X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Bo jak nie ma wskazan to sie odstawia. Ja też tak odstawialam. Jakos chyba w 8 tyg juz przestalam brac clexane
    Tylko zapytałam. Poza tym jak nie ma wskazań to po co brać od początku? Ta sama logika pytania.

    Beti82 lubi tę wiadomość

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Robak Ekspertka
    Postów: 250 78

    Wysłany: 20 lipca 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolika wrote:
    Czy któraś z Was używała nystycyny dopochwowo albo clotrimazolum gsk dopochwowo? Lekarz przepisał mi to 2 ale mało mu ufam, a tak naprawdę boję się bo jest tam napisane że nie wolno stosować w 1 trymestrze ja jestem w 2 ale jakoś się boję. Ten 1 mam bo kiedyś i inny lekarz mówił że przy staraniach jest bezpieczny. Sama nie wiem co robić
    Ja miałam przepisany pimafucin dopochwowo w 1 trymestrze. Też się obawiałam.

    za85tzc.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 20 lipca 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedobre wiadomości mamy od wczoraj:(mam nadzieję że to koniec złych wieści.
    Piękna sobota, oby już wszystko przebiegło nudno i książkowo.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 20 lipca 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga66 co ty na to żeby na głównej wpisywać płeć naszych bobasow? Dałabyś radę to ogarnac?

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • arjot Ekspertka
    Postów: 164 82

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Iga66 co ty na to żeby na głównej wpisywać płeć naszych bobasow? Dałabyś radę to ogarnac?

    Fajny pomysł 😃


  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    Tylko zapytałam. Poza tym jak nie ma wskazań to po co brać od początku? Ta sama logika pytania.
    Tego nie wiem ale ja nie mam wskazań a brałam zawsze po każdym transferze :)

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 20 lipca 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Iga66 co ty na to żeby na głównej wpisywać płeć naszych bobasow? Dałabyś radę to ogarnac?
    Super pomysł! Może udałoby się dopisać mnie z terminem na 17.01?

    A przy okazji dziewczyny czy Was tez bolą mięśnie brzucha - takie zakwasy po bokach i rozpieranie? Czekamy na pierwszego Dzidziusia, wiec nie mam doświadczenia😊

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 20 lipca 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arjot wrote:
    Fajny pomysł 😃
    Właśnie wróciłam z urlopu i czytam zaległości:)

    Jasne że dodam, więc prosba:
    Piszcie płeć + nowa data porodu jeśli się zmieniła.
    Przez kolejne dni będę zbierać dane i na kolejny weekend zaktualizuje wszystko.

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 20 lipca 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga66 wrote:
    Właśnie wróciłam z urlopu i czytam zaległości:)

    Jasne że dodam, więc prosba:
    Piszcie płeć + nowa data porodu jeśli się zmieniła.
    Przez kolejne dni będę zbierać dane i na kolejny weekend zaktualizuje wszystko.

    To u nas 16.01 a nie 17 - pomyłka ☺️ Natomiast płci jeszcze nie mamy potwierdzonej.

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 20 lipca 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynka :)

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • arjot Ekspertka
    Postów: 164 82

    Wysłany: 20 lipca 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 11.01 i raczej chłopaczek 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 09:36


  • Lula90 Ekspertka
    Postów: 172 128

    Wysłany: 20 lipca 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3.01 i prawdopodobnie Synek :)

    eh4cm4u.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 4.01 - chłopak.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Ania_85_ Autorytet
    Postów: 300 1019

    Wysłany: 21 lipca 2019, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 🙂 Mogę i ja skorzystać z okazji i się do Was przyłączyć? Podczytywałam Was od początku i miałam coś napisać jak tylko usłyszę serduszko, ale później miałam dużo pracy, a Wy sporo pisałyście i nie udało mi się nadrobić 😉

    Termin w karcie ciąży mam na 14.01, po pierwszym prenatalnym 10.01, a po drugim 9.01- niebezpieczne zbliża się do Sylwestra 😛 I jeszcze nie wiadomo czy chłopczyk, czy dziewczynka, bo mój lekarz prowadzący i lekarz który wykonywał pierwsze prenatalne uważają, że jest za wcześnie i oni tak wcześnie "nie zgadują". A na drugich prenatalnych dzidzia albo się chowała, albo uciekała- super to wyglądało 😆 Więc pewnie najwcześniej w okolicy 20 tygodnia się dowiemy 😉

    Klio86, ziolko lubią tę wiadomość

    uwo9skjob07enzxz.png
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 21 lipca 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania witaj
    Co to znaczy, że miałaś 2 prenatalne? W 1 trymestrze jest takie jedno usg

    Ania_85_ lubi tę wiadomość

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 21 lipca 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ania:-)

    Ania_85_ lubi tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Aniu !

    Dziewczyny byłam w piątek na wizycie, „wszystko Ok, serduszko bije” tyle się dowiedziałam Jak zwykle 🙈😅
    Następna wizyta po urlopie za 5 tygodni dlatego tez wybieram się prywatnie żeby podglądać maleństwo przed urlopem w pierwszym tygodniu sierpnia.

    Poza tym widziałam dwa ułamki sekundy nasze dzieciątko, badania z krwi i moczu Ok, ładna tarczyca 1,3 (jeszcze nigdy takiej pięknej nie miałam 😉) i lekarz stwierdził ze płci nie jest w stanie zobaczyć wiec dopiero na połówkowych będę wiedzieć.

    Ale jest małe ale, jakaś przybita jestem.. czy tez tak macie?
    Trochę się nie wyrabiam z moja córeczka 1,5 roczna w ciągu dnia w domu, doskwierają mi zmęczenie i jestem bardzo drażliwa, dziecko czasem trzyma się pół dnia mojej nogi a ponieważ mąż pracuje 8-19 pn-pt, nie nam nikogo do pomocy, babcia czyli
    Moja mama nie może do nas przyjechać na choćby jeden dzień w tyg bo opiekuje się swoją 90 letnia mama, wiec ja jeżdżę 40 km do niej raz na czas ale i tak tam kończy się to całym dzień biegania bo mama jest uzależniona od tetrycznej wrednej babci.. i w sumie o ile jest to dla mnie normalna sytuacja, to pokłóciłam się z nią ostatnio bo jak nigdy potrafiła mi powiedzieć ze ona z dwójka w domu sama siedziała i dawała radę.. tak ale od 6-14 bo tata tak pracował i zawsze widziała tę różnice, poza tym to ja jej chciałam ułatwić i ja przywozić żeby pozałatwiała w mieście swoje sprawy a wnuczkę brała tylko na spacer, żeby miala z nią kontakt, nie sprzątanie gotowanie etc i myślałam ze to rozumie.. do przed wczoraj kiedy zaczęła gadać jak jej własna matka, o niej ze ona ma względem niej obowiązki i się nie rozdwoi i ze ona sobie dawała radę..pominę fakt ze jest jedna z czwórki rodzeństwa i cała reszta ma matkę gdzues i zrzuca wszystko na moja mamę, ALE poczułam się jak ch*** matka i żona...

    Dodam ze teściowa się w ogóle od 6 lat nie interesuje nami wiec nie mogę liczyć na nikogo właściwie.

    Od jesieni planuje puścić córkę do żłobka, bo z dużym brzuchem chyba nie ogarnę całego tygodnia samotnie.. na pół dnia żeby moc odpocząć i coś ugotować i posprzątać a dziecko jest kontaktowe wiec myśle ze to moze to klapnąć 🤔.

    Jak wy mamy sobie radzicie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 10:42

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 21 lipca 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klio, taki bangladesz miałam przy drugiej ciąży. Różnica to dwa lata i 2 mce. Powiem krótko to był koszmar. Bardzo ciężko, byłam zmęczona, w domu nic nie zrobione, z mężem konflikty. Pomoc od mojej mamy wszak trochę była ale dobre rady doprowadziły do tego ze zagryzalam żeby i zmniejsza łam kontakt. Byłam rozdrazniona i wredna. Rad dla Ciebie nie mam żadnych. Dzisiaj jak na to patrzę to bym po prostu zmieniła podejście.. Ale łatwo powiedzieć. 5 lat temu poszłam na terapię i to mi zmieniło percepcję. Byłam sfrustrowana etc. To minie...tyle mogę powiedzieć. Dzisiaj gdy czekam na trzecie to mam w d...obiad,porzadki. Będzie szansa zrobię, nie będzie zrobię jutro. Jakość relacji, związku się zmieniła-efektem jest bobas w brzuszku z miłości. Wytrwaj! Poczytaj wspierające ksiazki.

    Klio86 lubi tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli mama ci podnosi ciśnienie to po co fundujesz dobie taka atrakcje, nie musisz nosić jej frustracji i zmęczenia związanego z babcią 90letnia. Najważniejsze są Twoje potrzeby, córki i bobasa. To twój fundament.

    Klio86 lubi tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa.. No i męża. O nim nie zapominaj. Dla faceta ciąża i bobas to lot w kosmos bez trzymanki. Mój nie tyka mnie przez kiepskie wyniki genetyczbe bo się boi że coś się stanie.. Heh staram się jakiś mu to wynagradza bo bidok nie chce żeby czuł się odrzucony. Wymaga to idę mnie trochę nakładu sił ale to wraca i ma wartość.

    Klio86 lubi tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
‹‹ 176 177 178 179 180 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ