X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Opalanie sie z brzuszkiem...
Odpowiedz

Opalanie sie z brzuszkiem...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za oknem wyszlo sloneczko i trudno opszec sie pokusie zeby nie polozyc sie na lezaczku <3
    Na co trzeba zwracac uwage podczas opalania???Jakie olejki wybieracie,z jakim filtrem?Zakrywacie brzusio koszulka czy tez opalacie?

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie opalam- właśnie wczoraj na temacie o kosmetykach ruszyłam sprawę mazideł z filtrem. Niestety ale po niewilkiej dawce słońca w sobotę mam już brązowawe plamki na czole i ciemniejszą skórę wokół ust- dopada mnie chyba słynna ostuda!!!Mam skłonność do takich plam( mamie po ciązy one zostały)a mnie w zeszłym roku , gdy zaczęły sie problemy z tarczycą, też taka łaciata po lecie chodziłam. Znalazłam więc i kupiłam dziś " Lekki fluid do twarzy" firmy LA ROCHE -POSAY, dla cery mieszanej z filtrem 50:) i sie tym będę na buzi i dekoldzie smarowała,żeby w centki nie chodzić.... jeśli chodzi o takie wystawianie całego ciała, to jak na razie mnie nie korci, choć pewnie nogi będę chciała trochę opalić bo mam trupio blade. Brzuszek będę zdecydowanie zasłaniała.


  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja podobnie jak martek :) Jak już będę miała coś opalić to nogi :) tym bardziej, że kupiłam sobie spódniczkę :)

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytalam troche na necie tutaj np.pisza tak:
    "ze słońca należy korzystać we właściwy sposób. Zbyt duży nadmiar promieniowania słonecznego może zaszkodzić maluszkowi. Zbyt duża dawka promieni słonecznych może powodować alergie i przebarwienia skóry. Skóra zbyt szybko się wysusza i mogą pojawić się miejscowe pęknięcia naczyń krwionośnych. Nadmienić też trzeba, że zbyt mocno nagrzany brzuszek przewodzi ciepło do wód płodowych i to samo gorąco które odczuwa mama odczuwa również jej dziecko a to może doprowadzic do skurczy macicy lub krwawienia z dróg rodnych

    Aby zażywać kąpieli słonecznych we właściwy sposób i z odpowiednim umiarem tak aby było to zdrowe dla organizmu kobieta powinna przestrzegać kilku podstawowych zasad:

    - Nie można na słońcu przebywać zbyt długo
    - Nie wolno przegrzać organizmu
    - Należy stosować właściwe kremy ochronne z filtrami UV
    - Dobrze natłuszczać skórę przed wyjściem z domu
    - Zakładaj okulary przeciwsłoneczne i coś na głowę
    - Warto ochładzać się w wodzie jeśli istnieje taka możliwość
    - Należy pić dużo wody

    Zażywając kapieli słonecznych z umiarem, nie dopuszczając do przegrzania organizmu Twój wypoczynek będzie naprawdę udany a Ty zadowolona i wypoczęta. "

    Ja wlasnie dzis troche sie polozylam nalezaczek i bylam zaledwie pol godzinki i dostalam takich piegow jak jeszcze nigdy :O
    Mam nadzieje ze znikana :\

    A ostatnio tak mi sie skora wysuszyla na twarzy na polikach ze chcialam troche ja opalic bo po solarium jak chodzilam kilka lat temu pomagalo :\
    Poprostu witaminy D brakuje ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2013, 14:13

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien ja moze i bym chciala sie wystawic na chwilke na slonce ale dzisiaj wyruszylam w miasto i masakra..momentalnie napuchnely mi palce stopy zaczely parzyc-doslownie..pic sie chcialo za cieplo sie ubralam albo to zapowiedz mojego letniego puchniecia....:-( dodam ze raczej naleze do tych cco lubia chlodzik ale delikatna kuracja wit d sie przyda :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pasia ja tez sie zaczynam zastanawiac czy mnie puchniecie dopadnie..
    Wkocncu CALE lato musze z brzuszkiem przechodzic :\

    Troche inaczej to bylo planowane... normalnie juz bym byla na rozsypce z pierwsza ciaza :(
    Ale trzeba sie cieszyc z tego co sie ma ;)

    U mnie tylko dzis taka ladna pogoda a tak dopiero w nastepnym tyg slonecznie ma byc.. takze kozystam puki slonce jest ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to pewni vivien.trzeba korzystac.w sumie z umiarem to mysle ze tragedii az takiej nie bedzie:-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyczytalam w necie gedzies ze pol godziny na sloncu na lezaczku w ciazy nie powinno zaszkodzic.Nasmarowalam sie wysokim filtrem i nawet mi to dobrze zrobilo bo czuje sie tez troche naprowmieniowana energia ;)
    Slonce na mnie dobrze dziala <3 <3
    Ja bym sie w slonecznych klimatach swojsko czula a nie tak jak my mamy wiekszosc jesieni i zimy a lato to moze dwa tygodnie trwa ;(
    Jestem raczej w deszczowej czesci :P :(

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien to korzystaj ze slonka :-) laduj baterie :-)

    vivien lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 05:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:50

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 05:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutaj jeszcze znalazlam ciekawostke w necie na temat opalania ;)
    " Opalanie a ciąża.


    Skóra kobiety ciężarnej jest bardziej rozciągnięta, przez co staje się cienka i łatwiej ulega przesuszeniu. W związku z tym należy zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie, które równocześnie rozwiąże problem pojawiających się rozstępów, gdyż dobrze nawilżona skóra szybciej się regeneruje. Delikatna skóra kobiet ciężarnych jest bardziej podatna na oparzenia słoneczne oraz powstawania przebarwień w wyniku zbyt długiej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. Przebarwienia pojawiają się głównie na twarzy i bardzo często nie ustępują po przerwaniu opalania, ani po zakończeniu ciąży.

    Nie można jednoznacznie stwierdzić, że kobieta w ciąży nie może się opalać. Ważne jest, aby korzystała z kąpieli słonecznych w rozsądny sposób, mając przede wszystkim na uwadze zdrowie własne i swojego dziecka. Najcięższą konsekwencją intensywnego opalania w ciąży jest, niestety poronienie. Może do niego dojść na skutek podniesienia temperatury ciała, a to z kolei prowadzi do pobudzenia mięśni macicy do skurczu.

    Długotrwałe plażowanie może również doprowadzić do przegrzania płodu na skutek wzrostu temperatury wód płodowych. W trakcie opalania dochodzi do wzrostu ciśnienia tętniczego, co może wpłynąć na rozwój nadciśnienia tętniczego u matki. Na skutek wzrostu temperatury ciała podczas opalania, dochodzi do zwiększonego wydzielania potu, co prowadzi do utraty znacznych ilości wody z organizmu i odwodnienia. Z kolei odwodnienie niemal zawsze prowadzi do osłabienia i omdleń. Mimo wielu niekorzystnych skutków związanych z nierozsądnym zażywaniem kąpieli słonecznych przez przyszłe mamy, opalanie w ciąży nie jest zakazane....."

    Antolka lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o typowe opalanie, to wg mnie odpada zupełnie:) Przynajmniej ja w stroju na leżaczku wylegiwać się nie będę:) Ale nie ma nic przyjemniejszego niż posiedzenie sobie na ławeczce z wystawioną (i posmarowaną wielkim filtrem) buzią do słoneczka:)))

    No i nogi też zamierzam opalić;)

    martek lubi tę wiadomość

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w pełni popieram aggę84aa :) myślę,że najważniejszy jest rozsądek:)
    Fulid z filterm 50 zakupiony wczoraj sprawdza się- posmarowałm rano buźkę, nie świeci się, nie jest zbyt tłusta po godzinie na ławce piegów na buzi nie ma ( zwykle już się pojawiały) myślę,że choć drogi ( 56zł za 50ml) to nie będę żałowała wydaneych pieniędzy - dodam że dostałam do neigo " gartis" wodę termalną w spayu oraz 100ml zel pielęgnacyny po ekspozycji na słońce z tej samej firmy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2013, 10:51


  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie opalam, ale tak jak juz dziewczyny pisaly "z glowa" mieszkam w cieplym klimacie i ciezko byloby mi uniknac slonca.
    wychodze sie oplac dopiero po 16, zawsze uzywam mozceno filtra na twarz 100UV, bo inaczej dostaje plam.
    brzuch tez obficie smaruje 50 UV, ale w Polsce to 30 UV wystarczy.
    staram sie lezec w polcieniu, pod parasolem, popijam wode i chodze kapac sie w basenie albo w morzu.
    podobno w pozniejszych miesiacach fajnie sie plywa z brzuszkiem.

    Q82doi09kub0318v3.png
  • zocha Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie.Czy można w ciąży używać samoopalacza albo balsamu brązującego?

    ja zocha
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja napiszę tak - po pierwsze nie unikam słońca bo wiem, że witamina D3 którą nasz organizm naturalnie wytwarza jedynie za pomocą promieni słonecznych, jest równie ważna dla rozwoju płodu co inne witaminy i mikroelementy których musimy maleństwu w czasie ciąży dostarczać. Po drugie nie przesadzam z opalaniem, nie odsłaniam brzuszka, opalam jedynie buzie, dekolt, nogi i ramiona, hmm... cóż, narazie musi mi to wystarczyć :)

    PS na słoneczko obecnie używam balsamu do opalania Soraya SPF 50

    Bergo lubi tę wiadomość

  • Evelineq Ekspertka
    Postów: 218 667

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zocha wrote:
    A ja mam pytanie.Czy można w ciąży używać samoopalacza albo balsamu brązującego?

    Ja bym odradzała ze względu na skład tych kosmetyków, oczywiście badań na kobietach ciężarnych nie ma więc nie ma dowodów na to że samoopalacz faktycznie zaszkodzi, ale lepiej zaoszczędzić sobie stresu i się wstrzymać na te kilka miesiący...

    http://kobieta.wp.pl/kat,26377,title,Samoopalacze-moga-powodowac-raka-i-wady-plodu,wid,14783769,wiadomosc.html?ticaid=112df7

  • kdoka Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam:) jesli chodzi o filtry w kosmetykach to kobiety w ciąży i karmiące nie powinny używać tych chemicznych, najlepsze są fizyczne czyli takie naturalne jak titanium dioxide. Jest fajny blog srokao.pl, tutaj możecie poczytać o składach w kosmetykach. Generalnie trzeba uważać na wszystko co ma filtr, szczególnie na kosmetyki zmywalne jak podkłady, kremy BB itp. Co do samoopalacza i kremow brązujących to gdzies czytałam, że zawierają składnik, który po nałożeniu na skórę może zmieniać się w... formalinę:/ brzmi słabo, o tutaj można zerknąć http://www.jaworek.net/kosmetyki/czarne_owce.php

    oar8flw1ovjxwweg.png
  • Goszu Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat dość stary ale zapewne wciąż aktualny. Wybieram się na urlop do ciepłego kraju w kwietniu, bede gdzieś w 27tygodniu. Lekarz powiedział że nie widzi przeciwwskazań a jak zapytałam o zakrywanie brzucha to się śmiał. Wiadomo, że z umiarem i filtrami, jak zawsze. Są jakieś panie które nie będą siedzieć na plaży w piance do nurkowania pod parasolem ? :)

    Z tym opalaniem to podobnie jak gorącymi kąpielami- ugotujesz dziecko. No na pewno :)To że masz skórę ciepłą, cieplejszą niż normalnie, to nic nie znaczy, bo po pierwsze:nie wynika to z wysokiej gorączki i bardzo osłabionego organizmu, skóry jest kilka warstw, do tego mięśnie, tłuszcz itp, a dziecko to już w ogóle jest w kokonie bezpieczeństwa. Próbowałam znaleźć jakąś wypowiedź w necie lekarza na ten temat, niestety same mądre matki się wypowiadają.

  • 100noga Ekspertka
    Postów: 324 80

    Wysłany: 8 lutego 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że takie niezbyt długie opalanie nie powinno zaszkodzić. Ale wszystko z umiarem. Jak będziesz opalała się kilka godzin, to czy będziesz całkiem rozebrana, czy zakryjesz niektóre części ciała to i tak się przegrzejesz i możesz zaszkodzić i sobie i dziecku... Ale jak chcesz codziennie poleżeć po parę minut (20?) w bikini w PEŁNYM SŁOŃCU, to nie widzę przeciwwskazań żeby zakrywać brzuch. W międzyczasie oczywiście cały czas pić i korzystać z cienia jak tylko poczujesz że już jest za gorąco.

    Ja mam termin na koniec czerwca i czekam z utęsknieniem na słoneczko. Jeśli wszystko będzie ok, nie będę miała zawrotów głowy itp, to na pewno nie raz skorzystam z leżaka na podwórku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2017, 13:51

    9f7janlii84l7liv.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ