X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 28 maja 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie u pediatry-no i słusznie się martwiłam tym ulewaniem. Przybrała tylko 330 gram w 18 dni. Tragedii nie ma, ale super też nie jest.
    Lekarka kazała się w ogóle nie martwić, ale częściej przystawiać na żądanie-tylko, jak częściej, skoro dostaje pierś za każdym razem? Mamy dzisiaj usg brzuszka, dostaliśmy też Debridat. Syrop pomoże, albo i nie-niektórym nie pomaga. Za 14 dni kontrola masy, jeśli Pola znowu za mało przybierze, to dojdzie mm. Przy czym lekarka też się zastanawia, jak dziecku, które jest na 97 centylu, podawać mm na dokarmianie 😂😂😂 Tylko ja jestem pewna, że jeśli ulewanie się skończy, to i przyrost będzie konkretny.

    Wg Pani Doktor Pola w ogóle nie ma wzmożonego napięcia. Zero asymetrii, nic. Powiedziałam, że idę do fizjoterapeuty we czwartek, to powiedziała mk bardzo mądra rzecz, którą i Wam przekazuje ;-)

    Najlepiej rehabilituje się zdrowe dzieci 😂😂😂

    Czyli uważajcie, czy oby na pewno fuzji jest potrzebny 😁

    Napisałam też do mojej cdl, miałam mieć wizytę w kwietniu, ale Pola się rozchorowała i jakoś zapomniałam 😂 W każdym razie nie zaszkodzi sprawdzić i poprawić wszystkie błędy w przystawianiu :-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    My po wizycie u pediatry-no i słusznie się martwiłam tym ulewaniem. Przybrała tylko 330 gram w 18 dni. Tragedii nie ma, ale super też nie jest.
    Lekarka kazała się w ogóle nie martwić, ale częściej przystawiać na żądanie-tylko, jak częściej, skoro dostaje pierś za każdym razem? Mamy dzisiaj usg brzuszka, dostaliśmy też Debridat. Syrop pomoże, albo i nie-niektórym nie pomaga. Za 14 dni kontrola masy, jeśli Pola znowu za mało przybierze, to dojdzie mm. Przy czym lekarka też się zastanawia, jak dziecku, które jest na 97 centylu, podawać mm na dokarmianie 😂😂😂 Tylko ja jestem pewna, że jeśli ulewanie się skończy, to i przyrost będzie konkretny.

    Wg Pani Doktor Pola w ogóle nie ma wzmożonego napięcia. Zero asymetrii, nic. Powiedziałam, że idę do fizjoterapeuty we czwartek, to powiedziała mk bardzo mądra rzecz, którą i Wam przekazuje ;-)

    Najlepiej rehabilituje się zdrowe dzieci 😂😂😂

    Czyli uważajcie, czy oby na pewno fuzji jest potrzebny 😁

    Napisałam też do mojej cdl, miałam mieć wizytę w kwietniu, ale Pola się rozchorowała i jakoś zapomniałam 😂 W każdym razie nie zaszkodzi sprawdzić i poprawić wszystkie błędy w przystawianiu :-)
    Patuniek86 rozumiem Cie bo u nas refluks i tez slabo przybieramy. Ja dokarmiam mm takim zageszczonym raz dziennie 90 ml ostatnio dawalam tez w dzien 90 ml przez kilka dni jak chlustanie sie wzmoglo. Steasznie to uciazliwe i malutka srrasznie sie meczy. Do tego od dluzszego czasu nie spi juz w swoim loz3xzku bo na pkeckach sie wybudza i spi ze mna na boczkach 😢kupilam syrop gastrotuss i od kilku dni podaje po cycku. Tez mysle o usg brzucha. Potem z tym usg idziesz fo gastrologa?

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix, wszystko zależy od wyników usg i wagi za 2 tygodnie. Jak na usg coś wyjdzie, to mam natychmiast pokazać się pediatrze-ona dalej pokieruje, pewnie właśnie do gastrologa. Jeśli będzie ok, to 11 czerwca kontrola i dalsze decyzje. Ja naprawdę wierzę, że syrop i doradca laktacyjny rozwiążą problem.

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziś w Gemini darmowa dostawa ;-)

    Lenonki, Sana, patuniek86, Butterfly 83, Marza89 lubią tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 28 maja 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na spacerze od 11 i wlasnie siedze na laweczce a moje dziecko spi! Cud! Wczoraj to samo,nawet nie wyla jak polozylam Ja w gondole i zasnela po pol h chodzenia. Przy buzi zaczelam klasc Jej tetre a w raczki daje kocyk. Moze to dziala wlasnie? A moze juz przechodzi atak!;D hehehe

    Butterfly 83, Marza89, Lenonki, patuniek86, Makowe Szczęście lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 28 maja 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Ja jestem na spacerze od 11 i wlasnie siedze na laweczce a moje dziecko spi! Cud! Wczoraj to samo,nawet nie wyla jak polozylam Ja w gondole i zasnela po pol h chodzenia. Przy buzi zaczelam klasc Jej tetre a w raczki daje kocyk. Moze to dziala wlasnie? A moze juz przechodzi atak!;D hehehe
    Ale zazdroszczę 😍

    iNso87 lubi tę wiadomość

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 28 maja 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix_ wrote:
    Ale zazdroszczę 😍
    Wlasnie wlezlam do domu ....z wozkiem,bo dalej spi! :D no chyba bede caly dzien przezywac! :D a wrocilam,bo juz znowu chmury sie zebraly ;/ ale jest ogolnie cieplo.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 28 maja 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Ja jestem na spacerze od 11 i wlasnie siedze na laweczce a moje dziecko spi! Cud! Wczoraj to samo,nawet nie wyla jak polozylam Ja w gondole i zasnela po pol h chodzenia. Przy buzi zaczelam klasc Jej tetre a w raczki daje kocyk. Moze to dziala wlasnie? A moze juz przechodzi atak!;D hehehe
    Zazdroszczę też ❤️💕

    iNso87 lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 28 maja 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny spoko! Pewnie jutro wszystko wroci "do normy":d haha Juz nawet sama do siebie sie smieje z tego powodu. Masakra ;D

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 28 maja 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamakropka. wrote:
    Ja na meningokoki też szczepię, typ B zaraz jak skończy 3 miesiące (po 3mc jest mniej wkłuć niż jak się zacznie przed) a na resztę typów jak będzie miała roczek :) też się panicznie boję choroby meningokokowej...

    Macie jakiś sprawdzony sposób na ciemieniuche? Z synkiem nie miałam tego problemu, małej zrobiła się paskudna :(


    Kochana polecam oliwke dla dzieci, natłuscic główkę tam gdzie cięmieniucha i poczekać z godzinkę nawet dwie aż porządnie łuska będzie tłusta , czasami sama może już odchodzić, 30 min przed kąpielą nakladalam dodatkowo żel z Emolium na ciemieniuszkęzeby zmiekczyc, wtedy szczotkę brałam i tak delikatnie pod włos, praktycznie włoskami podnosilam łuski i wyczesywalam, później kąpiel 😉 polecam szampon na ciemieniuche z ziajki, do teraz stosuje bo takie białe jak łupież jeszcze zostało nam 😎

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 13:53

    mamakropka. lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 28 maja 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana wrote:
    Makowe_Szczęście, Salsefia, Kleopatra, wszystkiego dobrego dla Cornelki, Klary, Bruna i Oliwii 🎈🎂🌼🐻 3 miesiące... Jak to zleciało 😍

    Dziękujemy i dołączamy się do życzeń☺️

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/86f34c794c6b.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 14:30

    83xxx, teverde, Sana, Pikcia, patuniek86, Makowe Szczęście, Kleopatra, Izziee, Marza89, Madziakk, Lenonki, Butterfly 83, iNso87, Anet85, bbeczka91 lubią tę wiadomość

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 28 maja 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O mamo jakie slodziaki😍

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 28 maja 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja mala ciagle spi z otwartą japka ale oddycha przez nos. Czy mam sie czym martwic?

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 28 maja 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło 😀
    Pediatra powinna uwzględnić w siatkach centylowych mieszankę ras. Bodajże w DDTVN kiedyś wspominali, że pediatra narobił mamie strachu bo dziecko było poniżej norm a nie zauważył, że mama przychodziła z tatą dziecka-Chińczykiem 😂😂😂
    U nas Klara też przed snem kręci głowa jak szalona dopóki nie zagrzebie się w kocyku i usypia- dobrze wiedzieć, że to zupełnie normalne zachowanie 😀
    Patuniek a nie rozważałaś podawania przed karmieniem piersią bebilon nutrition? My podawaliśmy przez jakiś czas mm z zageszczaczem i dobrze zareagowali

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 28 maja 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny znów muszę Was podpytać. Moje Dziecko się zbuntowało i chce jeść co 3/4 godziny a nie jak kiedyś co 1.5/2. Mam do Was pytanie, Młoda je 15 minut z jednej piersi i przerwa 3 godziny i następna pierś. Czy Ona nie je za mało? Martwię się, ale jak próbuję jej dawać pomiędzy to krzyczy i nie chce jeść :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 15:30

    .
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 28 maja 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe :-)

    http://milkpower.pl/bec-zmiana-czyli-karmienie-piersia-po-3-m-z/

    "Jedzenie mniej, szybciej, krócej
    Wiele dzieci w tym wieku przestaje spędzać przy piersi 10, 20, 40 minut, jak czynią to noworodki. Zamiast tego piją tylko 5 minut albo tylko 2 minuty. To jest okej. Twój niemowlak jest już większy, lepiej sobie radzi, ssie efektywniej, a Twoja laktacja jest zgrana z jego potrzebami. Może też jeść rzadziej, bo na tym etapie rozwoju zaczyna się bardzo interesować światem i, nieoczekiwanie, okno czy sufit mogą być dla niego ciekawsze, niż pierś mamy. Nie wspominając o tacie czy gościach.

    Niektóre trzy- i czteromiesięczniaki (a także starsze niemowlęta) łatwo się rozpraszają i nie mogą skupić się na jedzeniu nawet, gdy są głodne. Jeśli sądzisz, że tak jest u Was, pomóc może karmienie w ciszy, bez radia, TV, rozmów. To ten etap rozwoju dziecka, gdy wydzielone pokoiki do karmienia w miejscach publicznych mają sens 😉

    Mamy często mówią, że żeby ich dzieci w tym wieku jadły, muszą karmić chodząc, skacząc na piłce, tańcząc itd. To może pomóc. Z drugiej strony Carlos Gonzalez radzi, żeby nie nakłaniać niemowlęcia do jedzenia, gdy wyraźnie nie ma ono na to ochoty."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 15:59

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 28 maja 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Makowe :-)

    http://milkpower.pl/bec-zmiana-czyli-karmienie-piersia-po-3-m-z/

    "Jedzenie mniej, szybciej, krócej
    Wiele dzieci w tym wieku przestaje spędzać przy piersi 10, 20, 40 minut, jak czynią to noworodki. Zamiast tego piją tylko 5 minut albo tylko 2 minuty. To jest okej. Twój niemowlak jest już większy, lepiej sobie radzi, ssie efektywniej, a Twoja laktacja jest zgrana z jego potrzebami. Może też jeść rzadziej, bo na tym etapie rozwoju zaczyna się bardzo interesować światem i, nieoczekiwanie, okno czy sufit mogą być dla niego ciekawsze, niż pierś mamy. Nie wspominając o tacie czy gościach.

    Niektóre trzy- i czteromiesięczniaki (a także starsze niemowlęta) łatwo się rozpraszają i nie mogą skupić się na jedzeniu nawet, gdy są głodne. Jeśli sądzisz, że tak jest u Was, pomóc może karmienie w ciszy, bez radia, TV, rozmów. To ten etap rozwoju dziecka, gdy wydzielone pokoiki do karmienia w miejscach publicznych mają sens 😉

    Mamy często mówią, że żeby ich dzieci w tym wieku jadły, muszą karmić chodząc, skacząc na piłce, tańcząc itd. To może pomóc. Z drugiej strony Carlos Gonzalez radzi, żeby nie nakłaniać niemowlęcia do jedzenia, gdy wyraźnie nie ma ono na to ochoty."
    O to ostatnio cos i o nas ;D to,ze krotko je i rzadziej to juz pisalam wczesniej ale teraz akcja jest taka,ze jak karmie normalnie trzymajac mala na kolanach na rekach to szybko odrwya sie od cycka a jak wstane w tej pozycji i zaczne chodzi albo Ja lulac to je dalej;p i sie nie odrywa haha to jest zagadka ;D

    Jutro mamy szczepienie i wage i trzymajcie kciuki,bo sama swiuje jak okaze sie ze malo przybrala i bedzie butla trzeba dokarmiac,bo niby jak ja to zrobie z anty butelkowym dzieckiem ;/ prosze nie dolujcie mnie lyzeczka :p

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 28 maja 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chwalilam sie tu na watku ale Lena powiekszyla grono dziewczynek z kolczykami ;D wczoraj Jej uszka przebilam w salonie. Wyglada teraz na taka dame powazna hehehe ;d

    Beatrix_, Anet85, Izziee, Marza89, Kleopatra, Madziakk lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 28 maja 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana wrote:
    Anet85 macie chrzest 9.06?

    Butterfly no widzisz! Ale ulga 🙂 śliczne jesteście dziewczyny ❤️
    Tak mamy chrzest 9 czerwca , Wy też ?
    Właśnie zamawiałam długi żakiet- płaszcz bo kupiłam sukienkę i do kościoła wydaje się za krótka. Mam nadzieję,vze przyjdzie na czas.

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 29 maja 2019, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek dzięki, bo już świrowałam na was zawsze można liczyć ❤️

    INso u nas to samo, ciekawsze niż jedzenie jest oglądanie czarnej kanapy 😂 próbowałam ze skakamiem I chodzniem ale nie ma mowy, co 3 godziny I basta :)

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    .
‹‹ 1075 1076 1077 1078 1079 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ