X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016
Odpowiedz

Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016

Oceń ten wątek:
  • Basia79 Autorytet
    Postów: 636 668

    Wysłany: 10 marca 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moze rzeczywiście dwójek mieli więcej starych bo w Superpharm właśnie ostatnio mieli pełno starych dwójek i w dodatku za 37 zł, trójki niestety były nowe i po 56 zł. Ja mam jeszcze 6 opakowań trojek, wiec starczy mi na ponad 2 m-ce ( przewijam średnio 5 razy dziennie, czasem 6) wiec juz trojek nie dokupuje bo moze juz czwórki bedą potrzebne

    klz9gu1rkkbkfyjt.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 10 marca 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te nowe białe są beznadziejne, wolę nowe zielone.

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 10 marca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zielone też lubię i używam zamiennie z białymi, białe głównie na noc i na wyjścia bo mam wrażenie że są chłonniejsze
    A nowe zielone mnie zaskoczyły paskiem, stare nie miały

    82doroeqdnooy9dr.png
  • jusci Autorytet
    Postów: 589 269

    Wysłany: 10 marca 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko w nowych zielonych 3 nie ma paska...:-\

    Używała któraś z Was pamersow sleep&play??? Niestety muszę przy każdym nocnym karmieniu zmieniać pieluche, bo jest nabita...myślałam, że może te pieluchy są bardziej chłonne...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2017, 22:21

    Nasze Aniołki [*] 06.07.15 8 tc, [*] 22.10.15 7 tc, [*] 19.09.18 7tc , 09.04.2019 CB, {*} 04.2020 7tc
    PAI-1 homo, mthfr hetero
    f2wl20mmcvxm5eim.png
    ex2bpiqvl3ojtl60.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 10 marca 2017, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nita wrote:
    U nas jakieś cuda się dzieją podczas karmienia. Nie podoba mi się to :/ Od 3 dnia tak ma, że jest kompletnie nieskoncentrowany na piersi. Poje z 5-7 minut, przerywa, bo go coś nagle na suficie zainteresuje i koniec jedzenia. A pierś nadal twarda i z niej kapie mleko, więc na 100% nie opróżnia. Już nie wiem co mam robić. Próbowałam karmić na stojąco, ale mnie plecy bolą. Dałam radę tylko dwa razy tak go nakarmić. Na leżąco nie idzie. Włączyłam biały szum, zasłoniłam rolety w ciągu dnia, żeby się wyciszył, ale też pije max 7 minut i koniec. Ja rozumiem, że to skok, ale on zawsze przy skoku jadł okropnie dużo.
    I wyszło mu coś na nogach. Jakieś suche liszaje. Nie wiem czy go to swędzi, bo rozdrapuje, ma zaschnięte strupy krwi. Kupiłam całą serię Oilatum, ale jakoś średnio pomaga. Boję się, że to może być AZS albo egzema :(

    Nita, a próbowałaś pod górkę?

    Sorry, że dopiero teraz, ale dopiero przyszłam nadrabiać :D Może ktoś Ci ten pomysł już podsunął.

    Zdecydowanie za dużo do nadrobienia dzisiaj mam! Dokończę jutro.

    U nas MASAKRYCZNA skaza :( Rozchorowałam się strasznie i leczyłam mlekiem z czosnkiem, a jedyne co mogłam przełknąć, to jogurty i tak jechałam 3 dni tylko na tym. No i mamy koszmarne, suche placki na udach, brzuchu i łokciach, a twarz to jedna, wielka skorupa zamieniająca się w ranę. Ale skojarzyłam o 2-3 dni za późno i tak cały tydzień piłam to mleko na litry. Rzuciłam to w cholerę, na szczęście normalnie w diecie mało jem nabiału i pewnie dlatego wcześniej nic, ale teraz to i tak pewnie kilka tygodni będzie schodzić :(

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 10 marca 2017, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chiara wrote:
    Milky po kolejnym twoim wpisie widzę że mamy taki sam pogląd na wychowanie :)

    U nas przewijał to hit nad hitem zwłaszcza jak pielucha jest ściągnięta :) na przewijaku mamy najciekawsze rozmowy :)

    U nas to samo. Na przewijaku potrafi godzinę leżeć.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 10 marca 2017, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie_31 wrote:
    Dziewczyny,a jak te pieluchy się sprawdzają?pytam w kontekście kondycji pupy?bo ja po batalii z dwiema paskudnymi nadżerkami,które powstały po kwaśnych kupach,całej masie bepanthenu,wietrzenia i tetry dostałam zalecenie od lekarki,ze tylko pampers premium care i żadne inne.Dlatego używamy tylko tych i jest ok,ale paczka 4-ek,które nosi Micho kosztuje ponad 60 zł...

    Trzeba polować na okazje. W Super-Pharm co kilka tygodni jest promocja, że opakowanie kosztuje 39,99 zł + chusteczki za 1 grosz. Te chusteczki są mega ch...owe dla dzieci, ale do wycierania kurzu, brudu czy czyszczenia butów idealne ;D

    Swoją drogą, kupujesz te z nowej linii? Czy stare?

    My się przerzuciliśmy u Tysi na pieluchomajtki, a Matylda ma jeszcze zapas trójek, ale nie mam żadnej paczki starych czwórek :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2017, 23:50

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 10 marca 2017, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nita wrote:
    Ale tu cisza. Piszę sama ze sobą :D
    Śpicie czy się seksicie?

    Aran dziś spał 5 godzin jednym ciągiem a mój lewy cycek się na to obraził i znów jest zastój :(

    Wszystkiego najlepszego dla nas kobietki w dniu naszego święta :)

    Nita, mój niezawodny sposób na zastój, to prysznic cycków ciepłą wodą i od razu do karmienia w takiej pozycji, żeby nos był skierowany na bolące miejsce. Czyli jak boli Cię z boku piersi, to przystawiasz spod przeciwnej pachy, a jak u góry, to na przykład pod górkę ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • milky way Autorytet
    Postów: 675 641

    Wysłany: 10 marca 2017, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez pantsy, rety, mały tak ucieka, ze nie da sie go wsadzic w zwyklą pieluchę :DDD Gonitwa po calym domu :)))))

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 11 marca 2017, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Matylda śpi dość dużo, zero problemów z drzemkami, a ostatnio w nocy budzi się tylko 2x. Chodzi spać o 23, a budzi o 3-4 i 7-8. Potem ja z Tysią już wstaję, jemy śniadanie, a Matylda nadal śpi do 2h. Od 10 do 12 się bawimy wspólnie i kładę obie dziewczynki spać. Śpią zazwyczaj do 14 i Tysia do wieczora już nie, a Matylda śpi jeszcze 15-17 czy 16-18, potem zje i dalej spać, dlatego wstaje o 21 pełna energii i tak do 23 bimbamy ;) Generalnie to anioł, nie dziecko. Potrafi sobie sama leżeć godzinkę i patrzeć w zabawki i do nich gadać, a ja wtedy w ogóle mogę się nie pojawiać. Jest prawie samowystarczalna :P ;D

    milky way, Izieth, Martusiazabka lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 11 marca 2017, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milky way wrote:
    U nas tez pantsy, rety, mały tak ucieka, ze nie da sie go wsadzic w zwyklą pieluchę :DDD Gonitwa po calym domu :)))))

    Moja akurat chętnie zmienia pieluchę, bo nadal na przewijaku, przy którym pełno kremów, tubek itp. i jest frajda ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 11 marca 2017, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werix wrote:
    Dobrze wiedzieć, że nie jestem z tym sama.

    Kurcze, mój Danielek kończy dzisiaj 3 miesiące! Tak na to czekałam ;p Muszę przyznać, że zrobił się całkiem fajny. Ma swoje problemy, ale fajnie patrzeć, jak się rozwija.

    Mamy starszych dzieciaczków. Czy Wasze maluchy śpią już całą noc? Wiem, że nie ma reguły, ale nie mogę doczekać się przespanych 8h ciągiem...

    Nigdy nie przespała dłużej niż 6h ciągiem (tyle zdarzyło się jeden raz), a kilka razy 5h. Ostatnio śpi po 4h od kp do kp.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 11 marca 2017, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nita wrote:
    Dzięki Hooney. Tak też robię, wkładam mu zabawki do prawej rączki i coś tam chwyta, ale sztywno. Lewą jest znacznie swobodniejsza. A jeszcze parę tygodni temu swoje pierwsze wtedy chwytanie zabawek rozpoczynał od prawej dłoni. Teraz się wszystko poprzestawiało.
    Zapytam lekarza o to przy okazji kolejnej szczepionki.

    Fuksja, w sumie to, że byłby leworęczny to pół biedy. Jak ja w google wpisałam preferencje chwytania jedną dłonią u niemowlaka to mi cerebral palsy zaczęło pokazywać. Lepiej nie czytać internetów :/

    Moja praktycznie tylko prawą. Lewa bardzo rzadko. Nie czytam, nie mam czasu ;P

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 11 marca 2017, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia86 wrote:
    Mamy starszakow czy problemy z usypianiem w ciągu dnia kiedyś miną? U nas jest tragedia. Godzina usypiania 30 min snu :/

    Z Klementynką u nas poprawiło się jak wprowadziłam 3 stałe pory snu. Budziła się o 6, a szła spać o 8, potem 11 i 15. Na noc szła spać już o 18. Dobre 3-4 miesiące ten tryb funkcjonował. Zasypianie przy cycu trwało 5-10 min, a spała 1h. Potem wprowadziłam tryb dwóch drzemek i spała 2x1,5h lub nieraz nawet po 2h. Kładłam codziennie o tej samej godzinie, co by się nie działo.

    Isia86 lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 11 marca 2017, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Boże ja już wysiadam. Prawie każda kupa ląduje na plecach. I nie ważne czy ma na sobie dade czy pampersa. Czy ktoś też tak ma? Jakieś rady?

    Może za słabo zapinasz? Ściśnij mocniej. Albo rozmiar za duży/mały.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 11 marca 2017, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalina123 wrote:
    Izieth szybko to naprawicie :)
    Nam z synem ładnie poszło i rehabilitowaliśmy metodą bobath no i zaczęliśmy jak miał 4.5miesiąca a nadrobił elegancko :) teraz mała jest o wiele sprawniejsza niż syn, głowę ciągnie elegancko, żadnych krzywizn, wygięć, rączki idealnie w osi trzyma choć na brzuchu nie lubi leżeć
    Jak sobie przypomnę syna i ten jego smętnie zwisający łepek przy próbie trakcji to aż mi żal, taka bida był ;)

    Ja nie podnosiłam ani razu za rączki, znajomy rehabilitant mówił, że jest to absolutnie niewskazane i rodzice nie powinni tego robić nigdy przez praktycznie pierwsze pół roku życia, a nawet i dłużej. I ze takie sprawdzenie powinien wykonać tylko pediatra lub rehabilitant przy okazji kontroli, jednorazowo. Nie wyobrażam sobie teraz ciągnąć Matyldy...

    MoBo lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 11 marca 2017, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, jakoś nadrobiłam :P

    Dobrawa, zaglądasz tu jeszcze? Jak u Was? Czy Cati jest na FB grupie? A jak u Ciebie, Dotty? Co robisz podczas aktywności obu dziewczyn, żeby obie zainteresować i nie było płaczu w stereo? ;P

    Milky i Kaliny nie pytam, bo widzę, że Wasze dzieciaki (i starsze i młodsze) to śpią jak anioły ;) To pewnie i ogarniacie się bezproblemowo.

    U nas tandem pełną gębą - Klementynki. Je więcej i częściej niż Matylda, ale podobno trzeba to przeczekać. To czekam ;D Jedyna dobra wiadomość z tego powodu, to, że w te 2,5 miesiąca przytyła na cycku 3 kg! Wygląda teraz super, taka okrąglejsza. W ciąży jak mi zanikło mleko, to stanęła na 8 kg i przez pół roku przybyło jej pół kg tylko... Co prawda zbiegło się to z początkiem raczkowania, ale jednak. Chuda była.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 00:23

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 11 marca 2017, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Ja nie podnosiłam ani razu za rączki, znajomy rehabilitant mówił, że jest to absolutnie niewskazane i rodzice nie powinni tego robić nigdy przez praktycznie pierwsze pół roku życia, a nawet i dłużej. I ze takie sprawdzenie powinien wykonać tylko pediatra lub rehabilitant przy okazji kontroli, jednorazowo. Nie wyobrażam sobie teraz ciągnąć Matyldy...
    Ale ja tego nigdy sama nie robiłam :) ja ostatnia do takich prób, nawet na kolanach nie trzymam w pozycji półleżącej, nic co by prowokowało dziecko do łapania i ciągnięcia się :) moje dzieci były/są rzucane na matę/koc i mają same dawać radę :D

    82doroeqdnooy9dr.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 11 marca 2017, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, napisałam to tak ogólnie w związku z tematem, bo niektórzy jednak nadal to podciąganie za rączki praktykują i może nieświadomie.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 11 marca 2017, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosia a co do snu to u mnie jedno już dorosło do spania normalnego a drugie jeszcze nie wyrosło, wszystko przede mną ;)
    Jako że moje dzieci są niemal identyczne w zachowaniu to i w temacie snu spodziewam się tej samej masakry
    Syn do 6 mż spał super w nocy choć miał pobudkę na jedzenie koło 1-2, ona nie ma a potem zaczynał dzień coraz wcześniej i godzina 5.40 stała się jego ulubioną porą do wstawania na dłuuugo :/ te 1.5 roku to koszmar koszmarów, potem było ciut lepiej, teraz już jest dobrze
    Więc teraz czekam co ona mi zaserwuje, na razie delektuję się tym że śpi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 00:54

    polkosia lubi tę wiadomość

    82doroeqdnooy9dr.png
‹‹ 1319 1320 1321 1322 1323 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ