X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marzec 2025 🤱
Odpowiedz

Marzec 2025 🤱

Oceń ten wątek:
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 10 lipca, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik2208 wrote:
    Dzień doberek 🥰
    Ja już dzisiaj byłam spuścić znowu trochę krwi, daj Boże niech rośnie 🥰
    Trzymam kciuki za każdą Kropeczkę i wyniki ✊🥰
    Ale historia z laboratorium, ogólnie to mdłości mam z rana jak mam pusty żołądek i to codziennie mocniejsze ale dzisiaj czekając w labo przyszła kobitka, przez 3 minuty cała poczekalnia znała jej już historię leczenia i to, że nie trzyma moczu... Wyobrazić sobie możecie co ja przeżywałam jak babeczka usiadła obok mnie... Masakra. A że w środku krew miało pobierane max 4 miesięczne dziecko to musiałam wytrzymać cierpliwie...
    Życzę Wam pięknego dnia i czekamy na wyniki wraz z @Monk 🥰🥰🥰
    Trzymam kciuki! 🤞🏼 ja odświeżam co chwilę stronę z wynikami, choć w poniedziałek były po 13 😆 a może następnym razem zjedz coś przed badaniem, będzie Ci lepiej? Betę i proga możesz normalnie po jedzeniu, chyba że coś jeszcze badałaś, gdzie trzeba być na czczo

    Madzik2208 lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 2056 746

    Wysłany: 10 lipca, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :)
    Madzik2208 chcesz wysyłać to poczta? Dobry pomysł tylko minus taki żeby się nie zgubiła jak przejdzie przez tyle rąk.
    Konieczko i Majania witamy na grupie :) i trzymamy kciuki.
    Robiłam dziś USG, widać pęcherzyk ale jakosc słaba i nie wiem czy coś jeszcze jest. Wiek 5 + 3. Jak czytałam, do
    5 + 6 powinno pojawić się ciało żółte.

    Monk@, Konieczko, Madzik2208 lubią tę wiadomość

    Starania od 09.2018
    💗31 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
    06.2024 naturalny cud ❤️
    I beta 13 - II beta 38 - III beta 115
    progesteron 30
    preg.png
  • Olaa..32 Autorytet
    Postów: 2609 962

    Wysłany: 10 lipca, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify05 wrote:
    Hej hej :)
    Madzik2208 chcesz wysyłać to poczta? Dobry pomysł tylko minus taki żeby się nie zgubiła jak przejdzie przez tyle rąk.
    Konieczko i Majania witamy na grupie :) i trzymamy kciuki.
    Robiłam dziś USG, widać pęcherzyk ale jakosc słaba i nie wiem czy coś jeszcze jest. Wiek 5 + 3. Jak czytałam, do
    5 + 6 powinno pojawić się ciało żółte.
    Ja w ciąży z synem byłam na wizycie to był sam pęcherzyk ciążowy bez ciałka żółtego, był to 5+3 a tydzień później już zarodek z bijącym serduszkiem, więc bardzo szybko na początku to wszystko przyrasta 😊

    Abilify05 lubi tę wiadomość

    28.08.2024 - 13t2d prenatalne, ryzyko niskie, prawdopodobnie 🩷

    08.07.2024 - 5t+6d (według USG) mamy zarodek z ❤️

    06.2024 - ⏸️

    05.2024 - 6tc 👼🏻💔

    02.11.21 - 38+4tc 54cm i 3120g 👶🏻💙

    07.2019 - 6tc 👼🏻💔

    preg.png
  • Konieczko Znajoma
    Postów: 29 34

    Wysłany: 10 lipca, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowysorbet wrote:
    Dzień dobry😊

    @Konieczko witamy 😊 faktycznie przykra sytuacja z tą baba z recepcji :( a co do daty porodu, w apce wpisałaś datę ostatniej miesiączki czy owulacji że tak wyliczyło? :p
    @Majania trzymam kciuki żeby kropek został i wszystko było dobrze ✊️
    @Monk kciuki za betę ✊️😁


    W Googlach wpisałam termin ciąży po dniu owulacji, i tak obliczyłam. Bo tutaj automatycznie ustawiało mi z daty ostatniej miesiączki, czyli że niby jestem w 7 czy 8 tygodniu. Więc jak sobie wyliczyłam to ręcznie zmieniłam planowany termin porodu ;)

  • Konieczko Znajoma
    Postów: 29 34

    Wysłany: 10 lipca, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze takie pytanie - czy ktoś aktualnie karmi piersią? Ja jeszcze karmię moja 16 miesięczna pannicę. I mam wrażenie że od 2 tygodni to by chciała właśnie tylko wisieć ma cycku. Zastanawiam się odnośnie odstawienia (w dzień bo w nocy już nie karmię) i czy może sama się odstawi bo wiele dzieci tak robi

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 10 lipca, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobiłam Was od początku i od razu jakoś inaczej. Ciężko mi się było wbić w wątek :)

    monii00 lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 10 lipca, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczko wrote:
    A jeszcze takie pytanie - czy ktoś aktualnie karmi piersią? Ja jeszcze karmię moja 16 miesięczna pannicę. I mam wrażenie że od 2 tygodni to by chciała właśnie tylko wisieć ma cycku. Zastanawiam się odnośnie odstawienia (w dzień bo w nocy już nie karmię) i czy może sama się odstawi bo wiele dzieci tak robi
    Ja karmię :) nie chciałam odstawiać synka i miałam cichą nadzieję na samoodstawienie właśnie 😅 podobno w połowie ciąży większość dzieci się odstawia. U nas od paru dni jakby mniejsze zapotrzebowanie. Sam z siebie nie woła, to też nie daję, bo mam jedną brodawka pogryzioną i to ogromny ból dla mnie 😢 za to w nocy wisi na cycu jak wcześniej

    Konieczko lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 10 lipca, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczko wrote:
    W jakiejś innej aplikacji wpisałam że owulacja byla 21.06 i taka mi data wyszła 😁 z córką miałam owulację 2.07.2022 i termin miałam na 27.03 więc tak by też pasowało


    Rozumiem... dziwnie troszkę bo lekarze liczą od ostatniej miesiączki chyba że ktoś ma nieregularne miesiaczki... ale no na wizycie pewnie się okaże 😄
    Już doczytałam że z OM termin odległy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca, 12:44

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 10 lipca, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu już 5 tydzień... oby szło dalej ale dłuży się strasznie w takiej nie pewności.... jeszcze 3 tygodnie.

    Miłego dnia wszystkim 🥰

    Malinowysorbet, Abilify05, monii00 lubią tę wiadomość

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 10 lipca, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaG wrote:
    Rozumiem... dziwnie troszkę bo lekarze liczą od ostatniej miesiączki chyba że ktoś ma nieregularne miesiaczki... ale no na wizycie pewnie się okaże 😄
    Myślę, że to dlatego, że trochę tak się utarło, bo zwykle jest też mała świadomość, kiedy była owulacja.

    Konieczko lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Madzik2208 Autorytet
    Postów: 351 565

    Wysłany: 10 lipca, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify05 wrote:
    Hej hej :)
    Madzik2208 chcesz wysyłać to poczta? Dobry pomysł tylko minus taki żeby się nie zgubiła jak przejdzie przez tyle rąk.
    Konieczko i Majania witamy na grupie :) i trzymamy kciuki.
    Robiłam dziś USG, widać pęcherzyk ale jakosc słaba i nie wiem czy coś jeszcze jest. Wiek 5 + 3. Jak czytałam, do
    5 + 6 powinno pojawić się ciało żółte.
    Myślę, że fajnie byłoby wysłać pierwszej osobie, potem ta osoba kolejnej itd. Może być poczta, może być paczkomat. Jak kto woli i jak komu łatwiej ☺️ Oczywiście luźny pomysł ☺️

    Abilify05 lubi tę wiadomość

    Wytrwała z Nadzieją na Happy End 🩷

    Starania od 2021 🫶

    💔 Luty 2022
    💔 Listopad 2022
    💔 Styczeń 2024

    Cykl stymulowany Aromek 💊 i Ovitrelle 💉 i mamy ⏸️ 03/07/2024

    🫶 4/07 Beta 10,8 prog. 37,69
    🫶 06/07 Beta 58,6 prog. 39 🥹
    🫶 08/07 Beta 160,2 prog. 47,16 🥹
    🫶 10/07 Beta 487,9 prog. 42,98 🥹
    🫶 13/07 Beta 1815,4 prog. 36,30 🙏 dołożona jedna dodatkowa tabletka utrogestan (dmuchamy po 3 stratach)

    🩺👩‍⚕️ Wizyta 17/07 ✊🫶

    Na pokładzie: Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, Badanie drożności OK 🤗

    Leki 💊💊💊
    ✔️ Metformax
    ✔️ Euthyrox
    ✔️ Utrogestan
    ✔️ Wit D3
    ✔️ Acidum Folicum
    ✔️ Kwas foliowy z Naturell
    ✔️ B - Complex
    ✔️ Koenzym Q10
    ✔️ Selen
    ✔️ Acard
    ✔️ Zincteral
    ✔️ Clexane od pozytywnej bety

    Dla Małego Cudu WSZYSTKO 💪✊
  • Madzik2208 Autorytet
    Postów: 351 565

    Wysłany: 10 lipca, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Trzymam kciuki! 🤞🏼 ja odświeżam co chwilę stronę z wynikami, choć w poniedziałek były po 13 😆 a może następnym razem zjedz coś przed badaniem, będzie Ci lepiej? Betę i proga możesz normalnie po jedzeniu, chyba że coś jeszcze badałaś, gdzie trzeba być na czczo
    Badałam jeszcze tarczycę.
    Masz już wynik?

    Wytrwała z Nadzieją na Happy End 🩷

    Starania od 2021 🫶

    💔 Luty 2022
    💔 Listopad 2022
    💔 Styczeń 2024

    Cykl stymulowany Aromek 💊 i Ovitrelle 💉 i mamy ⏸️ 03/07/2024

    🫶 4/07 Beta 10,8 prog. 37,69
    🫶 06/07 Beta 58,6 prog. 39 🥹
    🫶 08/07 Beta 160,2 prog. 47,16 🥹
    🫶 10/07 Beta 487,9 prog. 42,98 🥹
    🫶 13/07 Beta 1815,4 prog. 36,30 🙏 dołożona jedna dodatkowa tabletka utrogestan (dmuchamy po 3 stratach)

    🩺👩‍⚕️ Wizyta 17/07 ✊🫶

    Na pokładzie: Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, Badanie drożności OK 🤗

    Leki 💊💊💊
    ✔️ Metformax
    ✔️ Euthyrox
    ✔️ Utrogestan
    ✔️ Wit D3
    ✔️ Acidum Folicum
    ✔️ Kwas foliowy z Naturell
    ✔️ B - Complex
    ✔️ Koenzym Q10
    ✔️ Selen
    ✔️ Acard
    ✔️ Zincteral
    ✔️ Clexane od pozytywnej bety

    Dla Małego Cudu WSZYSTKO 💪✊
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 10 lipca, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik2208 wrote:
    Badałam jeszcze tarczycę.
    Masz już wynik?
    Nie mam 😵‍💫

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • aghata Autorytet
    Postów: 1530 1826

    Wysłany: 10 lipca, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczko wrote:
    A jeszcze takie pytanie - czy ktoś aktualnie karmi piersią? Ja jeszcze karmię moja 16 miesięczna pannicę. I mam wrażenie że od 2 tygodni to by chciała właśnie tylko wisieć ma cycku. Zastanawiam się odnośnie odstawienia (w dzień bo w nocy już nie karmię) i czy może sama się odstawi bo wiele dzieci tak robi


    Po porodzie pokarm zmienia smak i myślę że już jej nie będzie smakować

    Konieczko lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
  • Eduardo Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 10 lipca, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej🤍 Poczytuję forum już dłuższy czas, stwierdziłam, że dołączę do Was bo fajnie się Was czyta😉 Termin na 11.03, to moja druga ciąża. Pierwsza okazała się pustym jajem(a dokładnie trzema🙈). Pierwsza wizyta już za mną, z OM było 4+4, z USG wyszło 5+2, dr powiedział, że wygląda jakby zaczęło się nieśmiało pokazywać ciałko żółtkowe, co jest dla mnie świetną wiadomością bo bałam się powtórki😔.
    Dziewczyny jak u was z progesteronem? Badałam już 3 razy, przy okazji bety, wyniki 22, 20 i 19 z kawałkiem. Gin powiedział, że mam brać duphaston lub luteinę bo one podtrzymują ciążę. Zapytałam czy progesteron mam ok jak na ten tc, nie powiedział nic tylko, że mam brać. Rozumiem, chce mnie zabezpieczyć, wydaje mi się, że jest bardzo ostrożny, zakazał współżycia, ruchu itd, tylko spacery. Nie ma żadnych przesłanek, że coś jest nie tak. A przecież poprzednie puste jajo raczej nie było spowodowane małym progesteronem.
    Dajcie znać jak wasi lekarze podchodzą do suplementacji i przy jakich poziomach zaczynają wam przepisywać dupki i lutki.
    Pozdrawiam i cieszę się razem z wami naszym stanem😍

    Madzik2208, Monk@, Malinowysorbet lubią tę wiadomość

  • Madzik2208 Autorytet
    Postów: 351 565

    Wysłany: 10 lipca, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eduardo wrote:
    Hej🤍 Poczytuję forum już dłuższy czas, stwierdziłam, że dołączę do Was bo fajnie się Was czyta😉 Termin na 11.03, to moja druga ciąża. Pierwsza okazała się pustym jajem(a dokładnie trzema🙈). Pierwsza wizyta już za mną, z OM było 4+4, z USG wyszło 5+2, dr powiedział, że wygląda jakby zaczęło się nieśmiało pokazywać ciałko żółtkowe, co jest dla mnie świetną wiadomością bo bałam się powtórki😔.
    Dziewczyny jak u was z progesteronem? Badałam już 3 razy, przy okazji bety, wyniki 22, 20 i 19 z kawałkiem. Gin powiedział, że mam brać duphaston lub luteinę bo one podtrzymują ciążę. Zapytałam czy progesteron mam ok jak na ten tc, nie powiedział nic tylko, że mam brać. Rozumiem, chce mnie zabezpieczyć, wydaje mi się, że jest bardzo ostrożny, zakazał współżycia, ruchu itd, tylko spacery. Nie ma żadnych przesłanek, że coś jest nie tak. A przecież poprzednie puste jajo raczej nie było spowodowane małym progesteronem.
    Dajcie znać jak wasi lekarze podchodzą do suplementacji i przy jakich poziomach zaczynają wam przepisywać dupki i lutki.
    Pozdrawiam i cieszę się razem z wami naszym stanem😍
    Witaj! Gratulacje! Dbaj o siebie, stosuj się do zaleceń lekarzy.
    Za mną dwa puste jaja i biochemiczna. Przy pierwszych dwóch ciążach nie dostałam żadnego leku na podtrzymanie, więc być może to też było przyczyną. Zmieniłam lekarza. I aktualnie po potwierdzonej owulacji miałam już wdrożone leki na podtrzymanie ciąży, utrogestan. Biorę dwie dziennie dopochwowo, progesteron w poniedziałek miałam 47 🥹 gdzie przy poprzednich ciążach mój max to było 24... A przy drugiej ciąży gdy zbadalam z betą miałam ledwo 10 i nie dostałam nic. Dwa tygodnie później byłam w szpitalu.

    Wytrwała z Nadzieją na Happy End 🩷

    Starania od 2021 🫶

    💔 Luty 2022
    💔 Listopad 2022
    💔 Styczeń 2024

    Cykl stymulowany Aromek 💊 i Ovitrelle 💉 i mamy ⏸️ 03/07/2024

    🫶 4/07 Beta 10,8 prog. 37,69
    🫶 06/07 Beta 58,6 prog. 39 🥹
    🫶 08/07 Beta 160,2 prog. 47,16 🥹
    🫶 10/07 Beta 487,9 prog. 42,98 🥹
    🫶 13/07 Beta 1815,4 prog. 36,30 🙏 dołożona jedna dodatkowa tabletka utrogestan (dmuchamy po 3 stratach)

    🩺👩‍⚕️ Wizyta 17/07 ✊🫶

    Na pokładzie: Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, Badanie drożności OK 🤗

    Leki 💊💊💊
    ✔️ Metformax
    ✔️ Euthyrox
    ✔️ Utrogestan
    ✔️ Wit D3
    ✔️ Acidum Folicum
    ✔️ Kwas foliowy z Naturell
    ✔️ B - Complex
    ✔️ Koenzym Q10
    ✔️ Selen
    ✔️ Acard
    ✔️ Zincteral
    ✔️ Clexane od pozytywnej bety

    Dla Małego Cudu WSZYSTKO 💪✊
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 10 lipca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eduardo wrote:
    Hej🤍 Poczytuję forum już dłuższy czas, stwierdziłam, że dołączę do Was bo fajnie się Was czyta😉 Termin na 11.03, to moja druga ciąża. Pierwsza okazała się pustym jajem(a dokładnie trzema🙈). Pierwsza wizyta już za mną, z OM było 4+4, z USG wyszło 5+2, dr powiedział, że wygląda jakby zaczęło się nieśmiało pokazywać ciałko żółtkowe, co jest dla mnie świetną wiadomością bo bałam się powtórki😔.
    Dziewczyny jak u was z progesteronem? Badałam już 3 razy, przy okazji bety, wyniki 22, 20 i 19 z kawałkiem. Gin powiedział, że mam brać duphaston lub luteinę bo one podtrzymują ciążę. Zapytałam czy progesteron mam ok jak na ten tc, nie powiedział nic tylko, że mam brać. Rozumiem, chce mnie zabezpieczyć, wydaje mi się, że jest bardzo ostrożny, zakazał współżycia, ruchu itd, tylko spacery. Nie ma żadnych przesłanek, że coś jest nie tak. A przecież poprzednie puste jajo raczej nie było spowodowane małym progesteronem.
    Dajcie znać jak wasi lekarze podchodzą do suplementacji i przy jakich poziomach zaczynają wam przepisywać dupki i lutki.
    Pozdrawiam i cieszę się razem z wami naszym stanem😍
    Hej! Jak dla mnie masz ładnego proga. Ja miałam w poprzedniej ciąży przy pierwszej becie 14, przy drugiej 13 i spanikowałam, że spada. Konsultowałam z trzema ginekologami i każdy powiedział, że nie trzeba, bo powyżej 10 jest ok. I tak w sumie mówią widełki z labu. Ostatecznie na moją prośbę ginekolog przepisał mi duphaston i brałam tydzień, ale teraz bym już nie brała. Z drugiej strony jeśli Cię to stresuje, to dla spokojnej głowy myślę, że można wziąć (choć wydaje mi się, że raczej z tym problemu nie masz)

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Eduardo Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 10 lipca, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik2208 wrote:
    Witaj! Gratulacje! Dbaj o siebie, stosuj się do zaleceń lekarzy.
    Za mną dwa puste jaja i biochemiczna. Przy pierwszych dwóch ciążach nie dostałam żadnego leku na podtrzymanie, więc być może to też było przyczyną. Zmieniłam lekarza. I aktualnie po potwierdzonej owulacji miałam już wdrożone leki na podtrzymanie ciąży, utrogestan. Biorę dwie dziennie dopochwowo, progesteron w poniedziałek miałam 47 🥹 gdzie przy poprzednich ciążach mój max to było 24... A przy drugiej ciąży gdy zbadalam z betą miałam ledwo 10 i nie dostałam nic. Dwa tygodnie później byłam w szpitalu.


    Przykro mi z powodu Twoich strat😔
    Trzymam kciuki za Ciebie, piękny progesteron, mam nadzieję, że będzie zwiastował nudną i bezproblemową ciążę 😍
    Ja ogólnie jestem bardzo anty tabletkowa, owszem wiem, że czasem poprostu trzeba. Boję się też o ew skutki uboczne, bo wiem, że suplementacji proga nie można od tak zaprzestać. Jestem niskociśnieniowcem z częstymi migrenami, boję się, że zacznę brać, przez skutki uboczne będę musiała przestać i zrobię sobie więcej krzywdy niż pożytku. To takie moje mroczne gdybanie😅 Dziś mam mega humorzasty dzień i nie wiem w co mi ciepło😅

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 10 lipca, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eduardo wrote:
    Przykro mi z powodu Twoich strat😔
    Trzymam kciuki za Ciebie, piękny progesteron, mam nadzieję, że będzie zwiastował nudną i bezproblemową ciążę 😍
    Ja ogólnie jestem bardzo anty tabletkowa, owszem wiem, że czasem poprostu trzeba. Boję się też o ew skutki uboczne, bo wiem, że suplementacji proga nie można od tak zaprzestać. Jestem niskociśnieniowcem z częstymi migrenami, boję się, że zacznę brać, przez skutki uboczne będę musiała przestać i zrobię sobie więcej krzywdy niż pożytku. To takie moje mroczne gdybanie😅 Dziś mam mega humorzasty dzień i nie wiem w co mi ciepło😅
    Ja też jestem zdania, że jak nie trzeba się czymś faszerować, to wolę nie brać ;) zawsze możesz poprosić o opinię innego lekarza, jeśli Cię to martwi. Pamiętaj, że zalecenia są dla konkretnej pacjentki na podstawie JEJ stanu zdrowia i badania, więc u każdej może być inaczej, ale też myślę, że sporo to podejście lekarza.
    Co do odstawienia, to mi lekarz też powiedział, żeby odstawić normalnie z dnia na dzień 🤷🏼‍♀️ no ale stosowałam tydzień, nie jakiś długi okres

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Eduardo Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 10 lipca, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Hej! Jak dla mnie masz ładnego proga. Ja miałam w poprzedniej ciąży przy pierwszej becie 14, przy drugiej 13 i spanikowałam, że spada. Konsultowałam z trzema ginekologami i każdy powiedział, że nie trzeba, bo powyżej 10 jest ok. I tak w sumie mówią widełki z labu. Ostatecznie na moją prośbę ginekolog przepisał mi duphaston i brałam tydzień, ale teraz bym już nie brała. Z drugiej strony jeśli Cię to stresuje, to dla spokojnej głowy myślę, że można wziąć (choć wydaje mi się, że raczej z tym problemu nie masz)

    Hej🤍 Dzięki za odpowiedź. Czy badałaś jeszcze później proga po braniu dupka? Podskoczył? Wiem, że dupek nie wychodzi w krwi ale zastanawia mnie czy jakoś Ci to branie dupka przez tydzień pomogło bądź niedajboże zaszkodziło.
    Bardziej stresuje mnie faszerowanie się hormonami, pamiętam czasy tabletek antykoncepcyjnych, gdzie w ciągu 2 miesięcy zmieniłam się w pryszczatego, humorzastego potwora z +10kg na wadze🥲 więc mam jakąś blokadę i biję się z myślami czy brać to wbrew sobie. Narazie mam w planach badanie proga powiedzmy co tydzień. W razie spadku bądź niepokojących objawów odrazu zacznę brać.

‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ