X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 26 września 2021, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem, czy mamy jakiś skok czy do się dzieje. Od 2 dni Pola jakaś niespokojna, krótko śpi w dzień, dużo wisi na cycku, pręży się, stęka, nie wiem czy coś się jej cofa do gardła, bo robi krzywe miny i wtedy tak jęczy. No dzisiaj jestem zmęczona . Chwilę polezy w łóżeczku albo na brzuchu i już stek i krzyk, że chce na ręce. Najlepiej, żeby ją nosić. :/

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 26 września 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może problemy brzuszkowe ? Niekoniecznie kołki. U nas położna mowi ze bardziej wzdęcia. Ale potrafi mocno płakać. I podobno teraz zaraz po sab simpleks najlepszy jest bobotik. I podaje się tylko 3 kropelki.

    A czy któryś bobas ma duży rozlany na boku brzuszek ? Położna mi na to zwróciła uwagę i faktycznie sama to widzę ze jest rozlany na boki. Tylko nie zapytałam co to może oznaczać

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 26 września 2021, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Może problemy brzuszkowe ? Niekoniecznie kołki. U nas położna mowi ze bardziej wzdęcia. Ale potrafi mocno płakać. I podobno teraz zaraz po sab simpleks najlepszy jest bobotik. I podaje się tylko 3 kropelki.

    A czy któryś bobas ma duży rozlany na boku brzuszek ? Położna mi na to zwróciła uwagę i faktycznie sama to widzę ze jest rozlany na boki. Tylko nie zapytałam co to może oznaczać
    Tak, Pola ma taki rozlany

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 26 września 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w końcu i ja urodziłam 🙈 dzisiaj o 16:37 ☺️ Milan, 3550 g, 54 cm 🥰 poród miałam wywoływany, bo wczoraj trafiłam na patologię ciąży ze względu na małą ilość wód płodowych. Poród szybki, nie wiem dokładnie, ale chyba max 1,5 godziny rodziłam 🙂 niestety małego ode mnie wzięli na obserwację ze względu na to niemiarowe bicie serca co było podczas ktg ☹️ odciągam dla niego mleczko ❤️

    Mama Trójki, Nalia, Tusianka, Mimi__, majóweczka83, Menina, Etoilka, lestaa, nat87, Kania85, Marcelina85 lubią tę wiadomość

  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 27 września 2021, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Hej, w końcu i ja urodziłam 🙈 dzisiaj o 16:37 ☺️ Milan, 3550 g, 54 cm 🥰 poród miałam wywoływany, bo wczoraj trafiłam na patologię ciąży ze względu na małą ilość wód płodowych. Poród szybki, nie wiem dokładnie, ale chyba max 1,5 godziny rodziłam 🙂 niestety małego ode mnie wzięli na obserwację ze względu na to niemiarowe bicie serca co było podczas ktg ☹️ odciągam dla niego mleczko ❤️

    Gratuluję Aniu!!! Poobserwują maluszka i znowu będzie z Tobą. Odpoczywajcie i oby wodospad mleka płynął :)

    Ania95 lubi tę wiadomość

  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 27 września 2021, 04:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!

    Czy to już wszystkie wrześniowe dzieci? :)

    Ania95 lubi tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 27 września 2021, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania gratulacje, dużo zdrówka dla Was 😘 Milan na pewno wkrótce dołączy do Ciebie ☺️

    Ania95 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 27 września 2021, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas noc taka sobie, niby karmienie co 3h, ale się prezyla i stękała przez sen. Rano za to zrobiła kupę gigant - wyjechało jej na plecy. :p

    Dziewczyny które mają kolejnego bobasa. Czy Wy też macie czasem przemyślenia typu "w co ja się wpakowalam"? Że z 1 dzieckiem już byłam taka zorganizowana i ogarnięta, A teraz jest masakra. Pola nie lubi leżeć sama w łóżeczku, najlepiej ją nosić. W środę mam mieć chustę. Mam wrażenie, że z Adą było jakoś łatwiej... albo ja tego ciezkiego okresu juz nie pamiętam po prostu. Dodatkowo mam myśli, że zrobiłam Adzie krzywdę, bo teraz mam dla niej mało czasu. Nie wiem, czy mi nie wchodzi jakaś depresja poporodowa.

    Jutro idziemy na wizytę patronazową do pediatry.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Atena000 Autorytet
    Postów: 592 880

    Wysłany: 27 września 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania gratulacje :)

    Ania95 lubi tę wiadomość

    INVICTA Warszawa - 33l - 2ivf długi - 1ET FET 1 - S
    PCO
    NK-12%
    Nasienie-Fragmentacja 30%
    MTHFR c.677C>T homozygota (CC)
    MTHFR c.1298A>C homozygota(CC)
    16.01.2021 - test II kreski naturals???
    04.02.2021- jest serduszko :) 7tc 1 d

    2 IVF -start 27.09.2019 protokół długi- punkcja 07.10, przewidywany termin transferu 12.10- podane 2 zarodki, 0- na zimowisku , (było 10 zarodków 8 przestało się rozwijać :( )
    * 6 dpt - 40,7
    *10 dpt- 121,6
    * wizyta pęcherzykowa 29.10- jest pęcherzyk :)
    * 05.11.2019 - jest serduszko :)
    * 16.12.2019- dzidziuś zdrowy (usg prenatalne)
    na chwilę obecną chłopak - czekamy na usg 20 tc
    mhsv3e5egkhasukv.png
    8p3os65g7oyt0r03.png
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 27 września 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Hej, u nas noc taka sobie, niby karmienie co 3h, ale się prezyla i stękała przez sen. Rano za to zrobiła kupę gigant - wyjechało jej na plecy. :p

    Dziewczyny które mają kolejnego bobasa. Czy Wy też macie czasem przemyślenia typu "w co ja się wpakowalam"? Że z 1 dzieckiem już byłam taka zorganizowana i ogarnięta, A teraz jest masakra. Pola nie lubi leżeć sama w łóżeczku, najlepiej ją nosić. W środę mam mieć chustę. Mam wrażenie, że z Adą było jakoś łatwiej... albo ja tego ciezkiego okresu juz nie pamiętam po prostu. Dodatkowo mam myśli, że zrobiłam Adzie krzywdę, bo teraz mam dla niej mało czasu. Nie wiem, czy mi nie wchodzi jakaś depresja poporodowa.

    Jutro idziemy na wizytę patronazową do pediatry.

    Też mam ostatnio takie przemyślenia, że zaniedbuję chłopców, staram się jak mogę, ale siłą rzeczy mam mniej czasu, często też oni muszą poczekać jak o coś mnie proszą, bo akurat mały płacze albo go karmię.. Dużo rozmawiam z chłopcami, ale nadal mam w głowie, że oni też potrzebują mamy 😔

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 27 września 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też bywa przykro, zwłaszcza, że starsza córka mnie odrzuciła, nie chce ze mną spędzać czasu, mówi, że mama nie, woli wszystko robić z tatą. Staram się mimo wszystko chociaż wykąpać ją wieczorem i położyć spać. Nadal dostaje ode mnie tę samą miłość, tylko ma po prostu mniej uwagi, do czego nie jest przyzwyczajona. To minie, a za to zostanie jej przyjaciel na całe życie - siostra. 🙂

    Kania85 lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 27 września 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślę, że to naturalna kolej rzeczy i my tłumaczymy dzieciom, że co prawda, nie otrzymują już tak dużo uwagi jak wcześniej, ale za to są starszą siostrą i mogą o wiele więcej niż ten maluszek i że są super, ich pomoc jest potrzebna itd. Oczywiście zazdrość też się czasem pojawia, ale jest to naturalne zjawisko. Wiadomo, że w miarę możliwości trzeba też poświęcić czas tym starszym dzieciom, ale ja bym sobie wyrzutów z tego powodu nie robiła ;)

  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 27 września 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas starsza za to wszystko najlepiej z mamą. Jak w zeszłym tygodniu się gorzej czułam i mąż poszedł ją odebrać z przedszkola, to od wyjścia z sali do samego domu była afera i histeria.

    Uwagi dostaje ode mnie dużo, mimo to i tak co chwila przychodzi się tulić i pyta czy ją kocham. Zwłaszcza jak się jej zwróci uwagę. Co do podejścia do siostry, to jest super. Chce ją trzymać, głaszcze i całuje.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 27 września 2021, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od jakiego dnia się wypisuje macierzyński z rodzicielskim? Od dnia porodu do dnia poprzedzającego rok później? Np. 23-09-2021 do 22-09-2022?

  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 27 września 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dokładnie takie daty. U mnie w pracy chcieli dokładnie kiedy macierzyński a kiedy rodzicielski i dostałam link do kalendarza
    https://kalkulatory.gofin.pl/Kalkulator-urlopu-macierzynskiego-i-rodzicielskiego,12.html

    Mama Trójki lubi tę wiadomość

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 27 września 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lestaa wrote:
    Tak dokładnie takie daty. U mnie w pracy chcieli dokładnie kiedy macierzyński a kiedy rodzicielski i dostałam link do kalendarza
    https://kalkulatory.gofin.pl/Kalkulator-urlopu-macierzynskiego-i-rodzicielskiego,12.html

    Dziękuję Ci :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2021, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z moją córką na wojnie jestem odkad wróciłam ze szpitala. Tata ja tylko ogarnia.
    Wróciłam w stanie okropnym, z zapaleniem pecherza, piersi, pocieta i jeszcze Janek zostal na intensywnej,wiec fizyczny i psychiczny wrak. Mloda zrobila histerie, bo chciala sie bawic ze mna jak dawniej.
    A potem skakala przez kolejne dni z radości, ze brat w szpitalu i super bo ona ma mame dla siebie. Ja tego znieść nie mogłam, nakrzyczalam na nia i od tej pory z tatą tylko żyje w zgodzie.
    Na ten moment mi to pasuje, bo i tsk całe popołudnia spedzam w szpitalu u Malego.
    Jutro jak wszystko będzie dobrze na porannych badaniach to zabierzemy go do domu i będziemy budowac nowa rzeczywistosc :)

  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 27 września 2021, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benus nie mieliście łatwego startu, więc to zrozumiałe, że jest jak jest. Jestem pewna, że z czasem się wszystko u Was ułoży ;)

    Też jestem ciekawa, czy wszystkie z nas już urodziły?

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 27 września 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ciężki dzień. Mała ryczy od kilku godzin. I to się zanosi. Już nie wiem co mam robić. Mega dołujące to jest.

    Ja wiem ze drugie dziecko to dobra decyzja. I nie dopuszczam innej myśli. A ze będzie trudno to wiedziałam od początku. Głównie dla syna to zrobiłam bo ja jako matka byłam spełniona przy jednym dziecku.

  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 27 września 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    U nas ciężki dzień. Mała ryczy od kilku godzin. I to się zanosi. Już nie wiem co mam robić. Mega dołujące to jest.

    Ja wiem ze drugie dziecko to dobra decyzja. I nie dopuszczam innej myśli. A ze będzie trudno to wiedziałam od początku. Głównie dla syna to zrobiłam bo ja jako matka byłam spełniona przy jednym dziecku.

    Trzymaj się Dreamer! ;) To prawda, łatwo nie jest, ale potem będzie łatwiej. :) Ja też uważam, że dzieci powinny mieć rodzeństwo. My niestety zbyt późno zdecydowaliśmy się na drugie dziecko i nasza najstarsza córka to trochę taka jedynaczka. No i różnica wieku też robi swoje.

‹‹ 655 656 657 658 659 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ