X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mini, cudny wlochacz. 3miesieczniaki są rozkoszne!!!

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malwa88 wrote:
    Jak czytam jak te Wasze dzieci śpią to jestem załamana :P

    U nas około 20 kładziemy się do łóżka i tak minimum godzina, czasem dwie kp. Śpi sobie zaraz się budzi-dopiero między 21-21.30 zaśnie mocno, że odkładam do dostawki i jest spoko. Później 3 pobudki-koło 1/3/5 i z reguły 6.30/7 już wstaje (może pospałby dłużej, ale brat wstaje i już harmider w domu). Drzemki podczas karmienia i w wózku na dworze (na szczęście mamy taras!).
    Chyba nie umiem w niemowlęta :P

    Starszy syn był na butli od 6 tygodnia i faktycznie do 2-3 miesiąca budził się raptem raz a później spał ciurkiem 10h. Za to w dzień też spanie tylko w wózku lub na rękach.

    Serio wszystkie bobasy śpią tak cudownie tutaj?:D KP też?

    Ja tylko KP, Jasiek nie przysypia calej nocy,zasypia miedzy 19 a 20 i od kilku dni budzi się pierwszy raz między 1 a 2,oznacza to że wypadło mu jedno karmienie które do tej pory
    bylo o 22:30. Potem budzi się po 2-3 godzinach.. I znowu po 2-3 godzinach. Wstaje po 7.dla mnie git. Ja się wysypiam.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mini przeslodki włochacz. Współczuję kolejnego złamania , ta sama nozka? Jak będzie większa to myślę że już nie bedzie was dotykać to łamanie , tego wam życzę , trzymaj się ciepło. Córcia cudna .

    Robak lubi tę wiadomość

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2019 wrote:
    Mini przeslodki włochacz. Współczuję kolejnego złamania , ta sama nozka? Jak będzie większa to myślę że już nie bedzie was dotykać to łamanie , tego wam życzę , trzymaj się ciepło. Córcia cudna .
    Tak ta sama praktycznie to samo miejsce. 3tyg było cudownie bez szyny, już się bawimy na macie. Cwiczylysmy po teleporadzie z fizjo obroty, lekka asymetrie. I teraz pójdzie wszystko się paść i od nowa...

    My też cały czas kp, ostatnio dopadla nas kolka i to była makabra. Śpimy od 19 do 6rano 2xkarmimy. Gdyby nie te kości to było by super....

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba większość chciala chrzcic w święta. My tez a teraz nie wiem, może w wakacje.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mini, twoja mała już się przewraca z pleców na boki? Mój jeszcze nie.. Póki co pięknie brzuszkuje,glowe ładnie trzyma..
    O chrzcie myślałam w czerwcu ale chyba sobie narazić podaruję takie atrakcje
    Jak u was kwestia szczepień?

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my chyba ochrzcimy tylko sami chrzestni i my bez imprezy. Najwyżej w lecie zrobimy spóźniona imprezę za chrzest.
    Co do szczepień to my mieliśmy tylko pierwszy na Rota i 6w1 i tyle... niestety zapłaciłam za kolejna Rota i pneumokoki i czekają na nas w aptece... Eh wiem ze pneumokoki mogę zaszczepić pozniej ale Rota trzeba do 24 tyg najpóźniej... moja znajoma podaje sama w domu Rota... nie wiem Kurcze co robić...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka Ksiadz się zgodził na chrzest teraz? Też w drugi dzień mieliście chrzcić? Też o tym myślałam żeby ochrzcić teraz a potem impreza ale tak głupio bez najbliższej rodziny , nie wiem czy by się nie obrazili szczególnie teście

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella tak na boczki już się powoli obracala, ale teraz pewnie wszystko zapomni...na brzuchu głowę ładnie trzymala, ale przez asymetrie przewracala się odrazu na plecy i musielismy się ćwiczyć żeby się wyrównał. No nic teraz nam zostanie ćwiczenie linii środka i lapanie zabawek ;) my chrzciny odwołane i wstępnie chcę końcem czerwca zrobić razem z 2urodzinami synka, ale wyjdzie w praniu. U nas szczepienia zatrzymaly się na tych szpitalnych tylko. Niby dzwonili żeby choć zoltaczke powtórzyć bo to ważne, ale nie wiem boję się.

    ex2buay3h02dl23a.png
  • malwa88 Autorytet
    Postów: 358 301

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas szczepienia wstrzymane. Udało nam się zaszczepić jeszcze przed tym wszystkim na rota, pneumo i 6w1. Rota do 24 ale jak nas ominie to się chyba nie obrażę, bo młody strasznie to odchorował.
    U nas od jakiegoś tygodnia obroty na brzuch się pojawiają.

    Mnie nawet te pobudki co 2-3h tak nie dobijają-nawet się wysypiam. Ale najgorsze to, że od 20 do 22 wisi na piersi non stop :( Wczoraj to w ogóle dał się odłożyć dopiero 22.20 :( Mam też 2,5 letniego syna-ciekawe czy będzie mi dane go kiedyś jeszcze uśpić wieczorem :( Strasznie mnie to dołuje.

    Październik 2017 synek <3
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja za dnia to ciężko z drzemkami. W nocy to coraz dłużej śpi w nocy a za dnia walczy. Jeszcze jak ma dobry humor to pół biedy :p
    Laura ostatnio leżąc na plecach podciaga głowę. Ćwiczy brzuszki :p

    ug378rib3ih251jk.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malwa u mnie znów jest tak że Ada nie chce z nikim iść spać tylko ze mną eh i pierw muszę uśpić Oliwkę a jak nie zdążę ale widze że usypia to mąż rusza łóżeczkiem aż zaśnie mocno a ja o 20 idę Adę usypiać tylko że teraz od kąd Ada nie śpi w dzień to Ada usypia w trakcie bajki którą jej czytam także ekspresowo :) Gorzej bo mi popuszcza w majtki w ciągu dnia , czy Twój też w taki sposób odreagowuje pojawienie się rodzeństwa?

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celia to super , silna Laurka :)

    Celia89 lubi tę wiadomość

    ug37df9hhjep6v50.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa ja właśnie leżę w łóżku u syna.. Ii Po lewej mam starszego Aa Po prawej młodszego.. Ii oboje zasypiają.. Teoretycznie. Bo młodszy to jeszcze się przebudzi.. Maz jeszcze nee wrócił z pracy więc starszy musiał przyzwyczaić się do kręcenie młodszego przy zasypianiu..

    Dni mi uciekaja.. Nawet sama nee wiem kiedy 🤷
    Rzygam Już tym wirusem.. Aa coś czuję, że to jeszcze długo potrwa..

    Jacek
    386adc7d0fd2.jpg

    Robak lubi tę wiadomość

    4018d16ae9.png
  • Robak Ekspertka
    Postów: 250 78

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A niektórzy w ogóle nie szczepią, u nas też na razie skończyło się na szczepieniach szpitalnych.

    Mnie pediatra prawie zagryzła jak usłyszała, że dziecka nie budziłam na karmienie..

    za85tzc.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 03:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robak wrote:
    A niektórzy w ogóle nie szczepią, u nas też na razie skończyło się na szczepieniach szpitalnych.

    Mnie pediatra prawie zagryzła jak usłyszała, że dziecka nie budziłam na karmienie..

    Dlatego.. Ja jak się pytała położna czy pediatra co ile karmię.. To zawsze mówiłam No tak co 3h.. Ii nawet nee napomknelam, że spał w nocy w ciągu 5-6h 😅

    4018d16ae9.png
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa ja kp i jakbym czytala o moim dziecku. Wieczorem dostaje ok 19-20 a potem jeszcze zeby byl cicho kak usypiam starszego tak ok 21 i jest mi w stanie wisiec godzinę na cycku. Potem pobudki 1/3/5. Nigdy nie potrafi sam zasnąć wiec albo usypiam na rekach albo w wozku na podworku. Jak odloze na drzemke do lozeczka to pospi maks 30min a w wozku albo na kims potrafi 2h. Ja moze tez coś zle robię bo z pierwszym synem mialam tak samo

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa, dana u mnie jest to samo i to przy obojgu. Turbo drzemki, chyba że na rękach, albo na spacerze, chociaż starsza córka i na spacerach krótko spala. Jak słyszę opowieści o dzieciach, które mają 3godzinne drzemki w trakcie których gotuje się obiad, sprząta i wypija kawę, to mnie zazdrość zżera 😂 to chyba nie kwestia kp, tylko charakterku dziecka. Chociaż po dzisiejszej nocy znowu mnie kusi, żeby przejść na mm całkiem.

    Robak lubi tę wiadomość

    age.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robak wrote:
    A niektórzy w ogóle nie szczepią, u nas też na razie skończyło się na szczepieniach szpitalnych.

    Mnie pediatra prawie zagryzła jak usłyszała, że dziecka nie budziłam na karmienie..
    Tyle że Twój dzidzius to chyba jest mały na niskim centylu tak? To myślę że to też ma wpływ. Moja to grubasek więc taka przerwa w nocy myske że jej posłuży he he
    A no właśnie mamy świat bez jednej szczepionki. A tyle osób uważa że szczepionki to zło i nie trzeba szczepic. Może teraz trochę zmienia zdanie. Ja też przeżywam te szczepienia itd ale wiem że są konieczne bo świat bez nich by wyglądał tak jak teraz. Albo i gorzej

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czemu mina w dzień spać nie chce. Takie bobasy to chyba powinny a ta nie chce i już.

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
‹‹ 548 549 550 551 552 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ