drugiej strony dopadają mnie głupie myśli - a co jak coś będzie nie tak?

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Lekki i oddychający kocyk? Od razu pomyślałam o dużej 120x120 pieluszce bambusowej

    To się genialnie sprawdza, tylko chyba bardziej latem. My używamy do teraz jak jest ciepło. Zimą może być nieco za cienkie.

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Robię badania właśnie i siedzę w labo. Kolejka ogromna... :/ mam do zrobienia TSH, toxo i mocz. Mam nadzieję że wyniki będą ok. A już w czwartek wizytę i dowiem się jak szyjka.

    A nie możesz się jakoś wcisnąć przed kolejkę?

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2019, 23:16

  • Dorota3 Autorytet
    Postów: 449 338

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja od rana schizuje. A mały się słabo rusza, ciągnie mnie coś w dole brzucha, brzuch jakiś mniejszy, i ważyłam 77 a dzisiaj 75.8 Jutro na badania a za tydzień wizyta. Zwariuje!!!

    25.01.2019 cc <3
    2nn3yx8dc1ou45ss.png
    km5scwa166wjp3xn.png
    km5scwa1efkorj3a.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Black_Lilith wrote:
    To się genialnie sprawdza, tylko chyba bardziej latem. My używamy do teraz jak jest ciepło. Zimą może być nieco za cienkie.
    Niby tak ale z opisu bambus latem chłodzi zimą grzeje. Dla takiego maluszka można zawsze złożyć na pół ;) nic innego lekkiego i oddychającego ale i ciepłego nie znam

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Niby tak ale z opisu bambus latem chłodzi zimą grzeje. Dla takiego maluszka można zawsze złożyć na pół ;) nic innego lekkiego i oddychającego ale i ciepłego nie znam

    W domu jak najbardziej. Pytanie czy to się np. w marcu czy kwietniu na spacer sprawdzi. Tak czy siak, taki bambusowy kocyk zdecydowanie warto mieć, sama bym chciała dla siebie taki duży :-)

    baranosia lubi tę wiadomość

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Black_Lilith wrote:
    A nie możesz się jakoś wcisnąć przed kolejkę?
    Niestety. Luxmed i numerki...:/ w systemie muszą po kolei. Ale spoko dałam radę:)

  • Rose7 Ekspertka
    Postów: 163 263

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    Byłam dziś u kardiologa. Niby jest w miare ok, jakieś płaty mam rozpulchnione i dostałam skierowanie na holtera. Najgorsze jest to, że wszystko prv bo kardiolog na nfz to już zanim by mnie przyjęli to zdążyłabym urodzić i wychowac dzieci.
    Z moich obliczeń wychodzi,że w tym miesiącu wydam na lekarzy 650zł, jeszcze jak będę musiała zrobić holtera ekg to dojdzie plus 350zł i wiem, że może to dziwne, ale jutro podpytam lekarza czy nie moze mnie położyć na oddział na jeden-dwa dni żeby zrobili to wszystko na miejscu na nfz :/
    Kurde człowiek płaci podatki, pracuje x lat, a żeby dostac się do lekarza na nfz to już zdąży się przekręcić.

    W ciąży do specjalisty musisz być przyjęta na nfz poza kolejką. Idź osobiście z kartą ciąży i ustalą Ci termin. Mogą trochę marudzić ale na pewno przy rejestracji jest kartka, że honorowi dawcy krwi, kobiety w ciąży itd są przyjmowani poza kolejnością więc się na to powołaj. Mi sie tak udało dostać do kardiologa i holter też dostanę na nfz, idę po niego właśnie jutro :) na wizytę czekałam tydzień a na holter 10 dni ale nie muszę przynajmniej za nic płacić. Nie daj się spławić

    ckaipc0zomu26t3k.png
    06.2017- punkcja- 40 pęcherzyków-16 dojrzałych- 7 zarodków
    08.2017, 10.2017, 01.2018, 04.2018-transfer :(
    06.2018- punkcja- 20 pęcherzyków- 10 dojrzałych- 6 zarodków
    06.2018- transfer
    9dpt - 94, 11dpt -174, 13dpt -427, 18dpt-3216
‹‹ 551 552 553 554 555 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ