Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Metformina w ciąży
Odpowiedz

Metformina w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Malwinka14 Autorytet
    Postów: 1255 407

    Wysłany: 5 czerwca, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Która stosowala i jak dlugo metformine?
    Obecnie biore 3x500 i jestem w 7 tc.
    Lekarz diabetolog mowi by odstawić a ginekolog by brac do min 12tc....

    Rozzzzi lubi tę wiadomość

    preg.png


    Synek 22.06.2010
    AMH : 3,67
    13.06.2024 Aniolek 10+3tc ciaza zatrzymana 8tc
    28.09.2024 II
    30.09.2024 Beta 150, Prog 15
    02.10.2024 Beta 375 Prog 31
    23.10.2024 serduszko bije 7+1 usg 7+3
    Baby am Board 10.06.2025 czy sie tym razem uda??

    Homocysteina 5,42 ( 4,44-13,56)
    Zelazo 76 (50-170)
    PT 10,2 (10,4-13)
    INR 0,91 (0,85-1.15)
    W. Protrombinowy 111,76 (80-120)
    APTT 27,2 (25,9-36.6)
    Wit. B12 567 (187-883)
  • Słoneczko🌼 Ekspertka
    Postów: 160 119

    Wysłany: 5 czerwca, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka14 wrote:
    Witajcie. Która stosowala i jak dlugo metformine?
    Obecnie biore 3x500 i jestem w 7 tc.
    Lekarz diabetolog mowi by odstawić a ginekolog by brac do min 12tc....


    Witaj są różne szkoły jazdy doabetolodzy uważają, że jest za mało badań i jak już zamienić na insuline lekarza od niepłodności endokrynolodzy aby brać do 12 tc aż po takich którzy prowadzą całą ciążę na metforminie u mnie było do 12 tc dawka 750 XR mała

    preg.png

    2023 15tc 💔👼
    2 procedury ivf
    Panorama wszystko ok dziewczynka 🩷

    FET 5.1.1 acard ,clexana ,estrofem ,lanzeto ,medargin ,prolutex 2x ,cyclogest ,duphaston ,acofil,immunoglobuliny, atosiban
    👱‍♀️32 l 🧔‍♂️ 34l
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17205 23929

    Wysłany: 5 czerwca, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka14 wrote:
    Witajcie. Która stosowala i jak dlugo metformine?
    Obecnie biore 3x500 i jestem w 7 tc.
    Lekarz diabetolog mowi by odstawić a ginekolog by brac do min 12tc....
    Moj ginekolog nie wtrącał się innym specjalistom. Brałam 1x1000 xr. Endokrynolog kazał brać do końca 1 grym, diabetolog nakazała odstawić w 10tc jak się dowiedziała, że biorę. Odstawiłam. Moja diabetolog powiedziala, ze popiera branie metforminy w ciazy do konca 1 trym tylko wtedy kiedy kobieta ma pcos bo metformina chroni jajniki. Jesli ktos bierze jak ja, wylacznie z powodu IO zaleca jak najszybsze odstawienie i przejscie na insulinę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca, 17:40

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Eliora Autorytet
    Postów: 2048 2107

    Wysłany: 5 czerwca, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam do ok 12 tygodnia, potem robiłam krzywa cukrowa i już nie brałam.

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • Komanuss Autorytet
    Postów: 958 465

    Wysłany: 6 czerwca, 04:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam do 9 tc potem krzywa robilam. Raczej zalecali jak najszybsze odstawienie

    Ona '89
    On '86

    ■niskie amh
    ■wysokie fsh


    ❤️ naturals grudzień 2025
    ♡ 9+2- 3cm
    ♡ 12+5 tc 6,9 cm 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    ♡ 14 tc 🐨 92 gram
    ♡ 18tc 🦫 238 gram ( wciąż nie znam płci ale w brzuszku się wierci)
    ♡ 19+2 tc baby girl 🩷🩷🩷
    ♡ 20+5 tc 🐹418g
    preg.png

    Czekamy na Marcelinke 🩷
  • Mira.huntrix Przyjaciółka
    Postów: 108 68

    Wysłany: 6 czerwca, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam do 12 TC , bo takie są podobno zalecenia polskiego związku ginekologicznego, chociaż moja diabetolog mówiła że są kraje w UE w których można brać dłużej a nawet całą ciążę.
    Ja odstawiłam zrobiłam krzywą i wyszła ok, więc nie wróciłam już do metforminy, ale pilnuje jedzenia, a jak mam ochotę na coś niezdrowego to spacer minimum 2km

    Ja: '90 Mąż: '87

    IO | PAI-1 homo| AMH 2,5 (2.2025)| drożność| Hashimoto| Kariotyp Ok | homocysteina 5,5 | witamina D3 50| miesiączki regularne| zawsze grube endometrium| KIR Bx mąż C1C2 | nasienie 2% reszta ok

    4-6.2025. 2 IUI ❌

    07.25 IVF Menopur Rekovelle 16🥚 -> 15 zapłodnionych -> 11 ❄️ -> PGT-a 4AA, 5BA, 4AA

    09.2025 cykl naturalny 4AA cyclogest, neoparin 0,6, accard, luteina, progersterone besins
    10 dpt beta 0,2

    Immunolog : metronidazol i tarivid, equoral 25 dni -> encotron, cross match 30%

    2.2026 cykl sztuczny estromef Accofil, encorton, cyclogest, neoparin 0,8, accard, luteina, progersterone besins
    5dpt ⏸️ 8dpt 36 biochem

    Marzec naturals czekając na transfer
    10dpo 21, 11dpo 45,
    preg.png
  • Natkusia Przyjaciółka
    Postów: 105 158

    Wysłany: 6 czerwca, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę metforminę 3x500. Aktualnie 6tc
    Od 8tc redukcja powolna do skończonego 12tc koniec i po 2 tygodniach zrobić krzywą 🙂

    10 cykl szczęśliwy 🥹
    05.26 ⏸️
    06.26 8tc 💔 puste jajo..


    mama:
    🧑🏼 2012
    🧑🏼 2014

    👩🏼‍⚕️ midwife
  • Malwinka14 Autorytet
    Postów: 1255 407

    Wysłany: 6 czerwca, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję kochane od 8 tc bede schodzic z dawki i zobaczymy co wyjdzie.

    preg.png


    Synek 22.06.2010
    AMH : 3,67
    13.06.2024 Aniolek 10+3tc ciaza zatrzymana 8tc
    28.09.2024 II
    30.09.2024 Beta 150, Prog 15
    02.10.2024 Beta 375 Prog 31
    23.10.2024 serduszko bije 7+1 usg 7+3
    Baby am Board 10.06.2025 czy sie tym razem uda??

    Homocysteina 5,42 ( 4,44-13,56)
    Zelazo 76 (50-170)
    PT 10,2 (10,4-13)
    INR 0,91 (0,85-1.15)
    W. Protrombinowy 111,76 (80-120)
    APTT 27,2 (25,9-36.6)
    Wit. B12 567 (187-883)
  • Aiina Znajoma
    Postów: 30 15

    Wysłany: 6 czerwca, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w obu ciążach diabetolog kazała odstawić wraz z pozytywnym testem i tak robiłam. Potem od razu krzywa. 😊

    🙆🏼‍♀️ 30l.

    👧🏼 08.2022 (1cs)
    👧🏼 02.2025 (1cs)

    🪫 Hashimoto, PCOS, IO
  • Truuskaawka Autorytet
    Postów: 1293 1447

    Wysłany: 6 czerwca, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka14 wrote:
    Witajcie. Która stosowala i jak dlugo metformine?
    Obecnie biore 3x500 i jestem w 7 tc.
    Lekarz diabetolog mowi by odstawić a ginekolog by brac do min 12tc....


    Ja przyjmowałam metformine przez prawie całą ciąże. Na dwa tygodnie przed terminem przestałam,w razie gdyby potrzebne było zniczulenie w trakcie porodu.

    Kingus 1 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1731

    Wysłany: 7 czerwca, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truuskaawka wrote:
    Ja przyjmowałam metformine przez prawie całą ciąże. Na dwa tygodnie przed terminem przestałam,w razie gdyby potrzebne było zniczulenie w trakcie porodu.

    A w tym czasie robiłaś krzywą cukrową?

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • Truuskaawka Autorytet
    Postów: 1293 1447

    Wysłany: 7 czerwca, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    A w tym czasie robiłaś krzywą cukrową?

    Tak. I wyszło mi po 2h wynik przekroczony o 2.
    Diabetolog wlepiła mi cukrzyce i chciała zamienić metformine na insuline ale nie zgodziłam się.
    Oczywiscie kontrolowalam cukier caly czas i nigdy nie mialam podwyzszonego,a zdarzało sie nie trzymać diety + słodkie też czasami wleciało.
    Mam IO,hashi,niedoczynnosć i pcos,metforminy kazała mi się trzymać moja endo ktora jezdzi na swiatowe konferencje itp
    Dziecko urodziłam zdrową kruszynke, w terminie,bez wczesniejszego wywoływania.

    age.png
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1731

    Wysłany: 7 czerwca, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truuskaawka wrote:
    Tak. I wyszło mi po 2h wynik przekroczony o 2.
    Diabetolog wlepiła mi cukrzyce i chciała zamienić metformine na insuline ale nie zgodziłam się.
    Oczywiscie kontrolowalam cukier caly czas i nigdy nie mialam podwyzszonego,a zdarzało sie nie trzymać diety + słodkie też czasami wleciało.
    Mam IO,hashi,niedoczynnosć i pcos,metforminy kazała mi się trzymać moja endo ktora jezdzi na swiatowe konferencje itp
    Dziecko urodziłam zdrową kruszynke, w terminie,bez wczesniejszego wywoływania.


    Powiedz jaka dawkę metforminy brałaś przez całą ciąże? Sorki że tak się dopytuje 😊

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • Truuskaawka Autorytet
    Postów: 1293 1447

    Wysłany: 7 czerwca, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Powiedz jaka dawkę metforminy brałaś przez całą ciąże? Sorki że tak się dopytuje 😊

    Luzik 😉
    Od początku do końca brałam Glucophage xr 1000
    Przed porodem odstawilam na zalecenie endo,własnie ze wzgledu jakby było trzeba narkoze albo znieczulenie. Na czas karmienia piersią również się odstawia.

    Kingus 1 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nana11 Autorytet
    Postów: 667 896

    Wysłany: 8 czerwca, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja brałam całą ciążę, zmieniłam jedynie dawkę na połowę mniejszą (bo miałam bardzo dużą przed)
    Ginekolog wstepnie mówił, żeby odstawić, ale zgodził się żeby dalej brać po konsultacji z diabetologiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca, 16:52

    12.24 💔 6tc
    01.25 💔 6tc

    19.02 ⏸️
    10.03 0, 53cm - serce bije!
    31.03 2,5 cm - mały misio ❤️
    14.04. prenatalne - 5,12 cm
    25.04. 152 bpm, 13+2
    14.06. połówkowe
    TP: ➡️ 27.10. 🍁
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1731

    Wysłany: 8 czerwca, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nana11 wrote:
    Hej, ja brałam całą ciążę, zmieniłam jedynie dawkę na połowę mniejszą (bo miałam bardzo dużą przed)
    Ginekolog wstepnie mówił, żeby odstawić, ale zgodził się żeby dalej brać po konsultacji z diabetologiem

    Hej a napiszesz jaką dawkę miałaś i na jaką potem zmniejszyłas? Robiłaś w międzyczasie krzywą cukrową?

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • Słoneczko🌼 Ekspertka
    Postów: 160 119

    Wysłany: 8 czerwca, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Hej a napiszesz jaką dawkę miałaś i na jaką potem zmniejszyłas? Robiłaś w międzyczasie krzywą cukrową?


    Niektórzy lekarze będąc na metforminie w ciąży zalecają test kanapkowy zamiast krzywej kurcze nie jestem w stanie nic wiecej napisać koleżanka miała

    preg.png

    2023 15tc 💔👼
    2 procedury ivf
    Panorama wszystko ok dziewczynka 🩷

    FET 5.1.1 acard ,clexana ,estrofem ,lanzeto ,medargin ,prolutex 2x ,cyclogest ,duphaston ,acofil,immunoglobuliny, atosiban
    👱‍♀️32 l 🧔‍♂️ 34l
  • Morphine Koleżanka
    Postów: 43 53

    Wysłany: 8 czerwca, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam metforminę do 20 tc z uwagi na historię poronień (glucophage 1000xr). Przed ciążą także w takiej dawce z uwagi na io. Od 9tc do tego insulina bazowa po konsultacji z diabetologiem. Aktualnie od dzisiaj zmieniam z gensulin n na Toujeo - nie chciałam się zgodzić na insulinę do posiłków, bo rozjeżdżała się tylko kolacja, gdzie diety staram się pilnować, w piątek kontrola dawek, jak się nie uda to od piątku dodatkowa insulina do kolacji :(

  • Truuskaawka Autorytet
    Postów: 1293 1447

    Wysłany: 9 czerwca, 04:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badałam jeszcze Hemoglobine Glikowaną i ten wynik miałam niski,czyli w normach

    age.png
  • Nana11 Autorytet
    Postów: 667 896

    Wysłany: 9 czerwca, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Hej a napiszesz jaką dawkę miałaś i na jaką potem zmniejszyłas? Robiłaś w międzyczasie krzywą cukrową?

    Miałam 2000 xr i zmniejszyłam na 1000. Krzywą robiłam i wyszła dobrze

    Kingus 1 lubi tę wiadomość

    12.24 💔 6tc
    01.25 💔 6tc

    19.02 ⏸️
    10.03 0, 53cm - serce bije!
    31.03 2,5 cm - mały misio ❤️
    14.04. prenatalne - 5,12 cm
    25.04. 152 bpm, 13+2
    14.06. połówkowe
    TP: ➡️ 27.10. 🍁
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ