X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie to samo i te przewracanie z boku na bok jak jakaś emerytka i jekanie i stękanie. Nie ukrywam że troszkę więcej porobiłam coś w domu i też myślę że troszkę to też ma wpływ 🤔 na szczęście innych objawów nie mam, obiecałam sobie trochę więcej luzu i odpoczynku.

    Bąbel lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak dzisiaj sobie leżę od rana to chyba mały sie odwdzięcza solidniejszymi kopniakami a myślałam że już leniuszek się zrobił 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2020, 11:14

    Bąbel lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Matilda19 Autorytet
    Postów: 305 183

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Co do magnezu to jak nic się nie dzieje to faktycznie lepiej odłożyć, bo często przez to przenoszone są ciąże. Ale jak ze wszystkim sprawa indywidualna i pewnie nie raz musi byc podawany do ostatniej chwili.

    Ja ruchów wcale nie czuje a to 19+1. Zamowilam jednak ten detektor. Inaczej zwariuje.

    Ja za 2 tygodnie do Sz dopiero☹️
    Anulas ja myśle że my ruchów do 20-21 czuć nie będziemy ze względu na nasze „brzuchy” 😉 Mi tez na prenatalnych dr Sz tylko przyłożył do brzucha usg i po 5 sekundach mówił żeby się iść przebrać i 95 % badania miałam od dołu tylko przeziernksc jeszcze sprawdzał przez brzuch kilka razy bo mu się akurat dziecko udało zapłać. A tak to nic nie widział 🤷🏻‍♀️ Jak dla mnie detektor to dobry pomysł , ja codziennie sprawdzam „małą” co tam u niej i jestem spokojniejsza, bez bym chyba oszalała od wizyty do wizyty 💆🏻‍♀️

    Bąbel lubi tę wiadomość

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam nadzieje, że przez brzuch nie czuje. Ale to bulgotanie to juz bym mogla czuc.
    Kupilam detektor. Czekam na męża.
    To spojenie też mnie boli lub pulsuje co jakis czas. Nie zaleznie czy odpoczywam czy chodze. Pamietam, że dziewczyny, ktore już urodzily z forum pisaly o tym.
    Ale uwaga uwaga doszedł mi kolejny ból. Pępka!!! Kłuję mnie. Poczytalam i będę trzymac się wersji, że to przez rozrost macicy czy coś takiego. W każdym bądź razie naturalne w ciąży 😉 To taka informacja, gdyby którąś zaczęło boleć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2020, 12:30

    Bąbel, Matilda19, Glonojadek lubią tę wiadomość

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usłyszeliśmy serduszko💗💗💗 Trochę mi lepiej🙂 Co prawda raz pokazało za wysokie to bicie serduszka, ale z drugiej strony to tylko urzadzenie za pare zl.

    Bąbel, antonna, Gaja88, Matilda19, niezapominajka12345, Glonojadek lubią tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak sie budze w nocy i spie na boku to boli mnie biodro i musze sie obrocic na drugi bok hehe

    Anulas super, ze sie udalo znalezc corke :-) Bedziesz teraz spokojniejsza na jakis dzien 🙃

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Bąbel Autorytet
    Postów: 916 1030

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    Powiedział że tak w ciągu miesiąca mam się pojawić . Ale w poniedziałek jadę do Kru to spytam czy on nie może mi tego zbadać. Bo w sumie zawsze jak u niego jestem to on bada wszystko . Te trzecie badanie też już chce u Kru zrobić. Zobaczymy czy się zgodzi i co mi powie.
    Jak się czegoś dowiesz na wizycie to mi napisz proszę 💁‍♀️
    Ja tez spytam mojego lekarza ale będę dopiero w piątek i chce się właśnie spytać co zrobić bo ja zapisałam się na 1 września do Dr SZ. a wtedy już będzie u mnie 27+4 i czy to już można zaliczyć do tych trzecich badan prenatalnych? 🤔 wole te 400 zł dać np za sesje ciążowa niż znowu za kolejne badania tymbardziej ze już raz byłam 🙈
    A właśnie robicie sesje ciążowe? 🤔 ja pytałam i u nas 15 zdjęć 500 zł ale sukienki ma fotograf aż trzy 🤣

    f3c5740a8e.png
  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1400 1385

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas ciesze się że się udało wyłapać ❤️, mam nadzieje że da Ci to trochę oddechu, mnie uspokaja na jakieś 3 dni 😂 Ale ostatnio zauważyłam, że mój mąż coraz częściej proponuje żeby posłuchać Małej, przez to że na wizyty chodzimy same to jest to fajna opcja.

    Mi się wydawało ze dwa razy, że poczułam ruchy, ale nie wiem czy to nie głowa bo to trochę wcześnie jak na pierwsza ciążę 😂 takie dziwne jakby łaskotanie z prawej strony. A powiedzcie mi czy wy tez musicie wstawać w nocy do toalety? U mnie 3 razy minimum, wyniki posiewu moczu Ok, więc chyba nie muszę się martwić?

    Sesje na pewno będziemy robić, ale wolałabym taką na luzie razem z mężem :)
    Póki co muszę zacząć wymieniać spodnie, te w które tydzień temu wchodziłam teraz tylko na gumkę dają rade 😂

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaja88 wrote:
    Anulas ciesze się że się udało wyłapać ❤️, mam nadzieje że da Ci to trochę oddechu, mnie uspokaja na jakieś 3 dni 😂 Ale ostatnio zauważyłam, że mój mąż coraz częściej proponuje żeby posłuchać Małej, przez to że na wizyty chodzimy same to jest to fajna opcja.

    Mi się wydawało ze dwa razy, że poczułam ruchy, ale nie wiem czy to nie głowa bo to trochę wcześnie jak na pierwsza ciążę 😂 takie dziwne jakby łaskotanie z prawej strony. A powiedzcie mi czy wy tez musicie wstawać w nocy do toalety? U mnie 3 razy minimum, wyniki posiewu moczu Ok, więc chyba nie muszę się martwić?

    Sesje na pewno będziemy robić, ale wolałabym taką na luzie razem z mężem :)
    Póki co muszę zacząć wymieniać spodnie, te w które tydzień temu wchodziłam teraz tylko na gumkę dają rade 😂


    Ja też częściej chodzę, ale doktor powiedział, że tak może być,macica się powiększa, badania ogólne moczu i posiew wyszedł ok,ja też piję oklo 3 litry wody dziennie 😅

    W poniedziałek jadę robić krzywa cukrową przed wizytą, mam nadzieję, że wyjdzie za pierwszym podejściem 🙈


    Medartka - jak u Ciebie sytuacja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2020, 15:31

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W I trymestrze wstawalam w nocy. Teraz nie muszę. Ponoć macica się unosi i na poczatku II trymestru nie uciska pecherza. Ale lada chwila to się zmieni bo macica rośnie i tak będzie uciskać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaja88 wrote:
    Anulas ciesze się że się udało wyłapać ❤️, mam nadzieje że da Ci to trochę oddechu, mnie uspokaja na jakieś 3 dni 😂 Ale ostatnio zauważyłam, że mój mąż coraz częściej proponuje żeby posłuchać Małej, przez to że na wizyty chodzimy same to jest to fajna opcja.

    Mi się wydawało ze dwa razy, że poczułam ruchy, ale nie wiem czy to nie głowa bo to trochę wcześnie jak na pierwsza ciążę 😂 takie dziwne jakby łaskotanie z prawej strony. A powiedzcie mi czy wy tez musicie wstawać w nocy do toalety? U mnie 3 razy minimum, wyniki posiewu moczu Ok, więc chyba nie muszę się martwić?

    Sesje na pewno będziemy robić, ale wolałabym taką na luzie razem z mężem :)
    Póki co muszę zacząć wymieniać spodnie, te w które tydzień temu wchodziłam teraz tylko na gumkę dają rade 😂


    Ja tak miałam między 8 a coś koło 18 tc 🙈, potem było lepiej, ale później
    znowu wróciło,🙈 jak bylam na zajęcia na Polnej odnośnie cukrzycy to właśnie mówili, że częstomocz, głównie w nocy, może być spowodowany też cukrzyca, czy podwyższonym poziome cukru, ale może to być też fizjologia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2020, 15:44

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciazy nie wstawalam na siku, nawet w III trymestrze i teraz tez poki co nie :-) Ja mialam sesje w pierwszej ciazy, a teraz chcialabym zrobic w grudniu w domu jako taka sesje ciazowo-swiateczna :-) Bo co roku robimy sobue sesje swiateczne (odkad corka sie urodzila), wiec bede miec dwie za jednym razem odhaczone. Szkoda, ze to bedzie zima i nie bedzie pieknej sesji w polu makow albo slonecznikow, no ale trudno. Ciesze sie z tego co mam :-)

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też dr Sz kazał się umówić po badaniach prenatanych znowu do siebie za 2 tyg. , napisałam o tym do Kru czy bym mogła to zbadać u niego to odpisał, że nie, żebym jechała do Sz. (chodziło o przepływy wtedy) heh, ale może u Ciebie akurat się zgodzi, powodzonka:)
    Za dużo za dużo wrote:
    Powiedział że tak w ciągu miesiąca mam się pojawić . Ale w poniedziałek jadę do Kru to spytam czy on nie może mi tego zbadać. Bo w sumie zawsze jak u niego jestem to on bada wszystko . Te trzecie badanie też już chce u Kru zrobić. Zobaczymy czy się zgodzi i co mi powie.

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam to samo, nagle tak szybko zaczął ten brzuch rosnąć, a w nocy jak się przebudze to się zastanawiam najpierw 5 min czy się przewracać, czy nie, bo tak mi się nie chce hahah zamach robię jakbym słoniem była:d Już się boję co będzie później:/
    Glonojadek wrote:
    Dokładnie to samo i te przewracanie z boku na bok jak jakaś emerytka i jekanie i stękanie. Nie ukrywam że troszkę więcej porobiłam coś w domu i też myślę że troszkę to też ma wpływ 🤔 na szczęście innych objawów nie mam, obiecałam sobie trochę więcej luzu i odpoczynku.

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie znowu jakoś bolą nogi po przebudzeniu i te skurcze w łydkach:/ nawet na uda mi czasem promieniuje, ale położona mówiła że to normalne;)
    antonna wrote:
    Ja jak sie budze w nocy i spie na boku to boli mnie biodro i musze sie obrocic na drugi bok hehe

    Anulas super, ze sie udalo znalezc corke :-) Bedziesz teraz spokojniejsza na jakis dzien 🙃

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąbel a musisz iść 27+4 do niego? to niby już jest 28 tydzien, ale wiadomo lekarze liczą inaczej i dla nich to może być wciąż 27 tc, więc może mogłabyś przełożyć wizytę na np. 28+1 to tylko z 4 dni później, a już będzie w terminie badań prenatalnych (bo dr Sz zaleca je między 28-32 tc).
    Bąbel wrote:
    Jak się czegoś dowiesz na wizycie to mi napisz proszę 💁‍♀️
    Ja tez spytam mojego lekarza ale będę dopiero w piątek i chce się właśnie spytać co zrobić bo ja zapisałam się na 1 września do Dr SZ. a wtedy już będzie u mnie 27+4 i czy to już można zaliczyć do tych trzecich badan prenatalnych? 🤔 wole te 400 zł dać np za sesje ciążowa niż znowu za kolejne badania tymbardziej ze już raz byłam 🙈
    A właśnie robicie sesje ciążowe? 🤔 ja pytałam i u nas 15 zdjęć 500 zł ale sukienki ma fotograf aż trzy 🤣

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja codziennie wstaje w nocy 1 raz:/ czasem aż mi się nie chce, bo mam wyrzuty że budzę małego hehe takto w nocy jest grzeczny, a jak wstanę , pójdę siku, to później jak się położę to słyszę i czuję, że się biedactwo moje małe obudziło:D hehe
    Gaja88 wrote:
    Anulas ciesze się że się udało wyłapać ❤️, mam nadzieje że da Ci to trochę oddechu, mnie uspokaja na jakieś 3 dni 😂 Ale ostatnio zauważyłam, że mój mąż coraz częściej proponuje żeby posłuchać Małej, przez to że na wizyty chodzimy same to jest to fajna opcja.

    Mi się wydawało ze dwa razy, że poczułam ruchy, ale nie wiem czy to nie głowa bo to trochę wcześnie jak na pierwsza ciążę 😂 takie dziwne jakby łaskotanie z prawej strony. A powiedzcie mi czy wy tez musicie wstawać w nocy do toalety? U mnie 3 razy minimum, wyniki posiewu moczu Ok, więc chyba nie muszę się martwić?

    Sesje na pewno będziemy robić, ale wolałabym taką na luzie razem z mężem :)
    Póki co muszę zacząć wymieniać spodnie, te w które tydzień temu wchodziłam teraz tylko na gumkę dają rade 😂

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Nowanadzieja Przyjaciółka
    Postów: 96 29

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Mi też dr Sz kazał się umówić po badaniach prenatanych znowu do siebie za 2 tyg. , napisałam o tym do Kru czy bym mogła to zbadać u niego to odpisał, że nie, żebym jechała do Sz. (chodziło o przepływy wtedy) heh, ale może u Ciebie akurat się zgodzi, powodzonka:)


    A dlaczego dr Kru nie chce zrobić u siebie? Moja koleżanka prowadzi u Niego ciąże w Koninie i robi jej i prenatalne i przepływy mówi, że On też to robi 🤷‍♀️

    Synek - 35 +4 tc 24.11.2020.
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wykonujecie jakieś ćwiczenia? Znalazlam jakieś na YT, lekkie, które polozna pokazuje. Chciałabym zacząć cos robic. Wizyta u K dopiero we wrzesniu a nie będę z takim tematem pisać.
    Medartka jak brzuch?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Dziewczyny wykonujecie jakieś ćwiczenia? Znalazlam jakieś na YT, lekkie, które polozna pokazuje. Chciałabym zacząć cos robic. Wizyta u K dopiero we wrzesniu a nie będę z takim tematem pisać.
    Medartka jak brzuch?
    Ja rozmawiałam z położna i ona mówi tak ,że jeśli biorę duphaston albo luteinę i ogólnie coś na początku było nie tak to mam ćwiczenia odłożyć na po ciąży bo to nie czas na to.

‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ