X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe (2023) Mamusie
Odpowiedz

Marcowe (2023) Mamusie

Oceń ten wątek:
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wasze apteczne listy są dość długie. Kwestia czy na pewno wszystko Wam potrzebne. Tu się wypowiem jako farmaceuta, apteki są wszędzie i otwarte do późna, a wręcz mają dyżury nocne w każdej gminie w razie stanów nagłych.
    Do sedna.
    Moim zdaniem nie ma sensu kupować leków na każdą ewentualność, typu czopki glicerynowe lub Melilax. W tym konkretnym przypadku, zaparcia u noworodków się zdarzają, ale też trzeba pamiętać że dziecko na piesi może robić kupę raz na 2 tygodnie! Może te stare położne każą drażnić odbyt, ale do niczego dobrego to nie prowadzi. Ogólnie Melilax to super produkt, który z ręką na sercu polecam, drogi ale działa i nie drażni tak jak zwykle czopki. Tylko zanim zastosowałam na córce dobrze się zastanawiałam czy na pewno trzeba.
    Podobnie kateter wiaterek - to też wkładamy w odbyt. Gdy jest potrzebny może być bardzo pomocny, ale do analizy na bieżąco w danej sytuacji.

    Pod pieluchę wystarczy jeden krem, od siebie polecam zielony linomag. Tani i świetny, zarówno przy każdej zmianie pieluchy jak i w razie odparzenia. A przy silnych odparzeniach tyłek wietrzyć 😅
    Syna wkładałam na podkładach do wanienki, jak zrobił siku to coz, trzeba było ogarnąć gościa.

    Kremów z filtrem UV też nie kupuje. Zima i tak nie będzie żadnej ekspozycji na słońce. A kilka promieni słonecznych to na zdrowie, niech się naturalna Wit D wytwarza. Kupię dopiero bliżej lata.
    Na mróz też już raczej kupować nie będę.

    Jeśli chodzi o piersi i "oprzyrządowanie".
    Ja maści nie kupuje, jak będzie trzeba to mąż pojedzie po coś .
    Lanomasc z ziaji 🤔
    Wkładek też za bardzo kupować nie będę bo mi nigdy mleko nie przeciekało. Tzn ciekło trochę z tej drugiej strony jak karmiłam dziecko, ale to tylko pieluchę tetrowa wkładałam i już. Może ten kolektor kupię, muszę nad nim pomyśleć.
    Wkładki z Lovi miałam kilka i było super.
    Koszule do karmienia mi się fajniej sprawdzały takie, z jednym rozcięciem głębokim lub takie z zakładkami (tu przy dużych piersiach mogą radośnie wyskakiwać spomiędzy materiałów) .. Te która mają guziczki po obu stronach na każdą pierś mnie denerwowały jak musiałam w trakcie karmienia zmienić stronę. Nie zawsze, lub nigdy nie idzie tak książkowo, żeby co 3h przystawić na zmianę z dwóch. Często bywało tak że karmiłam z jednej, odbicie i z drugiej. Dziecko opróżniało obie. Dopiero później jak laktacja się rozkręci to jest lepiej.
    Na nawały - kapusta. Też nie ma co jej wcześniej kupować 🤣
    Osłonki na piersi - fajnie jak położna podpowie jaki rozmiar jest potrzebny. Tu chodzi o rozmiar brodawki a nie całej piersi. Przy wklęsłych brodawkach może pomóc, ale to też nie jest tak że każda mama potrzebuje. I do porodu piersi jeszcze się zmienia, po porodzie też.

    Paracetamol jakiś trzeba mieć, pedicetamol wstrętny w smaku, ale bardzo mało się podaje. Właściwie przy gorączce u takiego malucha i tak od razu do lekarza. Potem szczepienie w 6t. więc będzie czas na zakup.
    Na pleśniawki - jak się pojawia można coś kupić. Lekarze lub położne zalecają Aphtin. Zresztą część techników farmacji też to poleci, młody farmaceuta już niekoniecznie, zawiera borax, jedna z trucizn komórkowych. Na ulotce jest od 1rż.
    U swego dziecka bym stosowała Wit C w kroplach, też na piersi jeśli dziecko jest tak karmione. Oraz wodny rozt.fioletu , do smarowania w buzi dziecka. Będzie wyglądać mało estetycznie 😅 ale działa. I też konsultować z lekarzem czy nie potrzeba nystatyny na receptę.

    Inhalator i tak nie ominie nas taki zakup, prędzej czy później dziecko się rozchoruje. Może to dobry pomysł na prezent od kogoś, babci/cioci/koleżanek...
    Wtedy będzie czas na myślenie czym inhalowac.

    Aspirator miałam taki zwykły z rurka. Gruszka może ktoś da rady, ja nie ogarniałam.

    Na pępek wszyscy teraz polecają octenisept lub coś z jego odpowiedników. Ale ja teraz kupię spirytus salicylowy. Syn miał ten kikut 8t! Myślałam że do 18stki z nim będzie chodził. Skończyło się u chirurga dziecięcego. Potem z córką stosowałam właśnie spirytus i po 4-5 t odpadł.
    Moje dzieci mają szczególne grube pępowiny. 🙈

    Pipeta do lekarstw (?) Każdy lek przeznaczony dla dzieci ma swoją miarkę, a nawet nie wiem czy gdzieś sprzedają same pipety.
    Maść majerankowa można kupić dopiero gdy dziecko będzie chore. Zarejestrowana jest od 3 rż. Chyba że jest jakaś firma która ma wcześniejsza rejestracje, ale nie kojarzę. .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2022, 08:46

    Jusia 82, Twilight, Tyśka lubią tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka no właśnie ja tez jestem zdania, ze nie ma co od razu szaleć z tymi lekarstwami i potem wyrzucać. Apteki są wszędzie i zawsze się znajdzie nawet całodobowa ;) ale tez nie chciałam tego pisać, bo każdy na inne podejście :) na przykład my leki i inne produkty apteczne kupujemy jak są potrzebne, a nie na wyrost, żeby później wyrzucić

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Patiii22 Ekspertka
    Postów: 310 93

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie dziewczyny :) zaktualizuje sobie listę. Mnie to bardzo cieszy, ze to wszystko nie jest potrzebne. Tak tez myślałam, ze może być za dużo. Moja lista to zbiór różnych list z internetu, bo ciężko znaleźć jedną idealną :) sama na ten temat mam zerowe pojęcie.

    Co do tych niepotrzebnych (oby!!) rzeczy to wpiszę je do tabeli „w razie potrzeby” i jak coś to się szybko kupi :)


  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka, ja również się zgadzam z Twoim podejściem :) nie dla wszystkich się wszystko przyda. Wydaje mi się, ze mamy które zostają mamami po raz pierwszy po prostu mogą się w tym gubić. Ja tez tak miałam. Teraz już wiem, co ki się sprawdzało mniej więcej, i w to będę celować, ale nie powiedziane ze przy 3 dziecku może się sprawdzić coś innego :D

    Co do pępka, miałam to samo z córkami. Jednej miesiąc się trzymał, drugiej 3 i tez do chirurga z nią chodziłam. Spirytus salicylowy jest bezpieczny? Nie będzie to piekło dziecka?

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia, daj znac jak po usg. Torcche mnie martwi ze się nie odzywasz :( mam nadzieje, ze po prostu masz ciekawsze zajęcia

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Aasha,
    Jusia się już odzywała. Wszystko dobrze! 😉 Dużo postów było, pewnie Ci umknął.

    Konieczynka,
    Świetny post!

    Twilight,
    Twoja odpowiedź utwierdza mnie w przekonaniu, że każdemu co innego podejdzie. Ja robię pranie tylko raz w tygodniu, nie dałabym rady wyprać po każdym myciu, a pewnie dla spokoju głowy bym wolała 😅

    Dziewczyny,
    To ja przygotuje listę podstawową plus „opcjonalną” poniżej.
    Przy pierwszym dziecku miałam z apteki znacznie więcej niż potrzebowałam 😅
    PS Czopki glicerynowe nie muszą być koniecznie dla maluszka. Ja zamawiam dla siebie. Nie wyobrażam sobie w pierwszych dniach po porodzie poradzić sobie bez nich 😂 Po pierwszym porodzie dawały mi komfort psychiczny i fizyczny 😅

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale rozpętałam dyskusję wyprawkową moim pytaniem o przewijaki i wanienki haha! Dzięki Dziewczyny za wszystkie Wasze odpowiedzi, są bardzo przydatne :)

    Moja lista kosmetyczno-apteczna zawiera w sumie to co napisałyście, dodam jeszcze Espumisan. Butelkę wybrałam na początek z Lansinoh, zobaczymy jak się sprawdzi, co do osłonek na piersi słyszałam, że z Medeli w rozmiarze M powinny być dobre, może zaryzykuję ;)

    Zastanawiają mnie tylko te majtki poporodowe, chcę kupić Horizon ale występują w dwóch wariantach - w pudełeczku i folii - jest jakaś różnica? I jak z rozmiarem, brać 38-40 jeśli jestem drobniutka czy jednak większe?

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaa ja jestem drobna tez - 161 cm i przed ciąża 49 kg i te 38/40 były dla mnie dobre

    Mikaaa92 lubi tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika nie widziałam w pudełku, ale chodzi o to żeby były siateczkowe takie fioletowe/różowe one są. Bo raz kupiłam jakieś takie z dziwnego materialu(zielone) i w ogóle nie były rozciągliwe, darły się w rękach, dziwne. Myśle ze jak jesteś drobna to 38/40 spokojnie, ja przy poprzednim porodzie byłam taka dobra 40 i mi one były ciasnawe, ale tez jestem większa w udach i tyłku niz brzuchu/talii

    A co do pepka to u nas odpadł szybko w 7/8dobie aż przez moment się martwiłam ze za szybko 🫣 ale polozna mówiła ze ok. Poza tym ja się tam bałam dotykać czy coś ze dziecko to boli, a ona tam na wizytach bez zastanawiania patyczkiem czyściła te krew co się zbierała 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2022, 11:13

    Mikaaa92 lubi tę wiadomość

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno dawno temu 😅 czyli tak z 10 lat , może 15 używano tylko spirytus do pępka. Nie szczypie bo nie ma tam rany, zresztą to zaraz się wysusza. Jakby coś się działo to dziecko zaraz poinformuje i to głośno 😁 Pokrzepiające że nie tylko moje dzieci mają takie sznury zamiast pępowiny 🤣

    Bobolek to fakt że pierwsza wizyta w toalecie po porodzie nie jest przyjemna, szczególnie przy hemoroidach 🙈

    Majtki z Horizon te z siateczki są spoko.
    Mikaa jak jesteś drobna to 38 będą ok, zresztą w nich i tak tylko leżysz na podkładach. To tylko po to żeby gdzieś podkład poporodowy umiejscowić. Ja po porodach to cały pobyt w szpitalu je miałam, były brudne, no cóż.
    Sorki za dosadność , ale leżałam w kałuży krwi. Dopiero 2 doba, może 3 była spokojniejsza. W domu wyciągnęłam jakieś stare gacie, nawet nie prałam tylko były do kosza .
    Są też takie pakowane po 7szt, z takiego czegoś jak ochraniacze. Nie miałam ale nie polecam. Krocze trzeba wietrzyć.

    A tak w ogóle to dzień dobry.
    Witam się w III trymestrze, zaczynam 7miesiac.
    Prawie +10kg do przodu, pewnie jeszcze z 5 dojdzie.
    I dziś w końcu chyba jest poprawa mego samopoczucia. Kaszel mam tylko i tak ochrypłym że zupełnie mnie nie słychać. Ale już dystans do łazienki nie jest taki straszny. 😅

    Mikaaa92, Jusia 82 lubią tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Twilight Ekspertka
    Postów: 150 119

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak lubicie takie klimaty to w Pepco jest fajny kocyk do robienia zdjęć za 30 zł 😁 jest jeszcze niebieski z myszką Miki dla chłopaka
    07661d41dacd.jpg

    Zniechecona lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BoboBolek wrote:
    Cześć!

    Aasha,
    Jusia się już odzywała. Wszystko dobrze! 😉 Dużo postów było, pewnie Ci umknął.

    Konieczynka,
    Świetny post!

    Twilight,
    Twoja odpowiedź utwierdza mnie w przekonaniu, że każdemu co innego podejdzie. Ja robię pranie tylko raz w tygodniu, nie dałabym rady wyprać po każdym myciu, a pewnie dla spokoju głowy bym wolała 😅

    Dziewczyny,
    To ja przygotuje listę podstawową plus „opcjonalną” poniżej.
    Przy pierwszym dziecku miałam z apteki znacznie więcej niż potrzebowałam 😅
    PS Czopki glicerynowe nie muszą być koniecznie dla maluszka. Ja zamawiam dla siebie. Nie wyobrażam sobie w pierwszych dniach po porodzie poradzić sobie bez nich 😂 Po pierwszym porodzie dawały mi komfort psychiczny i fizyczny 😅


    A faktycznie, nie zauważyłam :) to całe szczęście ze wszystko ok!

    Matko już jesteśmy w temacie wyprawki, zaczyna do mnie powoli docierać rzeczywistość . Będzie nowy, mały, wrzeszczący człowieczek na swiecie :) ja planuje się na dobre za to zabrać w styczniu, teraz z uwagi na prace i naukę nie mam kiedy :/ ale czasem jak coś mi się rzuci w oczy to biere :P

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwaga, uwaga!
    Czekam na sugestie zmian 😉

    Wyprawka Higieniczna

    Produkty podstawowe:
    Octanisept/ Spirytus salicylowy
    Sól fizjologiczna w ampułkach
    Witamina D 400j
    Paracetamol (od urodzenia)
    Lanolina (na sutki, na ewentualne mrozy do buzi dziecka)
    Krem pod pieluszkę (linomag zielony sprawdza się na codzień i drobne odparzenia)
    Olejek do kąpieli lub masażu (np. migdałowy)
    Gaziki jałowe
    Waciki kosmetyczne
    Chusteczki nawilżane (np. Water Wipes)
    Podkłady jednorazowe 90x60 dla mamy i/lub dziecka
    Pieluszki jednorazowe
    Majtki siateczkowe
    Podkłady poporodowe (podpaski)
    Podpaski regularne (na już mniejsze krwawienie)
    Wkładki laktacyjne
    Femaltiker
    Mleko modyfikowane
    Butelka
    Smoczek
    Obcinarka/ nożyczki do paznokci
    Szczoteczka do główki i/lub włosków
    Aspirator do nosa (Frida/ Katarek/ jakiś elektryczny)
    Termometr (2w1 lub osobno do wody i ciała)
    Płyn do prania

    Opcjonalnie:
    Waciki do uszu
    Krem SPF
    Woda morska w spray’u
    Probiotyk
    Espumisan
    Krem na odparzenia
    Krochmal
    Melilax na zaparcia
    Termoforek
    Czopki glicerynowe (dla mamy i/lub dziecka)
    Lewatywa
    Tantum Rosa/ pianka Ginexin
    Płyn do higieny intymnej
    Okłady/ kompresy chłodzące do miejsc intymnych
    Okłady/ kompresy chłodzące na sutki
    Osłonki na sutki
    Muszle laktacyjne
    Kolektor pokarmu
    Woreczki do przechowywania pokarmu
    Woreczki do sterylizacji
    Płyn do mycia butelek
    Nebulizator/ Inhalator (kiedyś i tak trzeba będzie kupić, ale może dopiero w drugim roku życia 😜)
    Podkłady jednorazowe 60x60 dla dziecka
    Papier toaletowy (tak, czasami warto mieć swój 😅, po 3dniach na patologii ciąży już samo patrzenie na szary papier bolało)
    Ręcznik papierowy
    Nakładka na toaletę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2022, 20:06

    Roksi, Mikaaa92, Tyśka , Kaczka, Jusia 82, Madzixon lubią tę wiadomość

    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BoboBolek bardzo jest fajna ta Twoja lista! Przypomniałaś mi nią o tych nakładach na toaletę, miałam to w szpitalu a teraz wypadło mi z głowy ;) można na te pierwsze dni w szpitalu ewentualnie kupić nawilżane papier toaletowy, on w ogóle jest mega delikatny, jak już wypłynął temat papieru w szpitalu Hahaha ❤️

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Tyśka Ekspertka
    Postów: 228 202

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętam że z takich podstaw jeszcze był chyba żel do higieny intymnej biały jeleń 🤔
    My na początek kupimy octenisept a jeśli kikut nie będzie chciał odpaść to z marszu wejdzie spirytus. Z córką męczyliśmy się 3,5 miesiąca z kikutem słysząc ciągle że tylko octenisept. W końcu trafiliśmy na starszego lekarza i on kazał nam zrobić roztwór z spirytusu i tym smarować, po 3 dniach kikut odpadł.
    Planujecie jakiś balsam, mleczko po kąpieli?

    preg.png
  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodałam płyn w opcjonalnych 😊
    Ja przykładowo omijam. Niestety mam po takich płynach infekcje.

    Moja córka urodziła się po terminie, miała już lekko wysuszoną skórkę, a wystarczył olejek do kąpieli. Także osobiście nie mam zamiaru używać mleczek lub balsamów dla noworodka. Wychodzę z założenia, że im mniej tym lepiej. Aczkolwiek są pewnie osoby które nie wyobrażają sobie pielęgnacji bez kremów?

    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Madzixon Autorytet
    Postów: 325 215

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczy byłam dzisiaj na krzywej cukrowej i chyba pomylili mi wyniki albo jakiś błąd w laboratorium 😥 bo moje wyniki są mega dziwne, na czczo 75, po godzinie 105 i po 2 godzinach 105, zamiast krzywej mam prostą. We wtorek idę na kontrolę do ginekologa, ciekawe co powie ale to dziwne wyniki... Obym nie musiała powtarzać 🙄

    Starania od 12.2019
    Lipiec 2021 Sono Hsg ✅
    29.01.2022 1 IUI ❌
    (leki : Clostilbegyt+ Ovitrelle)
    01.03.2022 2 IUI - ❌
    (leki: Aromek + Ovitrelle)
    ➡️ 05.2022 IVF - ICSI 🤞🏻
    Leki : od 21 dc Estrofen💊
    Krótki protokół - stymulacja : Bemfola 175, Orgalutran 0.25, przed punkcją : Ovitrelle +Gonapeptyl.
    Wychodowalam 13 pęcherzyków.
    Punkcja 31.05.2022🥚 - > pobrano 9 komórek-> blastki 5dniowe 3x❄️❄️❄️ transfer odroczony
    1 FET 30.06.2022 🤞🏻-beta Hcg 9dpt 241! 🤞🏻🧡, beta Hch 12dpt 1177! 🤞🏻🧡
    USG 5+5 - > mamy zarodek 🧡🙏🏻
    USG 7+4 - > zarodek dalej z nami i jest serduszko 😍 crl 1, 32 cm tętno 160
    USG 9+3/9+6->bejbik dalej na pokładzie 😍crl 2,97 cm tętno 180 🧡❤️
    10+6 badanie Sanco - wynik prawidłowy ❤️ będzie synek 🧡👶🏼
  • Aniamania Autorytet
    Postów: 481 357

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osobiście na pierwszy rzut oka bym dodała szczoteczkę silikonową do dziąseł🙂

    Jak wam się sprawdzały podkłady poporodowe te różowe z Belli? Ja się czułam w nich jak w pampersie, jakieś za grube, słabo się przyklejały. Słyszałam, że z Canpol są dużo wygodniejsze i chyba tym razem zamówię te.

    Tyśka ja na zaś nie będę kupować balsamu, póki nic się nie dzieje nie smarowałam niczym. Do kąpieli też raczej żel do mycia z dobrym składem, nie rozumiem fenomenu olejku ze słodkich migdałów ale nie miałam z nim do czynienia. To nie ma oleistej konsystencji?

    Do pupy stosowałam zielony linomag, później zamiennie z bephantenem i innymi ale miałam to szczęście, że moje dziecko nigdy nie miało odparzenia na pupie😅 na szyjce chyba tylko raz nieduże w upały. Tolerował też wszystkie pampersy i chusteczki, oby z drugim było podobnie.
    W okolicach 1,5 roku miał pierwsze problemy skórne, smarowałam cudami różnistymi, a trafiliśmy do starszego znanego dermatologa i od razu stwierdził, że mały je za dużo marchewki😅 (za dużo witaminy a) szok miałam niezły bo w moim odczuciu wcale tak dużo tej marchewki nie jadł. Ale rzeczywiście wyeliminowalismy na jakiś czas i pomogło.

    age.png
    14.03.2023 💗
    28.06.2019 💙
  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzixon nie znam się na cukrzycy itp ale nie wiem czy taki wynik nie oznacza hipoglikemii? Zobaczysz co Ci powie lekarz, a najlepiej diabetolog bo ginekolodzy różne pojęcie maja o wynikach ogtt.

    Ja nie będę nic kupowała do smarowania ani kąpieli. Przy córce kupiłam właśnie olejek ze słodkich migdałów bo wszyscy polecają, ale tak jak już pisałam kiedys mi sie w ogóle nie sprawdził bo miała strasznie długie włosy i po bim posklejane strąki:/ co nie powiedziane wcale ze drugi bobas tez takie będzie miał 😂 wiec wyjdzie po porodzie

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniamania ja miałam podkłady i z belli i canpola i teraz kupuje tylko z canpola, bez porównania były według mnie ;)

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
‹‹ 217 218 219 220 221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ