X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe (2023) Mamusie
Odpowiedz

Marcowe (2023) Mamusie

Oceń ten wątek:
  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 27 września 2022, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka wrote:
    Hej hej.

    U mnie też szaro i buro, mgła straszna rano była. Pogoda nie nastraja, właśnie zaszyłam się pod kocykiem z herbatka. Jakieś zmęczenie i podły nastrój mnie ogarnęły

    Zazdroszczę udanych zakupów.
    Ja mam taką wtopę na olx , czuje się oszukana 😤 Pierwszy raz mi się zdarzyło że ktoś mnie tak oszukał i teraz nie wiem co dalej. Zgłosiłam to na olx i czekam na odpowiedź z ich strony. Sytuacja wygląda tak że chciałam kupić synowi bluzy rozpinane, wypytalam o ich stan, czy mają plamy, dziury ,są zsupelkowane itd. Stan był opisany jako idealny, zapłaciłam za 4 bluzy 80zl! W sumie bluzy 1 z pumy, reszta z h&m.
    A dostałam szmaty, które nadają się tylko do wyrzucenia, babka mi napisała że je odkupi spowrotem jak wystawie za 4zl bo ona płatności z olx jeszcze nie otrzymała.!!!
    Ogólnie masakra, jestem wściekła! Jak można komuś takie śmieci wysyłać.
    Może temu że sama każdy ciuch oglądam pod światło zanim wystawie, to wydaje mi się że tak wszyscy robią.
    Na pocieszenie w tym samym czasie kupiłam też córce kurtkę z Zara kids za 20zl i faktycznie stan jest idealny 👌

    Kiedy odebrałaś rzeczy? Jeśli dziś/ wczoraj to rzeczywiście nie otrzymała kasy. Tam w zakładce przesyłki trzeba oznaczyć, ze jest ok lub, że się ma jakiś problem z paczką. Zaznacz, że nie jest ok.

    cmllp2.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2390 2371

    Wysłany: 27 września 2022, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka o kurczę, jaka paskudna sytuacja. Współczuje na maksa, niby w tych czasach wydaje się, ze zakupy przez internet są już w miarę bezpieczne a jednak nie :/ ja akurat używane rzeczy to wole kupić w lumpeksie i zobaczyć na żywo właśnie dlatego, ze raz się tez tak nadziałam, ale to było lata temu. Ludzie są okropni czasami :/ mam nadzieje, ze jakiś zwrot kasy dostaniesz jednak, będę trzymać kciuki!

    Andżelina ja pracuje, ale 90% z domu, będę raczej pracować do końca lutego, chyba, ze coś się wydarzy, ze nie będę mogła. Lubię swój prace i czasem wręcz w niej odpoczywam po przedpołudniu z córka 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2022, 12:41

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 27 września 2022, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chicaloca wrote:
    Kiedy odebrałaś rzeczy? Jeśli dziś/ wczoraj to rzeczywiście nie otrzymała kasy. Tam w zakładce przesyłki trzeba oznaczyć, ze jest ok lub, że się ma jakiś problem z paczką. Zaznacz, że nie jest ok.

    Właśnie zaznaczyłam że nie jest ok. I teraz czekam na odpowiedź z strony olx.
    Ja od tej baby nic nie chce, jeśli otrzymam zwrot kasy to mogę jej i za 1zl wystawić , niech sobie bierze spowrotem. Tylko stracę kasę za wysyłkę do mnie.
    Ale pierwszy raz mi się zdarzyło.
    Jakoś w lumpeksie nie umiem szukać. A na Vinted czy olx jest wyszukiwarka i to mi leży. Albo do tej pory leżało.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 27 września 2022, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo lubię szperać po lumpeksach, ale wszystkie mam trochę daleko od siebie i dosyć rzadko tam jestem ostatnio, ale często kupuję na Vinted. Nadziałam się parę razy... nie powiem, ale i tak uważam że można tam kupić ładne rzeczy za dobre pieniądze :) Trochę też udało mi się sprzedać więc są plusy.

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 27 września 2022, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaaa92 właśnie za to lubię Vinted że jest w czym wybrać, a ludzie często chcą zrobić miejsce w szafie na nowe ciuchy i wystawiają za naprawę sensowne pieniądze. Ale co innego wysłać szmaty a co innego fajne rzeczy. Teraz wściekła jestem na tę sytuację.
    A mam ponad 100 komentarzy na Vinted czyli tyle mniej więcej transakcji zrobiłam w dwie strony. Na olx nie ma tej opcji komentarzy ale sprzedawałam i kupowałam już w pierwszej ciąży.
    Pamiętam że te kilka lat temu nawet ludziom robiłam najpierw przelew na konto a potem otrzymywałam towar. I nigdy nic takiego się nie zdarzyło 🙈
    Tracę wiarę w ludzi.

    Teraz na Vinted kupiłam jeansy ciążowe z hm za 20zl i bodziaki dla maluszka po 5zl szt. To bym fajny zakup i ta kurteczka dla córki za 20zl z Zara też super stan. Eh

    A pisaliście o piżamach i koszulach do spania. Ja mam taka stara, nie wiem dlaczego jej nie wyrzuciłam. I teraz w niej śpię bo smaruje brzuch na grubo bio oil. Rozstępów ma i tak całą masę, ale muszę zrobic coś żeby nie doszly nowe o ile to możliwe że się jeszcze jakieś zmieszczą. 🤣
    Brzuch mam już ogromny 🙈 wczoraj spotkałam taka znajoma z szkoły i pytała czy już rodzę. Ale było mi przykro jak była zaskoczona że dopiero luty/ marzec , jak powiedziała " myślałam że ty już " 🙈
    454269a0786f.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2022, 13:37

    Mikaaa92, Roksi, Madzixon lubią tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 27 września 2022, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te brzuszki na naszym etapie są takie słodkie 🥰🥰🥰

    Takie już widoczne, ale jeszcze nie takie bębny, wiecie o co chodzi 🤣 Człowiek wygląda seksi, ale jeszcze się nie kula.

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 27 września 2022, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka,

    Ja kupuje na Vinted ubrania dla córki. Sobie nie umiem… muszę przymierzyć i mieć możliwość zwrotu 😅
    Raz mi się zdarzyło, że bluzka miała być z metką a nie była. Na szczęście nic innego.
    Mam nadzieję, że zwrócą Ci pieniądze.

    Odnośnie wielkości brzucha. Mam prawie taki sam! Termin na 09.03. Czyli chyba tydzień po Tobie? Na bank za tydzień, dwa będę mieć identyczny 😉
    Na początku się przestraszyłam jego wielkością. Od paru (2-3) tygodni rośnie na szczęście nieco wolniej. Też tak masz?

    Co do kremów/ olejków.
    Na dzień używam różnych, na noc momme przeciw rozstępom.
    Używałaby go cały czas, ale często nosze jasne ubrania, a on na żółto farbuje.
    Moja mama ma cały brzuch w rozstępach. W pierwszej ciąży byłam przygotowana na to, że mnie też czeka taki los 😜
    O jakie było moje zdziwienia jak urodziłam i jedyne dwa rozstępy jakie mam pojawiły się z tylu uda.
    Uwierzyłam w to, że momme działa 😅
    Niestety nie smarowałam dokładnie ud. Przypuszczam, że to miejsce gdzie mam rozstępy mogłam omijać 😜
    Teraz mam nadzieję, że żadne rozstępy się nie pojawią.
    Nadzieja matką głupich? 🤪😂🤔

    Aczkolwiek jak się pojawią to bez tragedii. Będę miała cudownego synka. Coś z coś. Tu się opłaca!

    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2390 2371

    Wysłany: 27 września 2022, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka, zgrabnie wyglądasz! I wcale nie jakbyś miała zaraz rodzić. Nie bierz do siebie słów tej znajomej :)

    BoboBolek to ja podobnie, tez sie bałam rozstępów na brzuchu w pierwszej ciąży, a los mnie oszczędził :D mi wyszły tylko delikatne na biodrach, ale widać je tylko jak jestem w bieliźnie, nie ruszają mnie :D Ja się smarowałam jakimś olejkiem z drogerii, teraz tez kupiłam, ale inny, tylko jeszcze go nie użyłam... Teraz, po Twoim komentarzu mysle, ze moze juz jednak powinnam hahahah <3 obudziłaś jakies moje wyrzuty sumienia :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2022, 15:43

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Andzelina Ekspertka
    Postów: 167 95

    Wysłany: 27 września 2022, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka ale masz śliczny brzuszek ♥️

    Też jeszcze niczym nie smaruję brzucha ale ja i tak mam swoje rozstępy z czasów tycia i chudnięcia przed ciążą 😊

    Konieczynka lubi tę wiadomość

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 27 września 2022, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie smaruję niczym specjalnym, zwykły balsam do ciała po kąpieli i nie mam żadnego rozstępu po żadnej ciąży ☺️

    Ja osobiście uważam, że tutaj genetyka to jest klucz, jak ma się skłonności to nawet specyfiki za setki złotych nic nie pomogą..

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 27 września 2022, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zwolnienie do czwartku i myślałam że może na chwilę wrócę, ale dzwoniła dziś koleżanka że złożyła wypowiedzenie i że w ogóle atmosfera jest kiepska więc stwierdzilam że chyba odpuszczam😉
    Vinted uwielbiam i szczerze mówiąc jeszcze się nie „przejechałam” nogdy ale głównie zamawiam firmy gdzie rozmiary mam sprawdzone. Konieczynka- myślę że jak zgłosiłaś problemy z jakością zamówionych rzeczy to otrzymasz z powrotem środki. Może to jedynie trochę potrwać.

    W ogóle to się urlopujemy na Mazurach i dawno tyle nie spałam… relaks pełną gębą☺️

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 27 września 2022, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę znowu się rozpisalyscie😁 podczytywalam Was w ciągu dnia ale jakos nie mogę się ostatnio skupic żeby coś sensownego napisać..
    Pogoda dziś do d..cały dzień padało :/
    Miałam dziś wizytę na NFZ i tylko utwierdziłam się w przekonaniu ze chodzenie tam jest bez sensu 😅 zaczynajac od tego ze pani pielęgniarka/polozna? Zapomniała wpisać wynik jeden do karty, lekarz chciał go zobaczyć i nawet nie wpisał go później łaskawie do ksiazeczki(nie wiem czy miałam sama to zrobić?), ale to szczegół..po czym nawet nie skierował mnie na zadne badania bo stwierdził ze w sumie nie potrzeba na razie, a miałam tylko toxo,tsh,HIV, i raz mocz i morfo.
    Kończąc ze badanie usg było zrobione tak na odpieprz ze szok..zmierzył głowę i dlugosc(wyniki na jakieś 1.5 tyg do przodu gdzie i swojej prowadzącej mam max 2dni), zapytał czy widze bijące serce i to tyle 😂 nawet nie wydrukował sobie wyników, o mnie nawet nie wspomne 😂 dramat.
    Plus taki ze nic nie przytyłam przez 5 tyg 😂

    A jako ciekawostkę wrzuce ze faktycznie lekarzy którzy teoretycznie maja certyfikat na 2i3 badania prenatalne w PL jest malutko, bo zaledwie 57. Z czego z Poznania chyba jeden 🤔
    Ale chyba nie będę się wgl tym sugerować, po prostu pójdę sobie dwa razy w okolicy 20 i 30 tc do innego lekarza żeby mieć w razie co pewność ze wszystko jest sprawdzone i potwierdzone przez 2pary oczu 😁

    https://fetalmedicine.org/lists/map/certified/fetal-abnormalities?fbclid=IwAR058hjOXSGvB2VIx3zRgTwwQxP85CghzvJlHuo4squ8ZG0D7kEZX7Z0Nl4

    Konieczynka super zgrabny brzuch, mój jest już tez dosyć duży ale taki trochę jeszxze donut z dziurka od przodu 😂 nie smaruje się niczym jeszcze, z córka się smarowałam i nie mam rozstępów, ale uważam ze to kwestia genów, moja mama, jej siostra i babcia tez nie maja. Jedynie co to na udach ale te mi nie przeszkadzają.

    Witaj Andżelina 🌸

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2022, 21:38

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Andzelina Ekspertka
    Postów: 167 95

    Wysłany: 27 września 2022, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksi czy prowadzisz ciążę równocześnie na NFZ i prywatnie?

    Zdecydowałam się na NFZ z uwagi na skierowania na badania ale poza tym nie czuję się zaopiekowana 🙄 może jestem przewrażliwiona ale prywatne wizyty to jakiś inny wymiar niż na NFZ

  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 27 września 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Tzn to był mój trzeci i ostatni raz dziś. Tez chciałam zaoszczędzić na badaniach, tym bardziej ze przychodnie mam pod blokiem to stwierdziłam ze te 50-100 co wizytę na jakieś badania mogę przeznaczyć na inne rzeczy dla dzieci. Ale po dzisiejszym stwierdzam ze to nie jest tego warte 🫣 i naprawdę szczerze współczuje kobietom które ze względów finansowych nie maja mozliwosci pójść na wizytę prywatna. Nie twierdze ze każdy lekarz taki jest bo na pewno nie, ale ja nie natrafiłam jeszcze na takiego żeby było ok. A nawet często spotykam się z tym ze wizyta ma NFZ i prywatnie to niebo i ziemia. Rozumiem ze wizyty refundowane tez maja jakieś ograniczenia czasowe itp. Ale moja lekarka za kazdym razem pyta mi się chociażby jak się czuje, czy mam jakieś bóle/problemy, ze w razie co mam pisać to przyspieszy mi wizytę itp chociaż o empatię chodzi, bo tak się buduje moim zdaniem zaufanie i relacje lekarz-pacjent…😏 a ja dziś nawet odniosłam wrazenie ze prowadzący miał problem z mierzeniem crl (pierwszy raz był włączony monitor), mierzył od głowy do nie wiadomo jakiego punktu po dziecko leżało brzuchem do góry..dlatego wyszło mu jakieś 10 dni do przodu😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2022, 21:09

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 27 września 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksi dzięki za te listę! Mojej lekarz tez nie ma na niej, ale nie zamierzam jeździć do innych lekarzy. I tak kupę hajsu zostawiam u mojej 🙈 współczuje tych wizyt na nfz ;/ ja pewnie zrezygnowałabym po takich „luksusach”

    Andżelina w 95% wizyty na nfz to dramacik.

    Jusia relaksuj się :)

    Konieczynka ja również jestem team bio oil. Kocham jego zapach i to jak się wchłania. A najbardziej lubię myśleć, ze już święta (przez jego cynamonowe nuty)


    Ja po wizycie. Dzieciaki rosną, a serca biją jak dzwony. Omówiliśmy wyniki pappy. Ryzyka niskie, także git :) zapytałam ją o poród 🙈 powiedziała, żebym nie planowała nic bo jeszcze masa czasu i ona to zrobi jak będzie bliżej 🤣 dodała że jeśli jest bezpiecznie to rekomenduje naturalny, ale jeśli cokolwiek będzie stanowiło zagrożenie/ ryzyko to cc

    Roksi, Mikaaa92 lubią tę wiadomość

    cmllp2.png
  • Andzelina Ekspertka
    Postów: 167 95

    Wysłany: 27 września 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co byłam na jednej wizycie na NFZ i miałam mieszane uczucia. Następną nam 7.10 i wtedy zdecyduję czy odpuścić.
    Mogę chodzić prywatnie ale też nie o to chodzi bo jednak pracuję i co miesiąc zabierają mi składki więc dlaczego mam za wszystko płacić.
    USG na NFZ to szybka akcja "o zobaczy Pani serce bije", na tym był koniec 🤣
    A ja po wizytach w klinice i prywatnie przywykłam do innego standardu i kontaktu, którego tutaj mi brakuję.
    Jak potrzebuję coś od lekarza to muszę załatwić to przez położną i to w wybrane dni w tygodniu. Rozumiem, że nie jestem jedyną pacjentką w ciąży ale to moja ciąża jest dla mnie najważniejsza.

  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 27 września 2022, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andżelina tez miałam podobne myslenie, ze płace składki(tzn teraz nie jestem zatrudniona to jestem pod mężem), ale wcześniej przez kilka lat płaciłam, mąż płaci nie małe pieniądze przy działalności wiec należy mi się to jak psu buda ze tak powiem 😅 ale wiem ze świata nie zwojuje tym myśleniem i nic to nie zmieni, a mój komfort psychiczny i spokój ze wszystko zostało sprawdzone tak jak należy jest najważniejszy 😁
    Tak jak piszesz, idz i sobie sprawdź jeszcze na spokojnie. Lekarza może zmienić w kazdym momencie jak najda Cię jakieś wątpliwości, nawet za miesiąc czy dwa :)

    Chica gratuluje udanej wizyty 😊 fascynują mnie ciąże bliźniacze 🫣 nie wiem czy kojarzycie Laure z Laurelli, ona jakiś czas temu urodziła bliźniaki jak się okazuje prawdopodobnie dwujajowe(a nie jednojajowe) jak jej wcześniej mówiono i miały ten zespół TTTS i jeszcze jakiś inny..czy u Ciebie wiadomo czy jest taka możliwość? Ona mówiła ze u niej prawdopobnie stało się tak dlatego ze były dwa łożyska, które potem (zrosly?) się w jedno..oczywiście nie życzę tego nikomu! Ale jestem ciekawa na ile wcześniej lekarze mogą to wykryc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2022, 21:46

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2390 2371

    Wysłany: 27 września 2022, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksi ja na początku, gdy starliśmy się o dziecko tez twierdziłam, ze po coś płace składki ale dwie wizyty u lekarek na NFZ skutecznie mnie z tego myślenia wyleczyły 😅 obie lekarki nie umiały mi pomoc zajść w ciąże, wizyty były tragedią, okropne traktowanie i pośpiech, zlewanie wszystkiego i niemile komentarze. Odkąd zaczęłam chodzić prywatnie do ginekologa moje życie sie zmieniło hahaha 😅 lekarz szybko ogarnął moje zdrowie i prowadzę u niego druga ciąże, wspaniały człowiek. Smutna rzeczywistość, ale dzięki Bogu, ze jest możliwość chodzić prywatnie, bo inaczej to dla mnie ciąża byłaby jakimś horrorem 😅 Andżelina trzymam kciuki, żebyś nie podzieliła mojego i Roksi myślenia 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2022, 21:49

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Andzelina Ekspertka
    Postów: 167 95

    Wysłany: 27 września 2022, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia_ niestety życie weryfikuje wyobrażenia o idealnym świecie. To moja pierwsza ciąża więc potrzebuje jak najwięcej informacji od lekarza bo nie wiem co jest normalne a co nie 😊 nawet jeżeli zostanę na NFZ to będę weryfikować prywatnie.
    Wiem, że nie ma co generalizować ale nasza służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia.
    A co do składek to czasem myślę, że lepiej jakby ich nie było. Jak potrzebny lekarz i czas oczekiwania dwa lata to idziemy prywatnie i płacimy. Niestety nie każdego na to stać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2022, 22:46

  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2390 2371

    Wysłany: 28 września 2022, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andżelina nie trzeba płacić składek jeśli się nie chce ;) dla mnie to jednak mimo wszystko wygodne nie płacić za pobyt w szpitalu, albo gdy chodzę z dzieckiem do pediatry na NFZ itd. Ciąża to zupełnie inny temat, ale są obszary, na których z funduszu korzystam :)

    A tak w ogóle cześć dziewczyny w kolejny dzień! Ja miałam jakąś ciężka noc, straszne bzdury mi się śniły. Obudziłam się niewyspana, młoda jeszcze śpi, ale już się z nią nie kładę tylko idę robić kawe. Czy ktoś ma dziś wizytę?

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
‹‹ 139 140 141 142 143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ