X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe Szczęście super nadgonila :D

    Reniferra moja mała jak u Makowej, co położę to chyc na brzuch. A dzisiaj to się kręciła na brzuch i z powrotem aż schodzila z maty, muszę ją cały czas śmieć na oku. A zdarzało się że zajmowałam się starszakiem a Kaja na macie sama sobie leżała, teraz nie ma mowy żeby została sama bo albo uderzy o podłogę albo ścianę czy kaloryfer. Trzeba uważać :)

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 19 lipca 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja się krzywi. Chociaż coraz mniej.
    Byłyśmy u lekarza i młoda waży 7 kg. Tak więc podwoila wagę :) lekarka mówiła że to .infekcja wirusowe,ma katar i może dlatego nie chce jeść ale kurcze nie wiem. Piersi mnie bolą a ona prawie nic dziś nie jadła. Jest marudna i muszę ja mieć na rękach a jutro chrzciny :(

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 19 lipca 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra oby dziś się wymarudziła a jutro była aniołkiem :)
    My spakowani, transport przyjeżdża o 7.30 i się przenosimy do nowego mieszkania! Jestem wykończona, Mąż jeszcze pojechał się spotkać z Kolegą po 12 godzinach pakowania. Ma siłę 💪 Teraz Cornelka będzie miała swój pokój, nie wyobrażam sobie że jej nie będzie jak otworzę oczy w nocy. Tak się do niej przywiazałam - niesamowite

    kehlana_miyu, Kleopatra lubią tę wiadomość

    .
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 19 lipca 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz na wsi :D caly dzien na sloneczku :)) kurde jutro rano zrobie fotke samego wozka,bo te co mam akurat nie nadaja sie,bo Lidka w nim spi i jeszcze zaslonilam moskitiera,bo pelno much, i wkladke slabo widac.

    Dziewczyny ja zamawialam u tej kobietki:
    https://www.olx.pl/oferty/user/lkg6B/

    A tutaj Jej strona:
    https://karossa.pl.tl
    Tam wybieralam wzor i material.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 19 lipca 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez czasem sie krzywi jak lezy,szczegolnie glowa nie jest w tej linii prostej. Malo tego zaczelam zwracac uwage na Jej oczka. Mam wrazenie,ze czasem Jej lewo oczko leci do srodka jak patrzy. Moze dlatego,ze glowka czesto jest pochylona wlasnie na bok i stad to,ewentualnie musze patrzec jak sie Ja bierze na rece czy nie patrzy bokiem jedna ta sama strona caly czas. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Bezulka Nowa
    Postów: 3 8

    Wysłany: 19 lipca 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny, czy mozna jeszcze dolaczyc do watku ;)? Podczytuje Was od poczatku ciazy, tzn od lipca zeszlego roku regularnie i chyba w koncu sie odwaze dolaczyc :) Kilka slow o mnie- jestem z Warszawy, prawie 30lat na karku, w domu rosnie Monika urodzona 22.02.2019r przez cc.To moje pierwsze dziecko, stad-mimo wykonywania zawodu medycznego i wizji opanowania- zdarzaja mi sie rozne ataki paniki przy w sumie blachych sprawach ;) Aktualnie zastanawiamy sie nad rozszerzeniem diety, poniewaz lekarze mnie bombarduja zeby zaczac rozszerzac przed skonczonym 6miesiacemmmimo ze chcialam zaczekac.... czy ktoras z Was tez moze czeka na ukonczenie tego 6mca zycia? W wynikach morfologi ok choc hemoglobina w dolnej granicy normy...

    Butterfly 83, Ulv15, iNso87 lubią tę wiadomość

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 19 lipca 2019, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso, dziękuję :-)

    Bezulka, jeśli chodzi i rozszerzanie diety, to o ile nie ma wskazań medycznych dom wczesnego rozszerzania od 17 tygodnia, to lekarze zalecają faktycznie w 6 miesiącu-czyli po skończeniu przez dziecko 5 miesięcy. Można się z tym jednak wstrzymać, ale nie zaczynać później, niż w 26 tygodniu, czyli właśnie w okolicach końca 6 miesiąca. Bo jest też zalecenie WHO o wyłącznym karmieniu piersią przez pierwsze 6 miesięcy. I trzymanie się tego nie jest niczym złym-o ile, jak wspomniałam, nie ma wskazań medycznych do wcześniejszego rozpoczęcia.
    Ja planuję rozszerzenie na koniec sierpnia/początek września, kiedy Pola będzie mieć prawie 6 miesięcy. Lekarka rejonowa już mi kazała coś wprowadzić, ja jednak już jej powiedziałam, co o tym myślę. Zresztą pediatra z medicover też mi pobłogosławiła mój wybór i powiedziała, że tak też będzie dobrze-to moja decyzja :-)

    Bezulka, iNso87 lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 20 lipca 2019, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Bezulka
    Fajnie, że dołączyłaś. Lepiej późno niż wcale.
    Ja jestem osobą, która nie trzyma się sztywno ram i pewnych wyznaczników, i uważam że każda matka wie najlepiej co jest dobre dla jej dziecka, oraz chociażby to, czy jej dziecko jest gotowe na rozszerzanie diety. Bo któż zna to dziecko lepiej niż ona sama? 😉

    My nadal chorujemy,ale już bez temp! Za to mnie bola wręcz dłonie, co chwila pokazują mi sie nowe pęcherzyki. Mam nadzieję, że zaraz to przejdzie nam. Bo my chcemy do domu w końcu 😩

    Makowe Szczęście, Bezulka lubią tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 20 lipca 2019, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Buteterfly - niezmiennie zdrówka dla Was, najgorsze już za Wami:*

    Cześć Bezulka :) Ja czekam do 6 miesiąca, właściwie już niedługo nam zostało i zaczniemy tuż przed - w przyszłym tygodniu w poniedziałek. Dziwię się tym lekarzom co naciskają, rozumiem gdy dziecko ma jakieś niedobory, ale jeśli nie? My mieliśmy słabą hemoglobinę, poprawiło się po suplementacji żelaza i akurat lekarze w naszym przypadku nic nie mówili, żeby z tego powodu szybciej rozszerzać dietę.

    Makowe - wszystkiego dobrego dla Was w nowym miejscu :)

    Kleopatra, zdrówka dla Oliwki, mam nadzieję, że forma dziś lepsza.

    Ja muszę Juliana poobserwować, bo w nocy coś mu w nosku ewidentnie przeszkadzało. Ale rano już nic nie słyszę.

    Makowe Szczęście, Bezulka, Kleopatra lubią tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 20 lipca 2019, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczęłyśmy rozszerzanie. Kilka dni próbowała marchewki. Jak widziała mnie z łyżeczka I miseczka czekała z otwartą buzia 😍 zjada około 125 gr. Nie wiem jak to zrobię, ale spróbuję z cukinia dziś. Jak tylko w pudlach znajdę garnek 😂

    Butterfly 83, Bezulka lubią tę wiadomość

    .
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 20 lipca 2019, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly lubię za pierwszą część wpisu. Myślę często o Zosi, niech już jej przechodzi. Jestem przekonana, że w domku będzie Wam lepiej. Przede wszystkim, bo będziecie razem a po drugie klimat. Wracajcie do zdrowia!
    Proszę trzymajcie za nas kciuki, bo nie mogę sobie wyobrazić tego dnia!

    Kleopatra powodzenia na Chrzcinach! Powtórzę to co mi powiedziała Siostra jak poszłam do Zachrystii, bo Nelka marudzila. Nie denerwuj się, to święto Twojego Dziecka i ta Msza św jest dla Niej. Jeśli płacze czy marudzi nie szkodzi to ona jest Bohaterem tego dnia. Mnie to tak uspokoiło, że wyszłam i Cornelka zasnęła :)

    Butterfly 83, Kleopatra lubią tę wiadomość

    .
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziakk moja się obraca świadomie tylko na boczki. Ale nie martwię się w ogóle 🙂

    Mimoza Laura nosi 62/68 😃

    Macy ale ślicznotka ❤️

    Patuniek ojej ☹️ może warto porozmawiać z fizjoterapeutą? Mi fizjo właśnie zaleciła ćwiczenia bo mam mini zrost po lewej stronie, żeby się z tego przepuklina nie zrobiła.

    Makowe pięknie Cornelka nadrobiła 🙂 no i gratuluję przeprowadzki! Super 🙂 fajnie Wam idzie rozszerzanie diety, oby tak dalej 🙂

    Hej Bezulka 🙂 moja Laura jest z 20 marca, karmimy się piersią i dietę zacznę rozszerzać ok 20 września, jak będzie miała skończone 6 miesięcy 😉

    My od czwartku już na wsi za Opolem. Pierwsza noc Laury poza domem minęła super - zasnęła koło 22, wstała na kp o 3:40 i spała twardo do 8:30 🙂 wczoraj zasnęła o 21, kp o 3:50 i wstała 7:50, bo kupa ją obudziła 😂😅

    🎊 Aaa, Laura kończy dziś 4 miesiące! Dokładnie 4 miesiące temu, za 50 minut (😂) wydała swój pierwszy krzyk 😍❤️🎊 ale ten czas leci...

    Miłego dnia! 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2019, 08:07

    patuniek86, Ulv15, kehlana_miyu, Bezulka, Kleopatra, iNso87, Makowe Szczęście lubią tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe, nareszcie przeprowadzka! :-) Gratulacje :-)

    Sana, byłam u fizjo z bólami pleców, ale mam zakaz wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń, dopóki nie będzie pewności, co to jest za kulka przy pępku. Niestety i fizjo, i lekarz podejrzewają przepuklinę :-(
    No i najlepszego z okazji miesięcznicy <3

    Pola zaczęła podnosić zadek 🤣 Śmiesznie to wygląda, przekręca się na brzuch, dupcia w górę, głowa z pacnięciem ląduje na macie 🤣🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2019, 08:16

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 20 lipca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe Szczęście, niech Wam na się dobrze mieszka w nowym miejscu!

    Patuniek, ta faza wystających kuperków jest prześmieszna 😁 Samiemu jeszcze do tego daleko, ale pamiętam Adasia.

    Adasiowi rozszerzałam dietę po skończeniu 6 miesięcy, teraz z Samim planuję podobnie, ale będę patrzyła na oznaki gotowości.

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Bezulka Nowa
    Postów: 3 8

    Wysłany: 20 lipca 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly, zdrowka dla Was, obyscie sie z Malutka szybko wykurowaly☺️

    Makowe, super, ze cora tak pieknie zajada 😍zaczynalas jakos od pojedynczych lyzeczek czy dawalas od razu ile chciala zjesc??? Pewnie poczekam do ukonczenia tego 6mca, ale podpytam juz teraz bo w temacie rozszerzania jestem szczypiorem ;)

    Patuniek, u mas mala tez unosi pupke ;) smieszne to wyglada bo tyl jest prawie gotowy zeby „isc”, ale przod nie wie o co kaman i blokuje 😂

    Butterfly 83, Makowe Szczęście lubią tę wiadomość

  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 20 lipca 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdro Cioteczki
    45ec43922715a869gen.jpg

    patuniek86, kehlana_miyu, Alisssa, Kleopatra, Madziakk, Ulv15, iNso87, Katia89, mimoza, Sana, Marza89, Makowe Szczęście, Lenonki lubią tę wiadomość

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • Alisssa Ekspertka
    Postów: 151 223

    Wysłany: 20 lipca 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W koncu!!!!, nawet nie wiecie ile razy chcialam sie odezwac, ale za nic nie potrafilam sie zalogowac.

    Pozdrawiam wszystkie forumowe mamy i dzieciatka.

    Moja Zuzia wczoraj skonczyla 4 miesiace, nie wierze, kiedy?

    Obraca sie tylko na boczki narazie, ale jest mega gadula i uwielbia piszczec...

    Czytam Was na bierzaco i wiem ze wiele z Was ma problem ze spacerkami w gondolce. Moj Zuzik na szczescie gondolke uwielbia, codziennie spi w niej w ciagu dnia i to w niej ma najdluzsze drzemki. Czasem nawet nigdzie nie wychodze tylko wystawiam na ogrod przed drzwiami do kuchni.

    W ogole zlote dziecko mi sie trafilo, spi pieknie w nocy od ok 8.30 z jedna pobudka nna jedzenie ok 2-3. Pozniej ok 7 znow je a o 8 jeszcze sobie przysnie z godzinke.bajka.

    Zuzia nie jest wielka, wazy 6 kg, ale ma dlugie nogi, wiec wlasnie wyrasta z ciuszkow na 3-6 miesiecy, tzn body i koszulko sa ok, ale spodenki i pajacyki juz przymale.

    Piekne te Wasze skarby!!!
    mam nadzieje ze teraz bede mogla sie bardziej tu udzielac.

    lkc, kehlana_miyu, iNso87 lubią tę wiadomość

    l22ne6ydwpsordge.png
  • Madziakk Ekspertka
    Postów: 182 477

    Wysłany: 20 lipca 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe super że się przeprowadzacie! Brawa dla dzielnej Cornelki pięknie rośnie.

    Bezulka witaj! Mój Filipek urodził się 20 stycznia. Dzis kończy wlaśnie konczy 5 miesięczny. Zaczęłam już rozszerzanie diety bo okropnie się już interesował jak widział nas jak jemy przy stole. Zaczęłam od marchewki kilka łyżeczek, teraz jest na tapecie marchewka z ziemniakiem. To jeszcze ze słoiczków A od przyszłego tygodnia zamierzam gotować już sama. Młody zachwycony jedzeniem otwiera buzię na całego :)

    Sana udanego urlopu i pięknej pogody.

    Patuniek witaj w niechlubnym klubie kobiet z przepuklina... Ja mam pepkowa już od urodzenia pierwszego synka. Teraz oczywiście też ale mnie ratuje tylko operacja nie wycwicze już mojego brzucha. Ale to jak coś to zdecyduje się za jakieś 2 lata nie wcześniej.

    Butterfly dużo zdrówka dla was obyście szybko wróciły wreszcie do domku.

    Bezulka, Butterfly 83, Sana, Makowe Szczęście lubią tę wiadomość

    zem3i09kgh136z79.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 20 lipca 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziakk, ja jeszcze nie wiem, czy to na pewno przepuklina, chociaż niestety lekarz podejrzewa, że tak :-( Wg niego te "trzaski" przy nacisku świadczą o tym, że coś tam jest :-(
    I mówię mu, że ja na żadną operację nie mogę iść, bo po niej nie wolno dźwigać przez kilka miesięcy
    Lekarz się na mnie patrzy i tako rzecze:
    Przed operacją tym bardziej nie wolno Pani dźwigać 🤣🤣🤣

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • mimoza Autorytet
    Postów: 498 411

    Wysłany: 20 lipca 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Antosiowi pierwszy raz dałam coś innego niż mleczko w dzień gdy skończył 5 miesięcy. Planowałam niby później, ale miał refluks i rozszerzanie diety pomaga, więc chciałam to zrobić jak najszybciej. Zosia też ma chyba coś z refluksem,albo sama nie wiem co to, bo dosłownie cały dzień jej się odbija. Co zaśnie, to za chwilę się wierci, podnoszę ta odbija i tak cały dzień. Liczę, że może i teraz rozszerzanie pomoże, ale to jeszcze miesiąc, bo dopiero za kilka dni kończy 4 miesiące.

    wnidrl68oe42jn4s.png

    1usawn1575ou2tgw.png
‹‹ 1122 1123 1124 1125 1126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ