X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • Agulkowa Autorytet
    Postów: 1078 1095

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    Sweetmalenka, oby:p

    Zapomnialam Wam sie pozalic co mnie ostatnio spotkało..Mialam troche za dluga przerwe od jedzenia i jak zjadlam kolacje moj zoladek sie zbuntowal i to tak mocno, ze az sobie siknelam w trakcie :/ Naprawde przeraza mnie to jak w ciazy nie panuje nad swoim cialem...

    A teraz nie spie bo mi sie siku chce, a niw chce dziecka obudzic...xd

    Katy trzeba się cieszyć, że tylko ten zawór popuszcza. Gorzej jakby druga Śluza przepuszczała😂

    Kichanie to u mnie też jest ryzykowne ale wiecie jest ryzyko jest zabawa😂😂😂😂😂 taki dreszczyk emocji 😂

    Iriiska ja w pierwszej ciąży oglądałam porodówkę z mężem... To on razem z tymi babeczkami się spinał 🤣
    A te programy o ciążach z zaskoczenia to dla mnie jakaś fikcja. Bo ruchów nie idzie przeoczyć, wszystko inne jestem w stanie zrozumieć ale nie to😬

    Katy, iriiska, talku lubią tę wiadomość

    dqpr4z17ve5tz75s.png
    ug37io4peg99fhvo.png
    [*]3.05.2016- 9 t.c
  • bummy Autorytet
    Postów: 279 215

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iriiska ja nawet nie wiedziałam, że jest taki program, teraz zerknęłam i chyba jednak sobie odpuszczę, wychodzę z założenia, że "niewiedzieć lepiej jest" :)

    iriiska lubi tę wiadomość

    3i49jw4z40m3ifku.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha no racja, lepiej, ze to niz to drugie 😂 Najlepsza byla mina meza jak zobaczył, ze spodnie przebieram, myslal, ze nie dolecialam do kibelka xd

    Ja ogladnelam w pierwszej ciazy odcinek programu "porod w dziczy" czy jakoś tak i bylam przerazona :p

    Te ciaze z zaskoczenia tez sa dla mnie zupelnie nierealne, musiałabym ciagle jesc cos nieswiezego chyba zeby nie podejrzewac ciazy w moim przypadku 😂

    Agulkowa lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Inka150 Ekspertka
    Postów: 202 208

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iriiska ja tez oglądam te porody w odcinkach na ipli ☺️ jak już wychodzi dziecko albo wyciągają to zawsze mi się chce ryczec 😆

    iriiska lubi tę wiadomość

    k277fn7.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się zdarzyło parę razy popuścić, ale to wtedy jak byłam chora i miałam kaszel. Chyba te mięśnie już były tak osłabione, że po takim całodziennym kaszlu słabo trzymałam mocz. Zaczęłam potem trochę ćwiczyć MDM.

    A co do porodów, to wiadomo że niewiele mamy do gadania w tym temacie, ale właśnie bym chciała żeby to mój syn zdecydował kiedy będzie gotowy. Nie chcę mu nic przyspieszać, popędzać, ma być marcowy więc niech siedzi sobie chłopaczek do marca. Ja się postaram te wszystkie dolegliwości znosić dzielnie.

    Też już mamy wszystko! Szok.
    Zostało tylko to uprasować.
    Wczoraj przyszła jeszcze parasolka do wózka i adaptery do fotelika.
    Pokoik nie urządzony, ja nie spakowana ale jak wszytsko leży w domu to jakoś tak spokojniejsza jestem

    Agulkowa lubi tę wiadomość

    relgi09kukfprg92.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam tych filmów z poradami.
    Ale my lubimy takie oglądać. Teraz mam dużo czasu to może coś sobie włączę.
    Ipla jest darmowa? Muszę mieć konto?

    relgi09kukfprg92.png
  • bummy Autorytet
    Postów: 279 215

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Nie znam tych filmów z poradami.
    Ale my lubimy takie oglądać. Teraz mam dużo czasu to może coś sobie włączę.
    Ipla jest darmowa? Muszę mieć konto?
    Darmowa, tylko trzeba dzielnie znieść te reklamy :)

    talku lubi tę wiadomość

    3i49jw4z40m3ifku.png
  • Inka150 Ekspertka
    Postów: 202 208

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tych porodów nie trzeba mieć konta, wpisz w google porody ipla to od razu się znajdzie

    k277fn7.png
  • kate2friend Autorytet
    Postów: 2547 3753

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pani gin powiedziala ze najlepszy bedzie dla mnie poród sn, ale co ja mam zrobic jak mi sie nie obróci niunia glowa w dół? W 35tc czyli 24 lutego mam wizyte i mam miec ustalany plan porodu, jesli do tego czasu sie nie obroci tzn ze gin ustali mi juz dzien cc? Jak to jest? A jeski bedzie to np 38tc a np skad mozemy wiedziec czy dziecko tydzien przed 40tc by sie nie obrocilo? Moim 3 koleżankom taka niespodzianke zrobily dzieciaczki tylko one mialy cc zaplanowane na sam koniec ciazy a nie np dwa tyg wczesniej. Boje sie strasznie, zaczynam panikowac. Od dwoch dni mała szaleje w brzuchu i tak sie kreci, dzisiaj cala noc ją czułam. Niby ma jeszcze duzo miejsca, to mam nadzieje ze ona poczuje ten moment zeby sie jednak obrocic hehe

    thgfs65gpu8ocaxc.png
    2021.05.05 crio blastki 4BB
    5dpt bhcg 20,52; 7dpt bhcg 48,18; 9dpt bhcg 189,84; 13dpt bhcg 1726; 14dpt usg mamy pecherzyk ciazowy
    21dpt bhcg 20544,47 mIU/ml prog 12,87
    2021.05.29 (23dpt) usg mamy serduszko❤
    2021.06.15 usg dzidzia ma 2cm❤
    2021.07.08 usg dzidzia ma 6cm❤
    2021.08.05 usg dziewczynka 150g❤
    2021.09.03 usg ważę juz 330g❤
    2021.10.03 usg ważę 700g❤
    2021.12.22 usg ważę 2,8kg❤
    2022.01.10 3780g 53cm Ewelinka porod cc

    Mamy jeszcze 4❄❄❄❄
    2021.04.06 transfer blastki 4AB, 9dpt bhcg 0
    2020.03.19 Ania 52cm, 3680g
    2019.07.29 dzidzia 0,3cm ❤
    11dpt bhcg 959, 9dpt bhcg 354, 7dpt bhcg 81,76
    2019.07.08 FET 4AA godz 14:00 (EG)
    klz9f71xqupqgh4t.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate2friend wrote:
    Mi pani gin powiedziala ze najlepszy bedzie dla mnie poród sn, ale co ja mam zrobic jak mi sie nie obróci niunia glowa w dół? W 35tc czyli 24 lutego mam wizyte i mam miec ustalany plan porodu, jesli do tego czasu sie nie obroci tzn ze gin ustali mi juz dzien cc? Jak to jest? A jeski bedzie to np 38tc a np skad mozemy wiedziec czy dziecko tydzien przed 40tc by sie nie obrocilo? Moim 3 koleżankom taka niespodzianke zrobily dzieciaczki tylko one mialy cc zaplanowane na sam koniec ciazy a nie np dwa tyg wczesniej. Boje sie strasznie, zaczynam panikowac. Od dwoch dni mała szaleje w brzuchu i tak sie kreci, dzisiaj cala noc ją czułam. Niby ma jeszcze duzo miejsca, to mam nadzieje ze ona poczuje ten moment zeby sie jednak obrocic hehe
    Najwcześniej cc wyznaczaja ok 38 tc. Jesli nie ma przeslanek do wcześniejszego to nawet w 40 tc. Skierowanie od gin do szpitala to tylko papierek. W szpitalu i tak decyduja o porodzie i robią usg. Wtedy wszystko wiadomo.
    Ja w poprzedniej ciazy mialam skierowanie na cc z powodu ułożenia miednicowego a w szpitalu zrobili usg i okazalo sie ze mlody głowa w dol jednak. Czyli w 37tc sie przekrecil. Juz na badaniu na fotelu doktor stwierdziła ze czuje główkę raczej a nie miednice. I na usg się potwierdzilo ;)

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie zalamalam wizja wczesniaka z niska masa urodzeniowa i dodatkowo wada w budowie ukl pokarmowego i byc moze tez funkcji. Napewno sie nie zgodze na wyjecie przed 34 tc bo co to da. Wszystkie zagrozenia wczesnictwa jak niewydolnosc oddechowo krazeniowa, brak odruchu ssania, infekcje, a przeciez nie wiadomo czy nie bedzie potrzebny zabieg lub operacja po porodzie. Juz nawet na 38 tc nie licze, ale moze 35/37 by sie udalo...

    Jestem wsciekla bo ja nie spelniam ani jednego czynnika matczynego. Nie mam chorob nie biore lekow, nie jest to taka moja "uroda" bo mimo ze jestem szczupla to nie rodze malych dzieci takze zagadka znowu. Nic nie przygotowuje bo o tak spedzi iles tygodni w inkubatorze. Powinnam na trojce zakonczyc taki jedyny wniosek.

  • KolendrA Ekspertka
    Postów: 207 246

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech... Natalia widzę że przechodzisz ciężki czas. Nie dziwie Ci się :( ale nie mogłaś przewidzieć jak to będzie wyglądać.

    d16e329c5c.png
  • Agulkowa Autorytet
    Postów: 1078 1095

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia nie możesz w ten sposób myśleć. Masz trójkę zdrowych dzieci więc dlaczego miałabyś przypuszczac, że tym razem będzie inaczej.
    A może po prostu kolejny raz ten szpital się myli? Kiedy teraz masz wizytę?

    dqpr4z17ve5tz75s.png
    ug37io4peg99fhvo.png
    [*]3.05.2016- 9 t.c
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które leza w szpitalach bardzo wspolczuje i jestem z Wami. Szczególnie Talku... te nasze "problemy"przy Twoim to Pikuś dlatego juz tak czesto nie biadole. Nawet o tej wadze nie truje :p ja od szpitala to gdy tylko moge trzymam sie z dala bo dla mnie to koszmar być tam dlugo i to bez dzieci.
    Dzis bylam na morfologii itd. Po poludniu wyniki wiec zobaczymy co i jak. I ide po południu na usg na nfz do tego lekarza co te mądrości wymysla i w 22 tc stwierdził ze jeszcze plci nie można określić. Zobaczymy co dziś powie-pewnie ze plec dopiero przy porodzie można określić :)

    talku lubi tę wiadomość

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Rusałka06 Autorytet
    Postów: 449 348

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dziś najadłam strachu, jakoś dziwnie się czułam od rana, żołądek mnie bolał, mdłości których nigdy nie miałam i lekkie rozwolnienie. Do tego dziwny ból w plecach trochę jak przy okresie. A oczywiście mąż w Niemczech akurat w delegacji... wróciłam z pracy do domu i leżę w łóżku. Jak leżę to mi dużo lepiej, nawet głodna się zrobiłam. Tak sobie myśle ze może mi Adaś naciskał jakoś na żołądek jak chodziłam czy siedziałam i to przez to ? Ale serio bałam się ze zacznę zaraz rodzic a torba niespakowany, męża nie ma no i jednak to za wcześnie jeszcze... oby to tylko gorszy dzień

    n59y2n0a4o8fm1ic.png

    qdkkdf9hht6ogiuw.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweet, Dziękuję. Każdy przeżywa ciążę inaczej, każda wszystko przeżywa inaczej więc też nie ma się co porównywać.
    Ja po prostu nigdy nie narzekam. Jakieś tam bóle, dolegliwości, gorsze samopoczucie są wpisane w te 9 miesięcy produkowania człowieka. Trzeba wsłuchiwać się w swój organizm i reagować, tak jak nam rozum i intuicja podpowiada.
    Ja na razie nie mam żadnej innej perspektywy jak szpital. Dopóki jestem na kroplówkach jest w miarę dobrze, jak odłączają ból się nasila. Może po weekendzie spróbują mnie przestawić na leki doustne żeby sprawdzić czy dam radę funkcjonować w domu. Ehhhh

    relgi09kukfprg92.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rusałka, weź sobie no spe, magnez, spróbuj się zrelaksować i obserwuj jak się czujesz

    relgi09kukfprg92.png
  • Inka150 Ekspertka
    Postów: 202 208

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia współczuję Ci tych wszystkich stresów, nie wygląda to może zbyt optymistycznie, ale może aż tak źle nie będzie. Ciekawe co Ci w piątek powiedzą, trzymam kciuki za dobre wieści

    k277fn7.png
  • Jejku Autorytet
    Postów: 266 234

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rusałka tak jak dziewczyny piszą, spróbuj odpocząć, nospa itp. Ja też dziś się właśnie podobnie czuję. Ale tłumaczę sobie, że w sumie to już coraz bardziej zaawansowana ciąża i takie akcje mogą się zacząć pojawiać.

    Natalia chyba nie pozostaje nic innego, jak tylko myśleć pozytywnie. Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze.

    A ja mam takie pytanie... Czy któraś z Was dokonała szczegółowego podliczenia ilości ciuszków? ;) Albo macie pojęcie ile czego warto mieć w praktyce?
    Dziś się zabrałam za segregację i okazało się, że chyba nie mam tego aż tak dużo jak sądziłam:
    Na 56 mam 7 body na krótki rękaw i 10 na długi, plus sporo maleńkich pajacyków (z 15) i spodenek - to chyba wystarczająco?
    Ale na 62 gorzej (a podobno Mała jest duża ;)) - mam 5 body na krótki, 5 na długi, 2 pajace i 2 pary spodenek i tyle... Myślicie, że od razu warto uzupełnić te większe typu 62/68?

    2fwagov3v67bgll4.png
    gg64roeqsrk054fy.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku wrote:
    Rusałka tak jak dziewczyny piszą, spróbuj odpocząć, nospa itp. Ja też dziś się właśnie podobnie czuję. Ale tłumaczę sobie, że w sumie to już coraz bardziej zaawansowana ciąża i takie akcje mogą się zacząć pojawiać.

    Natalia chyba nie pozostaje nic innego, jak tylko myśleć pozytywnie. Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze.

    A ja mam takie pytanie... Czy któraś z Was dokonała szczegółowego podliczenia ilości ciuszków? ;) Albo macie pojęcie ile czego warto mieć w praktyce?
    Dziś się zabrałam za segregację i okazało się, że chyba nie mam tego aż tak dużo jak sądziłam:
    Na 56 mam 7 body na krótki rękaw i 10 na długi, plus sporo maleńkich pajacyków (z 15) i spodenek - to chyba wystarczająco?
    Ale na 62 gorzej (a podobno Mała jest duża ;)) - mam 5 body na krótki, 5 na długi, 2 pajace i 2 pary spodenek i tyle... Myślicie, że od razu warto uzupełnić te większe typu 62/68?
    Ja myślę ze warto bo po porodzie moze nie byc czasu ani sily zeby chodzic kupowac. Ja nie liczyłam ale na oko mam bardzo duzo-chyba az za duzo. Z rozmiaru 50/56 mam samych body z 25-30... z tym ze ja mam po dzieciakach czesc. Pajacykow mysle ze z 7. Itd. Z rozmiarów większych chyba podobnie.

    Jejku lubi tę wiadomość

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
‹‹ 597 598 599 600 601 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ