X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Dzień dobry Dziewczyny :-)

    Wczoraj miałam fatalny dzień. Niestety 4 godziny z moją mamą wiąże się ze zmęczeniem psychicznym, jak i fizycznym...
    Dodajmy do tego fakt, że poprzedniej nocy bardzo źle spałam, ze względu na tamtą globulkę i mamy wykończoną ciężarną...

    W efekcie położyłam się spać przed 20. Z bólem głowy. Mąż z Młodą obejrzeli sobie film.
    W sumie o 6 mogłabym już wstać, ale skoro wszyscy śpią, to co będę wstawać ;-)

    I czuję się zdecydowanie lepiej :-) Przede wszystkim psychicznie ;-) Plus pimafucin nie ma efektów ubocznych :-D
    Rano leżymy z mężem przytuleni, Pola się aktywowała :-) Położyłam mu rękę i tak zaczął obrywać, że się wzruszył :-)
    A wczoraj wieczorem zawołałam Młodą i też położyłam jej rękę-Pola ją też wreszcie przywitała po swojemu :-D Młoda tylko westchnęła "ojej" i dostała drugi raz :-)

    Na 12 jadę z Młodą do siostry, więc też odpocznę :-)

    Butterfly, ja myślę o jednorazowej koszuli do porodu. Ale czytałam też bardzo dużo dobrego o Granatove. I wygląda rewelacyjnie, ale przekracza mój budżet.

    Ankakaranka-super wieści i kawał życia W sobie nosisz :-) Gratulacje :-)

    Jak pisałaś o wzruszeniu męża i córki aż i mi łzy poleciały. Piękne to.
    Moja Sophie to jest uparciuch i jak jesteśmy same to fika, a jak tata położy rękę to przestaje się ruszać.

    Zajrzałam na te koszule Patuniek86. No fajne są, ale cena kosmos! Na pewno się nie zdecyduje. :-/

    patuniek86 lubi tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso dziękuję za wpisanie :D tak już IIIciego trymestru. Lekarz chce posprawdzać wszystko, a szczególnie jak się trzyma to moje łożysko.

    Ankakaranka87 Niesamowite jak szybko Dzieci przybierają, dla mnie to nadal brzmi jak cud :)

    Butterfly 83 co do koszuli porodowej Mamy Ginekolog, to ja ją kupiłam. Ogólnie fajna, bawełna jest naprawdę dobrej jakości, uszyta jest z głową. Tylko ja widzę dwa minusy 1.szybko się gniecie 2. ma takie magnesikowe guziki i rozpinają mi się na biuście. Jak będę w szpitalu to będę chodziła w staniku, więc może nie będzie mnie to tak irytować.

    Współczuję Wam bezsennych nocy :( jeszcze mnie nie dopadły i śpię jak suseł. Mała kopie jak wstaje. I zależy jaki ma nastrój czasem chce się pobawić z Tatą a czasami jak się rozbryka i mówię, chodź zobacz jak Nasza Córeczka się bawi, przykłada rękę i dokładnie jak u Butterfly cisza :) może się uspokaja przy Tacie? :)

    My dziś najpierw jedziemy do Teściów na obiad, chociaż ja nie mogę się doczekać, bo odbierzemy łóżeczko :D A później jedziemy na wieczór tylko dla nas :) Nasz mikołajkowy prezent czyli Dirty Dancing musical :D

    iNso87, patuniek86, Butterfly 83, Ankakaranka87 lubią tę wiadomość

    .
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie są piękne te koszule, widać też, że funkcjonalne. Ale co z tego, skoro taką kwotę to wolę wydać na dziecko? Naprawdę nie szkoda by mi było kupić coś Poli lub Młodej, dla mnie samej już za dużo :-D Kurczę, nawet mężowi mogę kupić coś droższego i mnie to w ogóle nie boli :-D

    A powiem Ci, że Pola też na początku wręcz zamierała, kiedy mąż kładł rękę ;-) Ale wydaje mi się, że skoro wcześnie ja poczułam ruchy (W sumie bulgotki już w 16 tc), to i szybciej te ruchy zaczęły być odczuwalne na zewnątrz ;-)

    A w ostatnich dniach dodatkowo mąż bardzo często głaszcze mnie po brzuchu. Ale nie takie mizianie, tylko delikatny masaż :-) Ja wtedy wręcz odpływam, bo ostatnio w brzuch tylko obrywam ;-) A zauważyłam, że ten masaż i Poli się podoba :-) Uspokaja się, czasami tylko przekręci :-) Ale bardzo delikatnie I dla mnie bezboleśnie :-) Polecam Wam ogromnie taki masaż :-)
    Mąż aż się zaczął śmiać wczoraj, że ma coraz większą powierzchnię do "obrobienia" i coraz więcej z tym pracy :-D

    Butterfly 83, Lenonki lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS mój Mąż właśnie przyniósł mi kawę do łóżka w świątecznym kubku :D takie małe drobiazgi taaaaaaaak mnie wzruszają.... Jeju jak ja Kocham tego Faceta :D

    patuniek86, iNso87, Kleopatra, Butterfly 83, Sana, kehlana_miyu, Lenonki, teverde lubią tę wiadomość

    .
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Makowe zaczynasz Usg III trymestru tak juz oficjalnie :D ja piernicze a niedawno byly zaczynane polowkowe haha

    Patuniek a Ty chyba wlasnie konczysz nam polowkowe :D czy ktos jeszcze bedzie mial? Bo juz nie wiem ;)

    Sana zdrowka dla Corci. Ja to sie juz tylko modle,zeby do marca spokoj z chorobami byl u Lenki. Jeden katar i bol gardla wystarczy na rok..

    A my dzis na obiad z powrotem do Siostruni Malza. Wczoraj tyle zarcia zostalo,ze nie wiadomo co z tym robic. Dlatego dzis nic nie musze gotowac ;d

    Edit.
    Matko jak szybko te dzieci rosna. Musialam suwak zmienic dla Leny w podpisie, i przy 4 roku nawet dziewczynka jest juz "starsza"niz ta poprzednia haha komedia ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 09:55

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso, nie wiem tylko, co lekarz mi powie po tym usg ;-) A jak zleci 4? :-D
    4 tygodnie 3 połówkowe :-D

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dwa połówkowe i pewnie teraz zrobi mi dwa III trymestru. Nie wiem jak to jest czy teraz przez to łożysko będę miała usg co 4 tygodnie?
    Nie mogę w to uwierzyć, że zaraz III trymestr. Jak sobie myślę, że jeszcze maks 4 wizyty u Lekarza i poród to jakoś mnie przeraża, że tak szybko. A z drugiej strony chciałabym żeby już była końcówka lutego i Mała była z nami :)

    .
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek hahaha to juz powiedz,zeby zlecil przed 28.12 pierwsze usg III trymestru :pp

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    To Makowe zaczynasz Usg III trymestru tak juz oficjalnie :D ja piernicze a niedawno byly zaczynane polowkowe haha

    Patuniek a Ty chyba wlasnie konczysz nam polowkowe :D czy ktos jeszcze bedzie mial? Bo juz nie wiem ;)

    Jak dla mnie to dopiero co były prenatalne!! :D :D szok, szok, szok - czasem nie mogę uwierzyć że to się dzieje naprawdę <3

    Miłego dnia dziewczyny :)

    Makowe Szczęście, Butterfly 83, Pikcia, Lenonki lubią tę wiadomość

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayleen poprawilam Ciebie z tym 7msc i III trymestrem. Na belly tez mi dzis pokazalo,ze to 7msc sie zaczal.. nie wiem czemu skrocili o pare dni ;) bo III trymestr zaczyna mi sie 6.12. Tak tez licze i 7msc. Durne te przeliczniki :D

    Edit.
    A co do Swiat to ja na swoje (6.01) bede zaczynala 8msc! JEJU! :D juz z gorki leci jupiiiii :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 10:28

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ❤️
    iNso dziękuję za wpisanie :*

    Butterfly dobrze, że jesteś! Wszystko na pewno będzie dobrze ❤️
    Tak szybko ten czas leci, masakra.... Zaraz będziemy spakowane czekać na TEN dzień :D

    iNso87, Butterfly 83, Makowe Szczęście, patuniek86 lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek usg polowkowe się robi przecież w połowie. U Ciebie to chyba poprostu usg, tzn dlaczego polowkowe?
    U nas wczoraj goście ale dziś pospalismy do 8.30 :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktos jeszcze ma wizyte w tygodniu???? Nie ma chetnych na pn i wt? ;)

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    Patuniek usg polowkowe się robi przecież w połowie. U Ciebie to chyba poprostu usg, tzn dlaczego polowkowe?
    U nas wczoraj goście ale dziś pospalismy do 8.30 :)

    Na normalnej wizycie lekarz tylko sprawdza Na usg, czy wszystko ok u dziecka i wsio. Na połówkowym masz pełne wymiarowanie, sprawdzanie itp.
    W medicover nie masz skierowań na usg szyjki, tylko na 3 rodzaje usg w ciąży. 11-14tc, 18-22 (czyli połówkowe) i 28-32 tc.
    Mam już 3 skierowanie na te drugie usg, tylko tym razem mam nadzieję, że lekarz skupi się tylko na szyjce. Jeśli nie, to znowu będzie przez 15 minut mierzył i badał Polę. I chociaż fajnie zobaczyć swoje dziecko, to robić to tydzień w tydzień tak długo-zaczynam mieć pewne obiekcje ;-)
    Ale fakt jest taki, że skierowanie mam na połówkowe nr 3 ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek no rozumiem bo usg polowkowe się robi do 22 tyg. Poprostu Ci tak wpisują żebyś mogła mieć skierowanie chyba.
    Ja teraz idę 17.12 na usg 3 trymestru. Ale leci.

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe Szczęście wrote:
    Inso dziękuję za wpisanie :D tak już IIIciego trymestru. Lekarz chce posprawdzać wszystko, a szczególnie jak się trzyma to moje łożysko.

    Ankakaranka87 Niesamowite jak szybko Dzieci przybierają, dla mnie to nadal brzmi jak cud :)

    Butterfly 83 co do koszuli porodowej Mamy Ginekolog, to ja ją kupiłam. Ogólnie fajna, bawełna jest naprawdę dobrej jakości, uszyta jest z głową. Tylko ja widzę dwa minusy 1.szybko się gniecie 2. ma takie magnesikowe guziki i rozpinają mi się na biuście. Jak będę w szpitalu to będę chodziła w staniku, więc może nie będzie mnie to tak irytować.

    Współczuję Wam bezsennych nocy :( jeszcze mnie nie dopadły i śpię jak suseł. Mała kopie jak wstaje. I zależy jaki ma nastrój czasem chce się pobawić z Tatą a czasami jak się rozbryka i mówię, chodź zobacz jak Nasza Córeczka się bawi, przykłada rękę i dokładnie jak u Butterfly cisza :) może się uspokaja przy Tacie? :)

    My dziś najpierw jedziemy do Teściów na obiad, chociaż ja nie mogę się doczekać, bo odbierzemy łóżeczko :D A później jedziemy na wieczór tylko dla nas :) Nasz mikołajkowy prezent czyli Dirty Dancing musical :D

    Makowe A jaki rozmiar wzięłaś tej koszuli? No i jak to się ma do Twojego wzrostu i wagi? Bo ja tro mała i gruba i nie chce wyglądać jak clown.
    Może być ze Cornelia i Sophie uspokajają się przy tatusiach, szczególnie,że mój mąż tak raczej masuje brzuch jak mówiła Patuniek86, ale ja się śmieje i mówię do niego widocznie wkurzasz ją tak jak i mnie. Więc on mówi trudno, zaakceptowalem to i się nie interesuj co my tu razem robimy i gadamy, not your business. Slodkie to...
    Marza89 :-*

    Patuniek86,ja tak samo, komuś kupić to mi nie szkoda choćby i 300zl Ale samej sobie już nie kupię, bo mi szkoda, bo zaraz mam przemyślenia:A to przecież tylko koszula nocna, a co jak ja zniszczę, Eee bez sensu.i kupię coś tańszego.

    Makowe Szczęście, patuniek86 lubią tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak wgl to powiem Wam,że jestem w szoku,jak urosły mi włosy i jak mam ich teraz duuuzo. Miałam na początku tragiczne ,suche ,że robiły mi się wręcz dredy,wyłaziły a teraz po prostu burza!
    Chociaż coś na plus w tej ciąży. Jedziemy z mężem niedługo sprawdzić pracowników to aż się ustroje w nowa koszulę :-D haha
    I jestem mega zadowolona bo właśnie mąż kupił ostatecznie kawałek "dachu" gdzie wybuduje nam mieszkanie z tarasem i widokiem na morze, całe 200m2 dla nas. Także lada dzień rusza budowa. A już się denerwowałam, że nic się nie rusza u nas z tym nowym mieszkaniem. Będę mogła w końcu zrobić plany, wybrać meble i ceramikę A resztę niech robi mąż. Jak wrócę już z Zosia z Polski to dopieszcze wszystko po swojemu.
    Miłego dnia <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 11:45

    Makowe Szczęście, patuniek86 lubią tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Polsce będziecie się budować Butterfly?

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    W Polsce będziecie się budować Butterfly?
    Nie, budujemy się tu u siebie, ale w Polsce będę rodzić. Lecę do Polski na początku stycznia.

    P.S. założyłam koszulę. Koszula ładna ale ja gruba,że aż boli :-(


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • bbeczka91 Autorytet
    Postów: 853 1376

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzięki za info o lezaczku BabyBjorna, też zamówiłam ;)
    A dziś zamówiłam jeszcze Next2me Dream, bo znalazłam fajną cenę (705zl) :)

    kehlana_miyu, Makowe Szczęście, patuniek86 lubią tę wiadomość

    syy2e6yd7ct4c97p.png
    https://www.maluchy.pl/li-73121.png
    Aniołek 11.05.2015 8tc, Aniołek 26.10.2015 4tc, Aniołek 24.08.2017 5tc Aniołek 8.12.2017 9tc
‹‹ 499 500 501 502 503 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ