X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 5 września 2022, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lestaa wrote:
    My roczek robimy w przyszły weekend i już pogoda ma nie być taka piękna, ale nie to najważniejsze :)
    Chyba odstawiamy się od piersi. Pokarmu już mam mało, że jak daję w nocy, to nie ma za dużo i dziecko mi się nie najada, ciągle budzi, więc odkąd dostaje butelkę, to lepiej śpi i on i ja.
    Zlapal Ci tak po prostu butelke czy jakims fortelem go wzielas?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 6 września 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Zlapal Ci tak po prostu butelke czy jakims fortelem go wzielas?

    My już od początku prawie 1 raz dziennie była butelka, a odkąd skończył jakieś 9 miesięcy był pół na pół mieszanie, więc u nas butla nie była wielkim zaskoczeniem. Po prostu stopniowo jakoś samo wychodziło, że mniej i mniej czasu na cyca.

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 7 września 2022, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaprowadziłam Janka do żłobka, ma być dziś pierwszy raz sam ok 2 godziny. Nawet nie zaplakal, cały zadowolony.

    lestaa, Swatka, Menina lubią tę wiadomość

  • Menina Autorytet
    Postów: 615 481

    Wysłany: 8 września 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas też adaptacja w toku. Dziś trzeci dzień. Był sam najpierw 15 minut, potem 30 minut, a dziś już 2 h. Idę go zaraz odebrać. Wczoraj i przedwczoraj było bez płaczu. Mam nadzieję, że dziś podobnie. Ale w nocy się obudził o 24 i nie mógł długo zasnąć ponownie. Uspokajał się przy piersi, ale po odłożeniu znów był płacz. Ciekawe, czy to zęby, czy odreagowuje żłobek... Mam nadzieję, że nam jakieś choroby nie namieszają za bardzo. Od października zaczynam nową pracę...
    W weekend świętowaliśmy roczek. Mieliśmy dwie mniejsze imprezki, w sobotę i w niedzielę. Było miło, choć przygotowania były stresujące (organizowanie imprez to nie jest moja mocna strona). Cieszę się, bo Franio dostał takie zabawki jak chciałam (proste, drewniane sortery, układanki i lego Duplo) + trochę ubranek. Wydaje mi się, że im mniej i prościej tym lepiej :)

    Madzia 89, Ulaa lubią tę wiadomość

    10.2020 6tc 💔
    F. ur. wrzesień 2021 ❤️
    11.2022 10 tc 💔
    A. ur. październik 2023 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2022, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu, u mnie gwiazda do 16 bez minuty drzemki w tym żłobku. Masakra. Zmęczona strasznie, nie mogłam jej w domu uspokoić. Oj jestem ciekawa czy od poniedziałku dam radę wrócić na cały etat czy będę lecieć ją odbierać

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 8 września 2022, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś tez było okej, nawet zdziwiona jestem, bo inne dzieci rano płakały, a Jasio nic. Jutro ma zostać na zupę i drzemkę, no tego to jestem ciekawa jak on tam będzie spał

  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 9 września 2022, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego Najlepszego dla naszych roczniaczków z 9/09 :)

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2022, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla maluchów naszych dorosłych prawie 🤗💕

  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 10 września 2022, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100 lat dla wszystkich roczników 🎂dużo zdrówka!🎉🎊

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 11 września 2022, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla naszych roczniaków 🎉 dużo zdrówka i uśmiechu 🥰

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2022, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak oto po 1.5 roku jutro do pracy. Masakra 🤯

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 12 września 2022, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla roczniaków. My imprezę juz w sobote robimy, chociaż urodziny w przyszłą środę, ale męża na kolejny weekend juz nie będzie.

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 12 września 2022, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi__ wrote:
    I tak oto po 1.5 roku jutro do pracy. Masakra 🤯

    Powodzenia!
    Może nie będzie tak źle ;)

    Ja już 4 miesiące pracuję i jest ok. Inne nastawienie - chce zrobić pracę i kończę, bo mam ważniejsze sprawy czyli dziecko ;)

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2022, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i w pracy nie tak źle, ale jak odebrałam małą ze żłobka to cień dziecka. Tylko do spania i dalej śpi. Biedna nie umie tam zasnąć i się zregenerować 🥺🥺

    To jednak wina kaszlu i gorączki 🥴 jesień...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2022, 20:45

  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 13 września 2022, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małego też coś bierze, bo po imprezie urodzinowej w weekend mamy katar. I znów idzie w ruch cały sprzęt. Ah te maluszki.

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 13 września 2022, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dziś dola strasznego, kariera żłobkowa była zawrotną, pięknie śpi tam i je, nie płacze ale trwała 6 dni i już katar. Do tego pol buzi spuchnięte od 4ki i stan podgorączkowy.
    Nie spał w nocy 2 godziny, teraz na drzemce 30 minutowej kaszlał. Ja nie wiem jak ja dam radę drugi raz przez to chorowanie żłobkowe przejść.

    Teraz mi się wydaje, że ciężki rok będzie. Wszystko takie drogie, mało kto będzie sobie mógł pozwolić na 80% zwolnienia i będą te dzieci chodzić non stop chore, zasmarkane.
    Jak widzę ten inhalator i tego nosiboo to mi się beczeć chce już naprawdę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2022, 10:26

  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 13 września 2022, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężkie czasy w tym roku ale może nie będzie tak źle. Trzeba zainwestować w ciepłe ciuchy 😂

    U nas po urodzinach w weekend przyszło przeziębienie. Ale nie ma co się dziwić była mieszanka towarzyska dzieci, sztuk 7 w tym większość żłobkowo przedszkolna 😵‍💫
    Mnie gardło też boli i czuję się oabiona.

    Prezenty wszystkie bardzo fajne, młody od razu zaczął jeździć na hulajnodze mimo że nie chodzi 😅 ale póki co mu zabieram bo wiem że z punktu widzenia fizjo nie powinien na niej jeździć póki nie zacznie stabilnie chodzić.
    Zamówiłam też składanego kitchen helpera, bo w kuchni nie mogę nic zrobić z tą maruda. Wisi na moich nogach i niekiedy zrobienie herbaty graniczy z cudem. A że uwielbiam gotować i piec, mój mąż jak jest w domu też siedzi cały czas w kuchni no to zainwestowałam w dobre drewno. Zobaczymy jak przyjdzie. Stolarka robi sama te helpery, prowadzi firmę Wood for joy i ma takie tam cuda że wzięłam 3w1. Jest to pomocnik kuchenny, krzesło do stołu i stolik dla dziecka z krzesełkiem. Do tego składa się i nie wadzi w kuchni. Także liczę że będzie mi łatwiej.

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 13 września 2022, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę sprawdzić te stolarnie, może jakaś klatkę zrobią na Janka, szefową myśli, że w razie choroby będę pracować z nim w domu.

    Czasami mam wrażenie, że wszyscy wokoło spadli z kosmosu i jeszcze się potlukli.

    Mimi__, Marcelina85, Gosiaaak lubią tę wiadomość

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 13 września 2022, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj w klubie, mój mąż też ma pomysły z kosmosu...nie chciał dać młodszej do żłobka, bo pracujemy oboje z domu. A nasza 3-latka już drugiego dnia w przedszkolu dostała gila i od razu zaraziła malutką. W czwartek i piątek była w przedszkolu po 4h (z czego pierwszego dnia mega zadowolona i jako jedyna nie płakała, a drugiego poplakiwala cały dzień) i już we wtorek musiałam odwołać szczepienie MMR młodszej. Już drugi tydzień obie mają katar, według pediatry to wirus, nie wyklucza Omikronu i możliwe że faktycznie, bo młodsza była szczepiona jeszcze gdy była w moim brzuchu i u niej tylko katarek... dodatkowo mleko z piersi ją chroni. Za to starsza po tygodniu dostała gorączki i zapalenia spojówek, raz wymiotowała, a dziś wybralysmy się do pediatry z powodu suchego kaszlu i nie zapowiada się żeby prędko wróciła do przedszkola. Mąż wymyślił, żebym pracowała z domu od 17, gdy on kończy swoją pracę, dopiero dziś przejrzał na oczy gdy zobaczył, ile czasu zajmuje zrobienie im dwóm inhalacji 3 razy dziennie i podanie tych wszystkich syropków, sprayów do nosa i gardła i odsmarczanie 😕 jeśli będą tak regularnie chorować, nie mam pojęcia jak wrócę do pracy.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Marcia86 Autorytet
    Postów: 767 904

    Wysłany: 13 września 2022, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowia dla wszystkich maluszków. Teraz to nie wiadomo czy to przeziębienie czy wirusy szaleją. Ale ze wszyscy mają podobne objawy to pewnie wirus,...
    U nas w piątek Maja już nie poszła do szkoly bo dostała kataru , na szczęście już po wszystkim, Aniela za to coś tam miała, kilka razy kichnęła i tyle. Wokół sporo katarów niestety..

    Podziwiam Was wszystkie mamy dzieci żłobkowych maluchów i maluszki które dzielnie dają rade. Ja na razie odpuściłam temat żłobka, póki co nie wyobrażam cobie dać małej. Myślę że dociągniemy do 2 latek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2022, 23:17

    Maja 5.06.2015
    Aniela 27.08.2021
    lprkmg7yq9lzv97b.png
‹‹ 858 859 860 861 862 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ