X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Podwójne i potrójne szczęścia 2017
Odpowiedz

Podwójne i potrójne szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam że nocny serwis tzn karmienie i pieluszki świeże obydwoch 30 min mi zajmuje max, myślę to świetny wynik bo pierworodny potrafił godzinę przy cycu w nocy ciumkac i zanim ja zasnęłam to znowu mnie budził brrr cóż doświadczenie robi swoje, no i bliźniaki piją mm.

    Evaa lubi tę wiadomość

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • ansien Koleżanka
    Postów: 57 5

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie od wczoraj lewy jajnik pobolewa,ale tylko jak dotknę w tym miejscu. Jest się czym martwić?
    Ogólnie to czekam już na wizytę, a mam dopiero 10 września. Niech ten czas szybko zleci ! ;(
    A nastrojowo - dziś trochę gorszy dzień, jakiś blog mi się trafił przypadkiem, znowu naczytałam się głupot i pojawił się strach i zwZzwątpienie...


    ciąża bliźniacza jednokosmówkowa jednoowodniowa
    zi13kw7i6g1aqgul.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ansien to pewnie wszystko się rozszerza i gdzieś uciska A wrażenie masz takie że to jajnik.mnie w początkach ciąży np.bolalo w pachwinach ale z biegiem czasu przeszło:-)
    A najlepiej jakbyś nie czytała takich artykułów.stres tylko szkodzi Tobie i dzieciom.
    Ja sobie cały czas powtarzalam " musi być dobrze " i wierzyłam w to że tak bedzie:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2018, 07:32

    3i498u69fq9q84na.png
  • ansien Koleżanka
    Postów: 57 5

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ten ból czuję jak dotknę w tym miejscu albo podniosę nogę zgiętą w kolanie, więc faktycznie to może być jakiś ucisk.
    No i jednak trochę wyżej niź gdzie są jajniki.


    ciąża bliźniacza jednokosmówkowa jednoowodniowa
    zi13kw7i6g1aqgul.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2020, 14:19

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • ansien Koleżanka
    Postów: 57 5

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa,
    Już powoli zaczynam cieszyć się tą wyjątkową, choć trudną ciążą ( nie ze względu na bliźniaczą, tylko na 1K1O.
    Staram się coraz mniej szperać w necie na ten temat, choć momentami jest to silniejsze ode mnie.
    Co do znajomych, to fakt ... „wszystkowiedzący”

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2018, 16:03


    ciąża bliźniacza jednokosmówkowa jednoowodniowa
    zi13kw7i6g1aqgul.png
  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Gratulacje dla naszych nowych brzuchatek :) Cieszcie się każdą chwilą, taka ciąża jest wyjątkowa...nie każdy może mieć bliźnięta ;)
    Evaa wrote:
    Ansien Kochana nie czytaj lepiej,,,ja tez sie naczytalam o ciazy blizniaczej i tylko strach...
    Do tego kolezanki i ich wielkie przejecie ze blizniaki ze podwojne wydatki ,ze jak sobie rade damy itd...
    Nie kumam takich ludzi martwia sie jak by Oni musieli moje dzieci utrzymywac. :D
    Falszywi i tyle.I te Zlote rady no comenttt haha

    Podwójne wydatki ech gdyby tylko tym miał się człowiek przejmować...Ważne, że dzieciaki zdrowe, reszta się ułoży :) :) Ludzie to mają tupet...
    Podwójnego szczęścia nie da się wycenić. :)

    Evaa lubi tę wiadomość

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 5 września 2018, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:-)co u Was?czemu taka cisza na forum:-(
    Dziewczyny z brzuszkami jak się czujecie?A mamusie,co u Waszych maluszków?

    3i498u69fq9q84na.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 7 września 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabi 7 wrote:
    Hej dziewczyny:-)co u Was?czemu taka cisza na forum:-(
    Dziewczyny z brzuszkami jak się czujecie?A mamusie,co u Waszych maluszków?
    Hej Gabi.
    U moich chłopców wszystko dobrze, rozwijaja sie jak narazie super. Zaczęli jyz wszędzie stawac , Krystian juz od jakiegos czadi jak jest w lozeczku to juz normalnie chodzi ale sie trzyma boi sie puscic jeszcze ..a co u was ?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • didi31 Autorytet
    Postów: 368 209

    Wysłany: 8 września 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    halo halo!
    Wracam po dłuższej przerwie i nie ogarniam co tu się dzieje. Dużo nowych trójpaków albo już nawet rozpakowanych.

    Czarnulka !!!!!!Boszzz ja myślałam o Was zawsze. Wchodzę tu,czytam i oglądam foto. Matko aż serce się raduje! Cieszę się,że wszystko dobrze. Chłopaki rozrabiaki dzielni są :)

    Angela jak Twoja ekipa? Bo nasze dzieciaki to prawie rówieśnicy.
    Grzeczni są, jedzą ładnie? Ile żębów i czy już brykają?

    Mama miaa nie nadrobię tylu zaległości. Przyznam się,że to wina FB bo wkeciłam się w tam grupę z bliźniakami. Ale nadrobię i tu.

    Moje urwisy zwiedzają mieszkanie. Córka raczkuje i wstaje, synek pełza - możliwe,że ominie raczkownaie. Chodzimy nadal na rehabilitację ale wszystko ok.
    Generalnie zęby dają nam popalić, i czasem już mam dosyć. Tak jak noce były i zasypianie bez problemowe tak teraz czasem masakra.
    Myślałam,że kolki to kapa ale zęby jeszcze większa :)
    Ejj Wasze dzieciaki (9mc) ładnie sypiają?
    U nas czasem na śpiocha wstanie córka na nogi i płacze, a synek na brzuch sie przekręci dupka do góry i tez płacze. To skoki ?Czy co?
    Nie budzę ich tylko uciszam układam i lulu dalej. Ale bywały noce ,że miałam już dosyć.
    Jedzą tfu tfu ładnie, chociaż nadal papki. Jeszcze nie potrafią mi nic większego zjeść.


    aaaaa sorki za chaos ale nakręciłam się widząc maluchy Czarnulki :)
    Pozdro mamy!

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    szczęście x2 : ) 2k2o
    21.12.2017 ! Zośka i Jaś
    (ur. 37+6)
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 11 września 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Czarnulka:-) moje dziewczyny niedługo skończą rok:-) wszędzie ich pełno.nie raczkują tylko pełzają i chyba z tej pozycji już przejdą do chodzenia bo tak się nauczyły przemieszczać i tak im chyba odpowiada.potrafią przejść do pozycji raczkiwania ale i tak jak chcą gdzieś przejsc5to pełzają :-)jeśli chodzi o chodzenie to jeszcze troszkę muszą poćwiczyć :-)ogólnie to wszędzie wejdą i wszystko wyciągną.wlasnie zamówiłam komplet zabezpieczeń do szuflad i szafek:-)

    Dziewczyny A co z Waszymi maluszlami,jak wrócicie do pracy?mi może uda się jakoś przeciągnąć swój urlop i jak będą miały 2 lata pójdą do żłobka.juz nawet wstępnie mam zaklepane miejsce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2018, 09:33

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    3i498u69fq9q84na.png
  • ansien Koleżanka
    Postów: 57 5

    Wysłany: 11 września 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej !
    Ja wczoraj miałam wizytę u lekarza i dzieciaczki już mają zakręcone pępowiny.
    Na ten moment rosną dobrze.
    Kolejna wizyta za trzy tygodnie i nie mam pojęcia jak przetrwam ten czas :(((


    ciąża bliźniacza jednokosmówkowa jednoowodniowa
    zi13kw7i6g1aqgul.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 11 września 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ansien super,że dzieciaczki zdrowo rosną.to jest najważniejsze:-)A pepowiny może się rozplacza.poki ich sobie nie zacisną nic złego się nie dzieje.czas szybko minie do następnej wizyty.mysl pozytywnie.trzymam mocno kciuki:-)

    3i498u69fq9q84na.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 11 września 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka,ale masz przystojniakow w domu:)super chłopaki i jacy wyrosnieci:-)

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    3i498u69fq9q84na.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 11 września 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi 27'08 mieli roczek teoretycznie bo normalnie powinni sie urodzic w polowie listopada .. wczoraj bylismy u kontroli jeden waży 8600 a urodzil sie na 890gram drugi wazy 7800 a mial 1020 z tym.ze jest teraz chudszy właśnie od brata bo dlugo lezal w szpitalu .. maja 75 cm

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 11 września 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka super masz tych syneczków :)

    Ja dzisiaj miałam prenatalne. Lekarz tylko mnie wkurzył. POmierzył, posprawdzał. Co chwilke mówi, że wszystko w porządku. Mówi, że widać u obu dziewczynek pęcherz moczowy, to dobrze, bo przy TTTS u jednego dziecka go nie widać. Potem stwierdził, że między dziewczynkami jest 22% różnicy w wielkości, a to nie jest dobrze i trzeba to mocno kontrolować. Jego zdaniem już w przyszłym tygodniu powinnam powtórzyć USG, czy różnica w wielkości się nie powiększa. Do 25% róznicy jest bezpieznie. Gdyby dzisiaj stwierdził taka róznicę, to już byłabym w szpitalu. Mąz pyta, czy ta różnica, te 22% to TTTS, czy fizjologiczna róznica między dziewczynkami, a lekarz mówi, że może być to TTTS. NO to ja pytam, co jeśli będzie ta róznica sie powiększać, co mozna zrobić? Zabieg? A on mówi, ze zabieg to nie jest taka prosta sprawa, że to dużo powikłań, że 1/3 się udaje takich zabiegów i że terz w 20 tc to juz i tak zabiegu nikt mi nie zrobi, bo już dziewczynki są duże i zasłaniaja łożysko. NO to pytam co można zrobić, a on mówi, ze na razie nie ma o czym rozmawiać i się nad tym zastanawiać, bo na dzień dzisiejszy nic złego się nie dzieje. No cholera jasna, no! Wieczorem mam jeszcze wizytę u swojej gin, bo mi sie L4 kończy, więc zobaczę co ona mi powie.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/da631a959a27.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3594130aea64.jpg

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 11 września 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    Czarnulka super masz tych syneczków :)

    Ja dzisiaj miałam prenatalne. Lekarz tylko mnie wkurzył. POmierzył, posprawdzał. Co chwilke mówi, że wszystko w porządku. Mówi, że widać u obu dziewczynek pęcherz moczowy, to dobrze, bo przy TTTS u jednego dziecka go nie widać. Potem stwierdził, że między dziewczynkami jest 22% różnicy w wielkości, a to nie jest dobrze i trzeba to mocno kontrolować. Jego zdaniem już w przyszłym tygodniu powinnam powtórzyć USG, czy różnica w wielkości się nie powiększa. Do 25% róznicy jest bezpieznie. Gdyby dzisiaj stwierdził taka róznicę, to już byłabym w szpitalu. Mąz pyta, czy ta różnica, te 22% to TTTS, czy fizjologiczna róznica między dziewczynkami, a lekarz mówi, że może być to TTTS. NO to ja pytam, co jeśli będzie ta róznica sie powiększać, co mozna zrobić? Zabieg? A on mówi, ze zabieg to nie jest taka prosta sprawa, że to dużo powikłań, że 1/3 się udaje takich zabiegów i że terz w 20 tc to juz i tak zabiegu nikt mi nie zrobi, bo już dziewczynki są duże i zasłaniaja łożysko. NO to pytam co można zrobić, a on mówi, ze na razie nie ma o czym rozmawiać i się nad tym zastanawiać, bo na dzień dzisiejszy nic złego się nie dzieje. No cholera jasna, no! Wieczorem mam jeszcze wizytę u swojej gin, bo mi sie L4 kończy, więc zobaczę co ona mi powie.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/da631a959a27.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3594130aea64.jpg


    U mnie bylo ttts mimo ze chlopcy mieli widoczne dwa pecherze moczowe a roznica w wadze gdy zaczeli podejrzewac to byla zalednie 50 g .. przy porodzie ta roznica to 130 gram co do rozbicy wielkość mysmy mieli bardzo malo zaledwie kilka procent a jednak spotkal nach pech no i szczescie ze jednak chlopcy przezyli

    Nie mysl tylko ze chce cie na strasZyć na pewno u ciebie bedzie wszystko dobrze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2018, 16:03

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 11 września 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W którym tyg.wykryli u Was TTTS? Jak to wyglądało? Jak dalej z Wami postępowali? W którym tyg.zakończono ciążę?

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 12 września 2018, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    W którym tyg.wykryli u Was TTTS? Jak to wyglądało? Jak dalej z Wami postępowali? W którym tyg.zakończono ciążę?
    Sorki za polubienie posta chciałam za cytować. W 20 tyg zaczeli pomału podejrzewac skierowali mmie do doktora dębskiego w warszawie na szpital Bielański to był cos 22 tydIen ale tam stwierdzili ze jest dobrze bo praktycznie roznica była znikoma .. no a w raZie gdyby wyszło źle to chcieli mnie wysłać do kliniki gdzie laserowo rozdzielaja bliźnięta do 26 tyg mozna to zrobic .. ale ja czytałam ze prawie kazde drugie umiera czasem nawet dwa.. no ale nic poszlam pozniej na.kontrole moj.Lekarze mial wolne inny zbadał niby dobrze .. pozniej w 26 tyg moj lekarz juz byl i sie zlapal za glowe przeplywy itd juz maskara kazali położyć na szpital i robili.5 x dziennie ktg ale polezalam dwa dni i lekarz robił usg 2x dziennie i stwierdzili ze wieksze ryzyko zeby zostawic ich w brzuchu i dokładnie 27+4 zrobili cc

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 12 września 2018, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Później mówiono mi ze gdyby ich nie wyciagli to na pewno by umarly ..

    Ale ty sie nie martw na pewno bedzie wszystko dobrze ..grunt to miec dobrego lekarza specjaliste nie zwyklego bo oni sie nie znaja na.takim czyms

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
‹‹ 343 344 345 346 347 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ