X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 29 maja 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj chciałam napisać, ale mąż znowu wyłączył wifi 😂😂😂

    Na usg wszystko ok :-) Wprawdzie jadła 2 godziny wcześniej, ale zero fal zwrotnych i mięśnie wydają się być ok :-)

    Pytania i rady lekarki robiącej usg ;-)
    -ma Pani pokarm?
    Tak
    -dużo?
    Tak
    -na pewno?😂

    Potem następne:
    -może trzeba ją (Polę) trzymać wyżej?
    Pani Doktor, w łóżeczku jest klin, do tego ona ulewa nawet po godzinie noszenia w pionie
    -no to nie wiem

    I hit:
    -to może ona po prostu je za dużo!😂😂😂

    To jest możliwe, tego akurat nie ukrywam ;-) Ale zobaczymy :-)

    Poza tym Pola to taki gagatek 😂😂😂 Lekarki zaczepia, patrzy się na nie, za każdym razem po chwili "aguuuuuu"😂😂😂

    Marza89, Lenonki lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 29 maja 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lwie dzięki za info o darmowej dostawie 😘, trochę się dotowarowałam 😁

    Patuniek86, super, że nie wyszło nic bee na usg. Moja Zosia jest na mm już tylko i też ulewa, to przetrawione mm wygląda później jak woda. Zaraz siadam i zamówię jej mleko AR, które prawdopodobnie jest gęstsze aniżeli to normalne, oby tylko później nie było problemów z kupą. Ale bardzo mało przybrała, dużo mniej niż Polcia Twoja.

    Salsefia ale cudowne maluszki, można się zakochać 😍

    Dziękuję Wam wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie kiedy Zosia była diagnozowana i, jak i ja słodkie komentarze dotyczące Zosi😘😘😘

    Wczoraj odwołali nam logopede z powodu choroby dr. Mamy dzwonić za tydzień, bo jak na razie brak wolnych terminów. Cała Polska! Terminy do socjalistów tak odległe, że aż przerażające to jest. A usg główki mamy 7go czerwca.

    Co do spacerkow... Moja Zosia już od ok 2 tyg zachowuje się grzecznie, nie płacze w wozeczku czy śpi, czy nie, ale żeby nie było za pięknie trzeba cały czas jechać he he😜

    Marza89 lubi tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Ayleen Autorytet
    Postów: 293 759

    Wysłany: 29 maja 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dużo z nas ma teraz problem ze zwolnionym przyrostem u dzieci. A może to po prostu naturalne? Moja doradca laktacyjna tak mnie uspokoiła- po karmieniu jest aktywny i zadowolony albo zasypia, moczy pieluszki, kupki są 2-3 razy dziennie a przyrost słabiutki- 250 g w 3 tygodnie. A na początku przybierał 65 g na dobę. Dzieci rosną skokowo i te skoki nie są tylko w ramach tygodnia, ale tez miesięcy. Skoro stan ogólny jest dobry, napięcie mięśniowe rozpracowujemy i już nie ma cyrków w czasie karmienia to mam się nie przejmować. Dopiero jak przyrost zahamuje albo zacznie spadać.
    Moja pediatra w przychodni też już chciała wkraczać z mm „najlepiej Bebilon pani kupi”. Nic o pomocy laktacyjnej, zwiększeniu ilości pokarmu- „a to u nas w mieście jest taki doradca?”. Szkoda słów.

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    n59y9vvj81dh7gev.png
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 29 maja 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Marza :) oliwke, wyczesywanie i ziajkę mamy, pomaga tylko na chwilę :/ zamówiłam jeszcze krem i piankę z Musteli koleżanka polecała, wypróbuję to czy zadziała.
    Co do przyrostów to normalne, że dzieci zaczynają teraz mniej przybierać niż w pierwszych tygodniach, kiedyś już tu chyba wklejałam te normy:
    26–31 g/dobę w okresie 0.–3. mies.,
    17–18 g/dobę w okresie 3.–6. mies.,
    12–13 g/dobę w okresie 6.–9. mies.,
    9 g/dobę w okresie 9.–12. mies

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 29 maja 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamakropka. wrote:
    Dzięki Marza :) oliwke, wyczesywanie i ziajkę mamy, pomaga tylko na chwilę :/ zamówiłam jeszcze krem i piankę z Musteli koleżanka polecała, wypróbuję to czy zadziała.
    Co do przyrostów to normalne, że dzieci zaczynają teraz mniej przybierać niż w pierwszych tygodniach, kiedyś już tu chyba wklejałam te normy:
    26–31 g/dobę w okresie 0.–3. mies.,
    17–18 g/dobę w okresie 3.–6. mies.,
    12–13 g/dobę w okresie 6.–9. mies.,
    9 g/dobę w okresie 9.–12. mies

    Moja Zosia w 16 dni przybrała 160 g czyli zdecydowanie poniżej tych norm. Także ten...


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 29 maja 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet tak, my też 9.06 🙂 jaką sukienkę kupiłaś?

    U mnie z kp jest to samo dziewczyny. Laura czasem je 10-15 minut, a czasem 2-5 min i jest najedzona. I nie da się nakarmić jeśli nie jest głodna - wypluwa pierś i się denerwuje.

    Anet85, Marza89 lubią tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 29 maja 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly, to są średnie przyrosty dzieci kp, dzieci rosną skokowo i nie zawsze trzymają się sztywno tabel i wytycznych (w tej kwestii prawdziwą lekcję pokory i cierpliwości dał mi mój synek, który wszystkie kamienie milowe osiągał dokładnie na sam koniec normy...), to raz, dwa tak na prawdę przyrost powinno się liczyć od najmniejszej masy a nie tak po prostu co kilka dni, no i ostatecznie najważniejsze to sprawdzić na siatkach centylowych czy idzie swoim kanałem - niewielkie odchylenia są ok ;) byle nie przekroczyć 2 kanałów. Masz gdzieś wprowadzoną wagę Zosi na siatki centylowe?
    Tu dla przykładu siatka mojej córeczki
    https://zapodaj.net/551a6133af8d0.png.html

    Moja mała też już je zdecydowanie krócej,
    wyjątkiem jest karmienie przed snem wieczorem ;) polecam jeszcze tu poczytać http://milkpower.pl/bec-zmiana-czyli-karmienie-piersia-po-3-m-z/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2019, 10:44

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 29 maja 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamakropka. wrote:
    Butterfly, to są średnie przyrosty dzieci kp, dzieci rosną skokowo i nie zawsze trzymają się sztywno tabel i wytycznych (w tej kwestii prawdziwą lekcję pokory i cierpliwości dał mi mój synek, który wszystkie kamienie milowe osiągał dokładnie na sam koniec normy...), to raz, dwa tak na prawdę przyrost powinno się liczyć od najmniejszej masy a nie tak po prostu co kilka dni, no i ostatecznie najważniejsze to sprawdzić na siatkach centylowych czy idzie swoim kanałem - niewielkie odchylenia są ok ;) byle nie przekroczyć 2 kanałów. Masz gdzieś wprowadzoną wagę Zosi na siatki centylowe?
    Tu dla przykładu siatka mojej córeczki
    https://zapodaj.net/551a6133af8d0.png.html

    Moja mała też już je zdecydowanie krócej,
    wyjątkiem jest karmienie przed snem wieczorem ;) polecam jeszcze tu poczytać http://milkpower.pl/bec-zmiana-czyli-karmienie-piersia-po-3-m-z/

    Masz jakąś aplikację z tymi siatkami do wprowadzania danych? Bo fajna sprawa to jest.

    patuniek86 lubi tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 29 maja 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mam Child Growth Tracker :)

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 29 maja 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana wczoraj córcia robiła mi zdjęcie bo na szybko wysylałam sukienke mamie. Jest ona dość krótka jak na wersję do kościoła, dlatego zamówiłam jeszcze taki żakiet długi.
    Sienenka na ściągacz na górze i wiązanie - nie jest typowa do kp., ale jest idelna d tego celu bo wystarczy opuścić dekolt w dół i gotowe. Minus za kolor i długość, ale była już ostatnia.
    A tu moj mały terrorysta ;-))


    Janek tez teraz je o 10-15 min, tylko przy karmieniu na leżąco podsyia i jedzenie trwa ok 30 min. z tym, ze ja tez podsypiam - szczególnie nad ranem ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2019, 02:21

    Izziee, Kleopatra, patuniek86, 83xxx, Pikcia, Butterfly 83, Salsefia, iNso87, Makowe Szczęście, Marza89, Sana, Lenonki lubią tę wiadomość

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 29 maja 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly 83 polecam baby manager, wszystko jest w jednej apce, karmienie, przewijanie, spanie, waga. Korzystam tylko z jedzonka i wagi :)

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    .
  • Madziakk Ekspertka
    Postów: 182 477

    Wysłany: 29 maja 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też z karmieniem są cyrki hehe. Je dopóki go coś nie zainteresuje wtedy koniec patrzy się na coś ale piersi już nie weźmie. Kolejny etap to odpychanie się i płacze wtedy ratuje nas smoczek. Mały się uspokaja i po chwili znów chętnie je, albo i nie 😅 najgorsze że czasami nie chce drugiej piersi jeść przy jednym karmieniu i potem mam problem bo ta druga jest jak balon i muszę odciągnąć.

    Co do wagi to za tydzień mamy szczepienie i bilans to się okaże ile moja kluseczka wazy. Na pewno ponad 8 kg... A jest tylko i wyłącznie na piersi i je średnio co 3 godziny a w nocy śpi nawet 6-7 godzin pomiędzy karmieniami.

    zem3i09kgh136z79.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 29 maja 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam wczoraj na szczepieniu i mała waży 6000 czyli w 3 tyg przybrała 600 gr 😱 jest tylko na piersi i nie chce jeść z butelki. W nocy spi czasem nawet 8 godz ale w dzień je co 2 godz 😂
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ac2894f13885.jpg
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6f97ad30f739.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2019, 12:52

    Anet85, patuniek86, Izziee, mamakropka., 83xxx, Pikcia, Butterfly 83, Salsefia, iNso87, Madziakk, Makowe Szczęście, Sana, Lenonki lubią tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 29 maja 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany, Wy te zdjęcia macie takie ładne, a ja strzelam, jak popadnie 😂 I tak z ciekawości-dziewczynki naprawdę ubieracie w sukienki, opaski itp? Czy właśnie tylko do zdjęć? Bo Pola to tylko w dresach-body plus spodnie i skarpetki, sukienkę założyła, jak był upał, żeby dodatkowo bodziakiem nie dociskać pieluchy do pupy ;-)

    Wybaczcie syf 😂😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2019, 07:58

    83xxx, Kleopatra, Butterfly 83, Salsefia, iNso87, Izziee, Madziakk, Marza89, klamka lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 29 maja 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po domu to ubieram np leginsy i tunikę ale na wyjście często sukienki bo podostawalam tego mnóstwo i połowy nawet nie ubiorę ;p akurat ta sukienka u góry to na spotkanie rodzinne szliśmy, mam dużo takich dresowych, wygodnych :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 29 maja 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w domu też ubieram w legginsy i jakieś bodziaki takie "dziewczynskie" typowo. A na wyjście, szczególnie jeśli pogoda dopisuje to sukienki, albo rampersy takie bardziej wizytowe. Jak pogoda też jest ok, to na główkę albo opaska by ochronić uszy, albo chustka wiązana,z tyłu główki.

    Piękne te Wasze dzieciątka😍 nasze maleństwa forumowe❤

    Kleopatra, jakie super zdjęcie małej z turbanem i szczoteczką ha he😁
    Extra pomysł, a Oliwka, jak typowa kobita he he😍

    Kleopatra lubi tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 29 maja 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę takiego lekkiego ubierania...u nas sterta borów z krótkim, rampersów i innych czeka i czeka. Obawiam się że cześć juz za mała bo nie mamy kiedy założyć. Niby hiszpania, ciepły kraj a mieliśmy dopiero jeden iście ciepły dzień. A dzieciaki w tym tygodniu zaczęłam ubierać na krótki rękaw 🙈❄️💨

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 29 maja 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salsefia wrote:
    Dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę takiego lekkiego ubierania...u nas sterta borów z krótkim, rampersów i innych czeka i czeka. Obawiam się że cześć juz za mała bo nie mamy kiedy założyć. Niby hiszpania, ciepły kraj a mieliśmy dopiero jeden iście ciepły dzień. A dzieciaki w tym tygodniu zaczęłam ubierać na krótki rękaw 🙈❄️💨

    Salsefia, w Polsce, bynajmniej u mnie na Mazurach, ciągle długi rękaw na tapecie.
    Czekam powrotu do domu pod tym względem chociażby, że niezależnie od pory dnia czy nocy Zosia będzie na krótki rękaw czy w sukienkach. Z połowy niestety też wyrosła bo nie ma kiedy i jak założyć. 😠


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 29 maja 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze jedno pytanie, do kiedy dziecko trzeba karmić? Moja jest mega antybutelkowa I czy jak zaczniemy rozszerzanie od 4 miesiąca i będzie jadła już tak do roku "normalne" jedzenie muszę dawać mleko?

    .
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 29 maja 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    My po szczepieniu. Mala wazy 6325g i przybrala w 3tyg 475g. Dalej tez na kp jestesmy.Kolejne szczepienie czeka nas za 2 tyg. Sam Prevenar przeciwko pneumo. Poki co spi biedna w kolysce. Te szczepienia to wykoncza i nawet starego czlowieka ;p zawsze taki zal Dziecko ma ;)

    Makowa,tak, dawac mleczko trzeba tez ;) do roku napewno.
    Edit.
    Moze sie jeszcze na butelke przestawi..(sama mam u siebie taka nadzieje) Jak nie,to zawsze kaszke na mm mozna lyzeczka dawac ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2019, 19:16

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
‹‹ 1076 1077 1078 1079 1080 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ