X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko a czy mówiła ci że magnez można brać do max 34 tygodnia ciąży ? Bo potem może być problem z porodem i dziecko nie będzie chciało ssać piersi jeśli za długo się bierze .

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 18 tyg już miałam całkowicie odstawiony duphaston przez Kru.

    Niezapominajka - mnie teraz 3 noc pod rząd złapał skurcz w łydce a biorę chelamagb6 2x2 i myślisz że mogę jeszcze zwiększyć? Jak sądzicie? Kurcze tyle magnezu a skurcze mnie łapią.. Mam mały grzeszek w postaci kawy ale ja w życiu skurczy w łydkach nie miewałam.

    Zaczęłyście pisać o słabszych ruchach to ja od wczoraj też mam schizę że mało ruchów czuje a zazwyczaj żywszy bywał i tak od środka czuję jakby gdzieś w głębi jak niezapominajka pisze :)

    Za dużo kciuki u Sz!

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Ja w 18 tyg już miałam całkowicie odstawiony duphaston przez Kru.

    Niezapominajka - mnie teraz 3 noc pod rząd złapał skurcz w łydce a biorę chelamagb6 2x2 i myślisz że mogę jeszcze zwiększyć? Jak sądzicie? Kurcze tyle magnezu a skurcze mnie łapią.. Mam mały grzeszek w postaci kawy ale ja w życiu skurczy w łydkach nie miewałam.

    Zaczęłyście pisać o słabszych ruchach to ja od wczoraj też mam schizę że mało ruchów czuje a zazwyczaj żywszy bywał i tak od środka czuję jakby gdzieś w głębi jak niezapominajka pisze :)

    Za dużo kciuki u Sz!


    Z tym magnezem to spokojnie, mi lekarz mówił, że magnezu nie da się przedawkować, sam jak wyczuwał w badaniu, że ten brzuch mi twardnieje mocniej to zwiększał dawki magnezu brałam 3 x2 dziennie i więcej, jak ostatnie tygodnie leżałam w szpitalu to były pacjentki z przedwczesnymi porodowymi skurczami i one miały pompy z magnezem na 72 h non stop, jak odłączyli pompę i następnego dnia zbadali magnez to on już był poniżej normy, magnez szybko ucieka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2020, 11:20

    Glonojadek lubi tę wiadomość

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tego mi nie mówiła, no bo jeszcze aż 5 tygodni, ale będę na wizycie u Kru w 32 tc to zapytam 👍😊
    Za dużo za dużo wrote:
    Niezapominajko a czy mówiła ci że magnez można brać do max 34 tygodnia ciąży ? Bo potem może być problem z porodem i dziecko nie będzie chciało ssać piersi jeśli za długo się bierze .

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia czy możesz zwiększyć, sama nie wiem czy ja mogę heh narazie Kru na urlopie więc to nie jest pułku temat nie będę jemu truć ale zapytam na wizycie, chociaż jest napisane na opakowaniu ja biorę magnez cytrynian z solgar żeby brać 2 tab dziennie więc sama nic zwiększać nie będę.

    Jak widzisz ruchy mogą czasem być mniej wyczuwalne, tak jak teraz u mnie a wszystko jest ok po sprawdzeniu 👍
    Glonojadek wrote:
    Ja w 18 tyg już miałam całkowicie odstawiony duphaston przez Kru.

    Niezapominajka - mnie teraz 3 noc pod rząd złapał skurcz w łydce a biorę chelamagb6 2x2 i myślisz że mogę jeszcze zwiększyć? Jak sądzicie? Kurcze tyle magnezu a skurcze mnie łapią.. Mam mały grzeszek w postaci kawy ale ja w życiu skurczy w łydkach nie miewałam.

    Zaczęłyście pisać o słabszych ruchach to ja od wczoraj też mam schizę że mało ruchów czuje a zazwyczaj żywszy bywał i tak od środka czuję jakby gdzieś w głębi jak niezapominajka pisze :)

    Za dużo kciuki u Sz!

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow no to nieźle, faktycznie duże dawki 😅😏
    Mamuśka88 wrote:
    Z tym magnezem to spokojnie, mi lekarz mówił, że magnezu nie da się przedawkować, sam jak wyczuwał w badaniu, że ten brzuch mi twardnieje mocniej to zwiększał dawki magnezu brałam 3 x2 dziennie i więcej, jak ostatnie tygodnie leżałam w szpitalu to były pacjentki z przedwczesnymi porodowymi skurczami i one miały pompy z magnezem na 72 h non stop, jak odłączyli pompę i następnego dnia zbadali magnez to on już był poniżej normy, magnez szybko ucieka.

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie tak czasem, że się stresujecie np. tym żeby nie pomylili czasem waszych dzieci w szpitalu po porodzie?:/ Ja przed chwilą oglądałam na tvn 24 właśnie jakiś taki reportaż, ze po 34 latach rodzinie umarł syn i nie mogli go zidentyfikować, więc zrobili badania dna, a tam wyszło że on nie był ani spokrewniony z matką, ani z ojcem:/ masakra....jak się okazało pomyłka zaszła w szpitalu....wiadomo inne lata były, ale teraz zapewne też czasem może się takie coś stać...ja już się stresuje:/ heh zabiłabym chyba!
    Wiadomo moje dziecko będzie na 100% bo była IUI, ale tak samo czasem (na początku ciąży) miałam takie myśli, czy np. w klinice czasem czegoś nie pomylili i mi nie podali nasienia kogoś innego....:/ pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że wszystko będzie ok:) Wiadomo, pełno ludzi w klinice, pełno ludzi IUI czy IFV więc różne rzeczy mogą się dziać, a pomyłki rzecz ludzka...ja już kiedyś jedną miałam w laboratorium przez co musiałam brać tabletki anty, bo progesteron w 3 dc wyszedł mi 41, a na drugi dzień w innym labo wyszedł 0,5 czyli taki jaki był realnie:/

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka oni od razu po porodzie zakladaja dziecku opaske na reke (zanim dziecko opusci pokoj) i pokazuja Ci czy sie zgadza :-)

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za duzo jak polowkowe?

    Ja tez od wczoraj sie stresuje, bo mniej ruchow czuje. Tzn czulam cos głęboko w srodku. Takie nieprzyjemne i przeszywajace bole jakby mnie kopalo po pecherzu. Ale wolalabym, zeby pukala od strony brzucha, bo tego juz nie da sie inaczej zinterpretowac niz ruchy dziecka.

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem, że zawsze zakładają opaski, ale sama się rodziłam 32 lata temu też opaski były i tak samo jak w przypadku tego reportażu (chłopak urodził się 34 lata temu) też opaski wtedy były, a widzisz jednak jakoś i tak da radę pomylić dzieciaki:/ Muszę zejść na ziemię, bo z tą moją głową to się nerwicy nabawię;) hehehe nie mam o czym myśleć /czym się stresować (całe szczęście!) to sobie głupoty wkręcam...:/Jak tak naprawdę i tak nic ode mnie nie zależy, co ma być to będzie.
    antonna wrote:
    Niezapominajka oni od razu po porodzie zakladaja dziecku opaske na reke (zanim dziecko opusci pokoj) i pokazuja Ci czy sie zgadza :-)

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teraz właśnie to samo, że czuję tam gdzieś od środka i tak trochę tylko, a na brzuchu prawie nic nie widać, czasem coś tak kopnie, ale też mało to widać, a jeszcze z 2 tygodnie temu ruchy były bardziej wyraźne, ale jak widzisz byłam to dzisiaj sprawdzic i tak po prostu jest, położona też mówi, że może dziecko ma jakieś bardziej leniwe dni i tyle, żeby tak się na tym nie skupiać, bo tętno jest ok, serduszko pięknie bije:) Więc Ty też się nie stresuj!
    antonna wrote:
    Za duzo jak polowkowe?

    Ja tez od wczoraj sie stresuje, bo mniej ruchow czuje. Tzn czulam cos głęboko w srodku. Takie nieprzyjemne i przeszywajace bole jakby mnie kopalo po pecherzu. Ale wolalabym, zeby pukala od strony brzucha, bo tego juz nie da sie inaczej zinterpretowac niz ruchy dziecka.

    antonna lubi tę wiadomość

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo pisz jak tam po połówkowych? Przeżyłaś wizytę u Sz?:D hehehe ja mam dokładnie za tydzień w piątek prenatalne III trymestru, oby wszystko było ok i oby do niczego się nie przyczepił, żebym nie musiała znowu się stresować;)

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do magnezu to jak nic się nie dzieje to faktycznie lepiej odłożyć, bo często przez to przenoszone są ciąże. Ale jak ze wszystkim sprawa indywidualna i pewnie nie raz musi byc podawany do ostatniej chwili.

    Ja ruchów wcale nie czuje a to 19+1. Zamowilam jednak ten detektor. Inaczej zwariuje.

    Ja za 2 tygodnie do Sz dopiero☹️

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Co do magnezu to jak nic się nie dzieje to faktycznie lepiej odłożyć, bo często przez to przenoszone są ciąże. Ale jak ze wszystkim sprawa indywidualna i pewnie nie raz musi byc podawany do ostatniej chwili.

    Ja ruchów wcale nie czuje a to 19+1. Zamowilam jednak ten detektor. Inaczej zwariuje.

    Ja za 2 tygodnie do Sz dopiero☹️

    Zrob sobie suwaczek w koncu 😁 Ja za 4 tygodnie dopiero 😭 cos mi sie noe zgadza z Twoim terminem porodu. Wg terminu porodu, który podalas to masz dzisiaj 17+6 jakos. To jak to w koncu z Toba jest 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2020, 14:51

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj Sz w dobrym nastroju . Wszystko jest dobrze ale oczywiście dziecko nie chciało współpracować nie mógł ocenić ani twarzy ani serca . Dziewczyny taka rada nim wyjedziecie z domu dzwońcie czy nie ma opóźnienia do niego bo ja czekałam półtorej godziny 🙈

    antonna, niezapominajka12345, Glonojadek, Matilda19, Bąbel lubią tę wiadomość

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Zrob sobie suwaczek w koncu 😁 Ja za 4 tygodnie dopiero 😭 cos mi sie noe zgadza z Twoim terminem porodu. Wg terminu porodu, który podalas to masz dzisiaj 17+6 jakos. To jak to w koncu z Toba jest 😂


    Musze zrobic.
    Aż sprawdzilam. Mam 18+1 dzis

  • Bąbel Autorytet
    Postów: 916 1030

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    Dzisiaj Sz w dobrym nastroju . Wszystko jest dobrze ale oczywiście dziecko nie chciało współpracować nie mógł ocenić ani twarzy ani serca . Dziewczyny taka rada nim wyjedziecie z domu dzwońcie czy nie ma opóźnienia do niego bo ja czekałam półtorej godziny 🙈
    Do mnie ostatnio same zadzwoniły ze mam być później i pomimo tego czekałam jeszcze godzinę 🤦‍♀️
    Moja Mała tez nie pokazała buźki i brzuszka bo leżała na nim i mam przyjechać znowu za miesiąc a Ty? 🤔

    f3c5740a8e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąbel wrote:
    Do mnie ostatnio same zadzwoniły ze mam być później i pomimo tego czekałam jeszcze godzinę 🤦‍♀️
    Moja Mała tez nie pokazała buźki i brzuszka bo leżała na nim i mam przyjechać znowu za miesiąc a Ty? 🤔
    Powiedział że tak w ciągu miesiąca mam się pojawić . Ale w poniedziałek jadę do Kru to spytam czy on nie może mi tego zbadać. Bo w sumie zawsze jak u niego jestem to on bada wszystko . Te trzecie badanie też już chce u Kru zrobić. Zobaczymy czy się zgodzi i co mi powie.

    Bąbel lubi tę wiadomość

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odczuwam ból spojenia łonowego to normalne w ciąży? Ile taki ból może trwać?

    Bąbel lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Bąbel Autorytet
    Postów: 916 1030

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Odczuwam ból spojenia łonowego to normalne w ciąży? Ile taki ból może trwać?
    Mam to już 4 tydzień masakra 🙈🙈🙈
    Najgorzej boli w nocy jak chcesz się przewrócić z boku na bok albo wstać z łóżka 😏

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    f3c5740a8e.png
‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ