X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Ja mam skierowanie na igg i igm. Ten sam lekarz wystawiał skierowanie. Taki jest W Polsce standard i tego się lepiej trzymać ;-)
    Ja na toxo, glukozę, morfologię idę we środę, na 8 usg, a potem posiedzę w labie :-)

    Patuniek, szukam oszczęności:D

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly, A jak żelazo? Wiesz, jaki masz poziom hemoglobiny? Przy niskim nasyceniu tlenem ból głowy to niestety standard.
    Czytałam też, że leżenie na plecach może dawać nacisk macicy na duże naczynia krwionośne i stąd też bardzo często ból głowy. Dlatego poleca się spanie i leżenie na boku (niby na lewym, ale bez przesady. W końcu dziecko też musi czuć jakiś ruch, a i my nie możemy się aż tak męczyć)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce wrote:
    Patuniek, szukam oszczęności:D

    A to już rozumiem :-D Miałam to samo w pierwszej ciąży ;-)
    A może pójdź np do internisty ze zleceniem od prywatnego gina? I poproś o skierowanie? Ja tak kiedyś robiłam ;-) Tylko trafiłam na spoko lekarkę, która problemów mi nie robiła ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Butterfly, A jak żelazo? Wiesz, jaki masz poziom hemoglobiny? Przy niskim nasyceniu tlenem ból głowy to niestety standard.
    Czytałam też, że leżenie na plecach może dawać nacisk macicy na duże naczynia krwionośne i stąd też bardzo często ból głowy. Dlatego poleca się spanie i leżenie na boku (niby na lewym, ale bez przesady. W końcu dziecko też musi czuć jakiś ruch, a i my nie możemy się aż tak męczyć)

    No właśnie jestem na żelazie od około 3 tyg już bo mam anemię. I czułam już mega poprawę i z bólem głowy i w szczególności z kołataniami serca. Teraz puls powyżej 100 jest rzadkością u mnie. A przed suplementacją standard, że dobijalo do 120! Czułam aż jak klatka mi się unosi.
    Co do spania to wiadomo że się kręcę ale śpię głównie na lewym boku z moja ukochana poduszka:-D
    A ten ból doskwiera mi od ok 4 dni. No i oczywiście zgaga daje się we znaki:-/


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ❤️
    Dacie wiarę, że ja nadal wymiotuję?! No kurde, ile można haha
    Poszłam spać o 3 bo czytałam książkę i wstałam o 9, ledwo żyje ;)
    Mnie pewnie też czeka w tym tyg drugie badanie toxoplazmozy i ta nieszczęsna glukoza bleeee
    Ja staram się spać na lewym boku ale kurde już mnie plecy bolą od tego i kręcę się często...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 10:13

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, poczytałam jeszcze więcej o bólu głowy ;-)
    Nawodnienie. Tu się podpisuję rękami i nogami ;-) Nie kawa i nie herbata, nawet nie soki :-( Woda. Odwodnienie powoduje ból głowy. A powyższe napoje ułatwiają niestety proces odwodnienia :-(

    Podobno niski poziom magnezu powoduje napięciowy ból głowy, który potrafi trwać tygodniami. Lekarze i tak zalecają brać magnez w ciąży, więc nie wiem, czy Ty już coś bierzesz (A coś mi się kojarzy, że już kiedyś pytałaś właśnie o magnez i wysłałaś męża na zakupy ;-) ).

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    A to już rozumiem :-D Miałam to samo w pierwszej ciąży ;-)
    A może pójdź np do internisty ze zleceniem od prywatnego gina? I poproś o skierowanie? Ja tak kiedyś robiłam ;-) Tylko trafiłam na spoko lekarkę, która problemów mi nie robiła ;-)

    Kiepskiego mam interniste - taki maruda, nie mam pewności czy mi da skierowanie, bo zaraz będzie gadać, że to ginekolog powinien itp itd, więc sobie oszczędzę wizyty w przychodni i już zapłacę za dwie klasy.
    Jutro rano zrobię cały pakiet, bo rzeczywiście już ostatni dzwonek dla mnie na glukozę. Pojadę do labolatorium, gdzie w ciąży ma się pierwszeństwo, ciekawe jak zareagują pacjenci:-)

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Katia89 Autorytet
    Postów: 626 1082

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Lenonki, Kleopatra, ja kupiłam anex sport 2w1, fotelik osobno. Chociaż bardzo chciałam aero tutis jednak w sklepach ciężko było go dostać a nie chciałam ślepo zamawiac z neta bo to jednak nie wiadomo jaki wysoki, jaki rozmiar itp. Lepiej przymierzyć się do wózka i przejechać :D

    Na dworze straaasznie ślisko, na szczęście małymi kroczkami udało się wszystko załatwić, ale na prawdę jest niebezpiecznie.

    Lenonki lubi tę wiadomość

    age.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję Butterfly bólu głowy. U mnie zwykle to efekt niskiego ciśnienia. Może rzeczywiście większe nawodnienie + świeże powietrze pomogą?

    Marza, idziesz na rekord z wymiotami.

    Ja ostatnio całkiem nieźle, rozruszały mi się chyba te pachwiny i spojenie i nie jest źle. Tylko w nocy jak się przewracam, albo schodzę z łóżka, muszę pamiętać żeby nogi mieć złączone, bo inaczej coś mi przeskakuje w spojeniu i jest nieprzyjemnie;/

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayleen - pisałaś o filmie od mikołaja. zamówiłam dla mojej na black friday za 14 złotych chyba film. Wczoraj oglądała:D Zawstydzona na maksa była, że Mikołaj ma jej zdjęcia i mówi do niej po imieniu:D No ale grzeczna od wczoraj jak Aniołek. Później elfów po domu szukała ze szkłem powiększającym:) Fajna pamiątka będzie no i jest motywator, żeby się pilnowała z nerwami, bo to u niej największy problem jeśli chodzi o zachowanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 10:22

    patuniek86, Butterfly 83, Lenonki lubią tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • patkaaxx90 Autorytet
    Postów: 834 668

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lwieserce mam to samo z tym przeskakiwaniem.... bywa nieprzyjemne.... jak to powiedziała moja gin taki urok...

    Miłosz
    bl9cpiqvy4ezsagr.png
    Honoratka
    gyxw8u695zbv7tdy.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katia89 wrote:
    Cześć dziewczyny :)

    Lenonki, Kleopatra, ja kupiłam anex sport 2w1, fotelik osobno. Chociaż bardzo chciałam aero tutis jednak w sklepach ciężko było go dostać a nie chciałam ślepo zamawiac z neta bo to jednak nie wiadomo jaki wysoki, jaki rozmiar itp. Lepiej przymierzyć się do wózka i przejechać :D

    Na dworze straaasznie ślisko, na szczęście małymi kroczkami udało się wszystko załatwić, ale na prawdę jest niebezpiecznie.

    U nas w sobotę była gołoledź, dziś ma być chyba z 10 stopni. I tak cały tydzień, ja od razu mam wizję, że się wszystkie wirusy i bakterie namnożą przy takiej temperaturze;/

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patkaaxx90 wrote:
    Lwieserce mam to samo z tym przeskakiwaniem.... bywa nieprzyjemne.... jak to powiedziała moja gin taki urok...

    Dobrze wiedzieć, że to "norma" ;)

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Katia89 Autorytet
    Postów: 626 1082

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio pisalyscie też o koszulach ciążowych i do karmienia. Ja zamówiłam na szykownamama i jestem bardzo zadowolona. Koszule są jakościowo bardzo dobre i niedrogie około 60 zł za jedną w zależności od modelu. Zamówiłam te dwie.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/dee8e12dce45.jpg
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ff9289a42d15.jpg
    Na żywo są identyczne, bardzo fajnie się układają no i do karmienia super :)

    teverde, Lenonki lubią tę wiadomość

    age.png
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chętnie się przyłączam do pytania o wózki ;) raczej skłaniam się ku 2w1 z oddzielnym fotelikiem ale też nie mam jeszcze konkretów.

    A co do koszul to te które zamawiacie są ciążowe i do karmienia, i jak dobrze rozumiem to może być koszula po porodzie w szpitalu? Sorki za głupie pytanie ale nie ogarniam jeszcze swojej 'wyprawki' :D

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek, jeśli koszula ciążowa ma rozcięcia lub jest rozpinana, może być do karmienia-czyli również do szpitala po porodzie :-) Na oddziale będziesz potrzebować minimum 2 koszul, nie piżam. Dlaczego 2? Z reguły zostaje się 2 doby po porodzie i jeśli wszystko jest ok, wychodzi się do domu. Po samym porodzie następuje niesamowite przetasowanie poziomu hormonów ;-) Okropne pocenie się jest tego skutkiem. Dodatkowo w ramach cudownego połogu zawsze może dojść do małego "wypadku", czego oczywiście nie życzę. I po prostu można sobie pobrudzić ubranie.
    A muszą to być koszule, żeby móc po porodzie się wietrzyć :-)

    I lepiej mieć koszule ciążowe do karmienia, a nie wyłącznie koszule do karmienia ;-) Brzucha tak szybko się nie zrzuca, wygląda jak balon ze spuszczonym powietrzem ;-) Nieprzyjemny widok, więc lepiej to zasłonić luźniejszą koszulą ;-) :-D

    Parsleyek, Butterfly 83, teverde lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • enka90 Autorytet
    Postów: 613 405

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek wizytę mam na 14:30 :) Twój mąż bezbłędny :D

    LwieSerce ja dzisiaj odbieram drugi wynik z toxo więc Ci później napiszę co miałam robione bo niestety nie pamiętam ale wydaje mi się, że na skierowaniu miałam tylko jedną klasę przeciwciał ale może się mylę.

    Patuniek a gdzie dorwałaś nowy cabriofix za 299zł? Na bobowózki ten taki czerwono-beżowy bo kojarzę, że gdzieś taki widziałam?

    Parsleyek ja zamówiłam te 2 koszule właśnie pod kątem szpitala. Jedna cała granatowa bez żadnych nadruków do porodu i druga też granatowa ale już z jakimś motywem roślinnym po porodzie. Cenowo wychodzą chyba najtaniej bo jedna 30 zł a druga 40 zł. Nie będzie żalu ewentualnie wyrzucić :)

    Parsleyek lubi tę wiadomość

    l22npx9iqktnebij.png
    Hashimoto, Letrox
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek, enka serdecznie dziękuję za wyjaśnienie! :)

    Z tego co przeglądałam właśnie to dolce sonno ma spoko ceny więc jeśli któraś już będzie je miała w ręku chętnie poznam opinie :) :)

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enka, bobowózki mają też outlet. I tam w pewnym momencie pojawił się fotelik. Znalazłam to w cenie 349 zł, ale wtedy jeszcze się zastanawiałam (niebieski w białe gwiazdki-dosyć chłopięcy wzór). Następnego dnia kosztował 299 zł, więc już przestałam się głupio zastanawiać ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w temacie wózka nadal.nic nie wiem i co chwilę zmieniam zdanie. Nie sadzilam, ze to bedzie takie trudne ;)

    ug378ribe4qdpu6z.png
‹‹ 501 502 503 504 505 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ