X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 23 września 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nadrobiłam w końcu, bo wczoraj najpierw wizyta u nas koleżanki, a potem obiad rodzinny imieninowy (mój tata Tomasz).

    Cabrera, gratulacje, super, że wszystko dobrze się skończyło :-)

    Aaga, współczuję przejścia z zaksztuszeniem.. A próbowałaś najzwyklejszej butelki Lovi medical 0+ (często ze smoczkiem w zestawie) ? I czy zauważyłaś, że sposób wypływu mleka z butelki zależy w dużej mierze nie od butelki a... temperatury mleka? Jak jest ciepłe wypływa szybko dużym strumieniem, jak jest zimne wolno i dziecko musi się namęczyć. Z dwojga złego lepiej, żeby wypływało wolno, bo mniejsze ryzyko zakrztuszenia, a dwa - dziecko- tak jak przy cycu - musi popracować i się ciut namęczyć, żeby wypłynęło, nie dobrze jest przyzwyczaić je, że samo sobie płynie, bo potem będzie problem z przystawieniem do cyca (z cyca samo nie leci..). Takie moje spostrzeżenia :-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 23 września 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i trzymam kciuki za wszystkie cc :-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 23 września 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Kurde, ale wam zazdroszczę 😀 u mnie jeszcze 3 tygodnie jeśli będzie maluch w terminie. Już się nie mogę doczekać ❤️
    Ja też 3 tyg , bo CC mam mieć w 39tc. Ja to póki co się modlę żeby donosic do tego terminu i żeby nic się nie wydarzyło

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 23 września 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    silent wrote:
    Trzeba najpierw zadzwonić zarejestrować się na kwalifikację, do samego zapisania przez tel nie musisz mieć skierowania. Ja dzwoniłam jakoś 3 tygodnie temu, także już chyba możesz dzwonić. Skierowanie przynosi się na samą kwalifikację. Kwalifikacje są chyba w poniedzialki i środy, po skończonym 36 tc, choć ja byłam dziś w 35+2, bo potem podpisywalam umowę na apartament i poprosilam czy mogę kilka dni wczesniej. Trzeba sobie zarezerwować 2h, trzeba się najpierw zglosic przy stanowisku nr 6 w głównej rejestracji tej z numerkami. Potem wywołują nazwiskami, nie wiem co decyduje o kolejności :p w środku minuta-pięć, robią dosłownie 2-sekundowe usg, chyba tylko żeby zobaczyć akcje serca. Całość trwała 5-7 minut. Jak powiedziałam o rozejsciu spojenia w pierwszej ciąży to lekarka sama namawiała do cc. Nawet pytala czy chcę 18.10 czy może jakiś inny dzień,spoko. Pierwszy raz tam byłam :)
    Dzięki ;)czyli sugerując się Twoimi terminami to ja będę mieć koło 31.10 :) W przyszłym tyg mam mieć skierowanie to już poczekam z telefonem ;)

    silent lubi tę wiadomość

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 23 września 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A A a i jakie są wytyczne, dzień cięcia się zgłaszasz? Wiesz która jesteś itp czy nic nie wiadomo? ;) albo kto tnie np?

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 23 września 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milanka wrote:
    OK. Dziękuję bardzo. O rany, przed żadnym zabiegiem nie miałam tylu czopkow. Już się boję efektu😱 zazwyczaj jeden, max. 2.

    Jak będę na ktg to popytam u poloznych, bo anestezjolog albo moj ginekolog, chyba mówil żebym do szpitala szła na czczo (bo krew pobierają), ale nie pamiętam🙄

    Wiesz mniej więcej, o której będa robić cc?

    Ta koszula to taka fizelinowa, przezroczysta? Chyba jednak szlafrok trzebaa wziąć...
    Niby mówią, że jak jestem 3 to koło 12 dopiero. Trzeba wziąć szlafrok bo jednak ta koszula taka trochę przezroczysta.

    Milanka lubi tę wiadomość

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 23 września 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia aaaaa,no to super! 💕💕

    U mnie wyniki ok,tylko kwasy zolciowe podwyższone ! Uf. Czekam na odpowiedź od lekarza.

    moni05, KasiaP, Dominika32, wiktoriaa, ManiaM, kasia1518, Cabrera, mia4444, japonka lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 23 września 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spirit wrote:
    A A a i jakie są wytyczne, dzień cięcia się zgłaszasz? Wiesz która jesteś itp czy nic nie wiadomo? ;) albo kto tnie np?

    Właśnie nie do końca wiadomo. Powiedziały tylko, że jestem jedną z pierwszych na ten dzień i cięcie będzie pewnie koło 9, 10, 11, raczej na pewno przed południem. Ale patrząc na historie w necie nie zdziwię się jak będzie to 14-15. Ale zapewniły, że nie spadnę na poniedziałek. Mam przyjść na izbę o 6:45 :O

    Spirit lubi tę wiadomość

    3uqruv0.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 23 września 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie u położnej. Jakiś cud się stał bo zamiast macania brzucha zrobiła normalne badanie. No i 2cm rozwarcia i to już centralnego nie zewnętrznego. Szyjka miękka i zgladzona. Skurczy nie ma ale dla mnie usłyszeć że to już 2 cm z 10 to duzo. Z Gaba o 2 cm walczyłam prawie 2 dni. Pierwsza indukcja się nie udała a druga szła jak krew z nosa. Od 8 rano w środę do 16:30 w czwartek zajęło mi te 2 cm. Więc to że już Samo z siebie bez ingerencji i oksytocyny jest 2 dla mnie to wiele. Bo skurcze przy 0 też bolą. No i to że zzo daja od 3cm więc brakuje mi 1 cm a ja chcę je odrazu.

    przedszkolanka:), moni05, KasiaP, Aaga, kasia1518, Jupik, mia4444 lubią tę wiadomość

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 23 września 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze zapomniałam dodać że polozna poglaskala Daniego po głowę hehe. Tętno mu odrazu skoczyło w górę ale to ponoć norma.

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 23 września 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    silent wrote:
    Właśnie nie do końca wiadomo. Powiedziały tylko, że jestem jedną z pierwszych na ten dzień i cięcie będzie pewnie koło 9, 10, 11, raczej na pewno przed południem. Ale patrząc na historie w necie nie zdziwię się jak będzie to 14-15. Ale zapewniły, że nie spadnę na poniedziałek. Mam przyjść na izbę o 6:45 :O
    15/16 nie sądzę bo wtedy zaczynają robić cięcia z nieudanego wywołania :p ja tak miałam :p opowiesz mi wszystko po ;)

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 23 września 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spirit wrote:
    15/16 nie sądzę bo wtedy zaczynają robić cięcia z nieudanego wywołania :p ja tak miałam :p opowiesz mi wszystko po ;)

    A poza tym.. To co mnie zdziwiło: Niby ostatni posiłek trzeba zjeść do 15 poprzedniego dnia. Nie ma opcji, żebym tyle wytrzymała :) już sprawdziłam komentarze dziewczyn po cc w Ujastku, że to jakaś bzdura i normalnie dziewczyny jedzą przed cc do przynajmniej 20.

    3uqruv0.png
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 23 września 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    silent wrote:
    A poza tym.. To co mnie zdziwiło: Niby ostatni posiłek trzeba zjeść do 15 poprzedniego dnia. Nie ma opcji, żebym tyle wytrzymała :) już sprawdziłam komentarze dziewczyn po cc w Ujastku, że to jakaś bzdura i normalnie dziewczyny jedzą przed cc do przynajmniej 20.
    Ja na Ujastku mogłam zjeść kolację o 17 potem już nic. I pić do 23.

    silent lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 23 września 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basia1987 wrote:
    Ja na Ujastku mogłam zjeść kolację o 17 potem już nic. I pić do 23.

    Mam nadzieję, że z rana podadzą jakąś smaczną kroplóweczkę chociaż.

    3uqruv0.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 23 września 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja choćbym miała nie jeść trzy dni wcześniej to nie zjem :p ostatnio wzięłam dwa gryzy bułki od męża w tajemnicy bo też już dzień wcześniej miałam nie jeść przed wywołanie m a potem pytałam na sali operacyjnej czy lepiej jak będę wymiotować na lewo czy na prawo bo na jednej ręce mierzą ciśnienie A na drugiej igłą :p dal mi coś w trakcie facet ale wspominam to źle :p

    silent lubi tę wiadomość

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 23 września 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    silent wrote:
    Mam nadzieję, że z rana podadzą jakąś smaczną kroplóweczkę chociaż.
    Po samym cięciu prosiłam o glukoza bo myślałam że będę mdłeC leżąc :p

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 23 września 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie można jeść do północy aż 😱

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 915 937

    Wysłany: 23 września 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    No nadrobiłam w końcu, bo wczoraj najpierw wizyta u nas koleżanki, a potem obiad rodzinny imieninowy (mój tata Tomasz).

    Cabrera, gratulacje, super, że wszystko dobrze się skończyło :-)

    Aaga, współczuję przejścia z zaksztuszeniem.. A próbowałaś najzwyklejszej butelki Lovi medical 0+ (często ze smoczkiem w zestawie) ? I czy zauważyłaś, że sposób wypływu mleka z butelki zależy w dużej mierze nie od butelki a... temperatury mleka? Jak jest ciepłe wypływa szybko dużym strumieniem, jak jest zimne wolno i dziecko musi się namęczyć. Z dwojga złego lepiej, żeby wypływało wolno, bo mniejsze ryzyko zakrztuszenia, a dwa - dziecko- tak jak przy cycu - musi popracować i się ciut namęczyć, żeby wypłynęło, nie dobrze jest przyzwyczaić je, że samo sobie płynie, bo potem będzie problem z przystawieniem do cyca (z cyca samo nie leci..). Takie moje spostrzeżenia :-)

    Jupik mamy z lovi, aventa, nuk, canpol I jeszcze jeden nie pamietam jaki, a z kazdej firmy po kilka smoczkow I poki co najlepiej sie sprawdzil z canpola z wolnym przeplywem. Mleko odciagam wiec probowalismy takiego prosto odciagnietego I takiego odstanego rowniez. Posoadam ta butelke heberman czy jakos tak I tam sie nie krztusi tylko problem jest taki ze jako wczesniak nie ma az tyle sily I wczoraj jak jadla jakies 30min to ubylo moze z 3ml I mala ze zmeczenia zasnela... Do piersi ja przystawiam przez kapturek, moje brodawki jak dla niej sa jeszcze za duze niestety 34 tydzien to zdecydowanie za wczesnie. Z kapturka je ladnie I sie nie krztusi ale karmimy ja tak naprzemiennie bo musimy ja poki co "podtuczyc" do wagi chociaz 2,5kg dlatego musze kontrolowac ile zjada I dodawac co drugi posilek wzmacniacz. Jutro ma byc polozna iI mamy probowac doczepic dren w trakcie karmienia piersia, zobaczymy jaki bedzie efekt.

    Jupik lubi tę wiadomość

  • Kinga82 Ekspertka
    Postów: 221 187

    Wysłany: 23 września 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina2811 wrote:
    A u mnie można jeść do północy aż 😱
    U mnie tak samo do 24😄cesarki u nas od 8 więc 6h min na pewno minie.Chociaz nie wiem komu się o 24,chce jeść.

    KasiaP lubi tę wiadomość

    m6jvh4cdtelsgr6u.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 23 września 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam cholestaze😭😭😭

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
‹‹ 1218 1219 1220 1221 1222 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ