X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2024
Odpowiedz

Marcowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Tattyteddy Autorytet
    Postów: 606 369

    Wysłany: 18 marca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Tattyteddy, jak tam samopoczucie? Mnie jutro czeka chwila prawdy w szpitalu - czy ta moja szyjka chociaż trochę puściła, ale szczerze to wątpię. Nie wiem jak oni mi ten poród wywołają 😱
    Ja po wizycie u lekarza dzisiaj i szyjka miękka i coś tam lekkie rozwarcie na opuszek, tak to lekarz powiedział, więc coś tam powoli się przygotowuje. Mam skierowanie na na szpital ale to i tak czekamy do końca marca i ewentualnie jak nic się nie zacznie samo to będą wywoływać po świętach. Mam się nie stresować bo ogólnie jeszcze czas. Termin mam na 30.03, wg miesiączki.
    Zawsze mogę też podjechać na ktg gdybym słabo czuła ruchy czy coś by się działo.
    Cholernie się boję wywoływania, nie chcę tej oxytocyny bo będę znowu cierpieć katusze 🫤 Inaczej jak wszystko samo się zaczyna i pół porodu jest się w domu, możesz chodzić, położyć się, kucać itp, a inaczej jak przykleją cie do łóżka z kroplówką i podłączonym ktg i tylko cały poród leżysz, najgorsze 😶


    Jestem trochę w szoku bo 2 tygodnie temu robiłam badanie krwi i hemoglobina już była ładna 12.3, a po 2 tygodniach jeszcze mi wzrosła na 13.5, o całą jednostkę a biorę tylko witaminy ciążowe które mają żelazo w składzie i nic do tego już. Ale to chyba zasługa tego, że dziecko już zrobiło zapas żelaza a mama wpierdziela ostatnio dużo czerwonego mięsa i witamin z warzyw i owoców hehe. Ogólnie to ostatnio mnie mdlilo a dzisiaj np tylko bym jadła, zjadłam rano śniadanie, potem drugie, potem sałatkę i zaraz mielone zrobię i normalnie ciągle dziś jestem głodna i tylko gębą ruszam. Jak karmiłam piersią to identiko miałam taki wilczy głód ciągle (przez co ciężko było też zgubić nadmiarowe kg).


    A jak u Ciebie?

    🩷
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 18 marca, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to masz jeszcze dużo czasu żeby się rozpoczęło. Ja z OM mam termin na 23.03. Kiepski mam humor, bo czuję że się tam mega wymęczę, ale chcę to już mieć za sobą... pewnie zaczną od balonika 😱

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Tattyteddy Autorytet
    Postów: 606 369

    Wysłany: 18 marca, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    No to masz jeszcze dużo czasu żeby się rozpoczęło. Ja z OM mam termin na 23.03. Kiepski mam humor, bo czuję że się tam mega wymęczę, ale chcę to już mieć za sobą... pewnie zaczną od balonika 😱
    To zależy jak organizm zareaguje na oxy, niektórym kobietom bardzo pomogło przyspieszyć akcję i 2-3 godzinki i było po wszystkim. A niektóre męczą się kilka dni bo nic nie rusza. Trudno przewidzieć co będzie, a może dziś w nocy samo się zacznie. Weź chłopa w obroty trochę 🫣😁

    🩷
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 18 marca, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tattyteddy wrote:
    To zależy jak organizm zareaguje na oxy, niektórym kobietom bardzo pomogło przyspieszyć akcję i 2-3 godzinki i było po wszystkim. A niektóre męczą się kilka dni bo nic nie rusza. Trudno przewidzieć co będzie, a może dziś w nocy samo się zacznie. Weź chłopa w obroty trochę 🫣😁
    Biorę go dzisiaj w obroty, nie ma wyjścia 🤭 Myślę że nie dadzą mi oksy na zupelnie niedojrzałą szyjkę, no ale zobaczymy co tam się dzieje jutro 🤷‍♀️

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Julka21 Ekspertka
    Postów: 264 68

    Wysłany: 18 marca, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Biorę go dzisiaj w obroty, nie ma wyjścia 🤭 Myślę że nie dadzą mi oksy na zupelnie niedojrzałą szyjkę, no ale zobaczymy co tam się dzieje jutro 🤷‍♀️
    Mira 000 trzymam kciuki by szybko poszło i zebys trzymała swój cud w ramionach. Chociaż nie będę mówić ale macierzyństwo i połóg jest mega ciężki.

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 18 marca, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira, trzymam kciuki żeby coś się zadziało wcześniej, żebyś nie musiała się stresować tak 🥰 Nieważne co będzie, na pewno dasz radę, a jak już będziesz miała malucha w rękach to już na pewno w ogóle zapomnisz o bożym świecie 🙈

    Julka, tak ciężko przechodzisz połóg?
    Kurczę, ja np. jestem zdziwiona jak jest dobrze, mimo rany po cesarskim cięciu. Wszystko robię koło siebie, a od dwóch dni już nawet żadnych przeciwbólowych nie biorę. Szczerze mówiąc nawet nie czuję żeby się coś wiele zmieniło 💁‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca, 17:15

    Mira000 lubi tę wiadomość

  • Julka21 Ekspertka
    Postów: 264 68

    Wysłany: 18 marca, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Mira, trzymam kciuki żeby coś się zadziało wcześniej, żebyś nie musiała się stresować tak 🥰 Nieważne co będzie, na pewno dasz radę, a jak już będziesz miała malucha w rękach to już na pewno w ogóle zapomnisz o bożym świecie 🙈

    Julka, tak ciężko przechodzisz połóg?
    Kurczę, ja np. jestem zdziwiona jak jest dobrze, mimo rany po cesarskim cięciu. Wszystko robię koło siebie, a od dwóch dni już nawet żadnych przeciwbólowych nie biorę. Szczerze mówiąc nawet nie czuję żeby się coś wiele zmieniło 💁‍♀️
    Mimisia inaczej chyba mieć 1 cesarkę ja jestem po 2 cesarkach . Jeszcze mnie złapało zapalenie pęcherza. Wiec jest mi ciężko i jeszcze nie wyspanie daje mi się we znaki.

  • Emi88 Koleżanka
    Postów: 73 11

    Wysłany: 18 marca, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Mira, trzymam kciuki żeby coś się zadziało wcześniej, żebyś nie musiała się stresować tak 🥰 Nieważne co będzie, na pewno dasz radę, a jak już będziesz miała malucha w rękach to już na pewno w ogóle zapomnisz o bożym świecie 🙈

    Julka, tak ciężko przechodzisz połóg?
    Kurczę, ja np. jestem zdziwiona jak jest dobrze, mimo rany po cesarskim cięciu. Wszystko robię koło siebie, a od dwóch dni już nawet żadnych przeciwbólowych nie biorę. Szczerze mówiąc nawet nie czuję żeby się coś wiele zmieniło 💁‍♀️

    Zazdroszczę takiego samopoczucia 😍. Ja codziennie wieczorami mam dreszcze z przemęczenia, do tego pobolewa mnie ta rana po cc. Jutro mam wizytę położnej to zobaczy jak mi się tam goi, mam nadzieje że wszystko ok.

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 18 marca, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi88 wrote:
    Zazdroszczę takiego samopoczucia 😍. Ja codziennie wieczorami mam dreszcze z przemęczenia, do tego pobolewa mnie ta rana po cc. Jutro mam wizytę położnej to zobaczy jak mi się tam goi, mam nadzieje że wszystko ok.

    Kurczę, mam nadzieję, że się jakoś poprawi 🥹🥹🥹
    U mnie właśnie dzisiaj była położna i trochę mi szwy na wiązaniu się wbiły w skórę, ale na szczęście jeszcze nie na tyle głęboko, że mogła mi je wyciągnąć 🙈 A całkiem będę ściągać w piątek, a Tobie coś mówili na ten temat w szpitalu?
    Podobno są fajne plastry na blizny po CC.

  • Emi88 Koleżanka
    Postów: 73 11

    Wysłany: 19 marca, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Kurczę, mam nadzieję, że się jakoś poprawi 🥹🥹🥹
    U mnie właśnie dzisiaj była położna i trochę mi szwy na wiązaniu się wbiły w skórę, ale na szczęście jeszcze nie na tyle głęboko, że mogła mi je wyciągnąć 🙈 A całkiem będę ściągać w piątek, a Tobie coś mówili na ten temat w szpitalu?
    Podobno są fajne plastry na blizny po CC.

    No właśnie nic w szpitalu mi nie mówili w temacie zdjęcia szwów, tylko że mam przemywać ranę szarym mydłem i jak najwięcej wietrzyć.
    Jutro położna podpytam o te plastry o których piszesz 🙂.

  • Julka21 Ekspertka
    Postów: 264 68

    Wysłany: 19 marca, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi88 wrote:
    No właśnie nic w szpitalu mi nie mówili w temacie zdjęcia szwów, tylko że mam przemywać ranę szarym mydłem i jak najwięcej wietrzyć.
    Jutro położna podpytam o te plastry o których piszesz 🙂.
    Zapewne Mimisia pisala o plastrach sutricon . Są drogie ślę bardzo dobre.

  • Julka21 Ekspertka
    Postów: 264 68

    Wysłany: 19 marca, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra dziewczyny napiszcie do mnie wiadomosc prywatna jak was znaleźć na messengera to utworze nam grupe. Chyba że ktoś inny chętny?

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 19 marca, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka21 wrote:
    Zapewne Mimisia pisala o plastrach sutricon . Są drogie ślę bardzo dobre.

    Tak, tak, dokładnie o tych :)

    Emi88 lubi tę wiadomość

  • Tattyteddy Autorytet
    Postów: 606 369

    Wysłany: 19 marca, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira kciuki trzymam 🥹

    🩷
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 19 marca, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tattyteddy wrote:
    Mira kciuki trzymam 🥹

    Podpinam się. Czekamy na wieści! 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca, 11:28

  • Matka-Szajba Przyjaciółka
    Postów: 63 20

    Wysłany: 19 marca, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka21 wrote:
    Dobra dziewczyny napiszcie do mnie wiadomosc prywatna jak was znaleźć na messengera to utworze nam grupe. Chyba że ktoś inny chętny?


    Julia Gelert - https://www.facebook.com/julia.gie.1238

    preg.png
  • Tattyteddy Autorytet
    Postów: 606 369

    Wysłany: 19 marca, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matka, weszłam w Twój profil, to Ty masz 6 dzieci? 🫨😲😳😯😮

    Matka-Szajba lubi tę wiadomość

    🩷
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 19 marca, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja jestem w szpitalu, jutro mam mieć zakładany balonik. Nawet mi się teraz jakieś skurcze napisały na ktg - mam spinki brzucha, bo tak mnie dzisiaj wymęczyli w tym szpitalu od rana 😱

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Sylwia2691 Ekspertka
    Postów: 131 57

    Wysłany: 19 marca, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mira000 wrote:
    Dziewczyny, ja jestem w szpitalu, jutro mam mieć zakładany balonik. Nawet mi się teraz jakieś skurcze napisały na ktg - mam spinki brzucha, bo tak mnie dzisiaj wymęczyli w tym szpitalu od rana 😱
    To jutro trzymamy kciuki by wszystko poszło szybko i byś już jutro tuliła w ramionach swoje maleństwo😊😊

    Mira000 lubi tę wiadomość

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 19 marca, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka, dodałam Cię do przyjaciółek żeby wysłać jakąś wiadomość. A jak nie napiszę to znaczy że umieram tu w męczarniach bólu 😱

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
‹‹ 82 83 84 85 86
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ