X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 28 września 2021, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eska29044 wrote:
    My w końcu w domu, po 10 dniach w szpitalu mam poprostu dosyć. Zero odwiedzin, wiecznie stres... Mały miał żółtaczkę i musiał być naświetlany ale mnie też cofnęli gdy mieliśmy iść do domu przez olbrzymie skrzepy, które ze mnie wypadały. Grubość gdzieś śliwki węgierki. Dostałam oxytocynę zastrzyki. I tak się zastanawiam jak u was jest w połogu po porodzie naturalnym?
    Bo ja dziś 7 dzień i leci ciągle mocno krew. Dzisiaj też widziałam większego skrzepa. Zaczynam się martwić.

    Eska, ja jestem 12 dni po porodzie i jakoś przedwczoraj jeszcze miałam niewielkie skrzepy. Pamiętam, że po pierwszym porodzie też tak miałam.
    Ale tak jak Mama Trójki napisała, skonsultuj najlepiej z lekarzem lub położną. Ja mam wizytę poporodową w ten czwartek.

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 28 września 2021, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    Ja tak miałam poprzednio i okazało się że robi się bliznowiec. Teraz też jestem 3 tygodnie po cc, blizna to zagojona czerwonawa kreska tym razem równej grubości, tylko z jednej strony skóra nad cięciem grubsza i robi się taka jakby fałdka/daszek.
    Ta fałdka to obrzęk limfatyczny, który niebawem zniknie.

    Marcelina85, Mimi__ lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 28 września 2021, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z brzuchem dramaty, strasznie krzyczy w dzień i w nocy, pręży się, odpycha od piersi... 😥 Bardzo trudne te pierwsze chwile.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2021, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    Ja tak miałam poprzednio i okazało się że robi się bliznowiec. Teraz też jestem 3 tygodnie po cc, blizna to zagojona czerwonawa kreska tym razem równej grubości, tylko z jednej strony skóra nad cięciem grubsza i robi się taka jakby fałdka/daszek.

    Ja też mam taką fałdkę nad blizną i mam nadzieję, że to zniknie bo wygląda głupio 😅 sama blizna ociera o ubranie i mnie już trochę drażni. Najlepiej mi bez dolnej części ubrania, ale jeszcze lekkie plamienie jest czasami i bez wkładki jeszcze nie da rady

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2021, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ulewanie jest tylko po piersi nie wiem czemu, po butelce nawet jak je dużo to się jej nie cofa tylko ładnie odbija i spokojnie zasypia. Z piersi Mała je aż jej nie pójdzie bokiem i później trochę ulewa i jest marudna, jakby nienajedzona do końca. Nie wiem czy mój pokarm nie jest z mało kaloryczny i mimo że dużo je to jest dalej głodna. Dzisiaj ciężki dzień i dużo marudzenie :(

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 28 września 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi__ wrote:
    U nas ulewanie jest tylko po piersi nie wiem czemu, po butelce nawet jak je dużo to się jej nie cofa tylko ładnie odbija i spokojnie zasypia. Z piersi Mała je aż jej nie pójdzie bokiem i później trochę ulewa i jest marudna, jakby nienajedzona do końca. Nie wiem czy mój pokarm nie jest z mało kaloryczny i mimo że dużo je to jest dalej głodna. Dzisiaj ciężki dzień i dużo marudzenie :(

    Pokarm mamy jest dokładnie taki jakiego potrzebuje noworodek ❤️
    Karmienie piersią to nie tylko jedzenie, to zapach mamy, ciepło, przytulenie, poczucie bezpieczeństwa 😊

    Marianka@87, Mama Trójki, Mimi__, Marcelina85, Mum2b, majóweczka83 lubią tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 28 września 2021, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam kilka skrzepów po cc ale jesZcze w szpitalu. Wyglądało jak kawałki wątróbki. Przerabiałam to po poronieniu. Ale wtedy to były ogromne ilości. Takie ze się prawie wykrwawilam. Dojechałam na izbę przyjęć i zemdlałam bo miałam taki ubytek krwi. Ale to były takie ilości krwi ze żadna podpaska nie dawała rady. Eh stare smutne czasy…

    My problemów brzuszkowych ciąg dalszy. Simetikon nie daje rady. Rano jest ok. Około 14 zaczyna się Meksyk. I trwa długo. Jutro pediatra ale i tak wiem ze nam nie pomoże. Podobno odpowiednikiem Sab simpleks jest bobotik. Ale u nas żaden nie działa.

    Ja tez mam ta fałdkę nad blizna. Blizna tym razem ładna. Poprzednio był bliznowiec. Teraz go chyba wycięli bo nie ma. Ale ta fałdką dalej pobolewa. Blizna już nie.

    Byłam dzisiaj kupić suknie na wesele. To jest masakra z tymi mlecznymi cyckami. Tylko rozmiar 42 mnie puszcza w biuście. Ale wtedy reszta zaduza. Już nikomu nie pozazdroszcze dużego biustu. No i robiłam zakupy z dwójka dzieci. Brawo ja.

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 28 września 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi wycięli bliznowca, więc dobrze wyszło, że trafiłam na innego doktora, bo moja ginka na pytanie czy mogłaby go usunąć przy okazji cc stwierdziła, że to nie ma sensu skoro mam skłonności, bo pojawi się nowy. A w końcu nawet nie musiałam o to prosić. Na szczęście wygląda na to, że tym razem będzie ładna blizna 🙂

    Pamiętacie po jakim czasie można smarować kremem typu NoScar lub naklejać plastry silikonowe?

    Renia lubi tę wiadomość

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 28 września 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina, mi poprzednio gin mówił na wizycie popołogowej, że już można stosować takie rzeczy.

    Marcelina85 lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2021, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie powiedziano, ze ok 2 tyg po wyjęciu szwow.
    Ja mam powycinane zrosty i bliznowce, tym razem powinno byc wszyetko ładnie. Chociaż zrosty zrobić moga sie zawsze.

    Marcelina85 lubi tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 29 września 2021, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wrażenie, że Pola coś trochę olewa jedzenie, w sensie budzi się co te 3h, ale wcześniej piła mega łapczywie, aż się krztusila. A teraz pije chwilę szybko, A potem przysypia i muszę ją głaskać, ginąć itp, żeby dalej ssała. 😔

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Palosia33 Debiutantka
    Postów: 10 26

    Wysłany: 29 września 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 22.09 przyszła na świat moja córeczka Alicja ❤️👶 4060 g i 57 cm. Karmie piersią używając nakładek bo brodawki trudne do uchwycenia. Mam pytanie Was też bolą piersi aż tak pod pachami? Nie wiem czy to od siły ssania małej czy coś innego .

    Tusianka, Swatka, Marcelina85, majóweczka83, Etoilka lubią tę wiadomość

    Czekamy na trzeciego bobasa 🍼❤️
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 29 września 2021, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palosia33 wrote:
    Cześć dziewczyny 🙂 22.09 przyszła na świat moja córeczka Alicja ❤️👶 4060 g i 57 cm. Karmie piersią używając nakładek bo brodawki trudne do uchwycenia. Mam pytanie Was też bolą piersi aż tak pod pachami? Nie wiem czy to od siły ssania małej czy coś innego .
    Tak, bola od pokarmu. Po bokach sa najwieksze gruczoły mleczne. Pilnuj zeby zastoj sie nie zrobil

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 29 września 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie: w co obecnie ubieracie Wasze noworodki w domu? Bo nie jestem pewna.
    Obecnie są naprawdę słoneczne dni - czy ubieracie w dwie warstwy typu bodziak i coś z długim rękawem czy tylko śpioszki np? U mnie jak świeci słońce to naprawdę ciepło się robi.

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 29 września 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lestaa wrote:
    Mam pytanie: w co obecnie ubieracie Wasze noworodki w domu? Bo nie jestem pewna.
    Obecnie są naprawdę słoneczne dni - czy ubieracie w dwie warstwy typu bodziak i coś z długim rękawem czy tylko śpioszki np? U mnie jak świeci słońce to naprawdę ciepło się robi.

    Ja ubieram body na długi rękaw, spodenki, skarpetki i taki kombinezon dresowy, do tego czapeczka cienka i okrywam małego ażurowym kocykiem bambusowo-wełnianym. Mam ze sobą jeszcze w razie czego jeden cieplejszy kocyk, ale nie przydał się jeszcze. W Sopocie jest około 20 st i tak ubrany wydaje mi się, że jest ok. Bo śpi ładnie (Julek jak jest mu za zimno lub za gorąco to kręci się i stęka).

    U nas nocki są już super, nie chcę zapeszać, ale mały zasypia o 21 i śpi do 1,potem budzi się na karmienie i zmianę pieluszki i śpi do 4, karmienie i pampers i potem śpi do 6.30 😊 tak to ja mogę funkcjonować, szczególnie, że na zmianę pieluszki wstaje mąż i mi dostawia małego do piersi i pilnuje nas, jak młody skończy jeść to go odbija i kładzie do dostawki więc ja się prawie nie rozbudzam 😄

    lestaa, Swatka lubią tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 29 września 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa, ale to w domu czy na spacer? :)
    Bo ja czapeczkę na zewnątrz zakładam, ale nie w domu. Właśnie mnie zastanawia co w domu powinien nosić.

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 29 września 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W domu mamy tylko body na długo rękaw i spodenki. :) + skarpetki

    Mama Trójki, lestaa lubią tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w domu bodziak z długim rękawem, spodenki i skarpetki. :) Większość ubranek mamy z wełny merino, więc grzeją kiedy zimno i chłodzą, gdy za gorąco.

    Gdzie kupowałyście kolektor mleka? Muszę zamówić, bo zalewamy się mlekiem i trochę szkoda, bo wszystko idzie w pieluchy tetrowe i wkładki laktacyjne.

    lestaa lubi tę wiadomość

  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 29 września 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! To ja podobnie. Tylko nie zakładam raczej skarpetek, bo mamy spodenki ze stópkami głównie, chyba że spodnie nie mają stópek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2021, 10:14

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2021, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam mega problem z ubraniem janka, na oddziale mial klimat tropikalny i teraz co mu nie założę to mu zimno.

‹‹ 657 658 659 660 661 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ