Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2025
Odpowiedz

Październikowe mamy 2025

Oceń ten wątek:
  • Klaudia89 Ekspertka
    Postów: 239 664

    Wysłany: 25 maja 2025, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Wdzięczna, @ Eustoma Dziewczyny, dużo siły dla Was!

    Kraków

    👱‍♀️35 👦 42


    Pierwsza ciąża ❤️
    ⏸️ 31/01

    Zuzia - poród SN - 30.09.2025

    age.png
  • Klaudia89 Ekspertka
    Postów: 239 664

    Wysłany: 25 maja 2025, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka95 wrote:
    Dziewczyny, czy Wy też macie tak przeraźliwie suchą skórę? Dłonie mam suche ze aż mi się strupki robią na kościach… między palcami skórą aż biała, dodatkowo na rękach i nogach też tak sucha że aż schodzi. Nie wiem już czym smarować żeby było lepiej, a piję przecież dużo :(

    Ja na dłoniach nie, za to na nogach dramat. Smaruję balsamami, staram się pilnować ilości płynów, a sucha skóra czasem aż się sypie 😓

    Nati_96 lubi tę wiadomość

    Kraków

    👱‍♀️35 👦 42


    Pierwsza ciąża ❤️
    ⏸️ 31/01

    Zuzia - poród SN - 30.09.2025

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2025, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eustoma32 wrote:
    Dziękuję za wsparcie. Jest mi ciężko i fizycznie i psychicznie. I badania prenatalne było ok, Nifty ok. Badania połówkowe na Luxmed też ok, a na badaniach połówkowych u dobrego lekarza taka informacja. Teraz mnóstwo badań i praktycznie co dwa tygodnie wizyta w Warszawie. A Szczecin trochę oddalony, więc jest trudno. Muszę znaleźć w sobie siłę...

    Tak mi przykro :( tym bardziej, że wszystkie badania jak do tej pory dawały same pomyślne wyniki.
    Czy miałaś jakies przeczucia, że zdecydowałaś się na drugie niezależne badanie połówkowe?

  • Carolyn Autorytet
    Postów: 538 955

    Wysłany: 25 maja 2025, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @wdzieczna @eustoma przykro czytać Wasze wiadomości.. życzę Wam ogromu siły w tym trudnym czasie. Wierzę, że wszystko się u Was ułoży. 🙏

    27.02 dwie kreseczki
    06.03 pęcherzyk
    21.03 zarodek z ❤️
    04.04 2,8 cm 👶
    11.04 3,9 cm 👶
    24.04 prenatalne 6,3 cm 🩵
    05.05 7,4 cm 👶

    preg.png
  • pupuś Autorytet
    Postów: 508 1249

    Wysłany: 25 maja 2025, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy brałyście może Amotaks na infekcję dróg moczowych? Nie mam pewności, jak przyjmować – po jednej tabletce co 12 godzin? Lekarz mi nic nie napisał. I tak czekałam 48 godzin na receptę.

    34 👩🏼‍❤️‍👨🏻 56
    Świnoujście 🏖

    12.02.2025 ⏸️
    06.03.2025 (6+4) crl 0,95 cm, jest ❤
    26.03.2025 (9+3) crl 3,25 cm, 165 bpm ❤
    09.04.2025 (11+3) crl 5,93 cm, 157 bpm ❤
    14.04.2025 (12+1) prenatalne! niskie ryzyka
    16.06.2025 (21+1) II prenatalne! wszystko w normie
    25.08.2025 (31+1) III prenatalne! wszystko w normie, 1741 g
    preg.png
  • przyszłamama96 Autorytet
    Postów: 977 1723

    Wysłany: 25 maja 2025, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pupuś wrote:
    Czy brałyście może Amotaks na infekcję dróg moczowych? Nie mam pewności, jak przyjmować – po jednej tabletce co 12 godzin? Lekarz mi nic nie napisał. I tak czekałam 48 godzin na receptę.


    Pracuje w szpitalu i Amotax zawsze podajemy co 12h właśnie przy zapaleniach układu moczowego, pamiętaj o probiotykach ale tak conajmniej 2 godziny po antybiotyku, nie razem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2025, 19:05

    pupuś lubi tę wiadomość

    👩🏼30 🧔🏻‍♂️33

    01.2023 Eurofertil CZ 6x❄️
    02.2023 I FET bhcg 0
    03.2023 II FET bhcg 0, 1❄️ źle rozmrożona
    07.2023 I histeroskopia dr Janowiec (zapalenie endometrium)
    09.2023 II histeroskopia dr Janowiec (adenomioza -> 6xDipherline)
    12.2023 immunologia, dr Paśnik
    02.2024 III FET CB💔 bhcg max 650 i spadek
    03.2024 IV FET CB💔 bhcg 23 i złe przyrosty
    05.2024 ciąża naturalna, puste jajo💔
    07.2024 V FET 2x❄️ 💔bhcg 220, złe przyrosty

    09.2024 Invimed Warszawa 6x❄️
    09.2024 immunologia, dr Jarosz
    10.2024 polip w USG
    12.2024 histeroskopia
    01.2025 VI FET 6dpt - 38; 7dpt - 84; 9dpt - 256; 10dpt - 370; 12dpt - 926; 14dpt - 2475; 16dpt - 4973; 20dpt mamy ❤️; 29dpt- CRL 1,12cm, FHR 150 ; 7+5 1,62cm; 8+5 2,27cm; 9+5 3,21cm; 10+5 4,13cm
    12+0 prenatalne 5,44cm
    6.10.2025 córka na świecie 🩷

    event.png
  • ananas123 Ekspertka
    Postów: 237 651

    Wysłany: 25 maja 2025, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Eustoma nie takie wieści chciałaś usłyszeć, a my z Tobą… wierzę, że kolejne badania przyniosą dużo lepsze informacje i wszystko skończy się dobrze 😘

    preg.png
  • pupuś Autorytet
    Postów: 508 1249

    Wysłany: 25 maja 2025, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyszłamama96 wrote:
    Pracuje w szpitalu i Amotax zawsze podajemy co 12h właśnie przy zapaleniach układu moczowego, pamiętaj o probiotykach ale tak conajmniej 2 godziny po antybiotyku, nie razem

    Dzięki za pomoc ❤️

    przyszłamama96 lubi tę wiadomość

    34 👩🏼‍❤️‍👨🏻 56
    Świnoujście 🏖

    12.02.2025 ⏸️
    06.03.2025 (6+4) crl 0,95 cm, jest ❤
    26.03.2025 (9+3) crl 3,25 cm, 165 bpm ❤
    09.04.2025 (11+3) crl 5,93 cm, 157 bpm ❤
    14.04.2025 (12+1) prenatalne! niskie ryzyka
    16.06.2025 (21+1) II prenatalne! wszystko w normie
    25.08.2025 (31+1) III prenatalne! wszystko w normie, 1741 g
    preg.png
  • Pdes Ekspertka
    Postów: 191 506

    Wysłany: 26 maja 2025, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Eustoma @Wdzieczna przytulam mocno 🥺 by wszystko było dobrze ❤️ trzymam kciuki.

    ♀️'95 ♂️ '92
    🧒 04.2018
    💔 04.2024 cb
    ⏸️ 18.02.2025
    04.03.2025 beta 5369,00
    11.03.2025 USG 6+2(OM 7+0) pęcherzyk ciążowy z echem zarodka, crl 0,54 cm
    08.04.2025 USG 11+0(OM 11+0) 4,1 cm człowieczka z ❤️ 140
    18.04.2025 badanie prenatalne 5,77 cm. ❤️171
    18.04.2025 443g, na 90% 🩵
    preg.png
  • EwiczekM Autorytet
    Postów: 616 733

    Wysłany: 26 maja 2025, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego Najlepszego Mamusie ❤️ trzymam kciuki za dobre wieści po dzisiejszych wizytach

    Nati_96, ananas123, nick nieaktualny, OlgaB87, szlamek, Palaczowa, przyszłamama96, Carolyn, Klaudia89, Anettka10, Judyta_ lubią tę wiadomość

    Olivier 3170g, 50 cm, 38+4 tc

    age.png
  • Pdes Ekspertka
    Postów: 191 506

    Wysłany: 26 maja 2025, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś zaczęłam 6 dzień na diecie cukrzycowej 🙄 po pierwszym dniu cukier na czczo 92 a kolejne 5 dni 83-86 także jest dobrze 😁 jutro wizytuje na NFZ, zapytam lekarza czy zrobi mi USG i może podejrzy płeć.. chciałabym wiedzieć 🥹

    szlamek, przyszłamama96, Carolyn, EwiczekM, pupuś lubią tę wiadomość

    ♀️'95 ♂️ '92
    🧒 04.2018
    💔 04.2024 cb
    ⏸️ 18.02.2025
    04.03.2025 beta 5369,00
    11.03.2025 USG 6+2(OM 7+0) pęcherzyk ciążowy z echem zarodka, crl 0,54 cm
    08.04.2025 USG 11+0(OM 11+0) 4,1 cm człowieczka z ❤️ 140
    18.04.2025 badanie prenatalne 5,77 cm. ❤️171
    18.04.2025 443g, na 90% 🩵
    preg.png
  • Wdzięczna Autorytet
    Postów: 280 1130

    Wysłany: 26 maja 2025, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry. Jadę właśnie na badania do Medicover. Zobaczymy jak tam Marysia 😉 iusze wziąć skierowanie na wszystkie badania w kierunku trombocytopeni z uwagi na syna. Lekarze w szpitalu zalecili mi, że mam się przebadać.

    Dziś Dzień Mamy. Mam nadzieję że to będzie dzień dobrych wiadomości ❤️🙏

    Muszę kupić jakiś prezent dla mamy jeszcze.

    Spokojnego dnia dziewczyny 🤰

    nick nieaktualny, przyszłamama96, Nati_96, Klaudia89, Anettka10, Herbatka95, szlamek, nick nieaktualny, ananas123, Judyta_ lubią tę wiadomość

    Okolice Poznania 👐
    2013😇2015♂️2017😇2017😇2018♂️
    "Jeśli Bóg z Nami któż przeciwko nam" ❤️✝️🕊️
    preg.png
    7.02⏸️
    27.02- jest ❤️
    10.03- 2.1 cm szczęścia ❤️
    20.03- 3.14 cm szczęścia ❤️
    31.03- 4.90 cm szczęścia ❤️
    17.04- 8 cm szczęścia ❤️
    🩺 15.05 207 g szczęścia🩷
    🩺 12.06 450 g szczęścia 🩷
    🩺10.07 800 g szczęścia 🩷
    🩺07.08 1500g szczęścia🩷
    🩺28.08 2 kg szczęścia🩷
    🩺18.09 2640 kg szczęścia 🩷
    🩺02.10
  • OlgaB87 Autorytet
    Postów: 1114 2220

    Wysłany: 26 maja 2025, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kto dzisiaj poza mną świętuje dzień mamy połówkowymi? ☺️ mam nadzieję, że wszystko będzie git.
    W tym tygodniu zamierzam również przycisnąć z wyprawką. Na razie gubię się w tych wszystkich listach. Na pewno nie chcę kupować tony zbędnych rzeczy, więc konsultuję z koleżankami, które już mają bąble, co realnie się przyda, a co jest czystym marketingiem i wyciąganiem kasy :)
    Btw- osobiście nie przepadam za mamą ginekolog, ale dziś w jej sklepie z okazji dnia matki duże promki. I taka np. głupia szczotka do niemowlęcej główki 4 zł, tak tanio jeszcze nie znalazłam. Być może kupię też parę ręczników kąpielowych, są też w dobrych cenach.
    Dobrego dnia Dziewczyny!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2025, 09:36

    przyszłamama96, Nati_96, EwiczekM, Klaudia89, Anettka10, szlamek, nick nieaktualny, Zło_snica, nick nieaktualny, ananas123, Judyta_ lubią tę wiadomość

    Warszawa
    👩🏼 37, 👱🏼‍♂️37
    2 x kitku 🐈🐈‍⬛

    Hashimoto, niedoczynność, insulinooporność, stan przecukrzycowy, PCOS

    OM 02.01
    08.02 ⏸️
    09.02- beta 3383, prog 26,4
    11.02- beta 8266
    21.02- (6+6)- mamy serduszko! ♥️ bpm 135, mały alien ma 9mm
    28.02- (7+6)- serduszko 174 bpm
    07.03- mały alien ma 2,6 cm, serduszko 140 bpm
    17.03- NIPT
    28.03- dziecię 6,11 cm, wszystko pięknie pracuje, USG genetyczne bardzo dobre, chłopczyk 💙
    25.09.2025- wielki dzień, Bruno na świecie ♥️

    age.png
  • przyszłamama96 Autorytet
    Postów: 977 1723

    Wysłany: 26 maja 2025, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlgaB87 wrote:
    Kto dzisiaj poza mną świętuje dzień mamy połówkowymi? ☺️ mam nadzieję, że wszystko będzie git.
    W tym tygodniu zamierzam również przycisnąć z wyprawką. Na razie gubię się w tych wszystkich listach. Na pewno nie chcę kupować tony zbędnych rzeczy, więc konsultuję z koleżankami, które już mają bąble, co realnie się przyda, a co jest czystym marketingiem i wyciąganiem kasy :)
    Btw- osobiście nie przepadam za mamą ginekolog, ale dziś w jej sklepie z okazji dnia matki duże promki. I taka np. głupia szczotka do niemowlęcej główki 4 zł, tak tanio jeszcze nie znalazłam. Być może kupię też parę ręczników kąpielowych, są też w dobrych cenach.
    Dobrego dnia Dziewczyny!


    Dzięki za info ☺️ powodzenia na wizycie ✊🏻✊🏻

    OlgaB87 lubi tę wiadomość

    👩🏼30 🧔🏻‍♂️33

    01.2023 Eurofertil CZ 6x❄️
    02.2023 I FET bhcg 0
    03.2023 II FET bhcg 0, 1❄️ źle rozmrożona
    07.2023 I histeroskopia dr Janowiec (zapalenie endometrium)
    09.2023 II histeroskopia dr Janowiec (adenomioza -> 6xDipherline)
    12.2023 immunologia, dr Paśnik
    02.2024 III FET CB💔 bhcg max 650 i spadek
    03.2024 IV FET CB💔 bhcg 23 i złe przyrosty
    05.2024 ciąża naturalna, puste jajo💔
    07.2024 V FET 2x❄️ 💔bhcg 220, złe przyrosty

    09.2024 Invimed Warszawa 6x❄️
    09.2024 immunologia, dr Jarosz
    10.2024 polip w USG
    12.2024 histeroskopia
    01.2025 VI FET 6dpt - 38; 7dpt - 84; 9dpt - 256; 10dpt - 370; 12dpt - 926; 14dpt - 2475; 16dpt - 4973; 20dpt mamy ❤️; 29dpt- CRL 1,12cm, FHR 150 ; 7+5 1,62cm; 8+5 2,27cm; 9+5 3,21cm; 10+5 4,13cm
    12+0 prenatalne 5,44cm
    6.10.2025 córka na świecie 🩷

    event.png
  • Carolyn Autorytet
    Postów: 538 955

    Wysłany: 26 maja 2025, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    w tym roku jeszcze nie do końca czuję to święto, ale jak sobie pomyślę, że za rok to już tak naprawdę będę obchodzić to aż się wzruszam. 😊

    Też dzisiejszy dzień zaczynam od wizyty, zaraz zobaczę bejbika 🤩

    OlgaB87, pupuś, przyszłamama96, Anettka10, szlamek, Nati_96, nick nieaktualny, EwiczekM, nick nieaktualny, Pdes, ananas123, Judyta_, Palaczowa, Wdzięczna lubią tę wiadomość

    27.02 dwie kreseczki
    06.03 pęcherzyk
    21.03 zarodek z ❤️
    04.04 2,8 cm 👶
    11.04 3,9 cm 👶
    24.04 prenatalne 6,3 cm 🩵
    05.05 7,4 cm 👶

    preg.png
  • Kasaja Ekspertka
    Postów: 209 474

    Wysłany: 26 maja 2025, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich Mam!

    przyszłamama96, Klaudia89, szlamek, Nati_96, nick nieaktualny, nick nieaktualny, Carolyn, Pdes, ananas123, Palaczowa lubią tę wiadomość

    👩🏼33 🧔🏻33
    starania od IV 2024
    styczeń 2025 ⏸️🤍
    11.02.2025 I wizyta 🩺jest serduszko!
    27.02.2025 II wizyta 🩺 zarodek rośnie (2cm) i szybkie serduszko (+krwiak podkosmówkowy 15x4mm 😒)
    11.03 wizyta dodatkowa, 🪲3,5cm, krwiak się wchłonął 🥷🏻
    19.03.2025 Veragene pobrane🧬
    20.03.2025 III wizyta - 5.05cm maluszka🩺⏳
    24.03.2025 prenatalne 🩺⏳⭐️
    31.03.2025 wyniki pappa i Veragene - niskie ryzyka, dziewczynka 🌸🥰
    19.05.2025 prenatalne II wszystko książkowo - 370g 🫐
    15.07.2025 prenatalne III - pięknie rośnie 1386g 🤍
    .
    .
    .
    5.10.2025 👩🏻‍🍼🤞🏻🥰

    preg.png
  • Patkaa94 Autorytet
    Postów: 685 1391

    Wysłany: 26 maja 2025, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlgaB87 wrote:
    Kto dzisiaj poza mną świętuje dzień mamy połówkowymi? ☺️ mam nadzieję, że wszystko będzie git.
    W tym tygodniu zamierzam również przycisnąć z wyprawką. Na razie gubię się w tych wszystkich listach. Na pewno nie chcę kupować tony zbędnych rzeczy, więc konsultuję z koleżankami, które już mają bąble, co realnie się przyda, a co jest czystym marketingiem i wyciąganiem kasy :)
    Btw- osobiście nie przepadam za mamą ginekolog, ale dziś w jej sklepie z okazji dnia matki duże promki. I taka np. głupia szczotka do niemowlęcej główki 4 zł, tak tanio jeszcze nie znalazłam. Być może kupię też parę ręczników kąpielowych, są też w dobrych cenach.
    Dobrego dnia Dziewczyny!
    Dzięki za info, ja chce w końcu segregator na te dokumenty kupić od nich, już mi się w teczce nie mieści 🙈 także będzie okazja zamówić.
    Powodzenia na dzisiejszych połówkowych ✊🏻

    OlgaB87, Nati_96, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    02.2018r. 👦
    03.2019r. 👦

    29.01.2025 ⏸️
    30.01 betaHCG 23,5 progesteron 19
    1.02 betaHCG 65,2
    6.02 betaHCG 744 progesteron 29
    12.02 sam pęcherzyk ciążowy
    20.02 maluch 0,61 cm ♥️ krwiaczek, bez plamień
    13.03 🩺 maluch nadgonił do terminu Om, wszystko ok ❤️
    19.03 NIPT 🩺 bardzo niskie ryzyka 🌸 dziewczynka
    26.03 USG prenatalne, wszystko super ❤️ maluszek ma 5,45 cm (11+6)
    02.04 USG prenatalne Invicta 🩺
    (12+6)
    6,4 cm ❤️ wysokie ryzyko preeklampsji 1:4 , trismomie niskie ryzyka 🥰 acard 150
    10.04 (14+0) 7,74 cm 🌸
    23.04 🩺

    preg.png
  • Patkaa94 Autorytet
    Postów: 685 1391

    Wysłany: 26 maja 2025, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wdzieczna, Eustoma trzymam kciuki, żeby z waszymi synkami było wszystko w porządku! Strach o własne dzieci to coś najgorszego 🥲 sama to przeżyłam niestety ale wierzę, że będzie i u was dobrze!🙏🏻

    02.2018r. 👦
    03.2019r. 👦

    29.01.2025 ⏸️
    30.01 betaHCG 23,5 progesteron 19
    1.02 betaHCG 65,2
    6.02 betaHCG 744 progesteron 29
    12.02 sam pęcherzyk ciążowy
    20.02 maluch 0,61 cm ♥️ krwiaczek, bez plamień
    13.03 🩺 maluch nadgonił do terminu Om, wszystko ok ❤️
    19.03 NIPT 🩺 bardzo niskie ryzyka 🌸 dziewczynka
    26.03 USG prenatalne, wszystko super ❤️ maluszek ma 5,45 cm (11+6)
    02.04 USG prenatalne Invicta 🩺
    (12+6)
    6,4 cm ❤️ wysokie ryzyko preeklampsji 1:4 , trismomie niskie ryzyka 🥰 acard 150
    10.04 (14+0) 7,74 cm 🌸
    23.04 🩺

    preg.png
  • pupuś Autorytet
    Postów: 508 1249

    Wysłany: 26 maja 2025, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @OlgaB87, @Carolyn, powodzenia na połówkowych i na wizycie!

    OlgaB87, Carolyn lubią tę wiadomość

    34 👩🏼‍❤️‍👨🏻 56
    Świnoujście 🏖

    12.02.2025 ⏸️
    06.03.2025 (6+4) crl 0,95 cm, jest ❤
    26.03.2025 (9+3) crl 3,25 cm, 165 bpm ❤
    09.04.2025 (11+3) crl 5,93 cm, 157 bpm ❤
    14.04.2025 (12+1) prenatalne! niskie ryzyka
    16.06.2025 (21+1) II prenatalne! wszystko w normie
    25.08.2025 (31+1) III prenatalne! wszystko w normie, 1741 g
    preg.png
  • Mama4 Autorytet
    Postów: 465 677

    Wysłany: 26 maja 2025, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyszłamama96 wrote:
    Hej dziewczyny, siedzę coraz bardziej w temacie wyprawki i mam problem z trzema rzeczami, laktator, aspirator do noska i nebulizator, macie jakies polecajki? Podjęłyście już decyzję apropo konkretnych modeli tych dwóch rzeczy?;) może z Waszą pomocą będzie łatwiej podjąć decyzję 🙈

    + czy planujecie kupić przenośny podgrzewacz do mleka? Jeśli tak to jaki;) to też u mnie temat rozważań czy potrzebne a jeśli tak to który, powiem Wam że ciężkie decyzje 😅

    Podgrzewaczy w ogóle nie planuję, chcę karmić piersią.
    A z aspiratora polecam zdecydowanie Nosiboo Pro. Mamy od lat i bardzo dobrze wyciąga wszystko z noska.

    przyszłamama96, Korki, Judyta_ lubią tę wiadomość

‹‹ 441 442 443 444 445 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ