X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe (2023) Mamusie
Odpowiedz

Marcowe (2023) Mamusie

Oceń ten wątek:
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzixon wrote:
    Dziewczy byłam dzisiaj na krzywej cukrowej i chyba pomylili mi wyniki albo jakiś błąd w laboratorium 😥 bo moje wyniki są mega dziwne, na czczo 75, po godzinie 105 i po 2 godzinach 105, zamiast krzywej mam prostą. We wtorek idę na kontrolę do ginekologa, ciekawe co powie ale to dziwne wyniki... Obym nie musiała powtarzać 🙄

    Na moje oko wszystko ok.
    Ja po obciążeniu mam niżej jak na czczo. 🤣
    Hipoglikemia to nie jest. Byłaby przy cukrach poniżej 70.
    Widziałam bardziej płaskie krzywe cukrowe, gdzie żaden z wyników nie przekroczył 100.

    Ja po porodzie Tantum Rosa stosowałam. Po każdej wizycie w toalecie polewalam krocze tym roztworem, miałam w butelce z dziubkiem.

    Tak mnie zainspirowałyscie tymi zakupami że sama dziś zrobiłam zamówienie w Gemini. Miały być tylko witaminki dla mnie bo się kończą, ale do darmowej dostawy mi zbrakło, to kupiłam smoczki, pieluchy bambusowe, spirytus salicylowy, majtki i podkłady poporodowe 🙃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2022, 22:28

    Madzixon, Roksi, Mikaaa92 lubią tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzixon moja krzywa po 2h nawet wzrosla, takze chyba wszystkie warianty sa mozliwe

    Madzixon lubi tę wiadomość

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powodzenia w kompletowaniu tych wszystkich wyprawkowych rzeczy 🙂

    Długa ta apteczna lista, ale jak tak przeanalizowałam to faktycznie, nie używałam tylko kilku rzeczy.

    Mi brakuje niedużo, ale nie mam weny żeby się za to zabrać.

    Nooooo i poszła córka do przedszkola wczoraj. Jak ona jest w domu to nawet nie mogę się tu poudzielac, bo caly czas trajkocze i nie wiem nawet co czytam 🙈

    Na krzywa chyba się wybiorę po weekendzie.

    Miłego dnia 🙂

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też planuję krzywą po weekendzie zrobić... Odkładam to ile mogę ;)

    Dziewczyny mam pytanie o wanienkę dla niemowlaka :) Podpatruję oczywiście na olx, ale nie wiem co wybrać. Taką małą dla niemowlaka z poduszeczką czy od razu "uderzać" np w stokke który na dłużej posłuży? Te stokke mi się strasznie wielkie dla takiego maluszka wydają.

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • Hermiona5 Autorytet
    Postów: 408 311

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, fajnie że już się tworzy wyprawka apteczna, co Wy na to żeby stworzyć jeszcze polecajki różnych gratów? Wanienek, przewijaków, dostawek itp? I też zebrać to w jednym poście? Dajcie znać co o tym myślicie :D

    Dzisiaj rano byłam u fryzjera i myślałam, że już mnie takie przygody będą omijać na tym etapie ciąży, bo siedząc na fotelu w tym kołnierzu i fartuchu zrobiło mi się gorąco i prawie zasłabłam 🥴 poprosiłam o szklankę wody, ale nie mogłam jej chwycić, bo już miałam takie mroczki przed oczami 😵 śniadanie rano zjedzone, a u fryzjera wcale ciepło nie było 😅

    age.png

    👶 02.03.2023 💖 2600g bobasa 10/10pkt • 9cs 🍀 • 29.06 ⏸ • 24.10 345g • 02.11 480g • 30.11 750g • 19.12 1175g • 25.01 2050g • 15.02 2400g
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    Ja też planuję krzywą po weekendzie zrobić... Odkładam to ile mogę ;)

    Dziewczyny mam pytanie o wanienkę dla niemowlaka :) Podpatruję oczywiście na olx, ale nie wiem co wybrać. Taką małą dla niemowlaka z poduszeczką czy od razu "uderzać" np w stokke który na dłużej posłuży? Te stokke mi się strasznie wielkie dla takiego maluszka wydają.

    Moje zdanie jest takie że im prostsza tym lepsza. Kąpiel trwa 5-15min, zależy ile Ci czasu na to potrzeba i czy dziecku się podoba w wodzie, a może być różnie na różnych etapach rozwoju.
    A te wszystkie ulepszenia odbieram jako ściąganie kasy z rodziców. Chcemy jak najlepiej dla naszych dzieci i inwestujemy jakaś grubą kasę.
    Na pewno żadne korki w dnie w moim odczuciu są niepotrzebne. Nalewa się tyle wody ze bez trudu można to wylać odwracając wanienkę do góry dnem. Poza tym ten korek w końcu będzie gdzieś tam uwierał w doopke. A potem kusił takiego siedzącego brzdąca żeby coś z nim pomajstrowac. Te gąbkowe wkładki to w moim odczuciu siedlisko grzybów itd. Wolałam na początku włożyć tetre na dno żeby malec się nie ślizgał po dnie i tyle. Zaraz do prania. Widziałam też takie metody żeby mokra pielucha przykrywać malca, ale jak sobie pomyślę że leżąc w ciepłej wodzie ktoś nakrył by mnie mokrym prześcieradłem, to wydaje mi się to mało atrakcyjne 🫣
    I chyba nie do końca kojarzę o jakiej poduszeczce piszesz do wanienki. U mnie z dwójką wyglądało to tak że kładłam dziecko do wody na tetre a potem bez niczego gdy nabraliśmy z mężem wprawy. Pierwsze kąpiele to jakiś tam stres, mąż ma większą rękę to trzymał malucha, potem już sama główkę żeby dziecko nie odwróciło jej w kierunku wody i gdzies tam tej wody się nie napilo. A nalewalismy tyle żeby było miło i przyjemnie się pluskać bez podtopienia.
    Może na początku te wkładki zapewniają jakiś komfort psychiczny dla rodzica, ale czy dla dziecka 🤔 pewnie indywidualne podejście.

    Tyśka , Mikaaa92, Jusia 82 lubią tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry kochane:)

    Te wyprawki faktycznie duże, ale większość rzeczy się przyda. Jedynie co to bym ograniczyła się do 1 kremu do pupy. Powiem Wam szczerze, że ja nie używałam kremu co każda zmianę pieluchy tylko raz na jakiś czas. Najlepsza jest ta pierwsza maść robiona, którą zazwyczaj dostawało się w szpitalu.
    A z doświadczenia powiem, że u starszych bobasów gdzie pojawiają się jakieś problemy pieluszkowe to sobie super radzi nasza stara poczciwa mąka ziemniaczana. Trzeba pamiętać, że kiedyś nie było pampersów tylko tetry przy których nie problem o odparzenie, i nie było kremów a jakoś sobie radzili... I tu przychodziła mąka ziemniaczana na pomoc i krochmal 😀

    Co do pępka, to przy starszym dziecku trafiła mi się położna starej daty. I mówiła, że ok octenisept nie jest zły... ale od początku spirytus na pępek. W sensie do kieliszka i patyczkiem do uszu dotykami samą pępowinę, tak żeby nie poparzyć skóry.

    No i wanienka, pamiętajmy, że dziecko szybko rośnie. Już nam minęło pol roku ciąży a przy dzieciach ten czas leci 3 razy szybciej. Ok 7 miesiąca dzieci siedzą samodzielnie i już nie będzie nam taka malutka wanienka potrzebna 😀

    No i co do wkładek w wanience, są rodzice którzy boją się chwycić dziecko i wykąpać. Ja znowu boję się je na czymś położyć. Łatwiej mi było chwycić lewą ręką pod paszkę dziecko układając główkę na nadgarstku i prawą ręką obmyć, bo przynajmniej miałam kontrolę nad tym co się dzieje i jak głęboko jest zanurzone dziecko.
    Ale to jest każdego indywidualne podejście.
    Osobiście polecam wanienke
    z Ikei, ma fajny kształt antypoślizgowe nóżki i środek wanienki, u jest w rozsądnej cenie 😀


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2022, 12:15

  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram co do wanienki. Zwykła wanienka bez niczego. ( Ewentualnie stojak, ratuje kręgosłup) później jak mała siedziała stawialiśmy na podłodze i się pluskała w niej póki nie wyrosła 🙂

    Oo ja tez mam nowe włosy. Wczoraj się wybrałam do fryzjera, na paznokcie. Pamiętam, że poprzednio udało mi się wyjść do fryzjera dopiero jak mała miała pół roku chyba....

    No i jednak siadłam i zamówiłam paczkę ubranek na 56. Body na długo rękaw i pajace póki co.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę się z Wami zgadzam dziewczyny :) ja zamówiłam w poprzedniej ciąży zwykła plastikowa wanienkę bez bajerow chyba w Empiku i dałam za nią może ze 40 złotych wtedy. Służyłam nam dobrze, póki młoda się nie przeniosła do wanny. Najpierw na dół szła tetrowa Pielucha, która potem po wysuszeniu ładowała w praniu. Te wkładki, zabawki dla dzieci do wody… ja tego nie lubię, kojarzy mi się to z brudem. Młoda ma teraz tylko do zabawy trzy kubeczki z dziurkami, które łatwo umyć i przelać wrzątkiem. Kiedyś dostała zestaw jakiś gumowych rzeczy do mycia. ale użyliśmy dosłownie kilka razy o to wyrzuciłam. No może jestem dziwna 😅 pewnie teraz bym kupiła te wanienkę z ikei, ale wtedy nie było jeszcze ikei w Szczecinie ;)

    U nas mąż kapie córkę od początku i Zosię tez będzie kapał. Ja mam wtedy chwile dla siebie ;) wiec w sumie niech on robi tak, jak mu wygodnie, żeby tylko dziecko było czyste i tyle :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2022, 12:22

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko Hermiona, ale już dobrze?
    Ja właśnie wróciłam z pazów, czuję się jak kobieta 😆 Mała rzecz, a cieszy!
    Wieczorem zaczynam maraton urodzinowy, który potrwa do przyszłej soboty, musiałam podzielić świętowanie między dwa miasta, więc grudzień zapowiada się przyjemnie 😊

    Czy u Was też jest tak ponuro za oknem? Normalnie zaszyć się pod kocem i nie wychodzić 😬

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Hermiona5 Autorytet
    Postów: 408 311

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaa, już dobrze 😊 chwilowa niemoc tylko

    Powiem Ci, że w Szczecinie jest tak ponuro od listopada do marca zaaaawsze, mamy swój mikroklimat i tu wiecznie niebo całe w chmurach 🙃 pojedyńcze dni tylko zdarzają się słoneczne

    Miłego świętowania 😘

    Mikaaa92 lubi tę wiadomość

    age.png

    👶 02.03.2023 💖 2600g bobasa 10/10pkt • 9cs 🍀 • 29.06 ⏸ • 24.10 345g • 02.11 480g • 30.11 750g • 19.12 1175g • 25.01 2050g • 15.02 2400g
  • Aniamania Autorytet
    Postów: 481 357

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też szaro i ponuro, ale udało mi się zaliczyć spacer dla zdrowotności🙂

    Ja mam wanienkę tą najzwyklejszą że stelażem, który bardzo sobie chwalę. Miałam dwa rodzaje podkładek pod bobasa plastikowa i taki leżaczek z materiałem, ten drugi był fajniejszy ale rzeczywiście mało to higieniczne. Grunt, że szybko schnie to można ręcznie przeprać czy wyparzyć. Minus tej wanienki to zajmuje sporo miejsca ale ja już raczej nie będę ok inwestować w inną.
    Ale moja mała się wierci, aż brzuch się trzęsie 😄❤️

    Kiedy ubieracie choinkę? 🙂 A może już ktoś ma?

    age.png
    14.03.2023 💗
    28.06.2019 💙
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka - pisząc poduszeczka chodziło mi o podkładkę, na której można położyć bobasa (np taka plastikowa). Nie mam doświadczenia i dlatego pytam-po prostu nie wyobrażam sobie w tym momencie kąpać niemowlaka trzymając go na ręce, ale może się to zmieni.
    My akurat w łazience mamy dużą komodę, więc u nas stojak niepotrzebny. I wiem, że dziecko po pół roku z tego wyrośnie (dlatego chcę kupić używaną) no ale nie chcę go kąpać w umywalce (chociaż i o takiej szkole słyszałam).


    Za oknem PONURO OKRUTNIE!!!

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia ten patent z trzymaniem pod paszke i głową dzidziusia na nadgarstku jest tak stabilnym chwytem, że nie ma co sie bac, naprawde. Obczaj sobie moze w internecie jak to wyglada, mnie to pokazała w szpitalu położna i mąż własnie tak kąpał młodą jak była malutka. A i sama jak musiałam ją wykąpać to tez własnie w ten sposób, mozna fajnie manewrowac wtedy maluszkiem i miec spokój ducha :)

    Aniamania my chyba ubierzemy 10-7 dni przed świętami, bo chcę w tym roku żywą :)

    Hermiona potwierdzam, ze u nas tez szaro i buro. Depresji mozna dostac od tej szarówki :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2022, 14:10

    Jusia 82 lubi tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! U nas znowu szpital córka szczeka(kaszle) jak spi wiec podejrzewam ze może mieć zapalenie krtani, robimy inhalacje wiec mam nadzieje ze dzisiejsza nocka będzie już lepsza…chciałam umowic ją prywatnie to wizyta na wtorek…mam nadzieje ze do tego czasu już jej się polepszy 🫣

    My mamy składana wanienkę z netto i kładliśmy ją na wolnostojącym przewijaku wiec dla nas było ok 😊

    My co roku mamy żywa cięta jodłę kaukaska bo nie gubi igieł a ubierzemy pewnie tak w połowie miesiąca, zobaczymy czy w ogóle córka nie będzie ściągać bombek 😂🫣 ale dziś w ogóle przyjda mi 2 bombki z littlebox, rok temu tez miałam od nich malowana a teraz zamówiłam z corki imieniem :)

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze choinki nie mam, ale girlanda świecących choinek wisi już na ścianie 😁 Chciałabym ubrać w Mikołajki, a jak się nie uda to dopiero po następnym weekendzie. My mamy sztuczną na pniu, wygląda prawie jak żywa 😉 Ogólnie kocham klimat świąt 🎄

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) u nas co roku jest żywa, w tamtym roku przesadziliśmy i ubraliśmy 5.12. Na święta nie było co z niej zbierać. 😂😂 wiec w tym roku ubieranie w weekend przed wigilia. Póki co powiesiłam kalendarz adwentowy i lampki na kominku, od razu tak miłej :) ale mamy taki sajgon przez to ze staram się jak najwiecej odpoczywać, plus uczę się.. plus do pracy wróciłam, ze słabo to wyglada :/ ogarnelam pomoc do sprzątania na poniedziałek, bo i tak sama nie jestem w stanie tego teraz robić (a mamy 250 m2).

    Co do wanienki, my tez mieliśmy stojak i zwykła, pierwsza kąpiel mama ki pomagała, potem już poszło :) z drugim dzieckiem już się nie baliśmy. U mnie tez mąż kapie dzieci, ale jak będzie 3 to trzeba się będzie podzielić :D

    Ja skusilam się na promocje z lansinoh i zamówiłam części wymienne do laktatora, wkładki laktacyjne i spray do krocza. Miałam coś takiego z innej firmy przy dziewczynkach i naprawdę mega ulga.

    Dziś się wkurzylam w pracy bo niechcący zablokowałam sobie officea a nasz informatyk lokalny jest teraz na zwolnieniu i może mi to tylko odblokować team z Bostonu… przez co pół dnia mi przepadło. Bo nic nie mogę zrobić. Ale trudno, leżę, odpoczywam, uczę się :) i tak co się odwlecze…

    U mnie tez szarowa. Zaraz dziewczyny wrócą z przedszkola to będzie wesoło 😂 na szczęście takie większe dzieci to już troszkę mniej chorują, choć moje w sumie nie chorowały jakoś bardzo dużo nigdy (nie chodziły do żłobka fakt). Rok temu jak starsza poszła do przedszkola to się darzyło, młoda często miała zapalenie krtani. Raz jelitówka. A w tym sezonie na szczęście tylko 2 razy katar i wczoraj 2 luźne kupy :P także nie narzekam, bo jednak z chorym dzieckiem pracować i to jeszcze w ciąży to jest mega trudna sprawa.

    Ja w ogóle wczoraj miałam jakiś gorszy dzień, pobolewal mnie trochę brzuch i zaczęło mnie piec przy sikaniu, zaczęłam się zastanawiać czy jakaś grzybica się przy pessarze nie wdała… po wydzielinie ciężko ocenić bo biorę raz na 3 dni globulki i ma kolor globulek… napisałam do mojej gin, kazała zrobić badanie moczu i globulki wybrać do końca ale codziennie. I zobaczymy. Dziś już jest lepiej.

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asha -a mnie dziś pobolewa trochę podbrzusze- tak jakby okresowo. Ostatnio się trochę tym plamieniem wystraszyłam więc poleguję mocno :)


    My na razie tylko gwiazdę betlejemską też mamy. W tamtym roku to właśnie się na wyspy kanaryjskie wybieraliśmy, więc choinka dopiero 22 grudnia była ubrana, co też miało swój urok :)

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! 😉

    To jest tak, że polecać można, ale każdemu co innego podpasuje 😜
    U mnie córkę kąpał mąż. Kładliśmy napełnioną wanienkę na stół w jadalni. Jak kładliśmy na podłodze w łazience to plecy nie dawały rady, z kolejki robiąc kąpiele w jadalni mąż narzekał na noszenie wanienki z wodą. Córka lubiła jak było troszkę więcej wody. I tylko takie kąpiele wchodziły w grę.
    Teraz dokupujemy stojak i wąż. Nie mam ochoty słuchania co drugi dzień jak to niewygodne ustrojstwo jest.
    Jakbym dwa lata temu wiedziała, że będę potrzebować stojaka to bym kupiła taką wanienkę która stojak ma składany. Tymczasem ten do naszej wanienki się nie składa i będzie nam zajmował sporo miejsca i będzie średnio wyglądał.

    Jeszcze się zastanawiam czy nie kupić używanej Stokke. Chociaż mam wątpliwości czy akurat używana wanienka to dobry pomysł. Co myślicie?

    Na nową jednak szkoda mi pieniędzy…

    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupilam uzywana wanienke z przewijakiem chicco i co prawda jeszcze nie zaczelam uzywac, ale juz jestem zachwycona 😆

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
‹‹ 218 219 220 221 222 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ