X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly 83 wrote:
    Patuniek86 nawet nie wiesz jaka byłam w***a!!! A problem w tym, że ja już Zosi nie karmię :-(

    EDIT: Tzn karmię, ale mm. Już od 2 tyg nie karmię jej piersią.

    Na pewno jej nie głodzisz ;-)
    Przepraszam, wprawdzie czytam na bieżąco, ale musiało mi umknąć, że już w ogóle nie karmisz piersią, wtedy bym się nie wydurniała z tekstem o przeciwciałach ;-)

    A mogę zapytać, czy masz teraz chociaż uczucie większej swobody, czy coś w tym stylu? :-)
    Wczoraj się nieco zdenerwowałam, bo nakarmiłam Polę, pół godziny później była kąpana i natychmiast po znowu przystawiłam ją do piersi. I znowu zjadła. Po pół godzinie wyszłam do sklepu, nie było mnie 25 minut. Mąż do mnie już dzwonił, kiedy karmiłam, bo Pola wrzeszczy, ile sił s płucach. Faktycznie, słychać ją było pod domem, jak wracałam ;-) Wróciłam, przystawiłam, a ona znowu jadła! I zasnęła. I miałam taki lekki przebłysk, że na mm raczej nie byłoby takich akcji ;-) Chociaż o ile nie muszę, nie chciałabym wprowadzać mieszanki. Ale ciekawość mnie bierze, jak to jest nie być zależną od cycka ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Na pewno jej nie głodzisz ;-)
    Przepraszam, wprawdzie czytam na bieżąco, ale musiało mi umknąć, że już w ogóle nie karmisz piersią, wtedy bym się nie wydurniała z tekstem o przeciwciałach ;-)

    A mogę zapytać, czy masz teraz chociaż uczucie większej swobody, czy coś w tym stylu? :-)
    Wczoraj się nieco zdenerwowałam, bo nakarmiłam Polę, pół godziny później była kąpana i natychmiast po znowu przystawiłam ją do piersi. I znowu zjadła. Po pół godzinie wyszłam do sklepu, nie było mnie 25 minut. Mąż do mnie już dzwonił, kiedy karmiłam, bo Pola wrzeszczy, ile sił s płucach. Faktycznie, słychać ją było pod domem, jak wracałam ;-) Wróciłam, przystawiłam, a ona znowu jadła! I zasnęła. I miałam taki lekki przebłysk, że na mm raczej nie byłoby takich akcji ;-) Chociaż o ile nie muszę, nie chciałabym wprowadzać mieszanki. Ale ciekawość mnie bierze, jak to jest nie być zależną od cycka ;-)


    Powiem Ci tak, płakałam, że nie wyszło mi kp. bardzo tego chciałam!
    Jeśli chodzi o to jak wygląda nasz dzień, to zdecydowanie jest łatwiej niż na kp. Wiem ile Zosia je i mniej-więcej co ile. Noc przysypia całą. A jak muszę ją zostawić z babcia to zostawiam odmierzona mieszankę i wodę i nie ma czarnej rozpaczy jak mnie nie ma. Ale jak mi pediatra powiedziała ,że w karmieniu mm,tez karmi sie na żądanie. Czyli np jak moja gwiazdka ma ochote to 150ml mleka je na raty,no ale średnio do 2 godz po,mamy luz. Jak karmilam piersią to mialam problem wyjść na spacer, bo nie zdążyłam Zosi ubrac a ona znowu się domagala cyca.

    Aczkolwiek jak mówisz, nie ma co przedkładac wlasnej wygody nad to, co najlepsze dla maleństwa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2019, 15:28


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly 83 wrote:
    Powiem Ci tak, płakałam, że nie wyszło mi kp. bardzo tego chciałam!
    Jeśli chodzi o to jak wygląda nasz dzień, to zdecydowanie jest łatwiej niż na kp. Wiem ile Zosia je i mniej-więcej co ile. Noc przysypia całą. A jak muszę ją zostawić z babcia to zostawiam odmierzona mieszankę i wodę i nie ma czarnej rozpaczy jak mnie nie ma. Ale jak mi pediatra powiedziała ,że w karmieniu mm,tez karmi sie na żądanie. Czyli np jak moja gwiazdka ma ochote to 150ml mleka je na raty,no ale średnio do 2 godz po,mamy luz. Jak karmilam piersią to mialam problem wyjść na spacer, bo nie zdążyłam Zosi ubrac a ona znowu się domagala cyca.

    Aczkolwiek jak mówisz, nie ma co przedkładac wlasnej wygody nad to, co najlepsze dla maleństwa.
    Butterfly a jak teraz z usypianiem? Tez bede przechodzila na mm ale moja malutka usypia przy cycku w wozku tylko na spacerze. Pozostale drzemki i na noc tylko cyc. Nie uznaje smoka. Jak to rozwiazalas?

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytam rowniez ale nie mam jak odpisac przez te kolejne remonty a raczej przestawianie mebli ;) Juz troche za mna. Najgorzej,ze na lozko dziewczyn bede czekac jeszcze tydzien. Chociaz w sumie moze to i lepiej,mam troche miejsca,zeby ogarnac reszte w pokojach. Dobrze,ze mam Siostre,ktora przyjedzie i zajmie sie Lidka jak ja latam z Malzem po pokojach.. :) Ogolnie smieje sie,ze jest u mnie na etacie ;D

    Butterfly no nie fajnie z ta Siostra. Mam nadzieje,ze Malej nic nie bedzie. U mnie troche inna sytuacja,bo mam 3 dzieci i wrecz czasem "blagam" Ja zeby nawet przenocowala i spala (jak Laury nie ma,bo poki co spia z Lena w jednym lozku) z Lenka jak Malz ma na 3 do pracy. Lena potrafi czasem sie przebudzic z placzem,bo cos sie przysni a ja jak karmie to sie nie rozdwoje.. ;)

    Co do inhalacji to nebu dose to zwykla sol fizjologiczna tylko bardziej stezona chyba. Zielona jest na suchy kaszel a niebieska juz na mokry badz katar. To tak w roli info ;)

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Ulv15 Autorytet
    Postów: 469 480

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly wspolczuje stresu :(
    O ktorej wasze dzieciaczki zasypiaja na nocny sen? Czy musicie byc juz wtedy przy nich przez cala noc?

    mhsvqps6gsnsidfx.png

    03/07/2018 - 12dpo - dwie różowe krechy :)
    15 marca - urodziny naszego skarba 💖
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pomiędzy 22 a 23 i spi do 2-3.

    Ulv15 lubi tę wiadomość

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja zasypia tak samo, między 22-23 i do rana ma jedną pobudke na jedzenie i dalej spi.

    Ulv15 lubi tę wiadomość

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly moja się od jakiś 2 tyg interesuje zabawkami i zaczyna chwytać, trochę się też przekręca na boczki a jest starsza. Więc lada dzień i u Was się zacznie.
    Mam nadzieję że to skok u nas choć wygląda jak ból brzuszka. Maks nogi podnosi do góry i płacze. Noce kiepskie bo się budzi po 10 razy a spała od 21 do 5 średnio :(

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Macy Ekspertka
    Postów: 178 491

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulv moja Laura zasypia 19:30-20 na noc, pobudka na karmienie okolo 3 i 5 i jeszcze pospi do 6:30-7 srednio. Usypiam ja w sypialni na gorze i do tej pory znosilam do salonu na dole zeby miec ja na oku i potem z powrotem na gore na noc, ale uznalismy ze to bez sensu i wlasnie szukam niani elektronicznej..

    Ulv15 lubi tę wiadomość

    s9cmnt1.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Dziecie ma przedzial od 19-21 na zasniecie na nocny sen. A wstaje miedzy 5-7.. Oczywiscie jest w tym tez nocne karmienie ale je przez sen. Czasem jest ich ostatnio tez z 10..ale wczesniej byly max 2 i spala dalej. Moze jest goraco i to przez to ewentualnie skok,ktory u nas wypada od jakiegos czasu juz. U nas za tydzien 4msc jeju! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2019, 05:38

    Ulv15 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 05:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja od jakiegos czasu chwyta,trzyma a teraz to wogole te gryzaki to sa biedne..tak je pcha i lomocze do buzi :D nie wypusci z rak,a jak gdzies poleci za nia to jest nerw ;) Jak Jej pokazuje i zblizam to macha rekoma i nogami jak wariatka :D

    Butterfly 83, Ulv15, Lenonki lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak karmiłam piersią, to Zosia 2-3 razy jadła w nocy. W teraz zje przed spaniem i po kąpieli, czyli ok 18.30-19. Max 20 i Zosia śpi. Spi do 4-6. Różnie. Wtedy jak mala stara, musi zrobić kupę! Codziennie o tej samej godzinie mniej wiecej 😁
    Zje mleczko,pogada i ma drzemkę tak do 8-9. I dopiero zaczynamy swój dzień. Tzn Zosia Bo ja wstaje i o tej 4 i kawa, obiad itp Bo w dzień jest zbyt absorbujaca i nie zrobię za wiele.

    Co do sposobu, ja Zosie nauczyłam zasypiać u mnie w łóżku, leżymy sobie razem, ona zakłada na mnie nogi i robi sobie ze mnie worek treningowy😂 jedna rękę trzymam jej na brzuszku i ona wtedy mnie dotyka ciągle. To tez zauważył fizjo,ze ona potrzebuje dużo bodźców dotykowych, szczególnie do snu. No i przed wieczornym spaniem czytamy książeczki, srednio 14 stron i Zosia śpi,wiadomo ze tekst dla dzieci jest pisany dosc dużą czcionką i rozciągnięty 😉
    W dzień Zosia lezy na łóżku w salonie, ja siedzę przy niej czy coś oglądam czy rozmawiam jak ktos przyjdzie i ją dotykam, głaskam ,to pocałuje i tez usypia.
    Zeby nie było ,ze jest tak pięknie zdarza sie,ze Zosia sie drze i nie chce tak zasnąć, wiec kładę ja sobie na brzuch i lekko ja kołysze.


    Smoczek u Zosi to juz ostateczność, zaakceptuje go jak juz naprawdę beksa. A tak to wypycha językiem. Na noc wgl nie używamy bo Zosia wie, że bedac w łóżku szykuje sie na nocne spanie i sama pięknie sie wycisza. Ale musze byc przy niej do czasu az zaśnie bo inaczej placz.

    No i zeby wgl nie było za cudownie: mamy mega problem ze spacerami!!!! Zawsze na syrenie. Wychodzimy to wyciągam ja z wózka żeby uspokoić, trzymam ja wręcz do czasu aż zacznie usypiać mi na rękach i dopiero mogę ja położyć ale wtedy spacer tylko blisko domu żebym nie musiała wracać kilometrów na syrenie. Także tak to wygląda u nas. No i oczywiście wozimy sie w spacerowce na plasko z maks podniesionym podnozkiem,więc nawet jak sie kręci to nie wypadnie dołem 😂
    A mm jest wygodne na spacerze, bo Zosia pije Hipp i maja saszetki na podróż, czyli 150ml wody i saszetka i ma świeże kiedy będzie głodna. Choć mimo to wiele bym dala żeby karmić piersią. ☹

    Ulv15 lubi tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly bardzo współczuję sytuacji z siostrą i trzymam kciuki, żeby jednak Zosia wirusa nie złapała 😘

    Ulv15, Laura na noc zasypia 21-22, budzi się zazwyczaj 5/7, zje i dosypia do 8/9.

    Nie odzywałam się ale miałam w domu masakrę 😥 w sobotę zauważyłam, że Julkę coś mocno wysypało... Pierwsze skojarzenie - ospa. Lekarka niestety potwierdziła moje przypuszczenia 😢 drżałam ze strachu o Laurę! Tym bardziej, że nie było możliwości całkowitego rozdzielenia dziewczyn. No ale od tej soboty Laura nie ma ani jednej krostki, a Julka od wczoraj nie ma żadnych nowych, a te, które ma, już się mocno zasuszają. Także mam nadzieję, że przeciwciała które Laura ode mnie dostaje wystarczą i się nie zarazi... ☹️

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja zasnęła wczoraj o 22 i spi do teraz. Lubię takie dni bo mam czas dla starszego na śniadanie,bo on tak jak ja nie lubi jeść sam więc jak zajmuje się Kaja z rana to potrafi nic nie zjeść. Także dzisiaj spoko. A no i ja mam mieszkanie także mała spi już w sypialni w łóżeczku od początku.

    Butterfly współczuję takich spacerów. Mam nadzieję że jak zacznie siedzieć to je pokocha :) u nas podobnie z tym dotykaniem przed snem, Kaja lubi trzymać mnie za obie ręce i trzymać blisko buzi tak złożone. Strasznie niewygodna pozycja dla mnie, ale na szczescie rzadko ja wymusza. Zazwyczaj smoczek trzyma :D

    Sana ale stres z tą ospa, oby Laura się nie zaraziła. Ale już mniejsze szansę jak krostki są suche?

  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly a wxzesbiej jak karmilas piersia to usypiala przy cycu? I tak ja pięknie przestawilas?

    Troche przeraża mnie to usypianie jak przejde na butelkę :(

    A spacery nadal masakra. Popatrzy z 10 minut, spi 30 minut z zegarkiem w reku a potem wracam do domu bo wrzeszczy na pol osiedla.

    Nie znosi tez podrozy samochodem ale przyjechaliśmy na dwa tyg nad morze i prawie 4 godzinna podroz zniosla bardzo dobrze. Z jedna pobudka na karmienie. Zobaczymy jak powrot🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2019, 10:11

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana współczuję stresu z ospą :( trzymam kciuki żeby mała się nie zarazila! A Ty chorowałaś na ospę?
    Moja też zasypia na noc ostatnio ok 19-21, śpi do 5-6, zje i jeszcze dosypia do 9 :) nie straszcie dziewczyny, że nasze dzieci zaczynają się psuć... :P oby jak najdłużej miała taki rytm ;)

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja pięknie spała od 21 do 5 a teraz masakra, ale liczę że to przejściowe :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ksiazka pięknie Ci Kaja śpi! 😍 Na jedzenie się coś budzi w tym czasie?
    Tak, podobno jak krostki są już suche, bez pęcherzyków, to nie są "zaraźliwe", a Julka ma już wszystkie krostki zaschnięte. Choć słyszałam też że dopóki krostki są to można się zarazić. Dlatego ciągle jakiś stres mam.

    Mamakropka dziękuję 😘 tak, ja chorowałam na ospę w podstawówce, także liczę że może to uchroni Laurę.

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana tak budzi się 2 razy jak tak długo spi. Dzisiaj o 2 i o 7 ale od razu zasypia :) mam nadzieję że się nie "zepsuje" ;)
    Mam nadzieję że Twoja Laura jednak się nie zarazi skoro już krostki są suche. Mój syn miał kontakt z kuzynem który dostał ospy dzień po tym jak u nich byliśmy. I wszyscy mówili że się zarazi, a ja w ciąży byłam to nawet gin kazał mi od razu lecieć po antybiotyk jakbym jakąś krostke zauważyła. A jednak syn się nie zaraził :)

    Sana lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a karmicie jeszcze z poduszkami do karmienia? Ja mam Rogala z motherhood i cały czas używam. Wszędzie go biorę bo nie umiem inaczej karmić. A dziecku wygodnie jeszcze w takiej pozycji brzuszek do brzuszka?

‹‹ 1100 1101 1102 1103 1104 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ