X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 18 lipca 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też z teamu panikujacych🙄😉😅 najbardziej to się boję kąpieli, jak podnieść, jak karmić itp 😅😱 póki co wszystko mnie przeraża...🙉 ale....wszyscy mówią że to wszystko SAMO PRZYJDZIE 🙄 no zobaczymy hehe podobno instynkt macierzyński. Jakoś damy radę 👍✊ja do szkoły rodzenia się zapisalam dla teraz wszystko on line więc trochę lipa, ja bym musiała mieć w realu i praktyczne zdjęcia żeby coś załapać hehehe 🙄🙄😅😍

    Anulas ja robiłam badanie usg piersi w ciąży. Spokoje można.

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 18 lipca 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas ja nie ide.

    Niezapominajka ja sie uczylam prawidlowo podnosic noworodka/niemowle z filmiku, ktory dostalam od kogos tam 😂 Cwiczylam na misiu zeby zapamiętać 😁 Rozchodzilo sie glownie o to, zeby nie chwytac za plecy i kark, zeby nie budowac tam napięcia 🙈 Potem nauczyłam męża i sie nawet stosowal do tego hehe

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 18 lipca 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy moich bratanicach poznałam fajny moim zdaniem patent na kąpiel dziecka. Zawijaliśmy golaska w tetrową pieluszkę i tak wkładaliśmy do wody w tym kokoniku. Łatwiej było trzymać dzidzie, nic się nie slizgalo. Potem w tej wodzie odwijalo sie po bokach i szybka kapiel, potem z powrotem zawijanko i na recznik. Wyciaglismy tą mokrą pieluszke i po sprawie.

    Dziewczyny A orientuje się może ktoś jak to jest z tym cc w Poznaniu? Jest jakaś kwalifikacja wcześniej w szpitalu? Czy wystarczy skierowanie od lekarza prowadzącego i trzeba dzwonić i się jakoś umawiać. I co jak nie zdąży się umówić tylko trafi się na gorąco? Może ktoś coś? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2020, 23:01

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    21.09.2020 - ❤❤
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 18 lipca 2020, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Dobrze dziewczyny to podajcie mi te terminy porodów i płeć dziecka :-) Jak się gdzieś pomyliłam to dajcie znać.

    u mnie zmień na chłopca :)

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 18 lipca 2020, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w ogóle nalałabym wody tak żeby dziecka nie utopić w wanience a wanienkę ułożyłabym na łóżku obok wanienki zaraz na łóżku ręcznik - kto by trzymał nie wiem :D. Mój ma awersje do wymiocin, kup, sików i wszystkiego takiego, mam nadzieje że obudzi się w nim instynkt tacierzyński... :) ale myślę że da radę :)

    Podnoszenie uczę się już na 2miesięcznej siostrzenicy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2020, 23:18

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 19 lipca 2020, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się smialam, że mężowi lalke kupie zeby ćwiczył noszenie 🙉

  • Catlady Autorytet
    Postów: 4477 6161

    Wysłany: 19 lipca 2020, 03:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na pocieszenie powiem Wam, że mój mąż nigdy nie chciał nawet takich malutkich dzieci brać na ręce, w obawie że zrobi im krzywdę.. a Tadzia już od pierwszych minut życia wziął na ręce, i zrobił to „książkowo” - coś chyba w tym jest, że „ze swoim inaczej” ;) a teraz i kąpie, i przewija.. choć przed porodem zarzekał się, że 💩 to on w życiu nie przebierze, a tu proszę.. przebiera aż miło, w dodatku rozczulająco przy tym gaworząc do syna :D więc czasem perspektywy się zmieniają hehe :)

    Glonojadek, niezapominajka12345 lubią tę wiadomość

    Baby H. <3
    202205061770.png

    Baby T. <3
    202005301770.png

    🙋🏻‍♀️• MTHFR c.677C>T / MTHFR c.1298A>C układ heterozygotyczny; • Niedrożny prawy jajowód
    💁🏻‍♂️• Nekrospermia / brak ruchliwych plemników

    07.05.2019 - punkcja: 16 komórek, 12 zapłodnionych, 4 zarodki
    12.05.2019 - ET 5.1.1 ☹️
    05.06.2019 - FET odwołany (endo 6,6mm)
    14.08.2019 - FET 4.1.1 ☹️
    11.09.2019 - FET 4.1.1 😊
    7dpt - bhcg 13,3mlU/ml prog 33,28ng/ml; 9dpt - bhcg 46,03mlU/ml prog 45,37ng/ml; 11dpt - bhcg 120,9mlU/ml prog 49,25ng/ml; 15dpt - bhcg 1052mlU/ml prog 36ng/ml
    27dpt - mamy ❤️

    11.08.2021 - FET 3.2.1 😊
    5dpt - bhcg 12mlU/ml; 7dpt - bhcg 35mlU/ml prog 64ng/ml; 9dpt - bhcg 92mlU/ml prog 47ng/ml; 13dpt - bhcg 689mlU/ml; 15dpt - bhcg 1668 mlU/ml
    28dpt - mamy ❤️
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 19 lipca 2020, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    u mnie zmień na chłopca :)

    Wiem wiem. Wczoraj nie bylam na kompie. Jak tylko wejde na komouter to zmienie :-)

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 19 lipca 2020, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z kapiela to w sumie nie mielismy wiekszych problemów 😏 trzymalam dziecko tak jak mi na szkole rodzenia pokazano. Kapalismy w samej wodzie, wiec sie dziecko nie slizgalo :-) My nie mielismg miejsca w lazience na przewijak, wiec mialam taki recznik zaczepiany na szyjs, zeby dzudcko zarzucic na ramie i okryc od razu. Teraz bedzie latwiej, bo zdazymy sie przeprowadzic do nowego domu i bedzie wieksza lazienka :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2020, 07:00

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 19 lipca 2020, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brakuje mi jeszcze dziewczyn na liscie, np. Luluiza, Medartka, Mamka, Matilda, A gustu. I pewnie jeszcze o kilku zapomnialam 😏

    Medartka lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 19 lipca 2020, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady wrote:
    Dziewczyny, na pocieszenie powiem Wam, że mój mąż nigdy nie chciał nawet takich malutkich dzieci brać na ręce, w obawie że zrobi im krzywdę.. a Tadzia już od pierwszych minut życia wziął na ręce, i zrobił to „książkowo” - coś chyba w tym jest, że „ze swoim inaczej” ;) a teraz i kąpie, i przewija.. choć przed porodem zarzekał się, że 💩 to on w życiu nie przebierze, a tu proszę.. przebiera aż miło, w dodatku rozczulająco przy tym gaworząc do syna :D więc czasem perspektywy się zmieniają hehe :)
    Moj maz to nawet na szkole rodzenia nie chcial chodzic, bo stwierdzil, ze to strata czasu, on i tak zdazy zapomniec co mowili, a ja mu wszystko przeciez powiem 🤷‍♀️ No ale potem przy corce robil wszystko. Nawet w chuscie kilka razy nosil 😂 i jak corka byla chora czy plakala w nocy po szczepieniu to zawsze sie bardzo denerwowal i nie mogl spać i budzilo go tez najmniejsze zaskomlenie z łóżeczka 😏

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Catlady Autorytet
    Postów: 4477 6161

    Wysłany: 19 lipca 2020, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Moj maz to nawet na szkole rodzenia nie chcial chodzic, bo stwierdzil, ze to strata czasu, on i tak zdazy zapomniec co mowili, a ja mu wszystko przeciez powiem 🤷‍♀️ No ale potem przy corce robil wszystko. Nawet w chuscie kilka razy nosil 😂 i jak corka byla chora czy plakala w nocy po szczepieniu to zawsze sie bardzo denerwowal i nie mogl spać i budzilo go tez najmniejsze zaskomlenie z łóżeczka 😏
    Mój na szkole rodzenia też nie był ani razu. Miał takie samo podejście jak Twój mąż. Z taką różnicą, że nie wsraje do dziecka w nocy, nie słyszy - albo jest cwany i udaje, że nie słyszy :D

    A co do szczepień to właśnie czekają nas we wtorek i już się boję. Antonna, które szczepionki wybrałaś, nfz czy skojarzone?

    Baby H. <3
    202205061770.png

    Baby T. <3
    202005301770.png

    🙋🏻‍♀️• MTHFR c.677C>T / MTHFR c.1298A>C układ heterozygotyczny; • Niedrożny prawy jajowód
    💁🏻‍♂️• Nekrospermia / brak ruchliwych plemników

    07.05.2019 - punkcja: 16 komórek, 12 zapłodnionych, 4 zarodki
    12.05.2019 - ET 5.1.1 ☹️
    05.06.2019 - FET odwołany (endo 6,6mm)
    14.08.2019 - FET 4.1.1 ☹️
    11.09.2019 - FET 4.1.1 😊
    7dpt - bhcg 13,3mlU/ml prog 33,28ng/ml; 9dpt - bhcg 46,03mlU/ml prog 45,37ng/ml; 11dpt - bhcg 120,9mlU/ml prog 49,25ng/ml; 15dpt - bhcg 1052mlU/ml prog 36ng/ml
    27dpt - mamy ❤️

    11.08.2021 - FET 3.2.1 😊
    5dpt - bhcg 12mlU/ml; 7dpt - bhcg 35mlU/ml prog 64ng/ml; 9dpt - bhcg 92mlU/ml prog 47ng/ml; 13dpt - bhcg 689mlU/ml; 15dpt - bhcg 1668 mlU/ml
    28dpt - mamy ❤️
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 19 lipca 2020, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady wrote:
    Mój na szkole rodzenia też nie był ani razu. Miał takie samo podejście jak Twój mąż. Z taką różnicą, że nie wsraje do dziecka w nocy, nie słyszy - albo jest cwany i udaje, że nie słyszy :D

    A co do szczepień to właśnie czekają nas we wtorek i już się boję. Antonna, które szczepionki wybrałaś, nfz czy skojarzone?

    Zaczelam od 6w1, ale córka zle znosila szczepienia, wiec potem juz tylko 5w1 - zlecili nam je w przychodni chorob zakaznych wiec mialysmy za darmo. Z drugim dzieckiem juz od razu bede szla w 5w1, bo wg mojej wiedzy (i obserwacji u nas) sa "najlagodniejsze". Najbardziej taka agresywna szczepionka jest ta na NFZ na blonnice, tezec krztusiec. Tak mi tlumaczyla babka z poradni. Ale przeciez wiekszosc dzieci ja dobrze znosi. Wszystko zalezy od dziecka. Tak jak pisalam, nasza plakala cala noc po szczepieniu, gdzie ona naprawde byla dzieckiem nieplaczacym, wiec to bylo dla nas straszne. Po 5w1 bylo ok i im starsza tym lepiej znosila szczepienia. Wiec bojac sie powtorki, pojde w 5w1 :-)

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Medartka Ekspertka
    Postów: 244 80

    Wysłany: 19 lipca 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja staram się w ogóle nie wybiegać w przyszłość, u mnie ciągle są jakieś rewelacje - a to bóle jakieś dziwne, a to 2,5 tyg infekcja z gorączka, a to znów zanik calkowity objawow był czy jakieś rwania w macicy albo złe sny, które zawsze uznaje za „prorocze”, ze aż się boje o jeden dzień do przodu nawet wybiegać. Wiec ze mną wstrzymaj się proszę - jakoś bezpieczniej mi psychicznie gdy nie widzę się na tej liście jeszcze. Pamietam historie np. Kaach i drze przed prenatalnym. Wole nie myśleć, nie wybiegać itd tylko załatwiać bieżące sprawy czy problemy/rozkminy, które się pojawiaja. Po 4 stratach ciężko jest być już optymistka:(
    antonna wrote:
    Brakuje mi jeszcze dziewczyn na liscie, np. Luluiza, Medartka, Mamka, Matilda, A gustu. I pewnie jeszcze o kilku zapomnialam 😏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2020, 09:03

    m3sxs65g6wavhz7s.png
    *Hashimoto, *mutacje PAI (hetero) i MTHFR (homo), *4[*], *ANA+, *antykoagulant tocznia+, *IVF - został 1❄️, *30 lat
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 19 lipca 2020, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Medartka wrote:
    Ja staram się w ogóle nie wybiegać w przyszłość, u mnie ciągle są jakieś rewelacje - a to bóle jakieś dziwne, a to 2,5 tyg infekcja z gorączka, a to znów zanik calkowity objawow był czy jakieś rwania w macicy albo złe sny, które zawsze uznaje za „prorocze”, ze aż się boje o jeden dzień do przodu nawet wybiegać. Wiec ze mną wstrzymaj się proszę - jakoś bezpieczniej mi psychicznie gdy nie widzę się na tej liście jeszcze. Pamietam historie np. Kaach i drze przed prenatalnym. Wole nie myśleć, nie wybiegać itd tylko załatwiać bieżące sprawy czy problemy/rozkminy, które się pojawiaja. Po 4 stratach ciężko jest być już optymistka:(
    Jasne, wiemy jak to jest. Moja wiara w moja ciążę na poczatku wynosila 0, ale po prenatalnych juz mi sie lepiej zrobilo. A w ktorym teraz jestes tc? Kiedy masz prenatalne? Historia Kaach tez mi siedziala w glowie 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2020, 09:22

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Medartka Ekspertka
    Postów: 244 80

    Wysłany: 19 lipca 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg USG 11+2. No właśnie, dlatego nie wybiegam, nie planuje, nie marze - choćby się chciało, wiadomo... Prenatalne mam mieć 27 lipca.
    antonna wrote:
    Jasne, wiemy jak to jest. Moja wiara w moja ciążę na poczatku wynosila 0, ale po prenatalnych juz mi sie lepiej zrobilo. A w ktorym teraz jestes tc? Kiedy masz prenatalne? Historia Kaach tez mi siedziala w glowie 😔

    m3sxs65g6wavhz7s.png
    *Hashimoto, *mutacje PAI (hetero) i MTHFR (homo), *4[*], *ANA+, *antykoagulant tocznia+, *IVF - został 1❄️, *30 lat
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 19 lipca 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Medartka wpisanie się na tą listę to mój pierwszy krok. Tez ciagle cos w brzuchu bolo kłuję i panika a jak przestaje to niz myślę czy jest ok że nic się nie dzieje 🙉 Niby nie jestem przesadna ale w ciąży to we wszysko wierzę. Kiedyś sluszalam, że nie kupuję się nic dla dziecka przed ciąża i w sumie nawet mi to do głowy nie przyszlo. A wczoraj sobie przypomnialam, że śpioszki mamy bo kupilam dla dziecka znajomych rok temu a wizyta się przeniosła i misialam coś większego kupoc. O już mówię do męża a jak przez to cos się stanie,😵😵😵 Na szczescie mąż trzeźwo myślący mówi nie dla naszego dziecka to kupiłaś 🤣🤣🤣

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 19 lipca 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Medartka wpisanie się na tą listę to mój pierwszy krok. Tez ciagle cos w brzuchu bolo kłuję i panika a jak przestaje to niz myślę czy jest ok że nic się nie dzieje 🙉 Niby nie jestem przesadna ale w ciąży to we wszysko wierzę. Kiedyś sluszalam, że nie kupuję się nic dla dziecka przed ciąża i w sumie nawet mi to do głowy nie przyszlo. A wczoraj sobie przypomnialam, że śpioszki mamy bo kupilam dla dziecka znajomych rok temu a wizyta się przeniosła i misialam coś większego kupoc. O już mówię do męża a jak przez to cos się stanie,😵😵😵 Na szczescie mąż trzeźwo myślący mówi nie dla naszego dziecka to kupiłaś 🤣🤣🤣

    Czesto robię duże zakupy w aptece gemini. Gratisów to oni prawie nie daja mimo, że kwoty czesto są kolo 1000 zl. A raz w gratisie przesłali mi SMOCZEK DLA NIEMOWLAKA!!! Ale mnie tym wkurzyli. Jeszcze nie mialam komu wydac😂

    Glonojadek, Glonojadek, Glonojadek lubią tę wiadomość

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 19 lipca 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Czesto robię duże zakupy w aptece gemini. Gratisów to oni prawie nie daja mimo, że kwoty czesto są kolo 1000 zl. A raz w gratisie przesłali mi SMOCZEK DLA NIEMOWLAKA!!! Ale mnie tym wkurzyli. Jeszcze nie mialam komu wydac😂


    Przepraszam nie wiem jak to się stało że aż trzy lajki ode mnie dostałaś :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2020, 10:59

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 19 lipca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Medartka wrote:
    Wg USG 11+2. No właśnie, dlatego nie wybiegam, nie planuje, nie marze - choćby się chciało, wiadomo... Prenatalne mam mieć 27 lipca.


    Trzymam kciuki za prenatalne <3

    Ja po prenatalnych jak wyszłam z kliniki od Sz to się poryczałam ze szczęścia i dopiero we mnie ruszyła odrobina radości z ciąży. Teraz powoli panikuję przed połówkowym.

    Medartka lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ