X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy na emigracji: Wychowywanie dwujezycznego dziecka.
Odpowiedz

Mamy na emigracji: Wychowywanie dwujezycznego dziecka.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Behamottka ja to niby wiem, tylko schize taka dziwna mam, ze jak Vincent bedzie mnie slyszal jak "szprecham" to sie tak nauczy ;)

    Endokobietko ale super mądrala z Jasia. Faktycznie jakby domagal sie tłumaczenia.

    U mnie zrobil sie maly "problem" z mezem bo zaczął gadac do małego mieszajac języki, wygląda to pi razy drzwi tak "chodź pokroimy Brot und Gurken na kanapki". Mowie mu zeby tak nie robil bo to wyrabia zły nawyk...nosz musze mu to uświadomić jakoś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2016, 19:43

  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 23 maja 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM wrote:
    Dziewczyny z Niemiec a tak z ciekawości... jak macie ochotę to moze podzielicie się skąd jesteście. Może okaże się, że mieszkamy gdzieś blisko i będzie okazja na jakąś kawę się spotkać ;) Ja mieszkam na Bawarii w Norymberdze. Miasło ładne ale marzy mi się jakieś malutkie miasteczko, moi rodzice mieszkają w Neustadt an der Aisch i tam mi się podoba :)


    Ja mieszkam w Krefeld - NRW - także też daleko od Was. Napiszcie może jak wyglądają relacje Waszych dzieci z polskojęzyczną rodziną. Czy maluchy, które już załapały oba języki w Polsce mówią tylko po polsku czy zdarzają się "problemy" np. dziecko miesza oba języki.

    Behemotka, ja zastanawiam się nad tą samą opcją, którą opisałaś - w domu polski, poza domem, kiedy idziemy "do ludzi" niemiecki. Mam nadzieję, że to się sprawdzi. Poczytam jeszcze na ten temat. Gdyby ktoś miał jakieś ciekawe propozycje literatury specjalistycznej - proszę pisać

    pozdrowienia dla wszystkich mam :)

    Endokobietka, Behemottka lubią tę wiadomość

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 23 maja 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makotka, moj dwklatek narazie czesto miesza, na zasadzie co mu sie bardziej podoba i jest latwiejsze do wypowiezdienia, 90% jego wypowiedzi to jezyk neimiecki, ale np "nie ma" to tylko po polsku :) i ostatnio ni stad ni zowad przy talerzu obiadowym zaspiewal "wlazl kotek na ptotek.." i tyle :)

    makota, MonikaDM, Behemottka lubią tę wiadomość

    17u93e5exqfllrog.png
  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 23 maja 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "wlazł kotek" - wymiata :D

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 23 maja 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie na przyklad teraz zastanawia czy moja corka jak raz mowi "but" a innym razem "shoe" rozumie dlaczego ten sam przedmiot ma dwie rozne nazwy? Czy ona rozumie, ze jedno w jezyku mamy a drugie w jezyku taty? A jesli jeszcze nie teraz, to kiedy zrozumie? Bardzo mnie to ciekawi jak te oddzielne systemy jezykowe sie w mozgu ukladaja.

    Behemottka lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • pati_zuzia83 Ekspertka
    Postów: 246 227

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA Wam powiem dziewczyny jak to jest z moim Gabrysiem,chodzi do przedszkola i tam uzywa ang slow, bo jezyka to jeszcze chyba duzo powiedziane :D ale w domu juz miesza 3,chyba co mu wygodniej,latwiej,ale na pewno rozumie we wszystkich :)

    74di4z17aqml5bw9.png
    f2w33e5ejjupqtor.png
    f2wl3e5e2r01gmpa.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj Jas kladzie lalke do lozeczka i mowi:

    Baby idzie schlafen.

    Mam plakac czy sie cieszyc, ze dziecko mowi w 3 jezykach :)

    Co tak milczycie dziewczyny?

    Laurka lubi tę wiadomość

    17u93e5exqfllrog.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endokobietka ja bym sie smiala ;) Urocze.
    Ja poki co mam wrazenie, ze moj szkrab mowi to slowo, ktore jest latwiejsze. Bo rozumie oba, ale jak ja pokazuje na samochod albo mowie o samochodzie, to ona odpowiada "car".

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Weridiana Autorytet
    Postów: 1789 3835

    Wysłany: 5 lipca 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyjechalismy do irlandii jak starsza corka miala 3,5 roku, poszla do przedszkola , my do pracy. w domu mowilismy po polsku ale tv angielska, martwilam sie ze bedzie mowic zle po angielsku niepotrzebnie bo po kilku latach musialam nadrabiac z polskim bo jednak dla niej pierwszym jezykiem stal sie angielski gdzie przegonila wielu tubylcow ;-)
    od 5 lat mieszkamy w uk , do dzisiaj kolezanki pytaja czy jest amerykanka czy irlandka (akcent sie miesza) amerykanski pewnie z bajek i filmow ,jest tez podobny do irlandzkiego wiadomo dlaczego :-)
    co ciekawe nie ma akcentu polskiego mimo ze obydwoje z mezem jestesmy polakami

    1usasg185gkausx0.png
  • kasiunienia Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 5 lipca 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kuzynka mieszka w Anglii i na początku się martwiła, że córeczka będzie mieszać języki. Jej mąż jest Anglikiem, więc w domu rozmawiają też mieszanie. Ala ma teraz 6 lat i potrafi "rozdzielać" sytuacje kiedy mówić po polsku a kiedy po angielsku, więc pewnie z wiekiem wasze dzieci będą też to rozróżniały.

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 5 lipca 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiunienia wrote:
    Moja kuzynka mieszka w Anglii i na początku się martwiła, że córeczka będzie mieszać języki. Jej mąż jest Anglikiem, więc w domu rozmawiają też mieszanie. Ala ma teraz 6 lat i potrafi "rozdzielać" sytuacje kiedy mówić po polsku a kiedy po angielsku, więc pewnie z wiekiem wasze dzieci będą też to rozróżniały.

    To mnie pociesza. Dzieki za przyklad :) Moja corka teraz ciagle mowi "ka" na car, po czym nastepuje "monio", co ma znaczyc samochod - za trudne do wymowienia dla niespelna 17-miesiecznego szkraba ;-) Ale bawi mnie, ze za kazdym razem mowi oba slowa.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ