X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe (2023) Mamusie
Odpowiedz

Marcowe (2023) Mamusie

Oceń ten wątek:
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 1 lutego 2023, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope super, ze są przyrosty masy :) Wiadomo, człowiek chciałby większa wagę, ale najważniejsze, ze dzidzia rośnie ❤️ ja mam nadzieje, ze lekarz w poniedziałek zrobi mi usg i się dowiem tez, ile Zośka już ma. Mam taka koleżankę, co tez rodzi w marcu, ma termin na 2 i jej dziecko już wazy 3kg 🤯 jakoś mnie to zaskoczyło jak mi napisała 😂 dopiero co to były takie kruszynki!

    Aasha ja ostatnio tez miałam takie dziwne wrażenie, jakby dziecko mi miało dołem wypaść 🤯 mam nadzieje, ze to tylko dziwny fałszywy alarm

    Grup na Facebooku nie śledzę, ale oczywiście nam wszystkim życzę jednak dotrwaniu do terminów, wczesniczek to zawsze zmartwienie…

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 1 lutego 2023, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się witam z Wami 1 lutego ze skończonym 35tygodniem! 💪
    Wychodzi na to że żadna z nas nie urodziła w styczniu - tyle dobrego 😊

    Hope trzymam kciuki żeby Mała rosła ładnie dalej 🤞 Ula za Ciebie również, najważniejsze, że nasze dzieciaczki przybierają na masie, każde w swoim tempie 😊 Gusia o której wizytujesz w poniedziałek?

    A co do różnych bóli to lewa pachwina mi dokucza od paru dni, chyba Młoda przybrała i nacisk jest większy, w ogóle czuję się jak foka ostatnio 🥴


    Aasha, Hermiona5, Madzixon, Jusia 82, Ulaa lubią tę wiadomość

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 1 lutego 2023, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny syn rozerwie mi biodra i spojenie 😭 niektóre z jego ruchów bolą tak niesamowicie, od początku wiercipięta, ale teraz chyba schodzi w dół i tak to boli strasznie że aż mnie zatyka. Mąż rano myślał że rodzę jak mnie zgięło w pół.
    Brzuch nadal wysoko.
    Co do wagi - u mnie już 3 tyg temu było 3kg😵‍💫 tydzień temu nadal te 3 kg więc tak jak pisałam te pomiary to muszą być "prezyzyjne".
    Gusia też mam jeden z terminów na 02.03 choć wolę w tej chwili ten na 24.02 🤣

    Roksi też tak mam z cukrem. Jak śpię dłużej to mam wyższy. Nawet mi diabetolog sugerowała mierzyć o 2-3 w nocy jeśli akurat wstanę do toalety. Ale w nocy już się nie mierze.

    I chyba nikogo nie zaskoczę jak napisze że znów spałam 5-6h 🙈 dramat

    Dziewczyny trzymam kciuki za przyrosty waszych dzieci, mam nadzieję że wszystkie urodziny w bezpiecznym momencie. Ja mam w druga stronę bo boje się 4-4,5kg 🙈
    I tak myślałam że jak na razie super nam idzie i żaden maluch jeszcze z wątku nie postanowił się urodzić za wcześnie. Najmłodsza ciąża teraz to 32t u nas więc też już niezle.

    Czapeczki mam 2. Jedna cieniutka bawełniana, drugą taka gruba zimowa. Jak urodzę w -10' będą 2 na raz, jak w +10 tylko ta cienka i kombinezon plus otulacz.
    Zobaczymy.
    A położne z szpitala to mi córkę w wrześniu kazały w 2 czapki ubrać więc ja wtedy to zgłupiałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 08:50

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaa ja mam wizytę o 15.00, ale ostatnio była ponad godzina opóźnienia, wiec o której wejdę to nie wiem 😅 a Ty o której?

    Konieczynka to u Was ta waga tez już niezła 🤯

    Moja córa wracała do domu jak było coś koło -10 i miała na sobie wiadomo body i spodenki,, właśnie te przejściowa czapę, gruby sweter z kapturem, otulacz i na to narzuciłam kocyk jak mąż ją niósł do auta. Ale w samochodzie to już wiadomo, nagrzane plus zaparkował prawie pod drzwiami. Do tej pory mamy ubaw z tego odbierania mnie, bo wychodziła na raz trójka dzieciaków. Tatusiowie czekali przy windzie, tak wyszło, ze mój mąż stał najbliżej i położna podała mu pierwsze dziecko, jakie wypisywali, nie nasze 😅 mąż trzyma ten fotelik, patrzy, ale fotelik i otulacz się nie zgadzają 😂 rzucił głośne: ale to nie moje! Polozna w smiech, tatusiowie się rzucili na fotelik patrzeć czyje dziecko 😅 a mąż zadowolony, bo tamte podobno płakało, a nasza wracała na śpiocha. I teraz jak to wspomina mówi, ze chcieli go wrobić w ojcostwo 😂😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 09:22

    Hermiona5, Zniechecona, Jusia 82 lubią tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia_ wrote:
    Mikaa ja mam wizytę o 15.00, ale ostatnio była ponad godzina opóźnienia, wiec o której wejdę to nie wiem 😅 a Ty o której?
    Ja podobnie, o 16:00 😊

    Gusia_ lubi tę wiadomość

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry z rana!

    Konieczynka,
    U mnie też nieprzespana noc.
    Na początku nie mogłam zasnąć. Było mi gorąco i niewygodnie.
    Przez pierwsze połowę nocy budziłam się z powodu niewygodnych pozycji.
    Drugą połowę zdominowały skurcze nóg.
    Może uznacie, że jestem szalona… ale mnie to nawet cieszy… coś się dzieje… coś innego…
    Ja dzisiaj rozpoczynam 36 tydzień ciąży… Boje się, że znowu urodzę dwa tygodnie po terminie 😓
    Tydzień temu szyjka twarda, zamknięta i 3,6cm…
    Skurczy przepowiadających brak, ani jednego.

    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie dzis witam z bolem gardla i katarem ... 😒

    Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty i tak jak mowicie - zadna nie urodzila w styczniu, co stanowi juz maly sukces, a w lutym POWOLI mozemy sie juz bezpiecznie rozpakowywac ;)

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem właśnie po wizycie u diabetologa. Jak to powiedziała, nie ma do czego się przyczepić.
    Waga +11kg 💪 - idealnie, licząc że syn to 3kg, wody,macica,łożysko i po kilogramie na każdy cyc. Więc tłuszczyku niewiele.

    Właśnie diabetolog opowiedziała mi dziś historie z pomiarami z USG. Ponoć super specjalista z ginekologii, pacjentka pierwsze dziecko urodziła 4kg, kolejne4,8kg a w trzeciej ciąży pod koniec wyliczył jej 5,2kg. Zrobiono CC i się okazało że dziecko waży 3,6kg! Taka różnica.

    Bobolek też się boje ze urodzę później jak wcześniej. Co prawda ja tylko w pierwszej ciąży przenosiłam , drugą Ur 38+2 i teraz nie obrazę się na 38+coś

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka rozbawiłaś mnie tym tekstem że po 1kg na każdy cyc 🤣 moje ostatnio mnie zaskakują bo są jeszcze większe niż miesiąc temu, całe życie na push up, a tu teraz taka miła odmiana 😆

    A z tymi pomiarami to faktycznie szalona różnica 😱 błąd pomiaru to chyba zazwyczaj 10-15%?

    Mój mąż wczoraj powiedział, że chciałby żebym urodziła w Walentynki 😅 w sumie miła data, ja na razie robię sobie kolejny cel czyli 08.02 36t.

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Aniamania Autorytet
    Postów: 481 357

    Wysłany: 1 lutego 2023, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Widziałam ten post na grupie fb, ta dziewczyna tak znienacka urodziła 🙁
    Ja mimo planów jakoś w głębi duszy się obawiam, że mojej Małej wcale się nie będzie śpieszyło..nie wiem czy wytrzymam tyle w tej ciąży.

    Uśmiałam się Gusia z tych tatusiów, najgorzej jakby rzeczywiście któryś wziął nie to dziecko😅

    Dzisiaj miałam noc pełną koszmarów, jeden za drugim dosłownie.
    I stresujący poranek bo w przedszkolu dzisiaj występy z okazji dnia babci i dziadka i się bałam czy mój buntownik się ubierze w eleganckie ubranie😅 ale udało się, wygląda cudnie taki mały mężczyzna🧡

    age.png
    14.03.2023 💗
    28.06.2019 💙
  • Hermiona5 Autorytet
    Postów: 408 311

    Wysłany: 1 lutego 2023, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia chapeau bas dla męża, że rozpoznał inny fotelik i otulacz, nie wiem czy mój by się zorientował 🤣🤣🤣

    Zaczynamy luty dziewczyny 🥰, u nas na grupie wszystkie dzielnie zaciskają nogi i tak trzymamy dalej 💪

    Zniechecona, Madzixon, Mikaaa92 lubią tę wiadomość

    age.png

    👶 02.03.2023 💖 2600g bobasa 10/10pkt • 9cs 🍀 • 29.06 ⏸ • 24.10 345g • 02.11 480g • 30.11 750g • 19.12 1175g • 25.01 2050g • 15.02 2400g
  • BoboBolek Autorytet
    Postów: 578 411

    Wysłany: 1 lutego 2023, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawdę to nogi trzymamy zaciśnięte jeszcze przez 2 tygodnie 😜
    Później możemy zacząć się rozpakowywać 🫣
    Oczywiście w odpowiedniej kolejności…

    Nasza grupa ładnie się trzyma!🧡
    Oby tak dalej!

    Ja w ogóle nie mam jeszcze fotelika 😱
    Zastanawiamy się nad wymianą jednego z samochodów. I w sumie nie wiemy przez to jaki fotelik kupić 😜
    Oj, stresuje mnie to…

    Zniechecona, Hermiona5 lubią tę wiadomość

    ⏰ PTP 09.03.2023
    💙 Chłopak!
    ❤️19.07.2022
    ⏸ 29.06.2022
    👧🏼 2020
  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 1 lutego 2023, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Hermiona tez o tym pomyslalam, ze dobrze ze facet w ogole zwrocil uwage, a nie zabral fotelik i marsz do auta 😅
    ale moj sie tyle napracowal, zeby idealnie zamontowac ten otulacz, ze nie wierze, ze zabralby cudzy 🤣

    Poza tym czuje sie chora i powinnam lezec i odpoczywac, a zamiast tego wlacza mi sie dalej wicie gniazda, bo mam ochote przejrzec tym razem swoją szafe i spakowac do jednej torby wszystkie rzeczy, ktorych w najblizszej przyszlosci na pewno nie zaloze, typu za mala ciazowa sukienka, jakies wielkie swetry(wielkie bez ciazy, a za male na ciaze...) itd. 😆 wiem, ze niby ma nadejsc atak zimy, ale jakos mentalnie mi idzie juz do wiosny i najchetniej bym te swetry włochacze już wywaliła z widoku 😅

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 1 lutego 2023, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zniechęcona ale bym zrobiła porządki w szafach! 😍 Ja jestem ogólnie taką psychofanką wyrzucania wszystkiego na łóżko, przeglądania i układania na nowo.
    A o wiośnie też już marzę, żeby założyć adidaski, skórkę i ruszyć z Małą na spacer 😊

    Zniechecona lubi tę wiadomość

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Andzelina Ekspertka
    Postów: 167 95

    Wysłany: 1 lutego 2023, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj jakiś pogodowy armagedon, z jednej strony czarne chmury i deszcz a z drugiej słońce ☀️ już mógłby być chociaż kwiecień 😁

    Obyśmy dotrwały do bezpiecznych terminów, też obserwuję grupę na FB i coraz więcej tych dzieciaczków się wcześniej rodzi 😳

    Koleżanka z pracy poprawiła mi humor wiadomością, że dzisiaj ostatni dodatkowy dla mnie przypływ gotówki bo 13ta pensja 😁

    Zniechecona lubi tę wiadomość

  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 1 lutego 2023, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ktore macie insta - obczajcie sobie profil fizjoterapia_femina. Duzo przydatnych informacji na temat m.in. Pologu.

    Andzelina, no to masz mila niespodzianke z ta 13 pensja :)

    Ja tez bym chetnie porobila porzadki, ale to musi zaczekac. :P

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Aniamania Autorytet
    Postów: 481 357

    Wysłany: 1 lutego 2023, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzelina ja też ostatnio się ucieszyłam na nadchodzącą 13nastkę, a potem zdałam sobie sprawę, że będzie pomniejszona o miesiące na zwolnieniu a ja już od sierpnia 😏

    Mój mąż akurat otulacza by chyba nie pomylił -powiedział, że zamówiłam tak dziewczyński że aż przesada😅

    Zniechęcona u mnie to ulubiona rozrywka przekładanie w szafkach😄

    A u nas dzisiaj słonecznie, od razu inny nastrój🌷☀️

    age.png
    14.03.2023 💗
    28.06.2019 💙
  • Madzixon Autorytet
    Postów: 325 215

    Wysłany: 1 lutego 2023, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaaa92 wrote:
    Ja podobnie, o 16:00 😊
    I ja w następny wtorek mam lekarza o 16:00 ktg a o 16:45 wizyta ☺️

    Starania od 12.2019
    Lipiec 2021 Sono Hsg ✅
    29.01.2022 1 IUI ❌
    (leki : Clostilbegyt+ Ovitrelle)
    01.03.2022 2 IUI - ❌
    (leki: Aromek + Ovitrelle)
    ➡️ 05.2022 IVF - ICSI 🤞🏻
    Leki : od 21 dc Estrofen💊
    Krótki protokół - stymulacja : Bemfola 175, Orgalutran 0.25, przed punkcją : Ovitrelle +Gonapeptyl.
    Wychodowalam 13 pęcherzyków.
    Punkcja 31.05.2022🥚 - > pobrano 9 komórek-> blastki 5dniowe 3x❄️❄️❄️ transfer odroczony
    1 FET 30.06.2022 🤞🏻-beta Hcg 9dpt 241! 🤞🏻🧡, beta Hch 12dpt 1177! 🤞🏻🧡
    USG 5+5 - > mamy zarodek 🧡🙏🏻
    USG 7+4 - > zarodek dalej z nami i jest serduszko 😍 crl 1, 32 cm tętno 160
    USG 9+3/9+6->bejbik dalej na pokładzie 😍crl 2,97 cm tętno 180 🧡❤️
    10+6 badanie Sanco - wynik prawidłowy ❤️ będzie synek 🧡👶🏼
  • Twilight Ekspertka
    Postów: 150 119

    Wysłany: 1 lutego 2023, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, gratuluję wszystkich udanych wizyt i przyrostów 😊 faktycznie, te nasze tygodnie bardzo pocieszające jeśli miałoby się coś wcześniej zadziac, czego oczywiście nie chcemy :)

    My w poniedziałek zaczęliśmy szkołę rodzenia. Godzina teorii, a później godzina gimnastyki dla samych mam. Fajnie bo to są zajęcia w szpitalu w którym będę rodzic, prowadzone przez lekarzy i położne z tego szpitala. Mają super podejście, bardzo stawiają na aktywny poród i pozycję wertykalne, które mamy ćwiczyć jutro. Dostałam w prezencie butelkę lovi i smoczek, dobrze, że nie kupowałam 🙈

    I dołączam do grona oczekujących na 13-tke 😁 mimo, że trochę pomniejszona o L4 to i tak cieszy 😁

    Roksi lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 1 lutego 2023, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj mi się tez włączyło wicie gniazda. Dyryguje mężowi 😅 ostatnio go namówiłam na sprzątanie szafki z dokumentami i zbieraniny rzeczy rzucanych pospiesznie na lodówkę, żeby schować przed córka 😅 jeszcze mam ochotę go przekonać, ze szafka z butami potrzebuje generalnych porządków. I detergenty w łazience tez można przejrzeć 😂

    Twilight fajnie, ze jesteś zadowolona ze szkoły rodzenia! Oby Ci dała dużo wiary w siebie i spokoju ❤️

    Trzynastek zazdroszczę :D Moi rodzice tez zawsze na nie czekają, wiec znam ten klimat z dziecinstwa :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 13:40

    Twilight lubi tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
‹‹ 298 299 300 301 302 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ