Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • Dafka Ekspertka
    Postów: 169 352

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    A ja się coraz bardziej łamie... Patrzę na to zdjęcie z usg i widzę wielki ten fald karkowy i porównuję do innych zdj usg że go w ogóle nie widać.... Dostaje aż drgawek ze strachu...

    Witajcie dziewczyny.. pozwolę się wypowiedzieć na waszym wątku, ktory czasem podczytuje 😉(sama jestem z lutowego wątku)☺)bo sama miałam podobną sytuację.
    Na 3 tygodnie przed prenatalnym lekarz mi powiedział że przeziernosc jest za duża. 3 tygodnie miałam wyjęte z życia. Nerwy i przeczytałam chyba cały internet na ten temat. Na prenatalne poszłam z sercem w gardle i okazało się że wszystko jest idealnie. Doktor wyjaśnił mi że nie można mierzyć przeziernosci na takim etapie. Po to właśnie prenatalne są w takim A nie innym terminie.
    Także Sylwia głowa do góry. Bedzie dobrze☺
    Pozdrowienia i powodzenia dla wszystkich dziewczyn☺

    nick nieaktualny, Makt, Leśny_stworek, nick nieaktualny, talku, Nikodemka lubią tę wiadomość

    16ud3e3kk2d2d97e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Sylwia a on ma ten certyfikat? Jesli nie ma i do tego pomierzyl za male dziecko to niech sie w dupe pocaluje. Na co komu takie bez sensowne informacje. A bierzesz pod uwage nifty? Juz chyba mozesz zrobic, jesli finanse pozwola i jak ma cie to uspokoic to ja bym to powaznie rozwazyla. Nie mozesz byc w takim stresie a wiem jak dziala wyobraznia...
    Biore pod uwagę bardzo poważnie i chyba się na nią zdecyduje dla pewności. Sytuacja finansowa nie pozwala mi za bardzo na nią ale mam te sytuacje w dupie 😄 wolę żyć spokojniej lub nie spokojniej ale z wiedza

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Biore pod uwagę bardzo poważnie i chyba się na nią zdecyduje dla pewności. Sytuacja finansowa nie pozwala mi za bardzo na nią ale mam te sytuacje w dupie 😄 wolę żyć spokojniej lub nie spokojniej ale z wiedza

    Bedzie dobrze zobaczysz. Co za baran ze cie tak niepotrzebnie zdenerwowal, tak jak dziewczyny pisza po co te normy sa. Poza normami badanie jest niemiarodajne. Do tego kiepski sprzet i nrak certyfikatu phi znalazl sie expert. Ktos tu pisal ze jest jakas tansza wersja nifty, sprawdza tylko te glowne trisomie, triploidie i chyba wady x. Albo poczekaj do usg w srode hmm albo idz na szybsze prenatalne? Beda dwa? Tak dumam co by tu mozna zrobic ...

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • Katy Autorytet
    Postów: 5261 5672

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Talku, na szczescie przynosi to ulge i mam troche spokoju od mdlosci, jedyny plus tej sytuacji :p W pierwszej ciazy zdarzaly mi sie dni, ze pol dnia wymiotowalam i nic nie dawalam rady zjesc, w tej jest lepiej na szczescie;)

    Sylwia, skoro nie ma certyfikatu to naprawde bralabym przez pol te jego pomiary...

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    K - 08.04.2018 2520g 49cm (36+5tc)

    K- 26.02.2020 3060g 51cm (39+2tc)
  • kate2friend Autorytet
    Postów: 2547 3753

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja znowu lekko krwawie jasnoróżowo nie wiem czy jechac jutro na IP jesli sie powtórzy? Czy lezec i obserwowac czy sie nie nasila. Troche daleko mam do szpitala bo 50km

    thgfs65gpu8ocaxc.png
    2021.05.05 crio blastki 4BB
    5dpt bhcg 20,52; 7dpt bhcg 48,18; 9dpt bhcg 189,84; 13dpt bhcg 1726; 14dpt usg mamy pecherzyk ciazowy
    21dpt bhcg 20544,47 mIU/ml prog 12,87
    2021.05.29 (23dpt) usg mamy serduszko❤
    2021.06.15 usg dzidzia ma 2cm❤
    2021.07.08 usg dzidzia ma 6cm❤
    2021.08.05 usg dziewczynka 150g❤
    2021.09.03 usg ważę juz 330g❤
    2021.10.03 usg ważę 700g❤
    2021.12.22 usg ważę 2,8kg❤
    2022.01.10 3780g 53cm Ewelinka porod cc

    Mamy jeszcze 4❄❄❄❄
    2021.04.06 transfer blastki 4AB, 9dpt bhcg 0
    2020.03.19 Ania 52cm, 3680g
    2019.07.29 dzidzia 0,3cm ❤
    11dpt bhcg 959, 9dpt bhcg 354, 7dpt bhcg 81,76
    2019.07.08 FET 4AA godz 14:00 (EG)
    klz9f71xqupqgh4t.png
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Ale super wieści dziewczyny przynosicie.
    Gratuluję :):)

    Pociesza mnie też fakt o którym pisze Judi. Ze minęły jej mdłości. Moje się dzisiaj wspaniale rozkręciły. Tak że spałam 4h a co wstanę to blee. Otworzyłam sobie balkon teraz to ktoś smaży kotlety. Masakra.
    Czy któraś też już ma mdłości z głowy?
    Prowadzę statystyki kiedy to minie 🤔
    Ja od 4 dni jestem nad morzem i mam zdecydowanie mniejsze mdłości. Nie wiem, czy ma to związek z urlopem i w dodatku nad morzem :)

    iriiska, Mia ❤️ lubią tę wiadomość

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    Ja od 4 dni jestem nad morzem i mam zdecydowanie mniejsze mdłości. Nie wiem, czy ma to związek z urlopem i w dodatku nad morzem :)
    Morze chyba coś w sobie ma bo ja na swoim panieńskim tez czułam się bosko, nawet się tu chwaliłam ze mdłości minęły :P ale wróciły wraz z powrotem do domu :) dzisiaj zaczęłam 2 trymestr, strasznie szybko to zleciało, w czwartek 13+0 czekają nas badania prenatalne a w sobotę mamy swoje weselicho, wiec przyszły tydzień szykuje się u mnie pełen wrażeń :D
    Gratuluje dziewczyny wszystkich udanych wizyt na badaniach a tym które są „przed” zycze powodzenia i cierpliwości <3


    talku, Katy lubią tę wiadomość

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Bedzie dobrze zobaczysz. Co za baran ze cie tak niepotrzebnie zdenerwowal, tak jak dziewczyny pisza po co te normy sa. Poza normami badanie jest niemiarodajne. Do tego kiepski sprzet i nrak certyfikatu phi znalazl sie expert. Ktos tu pisal ze jest jakas tansza wersja nifty, sprawdza tylko te glowne trisomie, triploidie i chyba wady x. Albo poczekaj do usg w srode hmm albo idz na szybsze prenatalne? Beda dwa? Tak dumam co by tu mozna zrobic ...
    Kochana nie ma szans na wcześniejsze u mnie się długo czeka. Ale zrobię nifty już się umówiłam na niestety dopiero poniedziałek będę miała pewność i będę znała płeć. Jest w tym jakieś ubezpieczenie i już podałam wszystko o sobie i wpłaciłam zadatek także robię i po usg dostanę wynik i jeśli nawet usg wyjdzie super to ja będę miała potwierdzenie że jest super a jak nie wyjdzie to będę od razu po paru dniach wiedziała co jest grane no i ta płeć! ❤️

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafka wrote:
    Witajcie dziewczyny.. pozwolę się wypowiedzieć na waszym wątku, ktory czasem podczytuje 😉(sama jestem z lutowego wątku)☺)bo sama miałam podobną sytuację.
    Na 3 tygodnie przed prenatalnym lekarz mi powiedział że przeziernosc jest za duża. 3 tygodnie miałam wyjęte z życia. Nerwy i przeczytałam chyba cały internet na ten temat. Na prenatalne poszłam z sercem w gardle i okazało się że wszystko jest idealnie. Doktor wyjaśnił mi że nie można mierzyć przeziernosci na takim etapie. Po to właśnie prenatalne są w takim A nie innym terminie.
    Także Sylwia głowa do góry. Bedzie dobrze☺
    Pozdrowienia i powodzenia dla wszystkich dziewczyn☺
    Dziękuję ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

    Dafka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za te słowa 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 23:15

  • Makt Autorytet
    Postów: 19508 16225

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate2friend wrote:
    A ja znowu lekko krwawie jasnoróżowo nie wiem czy jechac jutro na IP jesli sie powtórzy? Czy lezec i obserwowac czy sie nie nasila. Troche daleko mam do szpitala bo 50km

    Kate rób tak żebyś ty się czuła spokojnie :) jeśli masz się strasznie stresowac, to chyba lepiej te 50 km pokonać :)

    age.png
    19.03.2020 (39+0), CC, 13:35, 3335g, 54 cm

    age.png
    24.06.2022 (39+1), SN, 9:55, 2985g, 52 cm

    2 IVF-9.07.19(20dc)-ET(2)-3.1.1
    6dpt beta 12,37, prog 8,6;
    15dpt (4+6)- GS 2,2 mm, YS 1,1 mm;
    23dpt (6+0)- CRL 1,8 mm i ❤️

    13.10.21(21dc)-FET(5)-S-bl2
    +atosiban+encorton 7,5mg+Prograf+accofil
    6 dpt beta 20,51
    15 dpt (5+0)-GS 3,7 mm
    21 dpt (5+6)-CRL 1,8 mm i ❤️

    Pozostałe transfery:
    •19.03.2019
    •31.03.2021
    •15.07.2021
    •5.01.2024
    skuteczności 33,33%

    Amh 2019 1,35->2024 0,58
    Nasza historia

    weight.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, to jest jakieś nieporozumienie ten ginekolog. Może warto go zmienić? Mieszkasz w dużym mieście?
    I dobrze, że idziesz na Nifty. Będziesz na pewno spokojniejsza. A do środy już zleci szybko. My Ci tu mówimy, że będzie wszystko dobrze. Nam nie wierzysz? 😘☺️
    I trzymamy mocno kciuki za zdrowego Bąbla.

    Ja poza domem też miałam mniejsze mdłości. A teraz w domu ... masakra.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    relgi09kukfprg92.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    Morze chyba coś w sobie ma bo ja na swoim panieńskim tez czułam się bosko, nawet się tu chwaliłam ze mdłości minęły :P ale wróciły wraz z powrotem do domu :) dzisiaj zaczęłam 2 trymestr, strasznie szybko to zleciało, w czwartek 13+0 czekają nas badania prenatalne a w sobotę mamy swoje weselicho, wiec przyszły tydzień szykuje się u mnie pełen wrażeń :D
    Gratuluje dziewczyny wszystkich udanych wizyt na badaniach a tym które są „przed” zycze powodzenia i cierpliwości <3

    Dori, ale fajnie. Gratuluję już na zaś, bo pewnie oboje powiecie TAK ☺️
    Duże wesele będzie?
    Mieścisz się w sukienkę bez problemu czy już masz brzuszek? ☺️

    Makt lubi tę wiadomość

    relgi09kukfprg92.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Sylwia, to jest jakieś nieporozumienie ten ginekolog. Może warto go zmienić? Mieszkasz w dużym mieście?
    I dobrze, że idziesz na Nifty. Będziesz na pewno spokojniejsza. A do środy już zleci szybko. My Ci tu mówimy, że będzie wszystko dobrze. Nam nie wierzysz? 😘☺️
    I trzymamy mocno kciuki za zdrowego Bąbla.

    Ja poza domem też miałam mniejsze mdłości. A teraz w domu ... masakra.
    Mieszkam w Rzeszowie. Myślałam nad zmianą ale zna mnie na wylot, prowadzi ciążę na metformaxie a Zadko o takiego i co najważniejsze pomógł mi zajsc, i odbiera zawsze telefon i wiesz sama... Ciężko byłoby mi teraz o drugie który chociażby wypisywal mi te leki...

  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    Ja od 4 dni jestem nad morzem i mam zdecydowanie mniejsze mdłości. Nie wiem, czy ma to związek z urlopem i w dodatku nad morzem :)
    Ja jak byłam na urlopie badz ostatnio w czasie w wolnych dni to zdecydowanie lepiej się czuję. Brak mdłości, większy apetyt, nie boli mnie głowa. A jak mam wrócić do pracy to się wszystko zaczyna... Chyba jestem uczulona na pracę 😂

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5261 5672

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro jade do kuzynki na wies i wlasnie sie balam, ze mi mdlosci popsuja wyjazd, ale pocieszylyscie, ze moze byc lepiej wiec tego sie trzymam :p

    K - 08.04.2018 2520g 49cm (36+5tc)

    K- 26.02.2020 3060g 51cm (39+2tc)
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Dori, ale fajnie. Gratuluję już na zaś, bo pewnie oboje powiecie TAK ☺️
    Duże wesele będzie?
    Mieścisz się w sukienkę bez problemu czy już masz brzuszek? ☺️
    W poniedziałek jeszcze się mieściłam bez problemu, chociaż trochę się bałam ze nie wejdę bo mam bardzo dopasowany model, panie w salonie kazały mi się zjawić jeszcze 3 dni przed weselem, jak wszystko będzie okej, to kiecka do zabrania, jak gdzieś będzie za ciasno to mi poszerza delikatnie, ale wydaje mi się ze nie będzie potrzeby niczego zmieniać :) to moja pierwsza ciąża wiec brzuszek jeszcze nie rośnie, ale po ślubie byłoby miło jakby zaczął się pokazywać bo jestem go bardzo ciekawa :P

    Katy na wyjazdach jest zawsze lepiej także zycze udanego wypoczynku :)

    Dziewczyny czy któraś z Was była w ciąży w takiej dalszej podróży? Chodzi mi np o Azje :) my z narzeczonym kochamy tam latać z plecakami i szwędać się po danym kraju, w podróż poślubna tez chcieliśmy lecieć do Azji i nadal chcemy, kwestia tego na ile pozwoli nam lekarz, będziemy to konsultować z lekarzem od badań prenatalnych i moim ginekologiem, który narazie daje nam zielone światło :) wyjazd planujemy w listopadzie wiec byłby to 6 miesiąc :) wiadomo, ze musimy zmienić n”intensywność” zwiedzania, zastanawiamy się nad powrotem do Tajlandii, bo tam już byliśmy i wiemy czego się spodziewać, chociaż mnie kusi żeby poznać coś nowego :P na szczęście moj narzeczony potrafi sprowadzić mnie na ziemie :P jeśli macie jakieś doświadczenie w tego typu wyjazdach to dajcie znać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 08:33

    Katy lubi tę wiadomość

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • Makt Autorytet
    Postów: 19508 16225

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Mieszkam w Rzeszowie. Myślałam nad zmianą ale zna mnie na wylot, prowadzi ciążę na metformaxie a Zadko o takiego i co najważniejsze pomógł mi zajsc, i odbiera zawsze telefon i wiesz sama... Ciężko byłoby mi teraz o drugie który chociażby wypisywal mi te leki...

    A możesz zdradzić do kogo chodzisz? :)

    age.png
    19.03.2020 (39+0), CC, 13:35, 3335g, 54 cm

    age.png
    24.06.2022 (39+1), SN, 9:55, 2985g, 52 cm

    2 IVF-9.07.19(20dc)-ET(2)-3.1.1
    6dpt beta 12,37, prog 8,6;
    15dpt (4+6)- GS 2,2 mm, YS 1,1 mm;
    23dpt (6+0)- CRL 1,8 mm i ❤️

    13.10.21(21dc)-FET(5)-S-bl2
    +atosiban+encorton 7,5mg+Prograf+accofil
    6 dpt beta 20,51
    15 dpt (5+0)-GS 3,7 mm
    21 dpt (5+6)-CRL 1,8 mm i ❤️

    Pozostałe transfery:
    •19.03.2019
    •31.03.2021
    •15.07.2021
    •5.01.2024
    skuteczności 33,33%

    Amh 2019 1,35->2024 0,58
    Nasza historia

    weight.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5261 5672

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dori, z malym dzieckiem to sie nie naodpoczywam, ale chociaż powdycham swiezego powietrza :p

    K - 08.04.2018 2520g 49cm (36+5tc)

    K- 26.02.2020 3060g 51cm (39+2tc)
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori - kiedy dokladnie Slub? Zazdroszcze tych emocji :)
    Ja juz mam dosc samej siebie. Zdazylam sie poplakac. Z dnia na dzien czuje sie coraz mniej w ciazy. Objawy zniknely jak reka odjal. Przysiegam, ze oszaleje do srody...

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
‹‹ 146 147 148 149 150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ