X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poradzcie mi cos:

    Dzisiaj wstawalam do ewy jakies 8 razy. No kurde... Jak byla mniejsza, to jadla 2 razy i spala jak susel. A teraz sie kreci, przekreca, obraca...ma smoczka, wypluwa smoczka, pojekuje. Jaki jest problem? Ma w pokoju jakies 25 stopni. Tylko cienki kocyk. Wiem, ze cieplo, ale nic nie poradze. Zeby ma 2 na dole. Na razie innych ani widu ani slychu. Je kolo 2-3, oczywiscie na poczatku 15 minut histerii zanim zlapie smoczka, ale koniec koncow wypija jakies 250ml mleka. Potem juz spi do 7. Dzis do 7.30 cz yli w sumie spala 12h ale czemu sie tak wybudza?

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chic mój też się wybudza. Są noce, że zajeczy tylko raz A są noce, tak jak dziś, że wierci się, budzi, marudzi. Nie wiem od czego to zależy.

    Nam też wyszedł już drugi ząbek i kolejnych nie widać. Zresztą tych dwóch też nie widziałam. Wychodzą z nienacka. A jedyny jako taki objaw to marudzenie w ciągu dnia

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic to widzę ze podobna nocka. U nas możliwe właśnie, że temperatura w pokoju zbyt wysoka, jak ją odkryłam do się lekko uspokoiła, ale powiem szczerze dziwnie się czułam ze ona taka odkryta. Poza tym u nas ba pewno dochodzą ząbki. Próbowałam ją karmić ale kończyło się płaczem. Jak już się udało to pospala trochę. Miejmy nadzieje, że szybko to minie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 08:57

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 21 maja 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj wezme lozeczko do naszej sypialni. Mamy chlodniej. Sprobuje tez dac mleko kolo 23, jak sie budzi 1 raz. Moze jest juz glodna. Bo jak zje o 2 to spi do 7.30 spokojnie. No moze z 1 wybudzeniem. Tyle dobrze ze nie musze jej wyciagac. Wystarczy poglaskac, ew wsadzic smoczka i spi jakby nic sie nie stalo.
    Bede tez oduczac smoczka.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 21 maja 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas spokojnie z nocą dziś standard jedno karmienie + jedno dodatkowe ale tylko dlatego ze o 4.30 chlopina musiał wstać na samolot robił sobie kawę i obudziłam się ja a ja obudziłam przez przypadek Malca tak pewnie wstała by dopiero na pierwsze śniadanie koło 8,

    Ja mam znowu problem z włosami był czas ze wypadały mi garściami dosłownie, ale unormowało się to na jakieś 2 m myślałam ze już mam spokój nie będę łysa cos mi włosów jednak zostało ale jednak nie teraz znowu to samo tez tak macie ?

    Bierzecie jakieś suplementy czy coś na włosy, błagam dajcie patent bo do lata to będę musiała perukę kupić.

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiusza, ja brałam Vitapil Mama i do tego stosowałam wcierkę Pharmaceris Stimuforten codziennie. Oba można przy KP. Włosy przestały po tym wypadać, ale nie wiem, czy to nie przypadek, bo zaczęłam stosować po ponad miesiącu (może dwóch) od kiedy nastąpiła wzmożone wypadanie. Może być tak, że po prostu wypadło co miało i tyle. Nie miałam żadnego nawrotu. Mam mnóstwo baby hair, wypada ich tyle, ile normalnie powinno, ale kitka wyglada jak mysi ogonek :(

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę wit. Adek, Wit.c i b kompleks. Mogą być to niedobory jodu, warto też sprawdzić tarczycę. Karmimy piersią, a dzidziuś wysysa swoje.

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore biotebal i widze poprawe.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mi tez wlosy wypadają strasznie. Maz chodzi i jeczy ze wszedzie pelno moich wlosow :P.
    Ja już w ogole nie mam pokarmu w piersiach. Jak Kacpi sie budzi o 24 to daje mu cycka bo ewidentnie jest glodny i ryczy bo nic mu nie leci. Wtedy robie butle zje i spi do 4/5 i wtedy tez je butle bo jest glodny. Sprawdzalam czy moze chodzi o przytulanie,smoczka,wode. Nie. Chodzi o mleko wiec moje dziecko jeszcze calych nocy nie potrafi przespac bez jedzenia.
    Schemat troche nam sie poprawil
    8/9 kaszka
    11/12 owoc maly słoiczek
    14 obiadek 190 g słoiczek
    17 jogurt,kaszka lub mleko
    20 mleko 200 ml
    No i pozniej noc 24 i 4/5 rano.
    Myślicie ze jest lepiej ? Czy nadal go przekarmiam ?

  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale sobie gowniany temat wybraliście :p

    Łącze się z Wami w bólu jeśli chodzi o pobudki po smoczek. U nas jest ich średnio 5-8 w nocy. Myślałam ze to gazy albo wzdęcia, eliminowała każdego dnia inny składnik diety. Nic nie dało. A w sypialni mam 21 stopni. Na któraś pobudkę biorę go do siebie i śpi ze mną żebym nie musiała co chwile wstawać.

    Monika u nas podobnie wyglada karmienie oprócz tego o północy. Wiec jeśli czujesz ze jest lepiej to super :)

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku czerwca mam wizytę u endokrynologa właśnie bo już mi na szyj wole wyszło te włosy + jeszcze paseczkowane paznokcie. Kiedyś brałam merzspecjal może teraz spróbuje tez.

    Kurde ja z tym jogurtem jakoś nie mogę się przełamać. Z czym dać ten jogurt na początek sam ? Czy jak ? A jak dajecie owsiankę to ja blednięcie ?

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie powiedzcie czy wasze dzieci juz dostaja kawalki w obiadku ? Ostatnio dalam zupke koperkowa z ryzem i nie byl zblendowany i Kacpi mial odruch wymiotny. W ogole jak mu podaje szpinak to tez ma odruch wymiotny.

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiusza ja na poczatku podawalam z hippa jogurt owocowe duety czy jakos tak. Jogurt ogolnie podaje z owocami. Chce tez podac z biszkoptem ale sklady tych biszkoptow wołają o pomste dlatego jakos sie wstrzymuje ;)

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa najbardziej lubi jogurt naturalny dam. Jak widzi kubeczek to juz buzie otwiera. Tak samo daje bielucha i kefir. Bielucha zje calego, czy jogurt 150g tez zje. Dzisiaj jej dalam jogurt z suszonymi morelami. Podobno od 7 miesiaca mozna dawac suszone owoce. Namoczylam przez noc i zmiksowalam.
    Sliwki lubi. Daktyle tez.. Na razie morele chyba najmniej. Chce potem dawac do kaszek.
    Owsianke miele suchą w mlynku do kawy, ale nie na taka zupelna papke.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszone owoce można dawać od 6 m.ż.

    Monika, ja myśle, ze nie ma możliwości przekarmienia dziecka, no chyba, że wypychasz mu jedzenie na sile do buzi. Jeśli byłby najedzony, to by nie chciał jeść. Polecam książkę „moje dziecko nie chce jeść”, bardzo uspokaja :)
    Kinga dostaje kawałki w obiadkach, czasem coś do rączki do jedzenia. W słoiczkach sklepowych tez po 7 miesiącu pojawiają się większe kawałki. Odruch wymiotny miała tylko na szpinak ze słoika Babydream (i na kaszki, ale źle je robiłam), ale jak zrobiłam sama, to wcinała jak szalona.

    Teraz to w ogóle nie ma opcji przy niej czegoś zjeść i jej nie dać, bo jest awantura na trzy fajerki. A moje dziecko je co 1,5 godziny i to nie mało ;)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika30 ja bleduje ale np kawałek mięsa odkładam drobno kroje i dokładam do zmiksowanej reszty to samo z ryżem odkładam trochę całego.
    Dziś gotowałam jej zupkę z fasolki szparagowej bez mięsa to przed zbledowaniem wyjęłam 3 fasolki kawałek marchewki i selera, drobniutko pokroiłam i dodałam do już zbledowanego. I druga sprawa mój blender nie robi gładziutkiej masy.
    Wiem ze są te jogurty specjalne dla dzieci ale kurczę nie ufam jogurtowi nie stojącemu w lodowce ( nie mam pojęcia czemu ), tak samo jak z tym mięsem nie dałam nigdy słoiczka mięsnego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 12:22

  • AnnaManna Ekspertka
    Postów: 247 218

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jakaś kulminacja. Skok, zęby, lęk separacyjny. Mam wrażenie, że wszystko!
    Od wczoraj noszę ją prawie cały dzień na rękach. Gdy ją odkładam płacz z wielkimi łzami. Nosi ją tatuś, też wyje. Potrzebuję masażu wszystkich części ciała, bo moje ręce już nie wytrzymują. Niby tylko 7,7kg ale po całym dniu czuję się, jakbym pracowała gdzieś na polu.
    Nie wiem już co mam robić. Mam nadzieję, że szybko minie ta faza. Jeść też za bardzo nie chce.

    A jeszcze mój M wkurza mnie wszystkim. Nawet tym, że poszedł do pracy i może trochę "odpocząć". Wczoraj chciał mi pomóc przy Ani, ale skończyło się wielką kłótnią. Jak ja się nią zajmuje, to potrafię robić to kompleksowo. A jak on ją bierze, to za pół minuty słyszę: podaj zabawkę, podaj mi smoczek, zapal światło... i już nie mam ochoty na to, aby się nią zajmował, skoro ja i tak nie mogę zająć się czymś innym.

    Jogurt naturalny podaję z owocami ze słoiczka. Bardzo to jej smakuje.

    Jeśli chodzi o włosy, to mam tak samo jak Katiusza. Wypadło mi pół mojej kitki, później się uspokoiło, a teraz znowu to samo. Ja stosowałam wcierkę i szampon Biokap. Na wypadanie nie pomogło, ale mam mnóstwo babyhair, które szybko rosną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 12:35

    ijpbio4pgzuzz66o.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 21 maja 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo, ja czytalam ze od 7 albo od 10. Ale co osoba to inna opinia. Polegam na swoim rozsadku.
    Tez nie blenduje wszystkiego na papke.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic, to stare zalecenia. Teraz jest tylko kilka produktow, które można dawać po roku lub później. Nawet słoiczek z Bobovity z suszoną śliwką jest od 4 miesiąca ;)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój już wcina kawałeczki i w obiadku i owoce .
    Jogurt kefir uwielbia aż piszczy , dostaje tez twarożek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 13:40

‹‹ 1080 1081 1082 1083 1084 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ