X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 30 marca 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zimir- eh mi już niedobrze na samą myśl o białym pudrze no ale co zrobić 🤷
    Dreamer - ja nie mam 😁💪

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 30 marca 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    A z innej beczki czy któraś nie dostała jeszcze okresu ?
    Ja! I zdecydowanie mi sie nie spieszy. Poprzednio pojawil sie po 11msc i bardzo bym chciala, aby i tym razem chcialo to przynajmniej tyle potrwac.

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 30 marca 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jutro 5 tyg jak rozszerzamy diete i bedzie pierwsze miesko. Kak na razie jedynie burak malo smakuje, ale bez entuzkazmu tez jakos zje. Jak jej cos mocno smakuje np banan czy mango to mnie pogania. W zasadzie ma juz 2 posilki stale. Na obiadek wciaga ok 140-150g, a na podeieczorek kasze na moim mleku z owocami. Musle, ze wychodzi tez kolo 150. Odstepy przed i po posilkach a mlekiem 2-3h

    Aga_ni, daj mu spokoj na kilka dni, a potem cos zmien. Miejsce karmienia, miske, lyzke, tak aby bylo cos zupelnie nowego.

    aga_ni lubi tę wiadomość

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Aaga Autorytet
    Postów: 938 971

    Wysłany: 30 marca 2020, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez jeszcze nie mam okresu I cudownie mi z tym.

    Aga_ni u nas roznie czasem cos bardziej zasmakuje I wtedy jest placz jak za wolno lyzeczke podaje a czasem usta zacisniete I nie ma opcji zeby otworzyla. Poki co zadne zielone warzywko nie podeszlo. Tez bym dala dwa trzy dni przerwy I sprobowala w innych okolicznosciach.

    aga_ni lubi tę wiadomość

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 30 marca 2020, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_ni wrote:
    Cześć dziewczyny, dołączam do grona niewyspanych. Masakra. Jedyny plus taki ze młody nie wyje w głos tylko jęczy, no ale jęczał tak do około 5 rano, nie wiem dlaczego 🤷🏻‍♀️ I od rana to samo.

    Powiedzcie mi, jak wyglądały u was pierwsze dni rozszerzania diety? Sandrina, u was od razu tak dobrze? My zaczęliśmy w sobotę, od marchewki. Ja nie oczekiwałam ze Władek cokolwiek zje. Ale myślałam ze może spróbuje chociaż. Dałam mu łyżeczkę „ubrudzoną” marchewka, wzial ją do ust tak jak wszystkie inne przedmioty, nie spodobało mu się i od tego momentu zamknął buźkę. Jak tylko zbliżyłam łyżeczka odganiał ją rękami. Nie chciałam go zrażać wiec odpuściłam praktycznie od razu. Na drugie dzień znowu marchewka i już pamiętał ze tego noe chce i od razu zacisnął usta jak mu chciałam podać a sam łyżeczki nawet nie chciał wziąć do ręki. Znowu odpuściłam. Dzisiaj trzeci dzien, spróbowałam z zmiemniakiem i to samo. Pomyślałam ze może mu zostawię troszkę papki na tych zaciśniętych usteczkach to się obliże zaraz. Ale on wiedząc ze ma to jedzenie tam nawet nie uchylił ust na milimetr - normalnie zastygł w bezruchu i czekał aż mu tk zdejmę. Czy u was tez to tak wyglądało?

    Jakoś tydzień temu pisałam jak u nas to wyglądało. Myślę że Władek może nie być gotowy, daj mu jeszcze z tydzień lub dwa. "Posadź do stolu"ppdczas waszego posiłku. Niech patrzy że wy też coś wkładacie do ust, że to normalne. Jeśli dziecko wypucha pokarm z buzi to nie jest gotowe, powinno też w dalszym etapie samo zdejmować jedzenie z łyżeczki, wycieranie łyżki o górna wargę powodu źle nawyki. Jak pozuje i wypluje to już co innego. Chyba że zdecydujesz się na blw wtedy dajesz to co sama jesz tylko bez soli. 🙃 Ja rozszerzam dietę standardowo ale poza papkami daje Lidii jedzenie w kawałkach. Banana jadła w całości, podobnie jabłko - zaczęła wyrywać mi z ręki to jej odkroilam kawałek i dałam pociumkac. Nie wiem czy robię dobrze czy źle.
    A Władek może być wystraszony, nie wie dlaczego mamie tak zależy na tym żeby włożyć te łyżeczkę do buzi. Do tego ma smak, inna konsystencję niż mleko, trzeba z tym w buzi coś zrobić - tylko co?

    Byłam dziś w Tesco na mega zakupach. Wydalam 900zl 🤦‍♀️ wózek był pełen po brzegi a kupiłam nam i moim rodzicom jedzenie pomijając mięso bo te chce kupić u rzeźnika. W życiu tyle nie Wydalam za jednym razem. Nie kupiłam też nic nadzwyczajnego. Najdroższe były papierosy dla mego taty (bo nie przeżyje jak nie zapali) a tak to produkty do 10zl. I jaka byłam zaskoczona ze nie ma drożdży ani kaszy jeczmiennej. 🤷‍♀️

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 30 marca 2020, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejna "super" noc się zapowiada... nie mam już siły 😭😭😭

    Niedość że musiałam lulac od 20.15 do 21.20, zdążyłam się wykąpać, położyć i od 23 znowu bujam... No nie da się to dziecko odłożyć... niby na rękach śpi a jak tylko odkładam do łóżeczka to zaczyna się rzucać... Ja pierdziele 🤦‍♀️

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 31 marca 2020, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja Wam powiem jaka tragedia u nas ...
    Mój mąż ma ospę ... Wysypany cały ... Nie dość, że taka sytuacja z wirusem to jeszcze ospa ... Małe dzieci ... Jasio będzie miał na pewno, Julka mam nadzieję,że się uchroni przez to,że się karmimy ...
    Eh 🙉🤯🥴

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 31 marca 2020, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, przybijam pione, ja dzisiaj całą noc walczyłam z tym moim małym gadem 😴 aż jestem w szoku, bo co jak co, ale nocki zawsze były super.

    Kkkaaarrr, a te posiłki stale są zamiast mleka? Bo już tu pytałam, ale nikt nie odpowiedział, jak to zrobić, żeby wyeliminować jakieś mleko i dać posiłek stały. Nie wiem jak sie za to zabrać.

    Karooo, o matko, współczuję, takie rzeczy lubią się dziać w najmniej odpowiednich momentach.

    Dowiedziałam się, ze dwie moje kuzynki zaszły teraz w ciąże. Starały się chyba z rok czasu i nie wychodziło. I jak przyszła taka sytuacja to nagle się udało. Mam tylko nadzieję, ze do czasu porodu wirus się trochę uspokoi.

    Ale aż im zazdroszczę, też bym chciala mieć jeszcze jedno dziecko, a nie ma mowy żebym znowu przechodziła przez porod naturalny. Nawet byłabym stanie zapłacić za cesarke, ale to też nie jest takie proste 😐

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 31 marca 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliii, ja karmie piersia, wiec ciezko mi dokladnie powiedziec ile mniej mleka na dobe teraz zjada, ale patrzac po odstepach w karmieniu moge powiedziec, ze zamiast mleka. Ja to robilam tak, ze zwiekszalam kazdego dnia porcje i oddalalam posilek staly od mleka. Przy pierwszej lyzeczce bylo powiedzmy 1.5h po mleku i 1h przed mlekiem. A teraz jest 2-3.5h z dwoch stron

    Olliiii lubi tę wiadomość

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Aguuula;2525 Autorytet
    Postów: 1157 1239

    Wysłany: 31 marca 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysiadam. Od 3 dni moje dziecko nie chce jesc ani spac. Tz w dzien ma drzemki ale wieczorem to jakas masakra. Nie chce mleka ani zasnąć. Mamy 3 pobudki. Budzi sie ok 1 zjada 180ml, o 3.30 zjada 150 ml, o 6 zjada 120 ml. Do południa tylko kaszkę ok 60 ml wg miarki na butelce. Mleko dopiero ok 14 czy 15! A jesli nie chce to słoiczek. Poznij ew.koło 17 mleko 150 ml a wieczorem po kapieli walka by cos wypił. Interesuje go wszystko tylko nie mleko. W ogole jest markotny. Nie moge go ubrac ani przewinąc bo jest ryk! Nie moge go nawet połozyc bo jest histeria. Jeszcze mata jest ok i lezenie na brzuszku.

    Wrzesień 2019, urodził się synuś 💙
    Czerwiec 2022, urodziła się córcia❤
    4xIUI :( ,3x transfer :( ,1x crio :( ,1x transfer -biochemiczna :( , 1x crio :), drugi crio :)
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 31 marca 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga_ni moje dziecko chyba też nie czai bazy 🤷‍♀️ Worek cierpliwości by mi. Ona nie wie co ma robić z tym co się znajduje w jej buzi. W ogóle nie otwiera, a jak się uda to jak najszybciej się tego pozbywa. Masakra. Nie wiem czy próbować dalej czy zobaczyć za jakiś czas. Myślałam że jej dynia nie smakuje ale z marchewką robi to samo.

    syy26iye928jhyb7.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 31 marca 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuula;2525 wrote:
    Wysiadam. Od 3 dni moje dziecko nie chce jesc ani spac. Tz w dzien ma drzemki ale wieczorem to jakas masakra. Nie chce mleka ani zasnąć. Mamy 3 pobudki. Budzi sie ok 1 zjada 180ml, o 3.30 zjada 150 ml, o 6 zjada 120 ml. Do południa tylko kaszkę ok 60 ml wg miarki na butelce. Mleko dopiero ok 14 czy 15! A jesli nie chce to słoiczek. Poznij ew.koło 17 mleko 150 ml a wieczorem po kapieli walka by cos wypił. Interesuje go wszystko tylko nie mleko. W ogole jest markotny. Nie moge go ubrac ani przewinąc bo jest ryk! Nie moge go nawet połozyc bo jest histeria. Jeszcze mata jest ok i lezenie na brzuszku.

    U nas też był problem z niejedzeniem i dopiero od tygodnia odkryłam o co chodzi. Z niewiadomych przyczyn mała zaczęła połykac bardzo dużo powietrza podczas jedzenia aż było słychać jak do brzucha idzie. Jak połknęła za dużo to już było po jedzeniu i stale noszenie do odbicia bo inaczej się wiła. W nocy na śpiąco nie miała problemów. W dzień była głodna ale jeść nie chciała. Zmieniłam butelkę na taką z wąskim, szybszym smoczkiem i odpowietrzeniem i jest o niebo lepiej.

  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 31 marca 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany to chyba wszystkie dzieci mają pogorszone spanie. A mówili, że w 4 miesiącu jest kryzys snu 🤦‍♂️

    U nas jest tak, że mały zasypia przy karmieniu wieczorem, ale nie mogę się już od niego ruszyć nawet na milimetr 🙄 jak nie jestem przebrana w piżamę i nie mam umytych zębów to mogę zapomnieć o tym do rana. Próbowałam wyjść do łazienki chociaż na minutę jak mąż jest przy małym ale nie da rady, od razu płacz i budzi się. Dziś chciało mi się siku całą noc 😂 A poza tym śpi dużo mniej spokojnie, wierci się i wije jak wąż.

    Co do rozszerzenia to u nas akurat jest w miarę dobrze. Chętnie je wszystko. Dziś pierwszy raz dałam słoik z kurczakiem. Nie wiem czy nie robię błędu, bo na razie mały dostaje posiłek nie mleczny raz dziennie i albo daje warzywa albo owoce i nie wprowadziłam jeszcze osobno drugiego posiłku. I on w ogóle nie traktuje tego posiłku jako zamiast mleka tylko mleko je normalnie tak jak wcześniej. A zupek zazwyczaj zjada 150g.

    W ogóle ostatnio nabilyście mi klina tymi fajnymi zabawkami i chce coś kupić małemu, bo u nas w przewadze grzechotki i gryzaki no name, nic szczególnego. A i tak najlepsza zabawa jest serwetką ze stołu albo pustą butelką po soku 😀

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 31 marca 2020, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ostatnio do zabawy wygrywa paczka chusteczek higienicznych i póki co śpi wzorowo, 2 pobudki na jedzenie. Mam nadzieję że w chwili pisania tych słów nic się nie zmieni, zawsze jak pochwalę to robi się gorzej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2020, 17:41

    syy26iye928jhyb7.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 31 marca 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Bartus oglada książki na brzuchu i ma takiego zakrętasa pluszowego. Lubi go gryźć. A z pozostałych rozrywek to lubi sie krecic w kółko po dywanie i ogladac swoje kopytka. U nas tyle zabawek Judki ze nic nie kupujemy. Tylko dostaje w prezencie. :)


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 31 marca 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam w domu 3- latka !♥️😱😁🎁🎉🎂🎁🎈

    wiktoriaa, Kookosowa, kasia1518, sandrina22, kkkaaarrr, nuśka91 lubią tę wiadomość

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 31 marca 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh pochwaliłam ją. Darła się już tak że nawet mężowi nie dała się uspokoić, zasnęła przy piersi, poszłam się kompać A ta się tak zaczęła drzeć jakby ją ze skóry obdzierali i co najgorsze cały czas miała zamknięte oczy a rzucała się w wózku jak jakiś padalec. No masakra

    syy26iye928jhyb7.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 31 marca 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooo93 wrote:
    Ja już mam w domu 3- latka !♥️😱😁🎁🎉🎂🎁🎈

    Wszystkiego najlepszego :)

    Karooo93 lubi tę wiadomość


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 31 marca 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuula;2525 wrote:
    Wysiadam. Od 3 dni moje dziecko nie chce jesc ani spac. Tz w dzien ma drzemki ale wieczorem to jakas masakra. Nie chce mleka ani zasnąć. Mamy 3 pobudki. Budzi sie ok 1 zjada 180ml, o 3.30 zjada 150 ml, o 6 zjada 120 ml. Do południa tylko kaszkę ok 60 ml wg miarki na butelce. Mleko dopiero ok 14 czy 15! A jesli nie chce to słoiczek. Poznij ew.koło 17 mleko 150 ml a wieczorem po kapieli walka by cos wypił. Interesuje go wszystko tylko nie mleko. W ogole jest markotny. Nie moge go ubrac ani przewinąc bo jest ryk! Nie moge go nawet połozyc bo jest histeria. Jeszcze mata jest ok i lezenie na brzuszku.
    Ja mam to samo przy wieczornym karmieniu po kąpaniu no jest jazda jakich mało... zje tylko jak chodzę z nią po pokoju i ogląda różne rzeczy... No ale ile utrzymasz dziecko 7kg na jednej ręce bo w drugiej przecież trzeba trzymać butelkę... właśnie jestem po podaniu połowy butelki ( 60ml) , usiadłam bo ręka już nie daje rady utrzymać i co ? Jeden wielki ryk i nie chce pić dalej... muszę uspac i dopiero ma śpiocha podac resztę.

    Wykończe się przez te ostatnie dni

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 31 marca 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też masakra. Przy jedzeniu kręci się jak owsik, usypianie szkoda mówić. Po którejś nieudanej próbie złożenia na drzemkę sama się rozryczałam z bezsilności.
    Od rana do wieczora jojczył, cały dzień prawie bez przerwy "memme memme memme".
    W dzień skorzystałam z rady aga90 🌷 co do smoczka i przynajmniej całą butlę wypił.

    Mnie trochę pociesza, że też macie takie same problemy. To znaczy, że nie jestem aż tak ###ową matką, i że z moim dzieckiem jest jednak wszystko ok.

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
‹‹ 1587 1588 1589 1590 1591 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ