Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚
Odpowiedz

PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚

Oceń ten wątek:
  • babajagapatrzy Autorytet
    Postów: 350 734

    Wysłany: 13 kwietnia, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale słodkie macie brzuchole 😍 aż sama cyknęłam sobie zdjęcie i w końcu coś widzę.

    db4f0b1134b6f.jpghttps://zapodaj.net/plik-RJRkIrO1wP

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia, 20:04

    BlackAmericano, Ninia, espoir, Mimblanee, PaulinKA, aganieszkam, Dorka.38, CaroShell lubią tę wiadomość

  • PaulinKA Autorytet
    Postów: 3288 8791

    Wysłany: 13 kwietnia, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @babajaga, jak wrzucasz i wybierasz bbcode to musisz wybrać ze z całym zdjeciem (ty prawdopodobnie wybierasz link do miniaturki)

    Juz widac maleństwo pod pępuszkiem 😁 ale jaki tylek dziewczynooo! 🔥 widac ze cos tam bylo robione w życiu 😄

    ⏳️1.2024
    🚺LUF, niedoczynność tarczycy, Hashi, endo i adenomioza, NK, hipoglikemia reaktywna, IO, KIR

    2026🙏
    preg.png

    "Zes*am się, a nie dam się."
  • babajagapatrzy Autorytet
    Postów: 350 734

    Wysłany: 13 kwietnia, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, dzięki! 😅

    O, dzięki za instrukcję, już jest duże!

    Zrobiłam nam pudełka na jutro do pracy i tak mnie woła już łóżeczko, ale idę jeszcze na matę, bo dziś w nocy okrutnie mi plecy dokuczały i muszę porobić jakąś jogę może. Macie godne polecenia poduszki ciążowe? Chyba pora kupić 🙃

  • espoir Autorytet
    Postów: 5486 7803

    Wysłany: 13 kwietnia, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    śliczne macie brzuszki ❤️

    tymczasem ja i mój brzuchol 🫣
    cc3b0e1146871.jpg

    snieżka, Niaha, babajagapatrzy, BlackAmericano, Mimblanee, Ninia, Karos31, aganieszkam, Megmery, Kingus 1, White1, Dorka.38, pandzia 🐼, Paulina1106, CaroShell lubią tę wiadomość

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
  • babajagapatrzy Autorytet
    Postów: 350 734

    Wysłany: 13 kwietnia, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, Espoir, wygrałaś 😍

    BlackAmericano, PaulinKA, espoir, Ala87 lubią tę wiadomość

  • BlackAmericano Autorytet
    Postów: 303 587

    Wysłany: 13 kwietnia, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espoir, to już najprawdziwszy brzuszek ciążowy ❤️ super jest 🥰

    espoir lubi tę wiadomość

    05.02.26 r. - B-hcg: 3715, progesteron: 26,6
    07.02.26 r. - B-hcg: 7965,4, progesteron: 22,92

    20.02. - CRL: 9,2 mm + ❤️ 🥹
    03.26 r. - Test Panorama: ryzyka niskie - zdrowa dziewczynka 💖
    27.03 - I prenatalne ok ✔️CRL: 51,8 mm; FHR: 162

    preg.png
  • Martit Autorytet
    Postów: 522 818

    Wysłany: 13 kwietnia, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    f92b3eb554f6f.jpghttps://zapodaj.net/plik-EagpT7wnMJ

    To mój, rano jeszcze mogę luźnymi ubraniami przykryć, ale wystarczy śniadanie i pyk, duży brzuch :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia, 21:39

    babajagapatrzy, snieżka, Karos31, PaulinKA, aganieszkam, Kingus 1, Ninia, espoir, BlackAmericano, pandzia 🐼, Mimblanee, CaroShell lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Ninia Autorytet
    Postów: 976 1275

    Wysłany: 13 kwietnia, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które już macie ciąże za sobą, którą poduszkę polecacie? U mnie sytuacja wygląda tak że tv nie oglądam na kanapie tylko mamy w salonie taki mebel jakby ogromną leżankę i na tym oglądam seriale i chcialabym się jakoś lepiej układać. Kusi mnie poduszka od insta fizjo Rity Calderaro ale wydaje się gigantyczna. Czy któraś miała?

    👱🏻‍♀️ 91
    Kariotypy ✅
    17.10.2025 💔🩷👼 Rita 16tc, triploidia matczyna
    12.2025 start starań o drugą ciążę 🥹
    1.2026⏸️ 2 cs
    03.2026 Panorama ok, czekamy na zdrowego 🩵

    preg.png
  • Martit Autorytet
    Postów: 522 818

    Wysłany: 13 kwietnia, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam poduszkę w kształcie litery C i nie jestem zadowolona. Jutro sprawdzę markę. Ma takie wypełnienie, że niewygodnie się leży głową. Kupiłabym coś żeby nie trzeba było rezygnować z poduszki. Do leżenia przed tv jest ok

    Ninia lubi tę wiadomość

    preg.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 5486 7803

    Wysłany: 13 kwietnia, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się z ciążową nigdy nie polubiłam. za dużo dzieci mam wokół czasem, do tego Mąż i wkurzała mnie, że zabierała mi dużo miejsca i ograniczała w tuleniu do Męża. wkładam sobie między nogi zwykłego jaśka małego i daje rade 🙂

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 11376 9616

    Wysłany: 13 kwietnia, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do poduszek ciążowych, ja mam z Supermami w kształcie "7" i jest super , ale jest duża. Większość dobrych poduszek ciążowych jest wielka. Niedługo będę ją ściągać ze strychu i prać 😊
    Też śpię na razie z poduszką między nogami, ale zauważyłam, że w nocy coraz częściej przewracam się na plecy a wtedy mam koszmary 🙈
    Nie powinnam też spać na plecach bo potem bolą mnie nogi. Byłam u flebologa tuż przed tą ciąża (miałam problem z żylakami krocza i nóg) no i jak robiła Dopplera na leżąco to okazało się, że przy leżeniu na plecach mam spory ucisk na żyły. Także chyba też niedobrze dla malucha jak tak śpię 🙄 a z poduszką ciążową się nie przewracam na plecy.

    Ninia lubi tę wiadomość

    02/26 Naturals Beta 1979, 4205
    Cudzie trwaj 😍 Dziewczynka 🩷
    preg.png

    age.png

    Synek 29.04.2025 🩵 (38+1tc)
    26dpt USG jest serduszko
    20dpt-2mm zarodek
    Beta 9dpt-113,92; 11dpt-260,59; 17dpt-2380,97
    24.08.2024- transfer 4BB

    Synek 26.07.2021 💙 (36+4tc)
    21dpt USG- 2,5mm szczęścia
    Beta: 6dpt-46,8; 8dpt-132,3; 10dpt-393,7
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA

    Córeczka 13.12.2019 🩷 (40+1tc)
    23dpt jest serduszko
    Beta: 6dpt-47,16; 8dpt-140,50; 10dpt-361,70; 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    Niedrożne jajowody ❌
  • BlackAmericano Autorytet
    Postów: 303 587

    Wysłany: 14 kwietnia, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wspaniałe te Wasze brzuszki :) każdy zupełnie inny ❤️
    Powodzenia dzisiaj na wizytach ❤️
    Ja już czekam na czwartek 😁

    PaulinKA, aganieszkam, Mimblanee lubią tę wiadomość

    05.02.26 r. - B-hcg: 3715, progesteron: 26,6
    07.02.26 r. - B-hcg: 7965,4, progesteron: 22,92

    20.02. - CRL: 9,2 mm + ❤️ 🥹
    03.26 r. - Test Panorama: ryzyka niskie - zdrowa dziewczynka 💖
    27.03 - I prenatalne ok ✔️CRL: 51,8 mm; FHR: 162

    preg.png
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1794 1886

    Wysłany: 14 kwietnia, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ☺️
    Mro, bardzo mi przykro z powodu Babci, przyjmij kondolencje. Dobra decyzja o sanco- tez bym zrobiła aby wiedzieć czego się spodziewać.
    Martit wypatruję wiadomości z wynikami🤗
    Każdy brzuszek inny, a każdy piękny 🥰 u mnie już też widoczny od dłuższego czasu.
    Poduszki ciążowej nie kupiłam w pierwszej ciąży i nie wiem czy teraz się zdecyduję. Wkładałam między kolana zwykłą poduchę i też dawało radę.

    Po wczorajszej wizycie wszystko w porządku ☺️ dzidzia już się można powiedzieć,że nie mieściła w obrazie USG 🤭 mój lekarz też mówił,że obstawia chłopczyka ale potwierdzi mi na kolejnej wizycie. No i powoli odstawiamy leki. Kolejna wizyta 16.05

    Niecierpliwa2, PaulinKA, Kasia0504, aganieszkam, snieżka, Karos31, Mimblanee, BlackAmericano, babajagapatrzy lubią tę wiadomość

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    Diagnostyka poronień nawykowych
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    słabe przyrosty bety-> zwiększenie Accofilu ✅
    26.11 G. 2890g 54cm 💖
    2026:
    29.01 beta 344, prog 24.3, TSH 3.5 🔴
    31.01 beta 1049, prog 26
    02.02 beta 3460, prog 33.5
    16.02 CRL 7.3mm 128♥️
    Duphaston, cyclogest, neoparin, acard, encorton, euthyrox, prolutex

    preg.png
    age.png
    age.png
  • Martit Autorytet
    Postów: 522 818

    Wysłany: 14 kwietnia, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowa dziewczynka :) Nie mamy imienia, byłam przekonana, że to syn 🤣
    Ale się wzruszyłam, kamień z serca, warto robić te badania. Wszystkie ryzyka niskie :)

    Niecierpliwa2, Megmery, PaulinKA, Kasia0504, White1, BlackAmericano, aganieszkam, pandzia 🐼, Malina90, Marty.Na, snieżka, classy, Ninia, Karos31, Mimblanee, babajagapatrzy, Ala87, Weronka89, Paulina1106, Sawka8, espoir, Mro_22, CaroShell lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Niecierpliwa2 Autorytet
    Postów: 413 343

    Wysłany: 14 kwietnia, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martit, super wiadomość! Gratulacje ❤️

    Ja już po wizycie u prowadzącej, wszystko ok, dzieciaczek ma ok. 100 g. Następna wizyta za 4 tygodnie 😊 Po drodze mamy jeszcze tę "dogrywkę" prenatalnego, ale lekarka twierdzi, że pewnie tylko dlatego, że nie było czegoś widać, bo z aktualnego obrazu i wyników nie widzi niczego podejrzanego.

    Ninia, poproszę o wpisanie wizyty na 12.05 😊

    PaulinKA, BlackAmericano, aganieszkam, snieżka, Karos31, Mimblanee lubią tę wiadomość

    preg.png
  • PaulinKA Autorytet
    Postów: 3288 8791

    Wysłany: 14 kwietnia, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martit wrote:
    Zdrowa dziewczynka :) Nie mamy imienia, byłam przekonana, że to syn 🤣
    Ale się wzruszyłam, kamień z serca, warto robić te badania. Wszystkie ryzyka niskie :)

    I tyle to z naszych przeczuć, co nie? 🤣 wielkie gratulacje, wasza droga nie byla łatwa ale teraz pewnie myslisz ze byla warta każdej jednej łzy wylanej po drodze🥹🥹🥹🥹

    Takie info u kobiet ktore dlugo sie starały zawsze rozczulają mnie wyjatkowo❤️🩷

    @pandzia, bylas na prolutexie az do teraz? Mi został jeszcze tylko cyclogest 1 dziennie ale kurde daje mi on jakies takie poczucie bezpieczeństwa i chcialabym go jeszcze brac a pewnie tez zdecydujemy o odstawieniu na wizycie 😅

    Co do poduszki- ja jestem cebulak i na pewno nie kupię 🤣 nie lubie rzeczy ktore maja tylko jedną, czasową funkcje. Poza tym jakos mi przeszkadza mysl ze bede odizolowana od meza 😁 ale szwagierka ma mi podrzucić swoją, za darmo to uczciwa cena wiec sprobuje 😎😎😎

    Ja juz po badaniach przed czwartkowa wizyta, zaraz lecę na joge ciążowa, ehh te zajecia sa dla mnie taak nudne 🤣🤣 ale bardzo oddechowe i na miednicę wiec czuje ze dobrze ze tam chodze😄

    Miłego dzionka piekne panie! 🌸🌻🌞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia, 08:59

    Martit, aganieszkam, snieżka, babajagapatrzy, Ala87, pandzia 🐼 lubią tę wiadomość

    ⏳️1.2024
    🚺LUF, niedoczynność tarczycy, Hashi, endo i adenomioza, NK, hipoglikemia reaktywna, IO, KIR

    2026🙏
    preg.png

    "Zes*am się, a nie dam się."
  • Megmery Ekspertka
    Postów: 184 308

    Wysłany: 14 kwietnia, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martit, super gratulacje!

    Mro, przykro mi z powodu babci, takie nagłe odejście, to musiał być szok dla waszej rodziny…

    Ja się melduję po wczorajszych badaniach prenatalnych, wszystko jest idealnie!🤩

    Dzidziuś ma już 6,7 cm! Przełożyłam prenatalne o kilka dni, bo martwiłam się, że będzie za mały, a tu tak wystrzelił! Z USG wczoraj wychodziło równo 13+0, więc teraz jest troszkę do przodu względem terminu z miesiączki, nie mówiąc już o tym potencjalnym liczonym z owulacji. Mega jestem szczęśliwa!

    Lekarz mi też wszystko pokazywał, mówił że przezierność karkowa idealna, inne parametry też i żadnych wad się nie obawiamy. Mózg nad wyraz rozwinięty (dziecko będzie przemądrzałe po rodzicach, to już wiemy 😅), wszystkie stopy, dłonie i pęcherze moczowe są na swoim miejscu ;)

    Czekam jeszcze na wyniki z krwi, ale to już się nie zamierzam tym martwić, USG było dla mnie najważniejsze (i oczywiście bardzo się stresowałam przed, nawet w nocy nie spałam).

    A, wszyscy po badaniach mnie pytali o płeć, a ja w ogóle zapomniałam zapytać czy cokolwiek widać 🫣 Ale tak całkiem serio, to mi się nie spieszy. Mam jakieś swoje przeczucie, ale nie jest też to moja preferencja. Ubranka i tak kupuje powoli w różnych kolorach i wzorach, dziś zamówię też włóczkę nalocik i kombinezon. Kombinezon zrobie chyba jasno żółty, a kocyk w takim kolorze między zgaszoną szałwią a miętą. Mam też włóczkę na czapeczkę w podobnych odcieniach. Do tej pory się nie mogłam zebrać do dziergania, ale teraz ruszę z kopyta. Chustę za to niezależnie od płci kupię sobie różową!

    Widziałam wcześniej, że dyskutowałyście o kombinezonach, ja też jestem team merino, w ogóle team wełna. Ten kombinezon co go będę dziergać będzie bardziej w stronę alpaki, ale możliwe że się skuszę też na drugi z merino (zobaczymy jak szybko mi pójdzie. Kocyk będę dziergać z merino. Zamierzam pokupować troszkę tych ciuszków na spód z merino, czasem można znaleźć super rzeczy na Vinted.

    Kupiłam też kombinezon z Reimy zimowy w Muminki za 35 zł. Rozmiar ten na 1-3 miesięcy, wszyscy straszą żeby kupować większe, ale wydaje mi się, że za te pieniądze nawet jak miesiąc dziecko pochodzi, to będzie dobra inwestycja ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia, 09:12

    PaulinKA, BlackAmericano, aganieszkam, Malina90, snieżka, Niecierpliwa2, Karos31, Mimblanee, Ala87, pandzia 🐼, Paulina1106 lubią tę wiadomość

    02.25 cb💔
    10.25 cb💔

    ✅kariotypy, regularna owulacja, poziomy witamin i minerałów, homocysteina, kortyzol, nadnercza, hormony, ferrytyna, krzywa cukrowa, wykluczona celiakia, wykluczona trombofilia, AMH 3,47 💕

    🚩insulina, ANA1 1:640 (bez choroby autoimmunologicznej), kir AA, MTHFR, cd138 5/10

    ⏸️12.02.26
    18.02.26 - 2,8 mm Sezamka
    03.03.26 - 0,67 cm i ❤️
    26.03.26 - 2,77 cm bobaska

    preg.png[/url]

    Jestem dobrej myśli 🙏💖
  • BlackAmericano Autorytet
    Postów: 303 587

    Wysłany: 14 kwietnia, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje udanych wizyt ❤️

    Martit, czekałam na Twoje wyniki i bardzo się cieszę, że są pozytywne ❤️

    Niecierpliwa2, Martit lubią tę wiadomość

    05.02.26 r. - B-hcg: 3715, progesteron: 26,6
    07.02.26 r. - B-hcg: 7965,4, progesteron: 22,92

    20.02. - CRL: 9,2 mm + ❤️ 🥹
    03.26 r. - Test Panorama: ryzyka niskie - zdrowa dziewczynka 💖
    27.03 - I prenatalne ok ✔️CRL: 51,8 mm; FHR: 162

    preg.png
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 11376 9616

    Wysłany: 14 kwietnia, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie się waham na jaki rozmiar kombinezonu patrzeć. Bo rodzimy na jesień, a jak będzie faktycznie "zima" to nasze bobasy będą mieć 3-4 miesiące, więc raczej większy rozmiar grubszych 🤔 także chyba na razie kupie cieńsze Merino na jesień a na zimę dokupie jak zobaczę jak szybko bobo rośnie 😊 moj syn na 4 miesiące miał 74 a córka chyba jeszcze 62/68 😅

    02/26 Naturals Beta 1979, 4205
    Cudzie trwaj 😍 Dziewczynka 🩷
    preg.png

    age.png

    Synek 29.04.2025 🩵 (38+1tc)
    26dpt USG jest serduszko
    20dpt-2mm zarodek
    Beta 9dpt-113,92; 11dpt-260,59; 17dpt-2380,97
    24.08.2024- transfer 4BB

    Synek 26.07.2021 💙 (36+4tc)
    21dpt USG- 2,5mm szczęścia
    Beta: 6dpt-46,8; 8dpt-132,3; 10dpt-393,7
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA

    Córeczka 13.12.2019 🩷 (40+1tc)
    23dpt jest serduszko
    Beta: 6dpt-47,16; 8dpt-140,50; 10dpt-361,70; 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    Niedrożne jajowody ❌
  • Mimblanee Autorytet
    Postów: 758 1357

    Wysłany: 14 kwietnia, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mam nic na zimę, bo majowy zimą już nosił duży kombinezon więc się nie przyda. I w ogóle wyprawkę mam bardziej letnią więc trochę trzeba będzie dokupić.
    Trzymajcie proszę kciuki za prenatalne, mam o 14:20, zaczynam się stresować zwłaszcza, że nie byłam na USG od miesiąca. Dzisiaj też dopiero pobranie krwi więc jeszcze nie będę znać ryzyk. Skierowanie, karta ciąży, dowód osobisty, picie i coś słodkiego.. czy o czymś zapomniałam? Kawałek drogi nas czeka do większego miasta, a w ogóle to jadę z moim tatą 😁 mąż w pracy a mama zajmie się małym

    BlackAmericano, babajagapatrzy, Karos31, Niecierpliwa2, pandzia 🐼, Megmery, aganieszkam lubią tę wiadomość

    🩵 D 1.05.2025

    💔 28.04.26 15+0tc 👼🏻
‹‹ 184 185 186 187 188 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieudane in vitro nie przekreśla marzeń o dziecku – sprawdź, jak dobrze przygotować się do kolejnej próby.

Wiele par zmagających się z niepłodnością doświadcza ogromnego rozczarowania, gdy procedura in vitro nie kończy się ciążą. Choć taka sytuacja bywa trudna i często rodzi poczucie bezradności, nie oznacza to, że z marzenia o dziecku trzeba zrezygnować. Niepowodzenie nie przekreśla szans na sukces – przeciwnie, może stać się ważnym momentem, by zatrzymać się, dokładniej przeanalizować przebieg leczenia i lepiej przygotować się do kolejnej próby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ