X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Ayleen Autorytet
    Postów: 293 759

    Wysłany: 27 maja 2019, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej!
    My mieliśmy wczoraj chrzest. Wszystko się udało, mamy wspaniałe zdjęcia z pradziadkami chłopaków, Antoś zniósł wszystko super. Uff, odetchnęłam.
    Nie nadrobiłam jeszcze wszystkiego ale odniosę się tylko do Patuniek- niestety te obroty z brzuszka na plecki nie są prawidłowe. Najpierw dziecko uczy się przewrotów z pleców na brzuch, dopiero potem odwrotnie. Teraz prawdopodobnie odgina ją wzmożone napięcie w pleckach :( Przerabialiśmy to samo z Antkiem. Odkąd się inaczej nosimy, podnosimy i masujemy przestał tak robić, za to ładnie się już obraca z pleców na boki. Kupki wcześniej były co 2 dni, teraz 2-3 dziennie plus przestał już ulewać. Zdarza mu się to naprawdę rzadko. Jest dużo pogodniejszy, ciagle się śmieje i lepiej śpi. U nas ewidentnie przeszkadzało mu to napięcie. A w 6 tygodniu życia badał go neurolog i powiedział, że wszystko ok- gdybym wcześniej udała się do fizjo oszczędzilibyśmy sobie kilku trudnych tygodni. Uważam, że wizyta u fizjoterapeuty powinna być obowiązkowa dla maluchów, choćby po to aby nauczyć się odpowiednio nosić.

    n59y9vvj81dh7gev.png
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 28 maja 2019, 02:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że już macie chrzest za sobą, my robimy za 2 tygodnie. Ayleen masz rację z tymi obrotami, córcia miala skończone 5 miesięcy jak wykonała obrót z pleców na brzuszek, coś pokrecialam, dobrze, że mam książkę w którą wszystko wpisywałam Poczytałam fajny blog i dużo o tym pisza http://mamafizjoterapeuta.pl/2018/01/22/obroty-krok-po-kroku/

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 28 maja 2019, 04:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane moje dziękuję Wam za wsparcie i troskę! Przepraszam, że nie dałam znać, ale miałam problem się zalogować 😠
    Wg Pani neurolog Zosia zdrowo się rozwija, nie widzi żadnych napięć, sprawdzała jej konkretne odruchy i jak to ujęła "Zosia przeszła ten test wzorowo". Języka na wizycie, trwającej około 45 min nie wystawiła ani razu, więc mamy ja zostawić, bo często dzieci tak łapią równowagę, albo po prostu tak mają. Co do kręcenia główką- dzieci tak się usypiaja, co świadczy dobrze o CUN dziecka, bo to świadczy o tzw samoregulacji.
    Zosia odezwała się co nieco do Pani doktor, pośmiała się, pięknie się jej przyglądała i wodzila wzrokiem .
    Co do główki, wg tej neurolog, Zosia wcale nie ma małej główki, bo jest w 50 centylu, i urosła jej w cm od porodu, idealnie. Neurolog myśli że pediatra mogła się obawiać tej główki że względu na jej kształt- Zosia ma niskie czoło, ale dużo miejsca z tylu na rozwój mózgu (słowa tej neurolog). A co do kształtu główki pediatra powinna wziąć pod uwagę, że Zosia jest dzieckiem mieszanym, w tym jedno z rodziców nie jest rasy białej, co może rzutowac na chociażby kształt czaszki.
    Także wg niej Zosia rozwija się prawidłowo , wręcz wybiega rozwojem, po którego ocenie uważałaby, że Zosia jest starsza aniżeli 2.5 msc
    Dodała, że to co mogła ocenić podczas wizyty wyklucza wszystkie wątpliwości pediatry, ale za ktoś miał niepewność co do główki, to w przeciągu 2 tyg mamy zrobić usg główki, no i jeśli będzie ok to pójść do niej na kontrolę za 6 tyg, a gdyby nie daj Boże coś tam, to dzwonić. Ale absolutnie nie ma żadnych zastrzeżeń na te chwilę.
    Acha... dodala że bujaczki, leżaczki i huśtawki tylko na chwilę. Kazała kupić matę, i nie te edukacyjną, ale piankowa na podłogę, zeby dac Zosi przestrzeń do rozwoju, bo trzymając dzieci w małych i ciasnych "urządzeniach" czy ograniczamy przestrzeń, hamujemy dziecka rozwoju.
    Wspomniała również że jak nosze Zosie brzuszek do brzuszka, to mam zawrócić uwagę, zeby rozstawiać Zosi nóżki, jak do szerokiego pieluchowania, bo wtedy nawet jeśli mięśnie są spięte,to ładnie puszczą.
    Zosia właśnie wypila butlę i poszła spać. Ja chyba wypije kawę bo u mnie już po spaniu.
    A tak żebyście nie myślały, że Zosia jest jak kosmitka z ta jej główka he he
    To tylko z medycznego punktu widzenia jest jakby inna, bo z estetycznego, niekoniecznie

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b70636745783.jpg


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/aa029ed2768d.jpg

    Madziakk, Lenonki, Marza89, teverde, 83xxx, patuniek86, Anet85, Makowe Szczęście, Sana, Izziee, Salsefia, iNso87, klamka lubią tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 28 maja 2019, 04:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa zapomniałam, kazała kłaść Zosie na brzuchu, bo już delikatnie robi się jej asymetria na potylicy.

    No to co do tych mat, ktoś posiada te piankowe, ktoś coś poleca?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 07:10


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Madziakk Ekspertka
    Postów: 182 477

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Wieki się nie odzywałam ale czytam was.

    Butterfly cieszę się że z Zosia wszystko w porządku. Najważniejsze że sprawdziłasi się upewnilas że nic złego się z nią nie dzieje.

    Ja z dzieciakami już 3 tydzień siedzę u moich rodziców. Pogoda nas nie rozpieszczala lało cały czas prawie... dopiero od soboty wyszło słoneczko ale co z tego jak od dzisiaj ma znowu lać... Mąż jutro przyjeżdża do nas i wracamy razem w sobotę. Tak szybko to zleciało. Filip przez ten czas bardzo się zmienił, łapie pięknie zabawki i nawet je do buzi wkłada. Śmieje się od ucha do ucha, gaworzy i jest bardzo kontaktowy. Jedynie nie przepada za leżenie na brzuszku polezy 5 minut i płacze. Ale główkę pięknie trzyma chociaż tyle hehe. Zaczął też ssać kciuka, wypluwa smoczek i woli kciuka.

    Co do kupek to u nas też ostatnio pojawiają się rzadziej, czasem nie robi 2-3 dni.

    Chrzest mamy w pierwsza niedzielę lipca więc trochę czasu jeszcze mam. Muszę sobie jakąś sukienkę kupić A łatwo nie jest bo został mi ogromny brzuch...

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    zem3i09kgh136z79.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Madziakk że się odezwałaś, Filipek to już duży chłopak❤
    Dzis przeglądałam listę naszych rozpakowanych i myślałam ,ze szkoda ,ze tyle z nas przestało tu zaglądać. Jestem ciekawa co słychać u wielu z nich. Z wieloma przez codzienny kontakt czlowiek się "zżył" i jak długo się już nie odzywają to tak robi sie nieswojo.
    Np jak ostatnio Patuniek86, Reniferra. Ty Lwie jak mniej zagladalas to zachodziłam w glowe co u Ciebie i Julka. To samo Makowe i Cornelka.

    Kurczę, fajnie,ze jesteście. Wszystkie bez wyjatku! ❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 07:35

    83xxx, Lenonki lubią tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly świetne wieści! Śliczna dziewczynka😍 Dzielna mama z Ciebie ❤️ super że tyle opisalas, kilka rzeczy mi się przyda 😉

    Co do maty piankowej - puzzle, to ja wczoraj zamówiłam tą, koleżanka ma i bardzo poleca bo ma 1.5 cm grubości a większość jest 0.9 cm 😉 dam znać jak przyjdzie 😉 to mój bujaczek też idzie w kont, a mate mam edukacjna i jeszcze basen z niej robię 😂 to w ogóle ograniczyłam jej przestrzeń...


    https://allegro.pl/oferta/gruba-mata-piankowa-puzzle-180-x-120-cm-gruba-150m-6996966815?utm_source

    I chyba też dla pewność wybiorę się do fizjoterapeuty, na pewno nie zaszkodzi a mogę się zdziwić 😉

    Butterfly 83, Ulv15 lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    butterfly, cudownie <3 Z całym szacunkiem dla Twojej pediatry, ale powinna ważyć takie słowa jak "autyzm". Zobacz ile stresu niepotrzebnego. Bardzo się cieszę, tak czułam, że Laura okaże się okazem zdrowia :D I jak pięknie łączy rączki w linii środkowej! Julek dopiero na 3 miesiące połączył ;)

    Ja mam jeszcze po córce puzzle piankowe, ale myślę, żeby wymienić Julkowi, bo trochę się pod nim rozjeżdżają. Myślałam żeby to zamówić https://allegro.pl/oferta/mata-kontrastowa-piankowa-120x180x1-szachownica-7663894807?item=7663894807&fbclid=IwAR30tKTXsEDLoT9N0qTQGt7MxF37q1aICu8WTwFtAq0rq32FgU4cAS_e5z4

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly, ale ulga, że z Zosią wszystko dobrze! Do tego jest prześliczna! ❤️

    I też się cieszę, że Was tu wszystkie mam. Niezliczoną ilość razy przytaczam Wasze historie i rady najbliższym. Albo tłumaczę sobie "spoko, nie tylko Twoje dziecko świruje w wózku jak się zatrzymasz na 3 sekundy, jest ok". 😉

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 28 maja 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja też mało piszę ale to już tak było za czasów ciąży 😉 Jednak cały czas czytam. 26 maja świętowałam razem z Oliwią - ona skończyła 2 miesiące a ja pierwszy dzień matki 😉 Jak kończyła miesiąc ja miałam imieniny 😁
    Baterfly83 cieszę się, że u Was dobrze i Zosia rozwija się prawidłowo.
    Chciałam podpytać Was czy szczepienie Wasze dzieci na meningokoki?

    Butterfly 83, teverde lubią tę wiadomość

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 28 maja 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly, wiedziałam ❤ I chociaż wiedziałam, to i tak kamień z serca ❤❤❤
    A Zosia jest prześliczna-i te ogromne oczka ❤❤❤

    Polcia też do tej pory tylko na rękach,.w łóżeczku lub na łóżku ;-) Czasami na macie edukacyjnej, ale kiedy ta leży na dywanie, jest zbyt miękko-i boję się, że się udusi :-(
    Dzisiaj przychodzi piankowa z humbi. Ze względu na brak miejsca w domu, mata musi być składana. A te rolowane powinny w sumie ciągle leżeć, żeby sienpotem same na dziecku nie składały ;-) A na puzzle to ja nie mam siły 😂😂😂

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 28 maja 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly cieszę się ,że wszystko jest Dobrze- śliczna córcia . Ja też stresowałam się wizyta u neurologa na szczęście okazało się, że synek ma napięcie mięśniowe ale bez innych zaburzeń neurologicznych. Muszę bardziej uważać na to, aby centralizował swoje rączki do środka bo ma tendencję do ssania jednej. Trochę się martwię, bo on słabo wyciąga rączki po wiszące zabawki, ale też ślicznie się śmieje gaworzy, kopię nogami. Usypia na brzuchu, ale wtedy też przekłada głowę na prawo i lewo. Córcia usypiała na wznak i jak zaczynala kręcić główka to wiedziałam,że jest zmęczona...

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 28 maja 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly super że z Zosia wszystko dobrze, śliczna dziewczyna :)
    Moja mała za to ostatnio całkiem obraziła się na wózek...max 45min w nim wytrzyma, za to w chuście możemy spacerować po 3 godziny...juz chyba całkiem się przerzuce na chustę, zwłaszcza że teraz jak jest ładna pogoda synek najchętniej w ogóle by nie wracał z placu zabaw :P

    Co do maty piankowe ja mam skip hop i bardzo polecam :)

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet85 macie chrzest 9.06?

    Butterfly no widzisz! Ale ulga 🙂 śliczne jesteście dziewczyny ❤️

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wszystko dobrze. Laura się pięknie rozwija, super śpi, rośnie jak na drożdżach. Zakochana jest w Julce - tylko ją zobaczy i się uśmiecha 🙂 Jula nie pozostaje jej dłużna - przynosi pampki, ubranka, ciągle mówi jak ją kocha, wozi w wózku... No bajka, uwielbiam obserwować ich relację 😍 zaraz idziemy na spacer 🙂

    Aa, dziewczyny. Polecam zarejestrować się w Klubie Malucha Pampers 🙂 co miesiąc fajne testy. Ja się teraz załapałam na test pieluszek Premium Care, dzisiaj ma przyjść paczka 😉

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly 83 Jeju kamień z serca :) Widzisz wszystko dobrze! Zosieńka jest przesłodka! I zdrowa jak rybka :)
    My polecamy matę mata skip hop, ma spokojne kolory i jest polecana przez fizjo. Cornelka bardzo ją lubi i ja też, bo przecież cały dzień na niej spędzamy we dwie.

    Co do formum to Mąż wie, która to która i zawsze mówię, a wiesz bo "moje Dziewczyny pisały" :)

    mamakropka. to tak jak u nas chusta ratuje mi życie :)

    Dziś moja Córeczka kończy 3 miesiące! :D

    Izziee, Sana, Butterfly 83, Lenonki, iNso87, teverde lubią tę wiadomość

    .
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly ale ona jest śliczna. I te oczka 😍 super że wszystko ok. Z tego co piszesz widać że profesjonalista ten lekarz :)
    Ja mam wizytę u fizjo w piątek bo Oli się trochę wygina na jedna stronę i też się zaczęła przerzucić z brzuszka na plecy a wiem że to świadczy o wzmozonym napięciu.
    Mate mam jakieś puzzle po chlopcach ale polecana jest skip hop.
    Ogólnie u nas ok. Młoda grzeczna, ładnie śpi, jest kontaktowa itp. Dziś szczepienie. Ja nie szxzepie na meningokoki, głównie dlatego że starszych też nie szczepilam a idę tym samym sprawdzonym torem ;p

    83xxx, Butterfly 83 lubią tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly tak czułam, że będzie wszystko dobrze, a Zosieńka śliczna!

    Ja szczepiłam dwa tygodnie temu na menigokoki B, a dzisiaj idziemy na drugą turę 5w1 i rota.

    Wklejam artykuł o chorobie meningokokowej. To rzadka choroba, ale ja wolę zaszczepić i spać spokojnie.

    http://mamapediatra.pl/2017/06/02/budzace-strach-meningokoki/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 09:59

    83xxx lubi tę wiadomość

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 28 maja 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe_Szczęście, Salsefia, Kleopatra, wszystkiego dobrego dla Cornelki, Klary, Bruna i Oliwii 🎈🎂🌼🐻 3 miesiące... Jak to zleciało 😍

    Kleopatra, Makowe Szczęście, Salsefia lubią tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 28 maja 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na meningokoki też szczepię, typ B zaraz jak skończy 3 miesiące (po 3mc jest mniej wkłuć niż jak się zacznie przed) a na resztę typów jak będzie miała roczek :) też się panicznie boję choroby meningokokowej...

    Macie jakiś sprawdzony sposób na ciemieniuche? Z synkiem nie miałam tego problemu, małej zrobiła się paskudna :(

    83xxx lubi tę wiadomość

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
‹‹ 1074 1075 1076 1077 1078 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ