X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 18 października 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate2friend wrote:
    Dziewczyny co mam brać na pęcherz jak mnie boli przy sikaniu? Ginka pisze że urosept herbatę ale Pani w aptece mówiła że w ciąży nie można bo na nerki szkodzi. Herbata z pokrzywy może? Chociaż jak ja piłam wczoraj wieczorem to w nocy bolała mnie nerka aż pulsowalo. W moczu wyszły mi leukocyty od 5-10 ale od 10 dopiero bierze się leki ale jak mnie boli to chyba nie jest dobrze.
    Mi lekarz zapisał urosept 3x2

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 18 października 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanilia120 wrote:
    Hbs robi się chyba po 36 tygodniu ciazy

    Ufff... To kamień z serca bo już myślałam że coś przeoczyłam.
    Wpierwszej ciąży miałam w 1 trym a w drugiej widzę że jest właśnie w 3 trym.
    Nie zaszkodzi się upewnić u ginekologa skoro już i tak idetylko po to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2019, 22:31

  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 18 października 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate2friend wrote:
    Dziewczyny to co ja mam wziąć na ten pęcherz czasami mnie boli A czasami jest ok. Jeden lekarz urosept herbatę A w aptece do męża babka że odradza jeśli jestem w ciąży. Zaparzylam sobie natkę pietruszki i wypije to może mi coś złagodzi.
    Kate ja bym się słuchała lekarza a nie pani z apteki :)

    Olalasz lubi tę wiadomość

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 18 października 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś pierwsza wizyta w szpitalu u lekarza który chciałabym aby że mną rodzil :)
    Zbadał. Szyjka długa i zamknięta. Śluz w porządku. Serduszko bije w normie 😁
    Za tydzień inny lekarz i wtedy już z usg. Nie mogę się doczekać aż zobaczę dzidziusia 😍

    Gratka, Agulkowa, amethyst, talku lubią tę wiadomość

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 18 października 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriana no ale chlamydia i rzezaczka ? Nie jesteś w stałym związku ? Bo tak mi się kojarzylo. Ilureoplasnsj mykoplasma u nosicieli urea są problemy z zajściem w ciążę. Dlatego sie zdziwiłam lista badań .ale jest piękna pogoda dzisiaj dotlenialsm młodego i dużo spacerowałam :)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 18 października 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teraz skierowanie na hbs, chyba juz 2 raz .

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Orwa Znajoma
    Postów: 24 11

    Wysłany: 18 października 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione wszystkie badania o których pisze Doriana oprócz rzezaczki i opryszczki. I mimo ze jestem w stałym związku i bez jakichkolwiek objawów została wykryta ureoplazma. I tez nie miałam problemu z zajściem w ciąże.

    m3sxvfxmrhvnsqzj.png
  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 18 października 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Ja mam teraz skierowanie na hbs, chyba juz 2 raz .
    Mi też dziś lekarz dał na to skierowanie

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 18 października 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak hbs rpbia dwa razy w ciąży chyba. Rzeżączkę wydawało mi się że się rzadko robi i tylko raz. W sensie no jeśli raz wyszła ujemnie to już się to nie zmieni przystalych partnerach chyba że źle zrozumiałam że nie miałaś tego.badanego w.poprzednich ciążach Doriana ? , chlamydia też. ureplazma i mycoplazma to co.innego bo to można na basenie złapać chyba nawet :(. Doriana jeśli coś to uspokoi to czemu nie ale oby Twoje wątpliwości nie były prawdziwe i Bono było.zdrowe. ja się bardziej obawiam takich rzeczy jak listerioza prawdę mówiąc i rozważałam takie badanie . Dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na swędzące piersi?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 18 października 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orwa wrote:
    Ja miałam robione wszystkie badania o których pisze Doriana oprócz rzezaczki i opryszczki. I mimo ze jestem w stałym związku i bez jakichkolwiek objawów została wykryta ureoplazma. I tez nie miałam problemu z zajściem w ciąże.

    I robiłaś te badania jeszcze przed ciążą czy w trakcie ???
    Bo nie wiem czy to się leczy w ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2019, 22:32

  • mamamika Koleżanka
    Postów: 35 41

    Wysłany: 18 października 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś mieliśmy wizytę i wiemy już na pewno, że dzidziuś jest chłopcem. 260 g w 19 tygodniu więc chyba standard:) mam nisko łożysko ale nie zasłania szyjki więc może będzie ok i trochę się podniesie i włączone żelazo bo morfologia spada na łeb na szyję. Ale jestem szczęśliwa bo bobas wygląda na zdrowego chłopczyka:) 13 listopada mamy połówkowe i wtedy mam nadzieję już na pewno odetchniemy z ulgą:)

    kate2friend, White Innocent, Gratka, amethyst, Katy lubią tę wiadomość

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 18 października 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamamika wrote:
    Dziś mieliśmy wizytę i wiemy już na pewno, że dzidziuś jest chłopcem. 260 g w 19 tygodniu więc chyba standard:) mam nisko łożysko ale nie zasłania szyjki więc może będzie ok i trochę się podniesie i włączone żelazo bo morfologia spada na łeb na szyję. Ale jestem szczęśliwa bo bobas wygląda na zdrowego chłopczyka:) 13 listopada mamy połówkowe i wtedy mam nadzieję już na pewno odetchniemy z ulgą:)
    Gratulacje malucha :*
    Ureaplasma utrudnia zajście w ciążę ale nieuniemozliwia . Taka rozwinięta infekcja utrudnia. No pewnie że tak jeśli masz taki lek to sobie zrób. Ja tak jak.mowie rozważam zbadanie listeriozy bo to taka moja obawa bo ciężko wykluczyć zarażenie . Te badania o ktorychmowisz poza rzeżączka miałam badane przy okazji nstaran przedłużających się. Ale lekarka mówiła zewlasnieurea niestety można łatwo lapnac na basenie saunie itd. może masz rację z tym pchaniem lab w MSC intymne...

    Dorjana lubi tę wiadomość

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Orwa Znajoma
    Postów: 24 11

    Wysłany: 18 października 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania miałam robione już w trakcie ciąży i u nas dwa razy udało się za pierwszym strzałem wiec raczej nie miało to wpływu. Mój lekarz twierdzi ze jest to bardzo niebezpieczne i często powoduje poronienie. Razem z mężem dostaliśmy antybiotyki i na następnej wizycie mamy pobrać wymaz czy udało się to zwalczyć. W „zdrowej” ciąży bez żadnych wcześniejszych złych komplikacji wiem ze lekarze nie zlecają tych badań ale po przejściach już tak. Ja trafiłam na takiego lekarza który kieruje mnie na mnóstwo badań.

    Dorjana lubi tę wiadomość

    m3sxvfxmrhvnsqzj.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 18 października 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka... noto tym bardziej muszezrobić bo ja nie robiłamtych badań już dawno.
    Pakiet chlamydia/myko i ureo kiedyś już robiłam ale tego z rzeżączką czy opryszczką nigdy - myślałam że tu musząbyć jakieś objawy.

    Orwa - fajnego masz lekarza !!!! JA to chodze prywatnie a i tak mi nie zalecają po mimo że proszę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2019, 22:33

  • Orwa Znajoma
    Postów: 24 11

    Wysłany: 18 października 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam sumamed a mąż unidox z zastrzeżeniem żeby czasem nie pomylić ponieważ unidox jest niebezpieczny w ciąży. Antybiotyki doustne plus dodatkowo nastatyne dopochwowo. No i właśnie lekarz uprzedzał ze ciężko się to leczy i ze lubi nawracać wiec pewnie jeszcze będziemy sprawdzać.

    m3sxvfxmrhvnsqzj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna leczyc chlamydia i urea w ciazy ale czesto nie daje to efektu bo za slabe sa antybiotyki. Jedno i drugie zalatwia czesto dopiero doxycyklina a tego nie wolno w ciazy. Ja urea sobie zbadam po ciąży, mysle ze moge miec bo mam czesto jakies objawy moczowe. Chlamydie mialam w wieku 20 lat i skutecznie wyleczona, sprawdzalam potem iles razy i czysto :)
    Rzezaczke to szczerze nie wiem czy mialam badana ale to daje mocne objawy, chyba sie nie da przegapic. Rzesistka mozna miec bezobjawowo, tez czytalam ze laczy sie go z bolami stawów. Raczej sie powinno takie badania przez zajsciem robic bo problematyczne jest leczenie. Listeria tez daje mocne objawy.

    Lista tych balterii wiazanych z przedwczesnym porodem jest znacznie dluzsza. Tutaj np fajny opis:

    http://www.czytelniamedyczna.pl/1207,zakazenia-a-porod-przedwczesny.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2019, 21:08

  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 18 października 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie...ja nie miałam nigdy takich problemów z układem moczowym, w sensie żadnych bóli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2019, 22:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak bedziesz robic to sobie zrob metoda pcr najlepiej (myco, urea i chlamydia). Jak cos wyjdzie u ciebie to leczy sie obojga partnerow. Wiesz co moj nie chodzi sie badac, dopiero teraz jest na zwolnieniu i ma czas na to ale to ciezko z nim. Do dentysty to juz apogeum czy pobranie krwi 😀 Jak sie poznalismy to ja mu na dzien dobry antybiotyki dalam cohym sie czyms nie zarazila od seksu 😀

    Kolejne za 3 tygodnie mamy. Eh no nie wiem co mam myslec juz, nagle im sie diagnoza zmienila. Dziwne. Oby genetyka byla ok a reszta to juz trudno najwyzej operacja. Ten rezonans mnie przeraza. Dobrze ze mam małą to mi nie pozwala myslec za bardzo bo latam za nią caly dzien. Fajnie pomyslec ze zaraz beda dwie (oby!🙏🙏🙏) :)

    Dorjana lubi tę wiadomość

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 19 października 2019, 01:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Jak bedziesz robic to sobie zrob metoda pcr najlepiej (myco, urea i chlamydia). Jak cos wyjdzie u ciebie to leczy sie obojga partnerow. Wiesz co moj nie chodzi sie badac, dopiero teraz jest na zwolnieniu i ma czas na to ale to ciezko z nim. Do dentysty to juz apogeum czy pobranie krwi 😀 Jak sie poznalismy to ja mu na dzien dobry antybiotyki dalam cohym sie czyms nie zarazila od seksu 😀

    Kolejne za 3 tygodnie mamy. Eh no nie wiem co mam myslec juz, nagle im sie diagnoza zmienila. Dziwne. Oby genetyka byla ok a reszta to juz trudno najwyzej operacja. Ten rezonans mnie przeraza. Dobrze ze mam małą to mi nie pozwala myslec za bardzo bo latam za nią caly dzien. Fajnie pomyslec ze zaraz beda dwie (oby!🙏🙏🙏) :)
    Teraz będziesz miała rezonans?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 19 października 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jestem padnięta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2019, 22:34

‹‹ 366 367 368 369 370 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ