X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Kleopatra, my po szczepieniu, Zosia trochę marudna i potrafi się rozpłakać i to tak konkretnie, no i trudno określić, co ja boli, czy brzuszek, czy nóżki. Pierwsze takie szczepienie to była bardzo śpiąca po, a teraz zupełnie odwrotnie. Waga ok, chociaż nie ma szału w przybieraniu na wadze, bo waży 6220 gram. Ale przybiera, więc nie szukam dziury w całym.
    Kleopatra, próbowałam że spacerowka na płasko. Nie działa u nas 😫

    Patuniek86 biedna Ty z tym zapaleniem, ale grunt ze antybiotyk pomaga. Co do umiejętności to moja Zosia też jest leniuch, ale nie doszukuje się niczego,, przejdzie jej czas i będa obroty, chwytanie zabawki i cała reszta.

    Izziee, Zosia jest na mm. na te chwilę zjada 150 ml. Wiadomo, że zdarzają się odstępstwa, tzn np Zosia zjada te 150 na raty w krótkich odstępach czasu, ale zdarza się też, że zje 180 ml.


    Co do spania Zosi, to aż mi się nie chce wypowiadać. Bo jak pięknie śpi w nocy, średnio od 19-20 do 5 rano, bez żadnej pobudki; tak w dzień, ciężko cokolwiek z nią zrobić. Tylko turbo drzemki, po max 30 min i to jest ich niewiele, bo z 3-4 razy uda się jej przysnąć. Więc nie jest łatwo.

    Izziee lubi tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Madziakk Ekspertka
    Postów: 182 477

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu zdarzy się czasami usnąć samemu w łóżeczku, najczęściej jednak zasypia przy piersi i w wózku. Spi również w foteliku samochodowym jak jedziemy autem. Śpi jeszcze w nosidełku Tula, ale już jest taki klocek z niego że rzadko go noszę. Czekam aż będzie na tyle duży żeby go na placach nosić.

    W dzień śpi około 20 minut średnio po każdym jedzeniu i tyle za to w nocy narzekać nie mogę, idzie spać koło 19 potem je koło 3 i śpi do 8.

    zem3i09kgh136z79.png
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała zasypia sama, wieczorem po karmieniu odkładam ją do kołyski, polezy sobie chwilę, pouśmiecha do mnie i pogada coś po swojemu i zasypia :) W dzień tak samo, chyba że jest bardzo zmęczona, a brat zachowuje się zbyt głośno to nie potrafi się sama wyciszyć i trzeba ją trochę polulać. Generalnie dla mnie to szok, bo syn zasypial albo przy piersi, albo bujany, do tej pory trzeba mu coś opowiadać i go przytulać, sam nie potrafi zasnąć.
    A co do umiejętności to młoda zaczyna się obracać z plecówna boki i już niewiele jej brakuje do obrotu na brzuszek, od kilku dni wychodzi jej to przez lewy bok, a teraz widzę że zaczyna trenować prawy ;) zabawki za to chwyta tylko jak się jej je wsadzi do łapki ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2019, 19:46

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakropka zazdroszczę 😍 moja Laura usypia tylko i wyłącznie bujana na rękach lub na piłce 🙈 masakra... Pozostałości po kolkach niestety.

    O spacerach nie ma mowy, nie usnie 😂 usypiam w domu i dopiero na spacer idziemy 😒

    Zabawki chwyta sama, ładnie leży na brzuszku ale nie przekręca się jeszcze na plecaki a tylko ledwo na boki 😂leżąc na brzuchu nogami przebiera jakby chciała raczkować 😂 albo lewą nóżke zgina i próbuje podnieś się na kolanie 😂
    Niestety nie śmieje się 🤔 uśmiecha się i cieszy cały czas ale śmiała się może góra 5 razy i to tylko i wyłącznie przez sen...

    Inso Dusia pięknie się dźwiga ❤️ moja czasami tak próbuje ale to pikuś w porównaniu do Dusi 😉

    iNso87 lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Mam odciągnięte od 110 do 170 ml, mam nadzieję, że będzie ok.

    Butterfly ciesz się, że Zosia śpi od 19-20 ;) moja Laura dopiero o 23 zasypia na noc, wcześniej to sobie co najwyżej drzemkę strzeli.

    Dzisiaj byłam na kontroli u fizjoterapeutki no i trochę mnie uspokoiła z tymi obrotami. Laura ma jeszcze czas żeby to ogarnąć. Szyję ładnie wypracowałyśmy i krzywi ją jeszcze trochę jak jest zmęczona. Dostałyśmy ćwiczenia na rozluźnienie i wzmocnienie rączek.

    Mamakropka zazdroszczę! U mnie nie ma opcji, że sama zaśnie na noc.

    Marza89, Butterfly 83 lubią tę wiadomość

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂

    Dwa dni temu moja Laura skończyła 3 miesiące! Cytując klasyka "Jak do tego doszło, nie wiem" 😂 za szybko, za szybko rośnie! 😣

    Jeśli chodzi o postępy rozwojowe to przewraca się na boczki, trzyma rączki razem w lini środkowej, coraz częściej sięga po zabawki, a trzymana na rękach robi takie cuda jak Dusia Inso. Poza tym jest mega grzeczna, wczoraj spała 22-8:40! Dzisiaj od 21:40 miała jedną pobudkę na karmienie 30 minut temu, i poszła dalej spać. Generalnie - narzekać nie mogę.

    83xxx Laura sama to tylko przy piersi zaśnie 😂 inaczej to wózek, auto, albo na rękach. Nie trzeba jej nosić, musi tylko czuć, że ktoś ją przytula 😉

    Katia no pięknie 😍 brawo 😍

    Marza wczoraj doszedł do mnie brelok, w ostatniej chwili 🤣 jest super, jeszcze raz wielkie dzięki za info! ❤️

    Marza89, Katia89, 83xxx, iNso87 lubią tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak długo może utrzymywać się
    wyższa temperatura ciała po szczepieniu? Jak sobie z nia radzicie?


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Madziakk Ekspertka
    Postów: 182 477

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas dziś pierwszy ząbek wyszedł! Ale niespodzianka:) wiedziałam że coś jest na rzeczy bo okropnie brak piastki do buzi i się slinil i proszę pierwszy ząbek!

    Butterfly 83, Katia89, Lenonki, Beatrix_, Makowe Szczęście, Sana, iNso87, Marza89, india lubią tę wiadomość

    zem3i09kgh136z79.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziakk wrote:
    A u nas dziś pierwszy ząbek wyszedł! Ale niespodzianka:) wiedziałam że coś jest na rzeczy bo okropnie brak piastki do buzi i się slinil i proszę pierwszy ząbek!

    Super! Gratuluję pierwszego ząbka!🤩
    Zosia juz długo się ślini i pcha piąstki do buzi, nawet zdarza się przez sen, ale ma tylko lekko pogrubione dziąsełko tam gdzie będą dolne jedynki.
    Zawsze takie "objawy" kojarzymy z ząbkowaniem,a mi fizjo powiedział, że to jest etap rozwojowy nie mający nic wspólnego z ząbkowaniem .

    Madziakk, iNso87 lubią tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 626 1082

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly moja dostała gorączki po pneumokokach, ale miała gorączkę tylko wieczorem i w nocy, dałam paracetamol w czopku dwa razy a rano już było dobrze 😊 dawałam też troszkę wody między czasie bo mało jadła a była rozpalona.

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 626 1082

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziak, super wieści, mamy pierwszego ząbka na forum 😊 jeśli możesz to pokaż nam to cudo 😁

    Madziakk lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też po pneumokokach miała taki stan podgorączkowy i taka marudna była więc dałam paracetamol.
    Oli zasypia albo sama albo na kolanach, w wizku itp.

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Ulv15 Autorytet
    Postów: 469 480

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziak super 😁
    U nas Maciek od wczoraj tak smiesznie ssie dolna warge. Az zaczelam sie zastanawiac czy nie ma jakiejs plesniawki ale wszystko jest ok tam. Wasze maluchy tez tak?

    Madziakk lubi tę wiadomość

    mhsvqps6gsnsidfx.png

    03/07/2018 - 12dpo - dwie różowe krechy :)
    15 marca - urodziny naszego skarba 💖
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alleluja, w końcu udało mi się zalogować na telefonie!!! Od kilku tygodni mogłam Was tylko czytać bez możliwości komentowania, bo byliśmy na urlopie i nie miałam komputera, a z telefonu nie szło i już 🤬

    Co do urlopu, 2 tygodnie spędziliśmy u teściów na wsi, a potem 1 tydzień nad Bałtykiem. Któraś z Was pytała, co może się przydać nad morzem. U nas sprawdziły się 3 rzeczy: wózek, namiot plażowy i chusta. Z wózkiem sadowilismy się blisko wejścia na plażę, żeby nie szarpać się z nim długo po piasku. Jak mieliśmy szczęście to Sami zasypiał w nim w drodze na plażę i na plaży spał w nim pod parasolką przez jakiś czas. Jak się budził i musiałam go nakarmić super sprawdzał się namiot plażowy, bo dawał naprawdę przyjemny chłodny cień i oslaniał nieźle od wiatru. Chusta z kolei była super na dłuższe wieczorne spacery, kiedy nie było już tak gorąco :)

    Madziakk, iNso87 lubią tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Madziakk Ekspertka
    Postów: 182 477

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 03:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katia niestety wizualnie nie bardzo coś widać u Filipka, wyczuwam przebitego ząbka pod palcem tylko, jak dotkne 😅

    zem3i09kgh136z79.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziakk super, gratulacje! U nas od ponad miesiąca widać dolną jedynkę, ale siedzi jeszcze schowana 😃

    Kehlana, wypoczęłaś? 🙂

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ba2063f9b12b59fmed.jpg

    Tata popłakany 😊

    Skończyliśmy 3 miesiące i już nie jesteśmy "zewnętrznym płodem" 😂

    Przy okazji - wczoraj pierwszy raz przyserduszyliśmy z mężem.. Ale moje libido dalej = 0 i tylko się utwierdziłam, że nie jestem gotowa. Ogólnie temperamenta ze mnie dziewczyna więc nie wiem czy to karmienie piersią mnie tak wyłączyło? Jak u Was w tym temacie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2019, 08:57

    Katia89, kehlana_miyu, 83xxx, Butterfly 83, Lenonki, iNso87, Marza89, Sana lubią tę wiadomość

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana, u teściów tak, bo sporo ogarniali starszego synka ;) Nad morzem byłam z dwójką dzieci bez męża, więc wróciłam mocno zmęczona 😂 Byli tam też moi znajomi z dziećmi, więc nie byłam zupełnie zdana na własne siły, ale i tak było ciekawie. Ale myślę, że tylko z jednym dzieckiem i mężem do pomocy byłoby zupełnie inaczej. No ale skoro najpierw zachciało mi się dwójki dzieci, a potem jeszcze samotnych wojaży z nimi, to mam co chciałam 😜

    Taverde, u mnie z libido też kiepsko. Udało nam się kochać 4 razy w ciągu ostatnich 6 tygodni i za każdym razem mąż musiał się mocno postarać, żeby wprowadzić mnie w nastrój. U mnie to na pewno kombinacja hormonów i czystego zmęczenia. Staram się nad tym pracować, żeby nie zostawić tej sfery życia na wieczne nigdy (normalnie bardzo lubię seks!), ale idzie to powoli. Ale też nie martwię się za bardzo, bo po pierwszym porodzie też tak było i z czasem wróciło do normy :)

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana, pocieszyłaś mnie! Dziękuję Ci, to czekamy aż wróci do normy! 😊

  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, ale sie wczoraj wkurzyłam. Masakra jaka mija siostra jest nieodpowiedzialna. Cały dzień przychodziła do Zosi, bawiła się z nią i wgl,a wieczorem pojechala na IP i sie okazało, że ma angine. No k***a! Dorosła osoba to chyba czuje, że jest chora do cholery! Boże, mam nadzieję, ze Zosia sie nie zarazila od niej. Jak mi napisała to jej odp, że tyle razy prosiłam, że jeśli ktoś jest chociażby przeziębiony, to ma po prostu nie przychodzić. A ona do mnie to nie myśl o tym, może nie zachoruje. No k***a naprawdę nie myśl o tym? Jakby sama kiedyś nie miała małych dzieci i nie wie, jak to jest!
    Ja rozumiem, że choroby czy przeziębienia sa nieuniknione, ale jeśli mamy możliwość ją przed tym" uchronić" to dlaczego nie!?

    Sorki za taki żal post z samego rana, ale wczoraj się wkurzyłam niemiłosiernie, no i tak do dziś mnie trzyma 😠

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2019, 08:05


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
‹‹ 1098 1099 1100 1101 1102 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ