X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 29 marca 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriana śliczne te Twoje dzieciaczki! 🥰

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 29 marca 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe... Znacie powiedzenie : nie chwal dnia przed zachodem słońca
    🙉🙈🙊
    No to dziś moja mała nie ma spania. A tak ja tutaj dziś pochwaliłam.
    Heheehe....
    To ja tu w planach pierogi miałam....
    Hahahs... Wczesne macierzyństwo to nie jest odpowiedni czas na planowanie
    😎 Lepiej działać na spontanie

    Markt mogę cię prosić o usunięcie linków do zdjęć dzieciaczkow bo też wolę je usunąć co było necie nie krążyły.

    Dzięki dziewczyny
    😍😍😍😍
    Dzieciaczki maja swój urok...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2020, 13:58

    Makt, Katy lubią tę wiadomość

  • Makt Autorytet
    Postów: 17927 15490

    Wysłany: 29 marca 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana wrote:
    Hehe... Znacie powiedzenie : nie chwal dnia przed zachodem słońca
    🙉🙈🙊
    No to dziś moja mała nie ma spania. A tak ja tutaj dziś pochwaliłam.
    Heheehe....
    To ja tu w planach pierogi miałam....
    Hahahs... Wczesne macierzyństwo to nie jest odpowiedni czas na planowanie
    😎 Lepiej działać na spontanie

    Markt mogę cię prosić o usunięcie linków do zdjęć dzieciaczkow bo też wolę je usunąć co było necie nie krążyły.

    Dzięki dziewczyny
    😍😍😍😍
    Dzieciaczki maja swój urok...

    Jasne :)

    Dorjana lubi tę wiadomość

    age.png
    19.03.2020 (39+0), CC, 13:35, 3335g, 54 cm

    age.png
    24.06.2022 (39+1), SN, 9:55, 2985g, 52 cm

    2 IVF-9.07(20dc)-ET(2)-3.1.1
    6dpt beta 12,37, prog 8,6;
    15dpt (4+6)- GS 2,2 mm, YS 1,1 mm;
    23dpt (6+0)- CRL 1,8 mm i ❤️

    13.10(21dc)-FET(5)-S-bl2
    +atosiban+encorton 7,5mg+Prograf+accofil
    6 dpt beta 20,51
    15 dpt (5+0)-GS 3,7 mm
    21 dpt (5+6)-CRL 1,8 mm i ❤️

    2/6 transferów udane, skuteczności 33,33%

    Macierzyństwo Krk->KrakOvi
    Amh 2019 1,35->2024 0,58
    Nasza historia

    weight.png
  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 29 marca 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbowałam dawać smoczka. Ale wypluwa. Mamy Lóbi. Może jeszcze Bibsa spróbuje

    relgi09kukfprg92.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Próbowałam dawać smoczka. Ale wypluwa. Mamy Lóbi. Może jeszcze Bibsa spróbuje
    Mój lovi też wypluwa, bibs nawet nawet ale nie zawsze, trzeba trzymać czasem chociaż nie daje mu często. Odbij go przerywając karmienie a potem już nie i karm na leżąco,ja się zastrzegalam że nie będę z małym spać w łóżku i karmić na leżąco.... Tetaz śpimy w 3 i karmimy cała noc tak i w ciągu dnia też jak inaczej nie zasypia...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2020, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra magiczna butelka już dla mnie to ściema.... Przykładam i nic a z cyckow aż kapie....

  • Jejku Autorytet
    Postów: 266 234

    Wysłany: 30 marca 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    Katy, zasypia ale się bardzo kręci bo chce odbić. Biorę do odbicia to się wybudza. Więc znowu do cycka. Potem zaczyna się prezyc z powodu bólu brzucha...
    Mam ten sam problem z odbiciem... Jak nie odbije, to się wierci i jej przeszkadza. Jak biorę do odbicia, to się rozbudza i zabawa od nowa 🙈

    Spanie w dzień mam też słabo wychodzi. Ale od soboty ogarniamy chustę! I jest nieźle, na początku się wściekała, ale wczoraj usnęła w chuscie i spała półtorej godziny 😍

    A ja mam pytanie - czy Wasze dzieci układają główkę na obie strony równie chętnie? Mała prawie ciągle trzyma główkę w jedną stronę - w łóżeczku, wózku, nawet na rękach. Staram się układać ją na drugą stronę, ale po chwili sama przekłada. Jak to jest u Was? Zastanawiam się czy to normalne czy powinnam się spróbować skonsultować z fizjoterapeutą...

    2fwagov3v67bgll4.png
    gg64roeqsrk054fy.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 30 marca 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mała dziś już lepiej śpi (ale przyznam się ze aż strach coś PiSac aby nie zapeszyc)

    Może faktycznie to jakiś laktacyjny boom był. Wczoraj mała jak nigdy sporo przy piersi siedziała... Nawet flaczki miałam.
    Dziś już tradycyjnie po 5min jej wystarcza.

    Sylwiaaczu zassalas to butelkę do piersi???
    Jeśli chcesz aby zciagnela porcyjke to musisz ją zacisnąć aby powierzę z niej wypchnąć i PR, ułożyć do piersi. Wtedy ona się przyssie i powinna odciągac.
    Bez zassania też łapie ale mniejsza ilość... Np mi jakieś 30ml przy przepełnieniu.

    Talku... Co do smoczk to większość dzieci wypluwa, mają taki odruch wypychania językiem, moja mała też wypuwa
    😉
    Dziecko musie się nauczyćciumkania.
    Ja nie jestem wielbikcielka smoczków i raczej nie Ch e dziecka przyzwyczaić jednak w pierwszych Msc pomagają przetrwać kołki i inne ostre jazdy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2020, 11:44

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 30 marca 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku - moj robi dokladnie tak samo. Na sile ukladam go na drugim boku, zeby przekrecal ta glowke...

    Jejku lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana, tak zasysa ale mi spada przez moje pewnie wielkie piersi których nienawidzę tetaz jeszcze mocniej... Ciągle mi to spada nie ma jak się trzymać bo leci w dół.... Nienawidzę sowich piersi.... Jeszcze mały w nocy zribik protest na jedzenie normalne tylko 5 minut i sen i mam guzy w piersi i boli... Przystawiam go to na jakiś protest i leżę i płacze a on ze mną.... Nie wiem czego nie chce jeść....

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 30 marca 2020, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To unormowanie laktacji to mi sie kojarzy, ze mialam kolo 3 miesiaca dopiero, ale nie jestem pewna i oczywiście spanikowalam, ze mleka nie mam xd

    Sylwia, naszym chłopakom sie teraz zbliża pierwszy skok rozwojowy wiec moze dlatego..Kacper nie chciał przed południem w ogole spac, dopiero zasnal ze mna na lozku i jeszcze spi na szczescie xd

    Kacper tez preferuje jedna strone...

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 30 marca 2020, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syllwia91 wrote:
    Dorjana, tak zasysa ale mi spada przez moje pewnie wielkie piersi których nienawidzę tetaz jeszcze mocniej... Ciągle mi to spada nie ma jak się trzymać bo leci w dół.... Nienawidzę sowich piersi.... Jeszcze mały w nocy zribik protest na jedzenie normalne tylko 5 minut i sen i mam guzy w piersi i boli... Przystawiam go to na jakiś protest i leżę i płacze a on ze mną.... Nie wiem czego nie chce jeść....

    Ja zakładam butelkę i zapinam staniczek. Tak jakby przytrzymuje stanikiem a do drugiej piersi normalnie przystawiam mała.
    Trzyma się mi i nic nie spada.
    Czasami muszę znów zassać do piersi bo wiadomo może się dodessac.
    Spróbuj złapać ją staniczkiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2020, 14:57

  • bummy Autorytet
    Postów: 279 215

    Wysłany: 30 marca 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też juz nie bede malej chwalic jaka to ona grzeczna. Noe wiem o co chodzi ale je co godzinę rzuca sie przy tym,ja pokarmu tak mi sie wydaje tez nie mam za wiele (widze przy wieczornym odciaganiu) tez mialam w jednej piersi tego guzka dzis w nocy bolalo niesamowicie. Wyczytalam gdzies o kryzysie laktacyjnym w 3 tyg zycia dziecka, myślicie że powyższe objawy moga na to wskazywac?

    Dorjana lubi tę wiadomość

    3i49jw4z40m3ifku.png
  • Jejku Autorytet
    Postów: 266 234

    Wysłany: 30 marca 2020, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Jejku - moj robi dokladnie tak samo. Na sile ukladam go na drugim boku, zeby przekrecal ta glowke...
    No właśnie, a jakoś planujesz to z kimś konsultować? Zastanawiam się czy to się samo wyrówna, czy trzeba interweniować

    2fwagov3v67bgll4.png
    gg64roeqsrk054fy.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 30 marca 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bummy... Wydaje mi się że moja miała to wczoraj. Tylko nie wiem czemu spać przy tym nie mogła
    🙊🙈🙉
    Najważniejsze że dziś już jest cudowna i Spika pięknie... Tylko ciumka i Spika....

  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 30 marca 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co z tym smoczkiem jak wypluwa? Myślałam że by go to może uspokoiło. M
    Dałam loki, parę razy zassał. Difraxa w ogóle nie chciał.
    Kiedy najlepiej tego smoka dawać? Jak płacze to aż ma odruch wymiotny

    relgi09kukfprg92.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 30 marca 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku - tak czy inaczej planuje isc na konsultacje do fizjo, ale w tej sytuacji nie wiem kiedy...
    Moj Kacpi mial ogolnie lekka asymetrie ulozeniowa (tak mi powiedziala lekarka na obchodzie w szpitalu). Mial niesymetryczne policzki, teraz to sie wyrownuje. Wydaje mi sie, ze te lezenie na jednym policzku, to jeszcze przyzwyczajenie z brzucha.

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2020, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talku wrote:
    To co z tym smoczkiem jak wypluwa? Myślałam że by go to może uspokoiło. M
    Dałam loki, parę razy zassał. Difraxa w ogóle nie chciał.
    Kiedy najlepiej tego smoka dawać? Jak płacze to aż ma odruch wymiotny
    Jak płacze mój to też tak ma ale staram się uspokoić i wtedy

  • bummy Autorytet
    Postów: 279 215

    Wysłany: 30 marca 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dorjana moja do południa byla jeszcze niespokojna a od tej pory ciągle spi i je, az noje sobie pomyśleć co będzie robic w nocy...

    3i49jw4z40m3ifku.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent wrote:
    Ja się opieram na wskaźnikach skutecznego karmienia. Podobnie jak CDL z którą miałam stały kontakt po pierwszym porodzie, no i nasza pediatra również.

    Tutaj przykładowy artykuł z medycyny praktycznej: https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/karmienie-piersia/91038,wskazniki-skutecznego-karmienia, ale jest tego bardzo dużo na różnych stronach czy w różnych ulotkach, które się dostaje po porodzie.

    Tak, generalnie chodzi o to czy dziecko dostaje odpowiednia ilosc pokarmu. Nie rozumiem za bardzo co ma tutaj ten 6 tydzien do rzeczy, przeciez nie ma jakiejs takiej magicznej granicy a moze na poczatku przyjmowac opowiednia ilosc a pozniej miec braki bo mleka za malo lub inne problemy. Moja pije wystarczajaco a kup ma teraz 1-2. Robi na raz wieksza i ma spokoj, nie ma kolek nie prezy sie nie placze.

    Ja spie z dwojka maluchow, ide spac po 1 w nocy i wstajemy 9-10. Malutka sie budzi 5-6 rano na cyca i tak sie cyckuje do czasu kiedy wstaniemy co jakis czas a ja sobie dosypiam. Nie funkcjonowalabym gdybym spala 4 h🤦‍♀️

    Dzisiaj skonczyla 3 tygodnie ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2020, 11:11

    bummy, Katy, Mia ❤️, Syllwia91, KolendrA, iriiska, kate2friend lubią tę wiadomość

‹‹ 765 766 767 768 769 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ