X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 6 lipca 2020, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dołączam do Was dziewczyny. U mnie podobnie jak u Glonojadka. Wiele lat starań, leczenie i próby u różnych lekarzy. W końcu z polecenia umówiłam się na pierwszą wizytę do dr K do Medartu na 24 marca. I wtedy zaczęło się szaleństwo z koroną. Moja wizyta została odwołana a ja załapałam doła. I nagle na początku kwietnia bum 2 kreski na teście, pierwszy raz w życiu. Bez leków, bez oczekiwań. A potem pierwsza wizyta u Kru i kolejny szok, dwa zarodki. Najpierw rozpacz i strach, że to się nie uda. Ale jak na razie wszystko jest ok, już 18 tydzień leci, dwie dziewczynki w drodze;) i choć nadal zapewne jak kazda z Was przezywam kazda kolejna wizytę i ciągle się o coś boję to nie jestem w stanie nawet opisac mojej ekscytacji;)

    Gaja88, Glonojadek, Maggy, antonna, Panna Migotka, Marusia lubią tę wiadomość

    21.09.2020 - ❤❤
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 6 lipca 2020, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynka te laboratorium hematologiczne na Szamarzewskiego wiesz od której otwarte i czy można płacić kartą? <3

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 6 lipca 2020, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek od 7.30 do.14.00. Myślę, że można płacić kartą ale Pani akurat poprosiła mnie o gotowke.
    Edit: napisałam na priv

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2020, 23:52

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    21.09.2020 - ❤❤
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 6 lipca 2020, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale_ks wrote:
    Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi!

    Antonina a gdzie udaje Ci się kupić mniejsze igły? Bo już miałam do tego podejście ale w każdej aptece najmniejsza wielkość jaka maja to ta co przy clexane..


    Gaja88 koniecznie daj znać jak było, a wiesz czy dr ma jakieś „wymogi” co do zachowania? Ochraniacze na buty i tego typu kwestie


    Podbijam pytanie o igly. W aptece najmniejsze jakie udało mi się dostać to insolinowki a i tak mam wrazenie ze sa wieksze niz w clexane.

    Co do wymogów u Kru to jestem jego zwykłą pacjentką i mogę powiedzieć tyle, że nie czepia się ochraniaczy na buty itp. Jest bardzo sympatyczny więc wizyta zero stresu;) oby tylko było wszystko dobrze;)

    21.09.2020 - ❤❤
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Wielkopolskiej maja 0,2 a u siebie w aptece mam 0,3-0,4 i takimi podaje mąż. Wolno naciska i to wszystko.

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię takimi:
    https://cosmed24.pl/produkt/igla-do-mezoterapii-microlance-30g-03-x-13mm/?gclid=Cj0KCQjwl4v4BRDaARIsAFjATPmad9aajYXpArqw348Ry3yqmAFYgR6oZWd6WBLE1Xb3qD7FflBbFasaAjC4EALw_wcB

    Nawet nie wiem jakie dokładnie są w Clexane, ale te są na pewno cieńsze i bardziej ostre. Clexane mogę pchać i pchać i się przebić nie chce, a ta igła w miarę wchodzi. Kupiłam w zwykłej aptece. Tzn zamówili mi z hurtowni.

    Ale_ks lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Lililove Ekspertka
    Postów: 223 119

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przepraszam że Wam się wbije w wątek. Ale powiedzcie mi proszę gdzie przechowujecie zastrzyki w upały? Ja np trzymałam w przedpokoju w szufladzie ale i tam chyba jest za gorąco A producent zaleca do 25°. Tak samo z wit dla ciężarnych, zauważyłam że otoczka przy otwieraniu jest przyklejona do sreberka czyli musiał puścić trochę olej rybi.

    w5wqjw4ztew8tr3m.png
    8p3ougpjn79q0i9u.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 7 lipca 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Justynka te laboratorium hematologiczne na Szamarzewskiego wiesz od której otwarte i czy można płacić kartą? <3
    Nie można płacić kartą, przynajmniej w zeszłym roku nie można było.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 lipca 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lililove wrote:
    Dziewczyny, przepraszam że Wam się wbije w wątek. Ale powiedzcie mi proszę gdzie przechowujecie zastrzyki w upały? Ja np trzymałam w przedpokoju w szufladzie ale i tam chyba jest za gorąco A producent zaleca do 25°. Tak samo z wit dla ciężarnych, zauważyłam że otoczka przy otwieraniu jest przyklejona do sreberka czyli musiał puścić trochę olej rybi.

    Ja w sumie mam na półce w salonie. Ale nie było jeszcze upałów heh. W razie czego schowam do szafki, z daleka od okna, tam powinno być chłodniej.

    Lililove lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Lililove Ekspertka
    Postów: 223 119

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Ja w sumie mam na półce w salonie. Ale nie było jeszcze upałów heh. W razie czego schowam do szafki, z daleka od okna, tam powinno być chłodniej.
    Ja mierzylam w tej szufladzie wyszło mi 27° A co będzie jak faktycznie zacznie się ukrop:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 11:13

    w5wqjw4ztew8tr3m.png
    8p3ougpjn79q0i9u.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam przygotowaną gotówkę ale można było zapłacić kartą :)

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kto i po co zleca Wam te badania na Szamarzewskiego? Mnie tam nie wyslali nigdy. Wczoraj odebralam wyniki badan i aptt mam 24.5, a norma od 26. Pisalam do dr K ale mi nie odpisala i teraz nie wiem czy cos z tym zrobić czy nie.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Lililove Ekspertka
    Postów: 223 119

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy zastrzykach trzeba robić antyXa. W Poznaniu polecane są 2 pkty na szamarzewskiego i w interlabie gdzie jest 100 zł taniej.
    Ja jak zaszłam w ciążę dr K zleciła mi aptt A hematolog i obecny gin stwierdzili że bez sensu. Także teraz robię raz na jakiś czas anty Xa. A dodam że mam mutacje prontrombiny I zespol antyfosfolipidowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 13:30

    w5wqjw4ztew8tr3m.png
    8p3ougpjn79q0i9u.png
  • Nowanadzieja Przyjaciółka
    Postów: 96 29

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lililove wrote:
    Przy zastrzykach trzeba robić antyXa. W Poznaniu polecane są 2 pkty na szamarzewskiego i w interlabie gdzie jest 100 zł taniej.
    Ja jak zaszłam w ciążę dr K zleciła mi aptt A hematolog i obecny gin stwierdzili że bez sensu. Także teraz robię raz na jakiś czas anty Xa. A dodam że mam mutacje prontrombiny I zespol antyfosfolipidowy.

    Dokładnie, ja jak zmieniłam lekarza to też robił takie oczy i mówi że APpt i InR w ciąży są fizjologiczne obniżone i tego mam nie badać, bo bez sensu mam zmieniane dawki Clexane tym bardziej, że ja tylko biorę profilaktycznie, hematolog powiedziała to samo.

    Lililove lubi tę wiadomość

    Synek - 35 +4 tc 24.11.2020.
  • Kukus Ekspertka
    Postów: 176 431

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, co do heparyny to ja robie w boczki z tylu na plecach i w porównaniu z brzuchem wychodzi dużo mniej siniaków.
    Ja mam do Was inne pytanie. Czy wszystkie prowadzicie ciąże w Medart, czy może polecacie jakiegoś innego ginekologa w Poznaniu? Ja wcześniej chodziłam do prof. Ozegowskiej-Wegner, ale ona jest z Polnej i nie wiem jak podejdzie do ciąży z Medart.

    2019 5x IUI,
    05.2019 poronienie zatrzymane,
    10.6.2020 start 1 IVF, FET 5.1.1.

    3jgx9jcgbvi7cmf2.png
  • Lililove Ekspertka
    Postów: 223 119

    Wysłany: 7 lipca 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do dr Gozdziewicza na kościelna. Dwie dziewczyny z zespołem antyfosfolipidowym mi to polecaly. Na znanym lekarzu ma profil, możesz poczytać. Jest też bardzo dobry w badaniach prenetalnych. I tani :)

    w5wqjw4ztew8tr3m.png
    8p3ougpjn79q0i9u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kukus wrote:
    Hej, co do heparyny to ja robie w boczki z tylu na plecach i w porównaniu z brzuchem wychodzi dużo mniej siniaków.
    Ja mam do Was inne pytanie. Czy wszystkie prowadzicie ciąże w Medart, czy może polecacie jakiegoś innego ginekologa w Poznaniu? Ja wcześniej chodziłam do prof. Ozegowskiej-Wegner, ale ona jest z Polnej i nie wiem jak podejdzie do ciąży z Medart.

    Ja jestem pacjentka Dr A.B, na dalsze prowadzenia ciąży został mi polecony dr M Brazert.

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    A kto i po co zleca Wam te badania na Szamarzewskiego? Mnie tam nie wyslali nigdy. Wczoraj odebralam wyniki badan i aptt mam 24.5, a norma od 26. Pisalam do dr K ale mi nie odpisala i teraz nie wiem czy cos z tym zrobić czy nie.

    Zlecił dr Kru, a tylko dlatego że badania aptt i inr wyszły poniżej normy a nawet takie jak na początku kiedy nie brałam clexane. Doktor wypisał mi skierowanie na Szamarzewskiego na anty Xa żeby sprawdzić czy dawka faktycznie jest dobrze dobrana. Trzeba być 4 godz po zastrzyku i wynik jest w 1,5 h - 2h.

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki :-)

    Co do lekarza to bede sie przenosic ale jeszcze nie wiem do kogo. Myslalam o dr A. Kujawie. Jest ordynatorem w szpitalu Sw. Rodziny a tam chce rodzić:-)

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 7 lipca 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A znacie może kogoś kto spodziewał się bliźniąt i przenosił się do innego lekarza? Mam zaufanie do Kru ogromne ale cały czas zastanawiam się czy nie powinnam znaleźć jakiegoś lekarza który pracuje w szpitalu.

    21.09.2020 - ❤❤
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ