X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 25 września 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem że głównie w Polsce typ B, ale jestem z południa i w dużym mieście. I u nas są przypadki C tak pediatra powiedziała.. No jak mnie już uświadomiła to bym sobie nie wybaczyla gdyby akurat na niego trafiło.. :(

    Chciałam 5w1 ale z tymi menigokokami typ C lepiej jest sprawdzona 6w1, i dobrze bo tak mi go szkoda było. Za tydzień idziemy na pneumokoki + rotawirusy. A ta na typ B też będziemy szczepic ale to po 2 miesiącu więc przy następnej partii więc gdzieś pewnie w listopadzie i tez rozbijamy na dwie wizyty.
    Malutka mycha ja chciałam szczepic tymi refundowanymi ale po rozmowie z pediatra uznałam że chce też te dodatkowe szczepienia właśnie menigokoki i rotawirusa, więc też nie chciałam aż tyle wkluc no a jak jesteśmy po 1 to się cieszę. Bo każde kłucie to taki ból dla tego maluszka :( A generalnie refundowane jjest 3w1 a doplacasz za 5w1 lub 6w1 + dodatkowe, zalecane są menigokoki i rotawirusy.ale rotawirusy są jako jedyne doustne :)

    My placilismy za 6w1 200zl teraz, a za menigokoki 190 lub na odwrót. Mąż płacił i nie wie która ile ;p najdroższy jest chyba rotawirus. Bo znajomi byli tego samego dnia (też facet placil) i mieli 6w1+rotawirusy i zapłacili 140 zł więcej od nas więc musiał kosztować jakieś 330-340zl. Brałam z przychodni nie latalam po aptekach.

    Ja od ostatniej doby w szpitalu karmię tylko piersią. Darika ja też jak zobaczyłam dwie kreski to jak pojechaliśmy na weekend do Wiednia na jarmark i myślałam że mnie mdli i jestem zmęczona od podróży bo pojechaliśmy pociągiem ;p A tu po powrocie dwie kreseczki :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a powiedzcie, czy macie laktator i czy on Wam się w ogóle przydaje?

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 25 września 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ręczny nuk jolie, pomógł przy nawale w szpitalu i spokojnie nim ściągam jak potrzebuje mieć trochę mleka na później, np jak ktoś ma przyjść z wizytą na dłużej i nie chce iść karmić w innym pokoju albo raz jak mały poszedl spać a ja czułam w jednej piersi że mam za dużo mleka na noc to ściągnęłam dla ulgi :)
    Przy czym u mnie laktacja praktycznie sama zaskoczyła. W szpitalu dostałam herbatkę lactosan jej trochę ubyło bo smaczna jest dla mnie i mam felmatiker choco na razie 3 saszetki wypiłam tylko.

    malami91 lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laktator używam do tej pory.. to podstawa !!!

    Wszystkim sie marzy idealna laktacja. Ake często są problemy. Nie leci. Lyb czasami za duzo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 12:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Laktator używam do tej pory.. to podstawa !!!

    Wszystkim sie marzy idealna laktacja. Ake często są problemy. Nie leci. Lyb czasami za duzo.

    Właśnie interesuje mnie w jakich sytuacjach on się przydaje, czy pomaga rozkręcić laktację, czy jednak lepiej jak najczęściej przystawiać dziecko itd.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Właśnie interesuje mnie w jakich sytuacjach on się przydaje, czy pomaga rozkręcić laktację, czy jednak lepiej jak najczęściej przystawiać dziecko itd.

    Samo przystawianie do piersi u Nas to bylo za malo..
    Cdl kazala po kazdym karmieniu bawic sie laktatorem. :)

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 25 września 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Właśnie interesuje mnie w jakich sytuacjach on się przydaje, czy pomaga rozkręcić laktację, czy jednak lepiej jak najczęściej przystawiać dziecko itd.

    Pomaga rozkręcić, dziecko najlepiej ale ja przy wzorowej laktacji pomagałam prawej piersi bo przez welfron nie potrafiłam do niej dostawić małego. No i w szpitalu przy nawale jak poleciało to mały sobie nie radził z jedzeniem, było gorące więc ja sciagalam i mu dawałam co ściągnęłam. A go na trochę przystawialam aż się nie irytował. Z mojej perspektywy wystarczy taki ręczny mieć, chociaż doradczyni w szpitalu twierdziła że ręczne są badziewne.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli generalnie kupować bez zastanowienia i najlepiej mieć go ze sobą już w szpitalu?

    o_mad.ko! lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam elektryczny i taki polecam. Kupilam tani - Canpol i uważam ze jest ok.
    Juz w szpitalu korzystalam. :)

    Choc i tak cdl na jakiś czas wypożyczyła mi swoj Medela, ktory jednoczesnie bawi sie dwiema piersiami. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 13:22

    malami91 lubi tę wiadomość

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 25 września 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniecznie mieć w szpitalu od samego początku. Natomiast nadal jestem za ręcznym, bo elektryczny porządny można zawsze wypożyczyć tak jak Paulina. A jak się rozkręci laktacje to sporadycznie się go używa. Chyba że nie szkoda Ci pieniędzy :) bo pewnie elektryczny na to trochę jest wygodniejszy niż ręczny na pewno. Ale ja np. Butelkę 150ml ściągam z piersi w 2x po 15min po karmieniu żeby nie rozchulac za bardzo laktacji, więc jakoś mnie to specjalnie nie męczy.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatwgo polecam Canpol, jest tani. I działa. :D :D bo bylo mi szkoda kasy na drozszy.

    Marta..a lubi tę wiadomość

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 25 września 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam canpol i zgadzam się, że jest super :-). U mnie też się sprawdził na samym początku.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 25 września 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam porównanie szczepień zalecanych w krajach europejskich, taka ciekawostka :)

    https://vaccine-schedule.ecdc.europa.eu/

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • o_mad.ko! Koleżanka
    Postów: 34 20

    Wysłany: 26 września 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Czyli generalnie kupować bez zastanowienia i najlepiej mieć go ze sobą już w szpitalu?
    tak, najlepiej mieć swój, tylko dobrze wybrany. W szpitalu niby są, ale nigdy nie wiesz ile i kto używał.

    .png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w szpitalu nie było. Wiec nie jest to jakiś standard. ;)

    Przyda sie tez butelka, wyparzona..
    Ja to robilam jako tako w szpitalu. I nie zbyt mi te warunki odpowiadały. :D
    Ale ze cc bylo 2 tyg przed terminen to nie byłam w pełni gotowa. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2018, 13:04

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 27 września 2018, 01:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    26 września (37+5), dokładnie tydzień przed planowanym cięciem, postanowiła urodzić się nasza córeczka z wagą 3080g i miarą 54 cm, dostała 10 punktów. Zaskoczyło to wszystkich, jak rano wstałam z łóżka i chlupnęły iście filmowo wody płodowe. Pojechaliśmy do szpitala, zaczęły się skurcze, ale rozwarcie tylko na 2 cm jak mnie brali na cc :)

    Marta..a, mala_misia, Loczek2018, RedRose lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 27 września 2018, 01:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje kochana!!! Jak się czujesz?

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2018, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to gratulacje !!! <3

    I widzisz masz cc z akcji, tak jak chciałaś. ;)
    Zdrówka dla Was dziewczyny.

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 27 września 2018, 02:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się czuję super, ale jutro jeszcze konsultacja ortopedyczna i do tego czasu nie moge byc z mala :( bali sie, ze za duzo bede sie ruszac, a nie wiadomo co z tym biodrem wiec leze z usztywnionym na plasko do jutra rano i wtedy sie wyjasni. Mala na szczescie wiekszosc czasu spedzila z mezem na kangurowaniu a nie sama, a na noc dostala inkubator dla spokoju i aby ja troche oszukać? Bo podobno to pomoze przy opoznionej laktacji jej... nie wiem ile w tym prawdy ale dobrze.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek, gratulacje !!!

‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ