X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️Sierpień 21❤️
Odpowiedz

❤️Sierpień 21❤️

Oceń ten wątek:
  • bezsilna Autorytet
    Postów: 1228 2897

    Wysłany: 5 maja 2021, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wytrzymałam 😃wynik 88/153/140 także jest ok 😌

    Elleen, aganieszkam, KarolinaK, Kika, BusiaT, Patryśka, Mała Matylda, Sto_krotka lubią tę wiadomość

  • Aaasti Autorytet
    Postów: 272 244

    Wysłany: 5 maja 2021, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika, życzę szybkiego powrotu do sił! :)

    Mała Matylda super, że USG i cukry są w porządku! :) Dobrze, że masz plan, to zawsze uspokaja :)

    BitterSweet pięknie wyglądasz :)

    Agnieszkam zdrówka wam :) Mój 5-cio latek też ma katar i oczywiście też nie chce wyczyścić nosa..

    KarolinaK też super, że wizyta ok i to nic poważnego! A co do tej przykrej sytuacji też bym się zdenerwowała.. Nie wiem jak wy ale ja, jak całe życie byłam raczej osobą bezproblemową, tak teraz jestem jednostką bojową. Wszystko, co jest nie tak, wyprowadza mnie z równowagi w ułamku sekundy i wybucham.

    Bezsilna, super wyniki!

    Patryśka, wiem co czujesz. Tak jak kiedyś wspominałam też miałam problemy z pęcherzykiem w poprzedniej ciąży. Od około 32tc dostałam zalecenie przyjmowania nospy 3xdziennie w celu rokurczania przewodów żółciowych. Głównymi składnikami diety stały się ryż, gotowana marchewka i czasami kurczak. Ważne jest też unikanie surowych warzyw i owoców. No i przy tych atakach kolki bardzo pomagał mi ciepły prysznic. Trzymaj się <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2021, 15:38

    bezsilna, Patryśka, aganieszkam, BitterSweetSymphony, Mała Matylda lubią tę wiadomość

  • Aaasti Autorytet
    Postów: 272 244

    Wysłany: 5 maja 2021, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I chciałam się z wami podzielić wiadomością, że mój mąż kupił dziecku wózek (to nic, że ja dalej nic nie kupuję i nie zbieram :D ).
    Tak więc staliśmy się posiadaczami wózka MiluKids Starlet :)

    bezsilna, Patryśka, Mała Matylda, Sto_krotka, BitterSweetSymphony, Sylwia_i_Niki, ❤️ Heart ❤️ lubią tę wiadomość

  • bezsilna Autorytet
    Postów: 1228 2897

    Wysłany: 5 maja 2021, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaasti wrote:
    I chciałam się z wami podzielić wiadomością, że mój mąż kupił dziecku wózek (to nic, że ja dalej nic nie kupuję i nie zbieram :D ).
    Tak więc staliśmy się posiadaczami wózka MiluKids Starlet :)

    Bardzo ładny wozeczek ☺

    Aaasti lubi tę wiadomość

  • Glenka Ekspertka
    Postów: 209 290

    Wysłany: 5 maja 2021, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja się chciałam z wami podzielić moim odkryciem. Wiecie, że w ciąży przysługuje na NFZ leczenie wszystkich zębów? Do tego można zrobić sobie zdjęcie kamienia i scaling raz na pół roku. Poszłam na czyszczenie i przegląd, okazało się, że mam 2 dziury i jedna już mi lekarka zrobiła od ręki. Dopłaciłam za lepsza plombę,bo chciałam, ale powiedziała mi, że w ciąży mogę całe leczenie mieć bezpłatnie 😀

    Aaasti, aganieszkam, Mała Matylda, bezsilna, Sylwia_i_Niki, ❤️ Heart ❤️ lubią tę wiadomość

    p19urjjgspdsidmj.png
  • Patryśka Autorytet
    Postów: 313 239

    Wysłany: 5 maja 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Babeczki, wiem, jakoś z tym bólem będę musiała sobie poradzić.

    Glenka, pierwsze słyszę o tym, że za free można wyleczyć zęby. Ale podejrzewam, że tylko u dentystów co przyjmują na NFZ. A do takich to ciężko się dostać bo wszystkie terminy zajęte. Zanim by przyjęli to zdążyła bym urodzić.
    Z koleżanką dziś rozmawiałam, boli ją ząb. Dostała termin na 1 lipca na NFZ🤦‍♀️

    qdkke6yd12uga4lu.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 5 maja 2021, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika, Agnieszkam duuużo zdrówka.

    BSS piękny brzusio😍 elegancko się prezentuje w tej sukieneczce. Boże ja to ostatnio zdjęcie w piżamie wrzucilam😂

    Gratuluję udanych wizyt i dobrych cukrów 👏
    Aasti wózek bardzo ładny.

    Patryśka współczuje bólu😔

    Aaasti, Patryśka, BitterSweetSymphony, bezsilna, aganieszkam lubią tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2758

    Wysłany: 5 maja 2021, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, cieszę się z pozytywnych wieści 🙂.

    Bezsilna, gratuluję dobrego wyniku!

    Aaasti, ładny ten wózek, życzę aby wszyscy użytkownicy byli zadowoleni 😉.

    Patryśka, to bezpłatne leczenie zębów to na pewno tylko w gabinetach mających kontrakt z NFZ, ale w ciąży przysługują nam wizyty w terminie 7 dni od zgłoszenia się. Gwarantuje to ustawa "za życiem". Przy ustalaniu terminu u dowolnego specjalisty należy zaznaczyć, że jest się w ciąży, a jeśli mimo to zaproponują termin odległy powyżej tygodnia należy odwołać się do przepisów. Na ogół to wystarcza. Ja w ten sposób zorganizowałam sobie pierwszą wizytę u endokrynologa. Podobno jeśli powołanie się na ustawę nie pomaga warto poprosić o odmowę zachowania gwarantowanego terminu na piśmie i szybki termin jednak się znajduje. Tego nie miałam potrzeby testować.

    Aaasti, Patryśka, bezsilna lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Glenka Ekspertka
    Postów: 209 290

    Wysłany: 5 maja 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patryśka wrote:

    Glenka, pierwsze słyszę o tym, że za free można wyleczyć zęby. Ale podejrzewam, że tylko u dentystów co przyjmują na NFZ. A do takich to ciężko się dostać bo wszystkie terminy zajęte. Zanim by przyjęli to zdążyła bym urodzić.
    Z koleżanką dziś rozmawiałam, boli ją ząb. Dostała termin na 1 lipca na NFZ🤦‍♀️

    Tak, tacy co mają kontrakt z NFZ, ale w ciąży mają Cię obowiązek przyjąć w ciągu 7 dni, a jak Cię boli ząb to jeszcze tego samego dnia (takie info w necie znalazłam u wynika to z zapisu w ustawie).
    Mi termin proponowali w zasadzie z dnia na dzień.
    Warto skorzystać, bo bez ciąży to refundują tylko leczenie przednich zębów 🤦‍♀️

    p19urjjgspdsidmj.png
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1660 1781

    Wysłany: 5 maja 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na nfz już byłam w sytuacji zapisywania się do dermatologa i neurologa, niestety nikt mi nie zaproponował terminu szybkiego z racji ciąży, ale nie naciskałam, bo mi się akurat nie spieszyło.

    Z dentysty na NFZ mam traumę korzystać, mamy swojego "rodzinnego" dentyste i juz proponował mojemu mężowi, żebym przyszła po wpis do karty, miłe to było 🙂 Ale teraz to chyba nie jest obowiązkowe?

    Muszę się Wam przyznać, że bardzo boje sie czegokolwiek kupić, ale tak mnie zachęciłyście Le Pampuchem, że zamówiłam kocyk! Ten na który chorowałam był wczoraj przeceniony 🤩https://lepampuch.pl/zielony-otulak-dziany-100-bambusowy-z-jonami-srebra
    Wiem, że kolor mało letni, ale oszalałam 😜

    Mój Mały chyba jest w poprzek, jak sie kładę to impreza raz po jednej raz po drugiej stronie, jakby 2 sztuki tam były 🤣 też tak macie?

    Ps. Jutro mam wizytę. Pasowałoby zdecydować się między Rydygierem a Siemiradzkiego by wybrać szkolę/położna. A ja dalej nie wiem... 🤷‍♀️ naczytałam się opinii i trochę niektórymi zrazilam do tej polecanej położnej przez moja lekarkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2021, 19:51

    Aaasti, Patryśka lubią tę wiadomość

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
  • Patryśka Autorytet
    Postów: 313 239

    Wysłany: 5 maja 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej o dentyście za free jak musiałam wydać prawie tyś 🤦‍♀️
    I moja gin chciała wpis do książeczki. Więc mam.

    Ja położną mam póki co poleconą. Ale jeszcze nie dzwoniłam, nie umawiałam się z nią. Ona też prowadzi szkołę rodzenia w szpitalu w moim mieście. Ale póki boli mnie ten pęcherzyk, to najpierw chce z nim się uporać a później inne sprawy załatwiać. Zakupów nadal nie mam. Za to wiem, że chce wózek wielofunkcyjny żeby z gondoli złożyć spacerówkę. Ze względu na brak miejsca musi być najmniejszy a i bardzo mi się taki podoba 😊

    qdkke6yd12uga4lu.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 5 maja 2021, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka, bo Ty jesteś chyba z Krakowa? Mi polecono położną Agnieszkę Rerutko, chodziła do sąsiadki, która ma bliźniaki, mają zajęcia że szkoły rodzenia online. Jak do mnie przyjechała to okazało się, że była położną również u mojej lekarki prowadzącej jak urodziła Synka. A jak powiedziałam mojej Pani Doktor to stwierdziła, że wybrałam najlepszą położną jaką mogłam. Jak masz dylemat to może warto ją sprawdzić🤗

    Sto_krotka lubi tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1660 1781

    Wysłany: 5 maja 2021, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Sto_krotka, bo Ty jesteś chyba z Krakowa? Mi polecono położną Agnieszkę Rerutko, chodziła do sąsiadki, która ma bliźniaki, mają zajęcia że szkoły rodzenia online. Jak do mnie przyjechała to okazało się, że była położną również u mojej lekarki prowadzącej jak urodziła Synka. A jak powiedziałam mojej Pani Doktor to stwierdziła, że wybrałam najlepszą położną jaką mogłam. Jak masz dylemat to może warto ją sprawdzić🤗
    O dziękuję :) wpisuję w wyszukiwarkę i akurat jest w tym samym centrum opieki okołoporodowej co ta położna, którą moja lekarka poleca :P czyli tu http://www.beatamarzec.com/program-zajec

    A to ją wybrałaś do opieki i szkoły czy też porodu?

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
  • olkakarolka Ekspertka
    Postów: 250 185

    Wysłany: 5 maja 2021, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, raczej Was już nie nadrobię bo zatrzymałam się na połowie kwietnia 🙈 ale u nas póki co trwa majówka i jesteśmy bez zasięgu na wsi u rodziny. Tylko wifi tu łapie.
    Przed wyjazdem młody ważył 670g. Po powrocie czeka mnie druga krzywa i już mi słabo..
    Mam ogromną nadzieję, że starszak bez problemu pójdzie do żłobka po tak długim czasie nieobecności..

    Aaasti, Elleen lubią tę wiadomość

    qb3c2n0afku740kd.png

    mhsvj44j7zycx2gc.png
  • Sylwia_i_Niki Autorytet
    Postów: 589 610

    Wysłany: 6 maja 2021, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja korzystam z dentysty na nfz teraz w ciąży, bo i lepsze materiały nam się należą i wszystko za free, byłam już 2 razy- czyszczenie i leczenie, teraz mam jeszcze jedną wizytę i koniec :) z terminem nie było problemu, ale tu u mnie normalnie jest to ok 1.5mies, więc jeśli ktoś nie zaniedba, to spokojnie można poczekać :)
    Kupiłam dziś dzieciom buty, hura! Mogę odetchnąć 😂🙈 teraz 17.05 mam usg, tak mnie zapisali na nfz, bo nie było miejsc 🤦‍♀️ dobrze, że chodzę też prywatnie... I 17 pewnie pójdę też na glukoze bo 21 wizyta, także krzywą będę robić chyba ostatnia 😁

    bezsilna, Aaasti, Patryśka lubią tę wiadomość

    34bw9jcgtpweb6ht.png

    mhsv3e5eqjicmuk3.png

    l22ndf9hqu72xmmm.png

    5cs 🥰 udało się!
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 6 maja 2021, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka wrote:
    O dziękuję :) wpisuję w wyszukiwarkę i akurat jest w tym samym centrum opieki okołoporodowej co ta położna, którą moja lekarka poleca :P czyli tu http://www.beatamarzec.com/program-zajec

    A to ją wybrałaś do opieki i szkoły czy też porodu?
    Wzięłam ja jako środowiskową. Ze szkoły zajęcia mają z kilkoma różnymi położnymi, z nią jest akurat jedno zajęcie bodajże z laktacji. Do porodu nie biorę dodatkowo.
    U nas na lokalnej grupie dla mam na Fb mnustwo kobiet ją poleca. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2021, 08:11

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Kleng Koleżanka
    Postów: 43 71

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny też mam nadrabiania w czytaniu. Ja też miałam dwa dni temu krzywa i wyniki 85/160/140 więc lekarz na wizycie wczoraj stwierdził że ok. Kolejna wizyta 24 maja i znów zlecone następne badania z krwi i posiew. Często są te wizyty. Was też męczy takie chodzenie na badania i wizyty? Może to już zmęczenie materialu, bo w domu większość czasu wyjątkowo wymagająca 4 latka. ;) Byle do sierpnia!

    Patryśka, Aaasti, bezsilna, Mała Matylda, BitterSweetSymphony lubią tę wiadomość

  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 6101 5013

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka wrote:
    Na nfz już byłam w sytuacji zapisywania się do dermatologa i neurologa, niestety nikt mi nie zaproponował terminu szybkiego z racji ciąży, ale nie naciskałam, bo mi się akurat nie spieszyło.

    Z dentysty na NFZ mam traumę korzystać, mamy swojego "rodzinnego" dentyste i juz proponował mojemu mężowi, żebym przyszła po wpis do karty, miłe to było 🙂 Ale teraz to chyba nie jest obowiązkowe?

    Muszę się Wam przyznać, że bardzo boje sie czegokolwiek kupić, ale tak mnie zachęciłyście Le Pampuchem, że zamówiłam kocyk! Ten na który chorowałam był wczoraj przeceniony 🤩https://lepampuch.pl/zielony-otulak-dziany-100-bambusowy-z-jonami-srebra
    Wiem, że kolor mało letni, ale oszalałam 😜

    Mój Mały chyba jest w poprzek, jak sie kładę to impreza raz po jednej raz po drugiej stronie, jakby 2 sztuki tam były 🤣 też tak macie?

    Ps. Jutro mam wizytę. Pasowałoby zdecydować się między Rydygierem a Siemiradzkiego by wybrać szkolę/położna. A ja dalej nie wiem... 🤷‍♀️ naczytałam się opinii i trochę niektórymi zrazilam do tej polecanej położnej przez moja lekarkę.
    U mnie Młody poprzecznie i też czuję go z dwóch stron 😅
    Też się wahałam między tymi szpitalami. Siemiradzkiego polecał bardzo mój lekarz bo tam pracował, teraz przeszedł na Ujastek. Ale opinie i warunki w Siemiradzkiego do mnie nie przemawiają, znam też kilka osób co tam rodziło i nie poleca. Rozważyłam wszystkie Krakowskie szpitale, zobacz sobie na stronę "gdzie rodzić" i tam jest fajna statystyka. I mimo podłego jedzenia i długim oczekiwaniu na IP znowu wybieram Rydygiera. Zastanawiałam się nad Ujastkiem, opinie dobre z pierwszej ręki ale zmienił się tam teraz ordynator (ponoć przeszedł z Kopernika) i jak masz pozytywnego covida to rozdzielają z dzieckiem mimo straszenia prawnikami i test robi każdy, szok...
    Jeśli miałabym urodzić przedwcześnie albo byłyby kompikacje to Ujastek a jeśli w terminie to Rydygier. No chyba że się coś do tego czasu na Ujastku zmieni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2021, 10:40

    06.2024- wracamy po ostatnią ❄️🍀

    Krzyś 26.07.2021 (36+4tc) 💙
    age.png

    Madzia 13.12.2019 (40+1tc) 💓
    age.png

    21dpt USG- 2,5mm szczęścia, mamy ♥️😍
    6dpt pozytywny test, beta-46,8; 8dpt beta-132,3; 10dpt beta-393,7 🍀
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA (została 1❄️)
    11.2020 - wracamy po ❄️

    23dpt jest ♥️
    Beta: 6dpt- 47,16, 8dpt-140,50, 10dpt-361,70, 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    01.2019r. Laparoskopia - niedrożne jajowody
    Starania od 10.2016r.
  • Patryśka Autorytet
    Postów: 313 239

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak.. już meczy to chodzenie na badania i ciągłe oddawanie krwi..
    Do tego ogólnie ciężko się robi. Ciężko mi wejść na 4 piętro. Ciężko przespacerować się. Ja jestem z tych co zawsze szybko chodzą mimo, że nie odczuwałam tego. A teraz odczuwam, że zwolniłam 3-krotnie. Przez te różne bóle moja aktywność spadła i taka ociężała się czuje..
    Chciała bym już żeby był sierpień. Przemęczać się z porodem i zacząć funkcjonować jak wcześniej 😅
    Jeszcze 3miesiace i 1dzien u mnie a ja już narzekam 🤦‍♀️

    qdkke6yd12uga4lu.png
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 6101 5013

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć na Żeromskiego w Krakowie jest darmowe badanie wzroku dla kobiet w ciąży. Będę dzwonić i dam znać. Ponoć jak ma się cukrzycę to się można załapać ale na ich stronie czytałam, że każda ciężarna może w 3 trymestrze 🤔

    06.2024- wracamy po ostatnią ❄️🍀

    Krzyś 26.07.2021 (36+4tc) 💙
    age.png

    Madzia 13.12.2019 (40+1tc) 💓
    age.png

    21dpt USG- 2,5mm szczęścia, mamy ♥️😍
    6dpt pozytywny test, beta-46,8; 8dpt beta-132,3; 10dpt beta-393,7 🍀
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA (została 1❄️)
    11.2020 - wracamy po ❄️

    23dpt jest ♥️
    Beta: 6dpt- 47,16, 8dpt-140,50, 10dpt-361,70, 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    01.2019r. Laparoskopia - niedrożne jajowody
    Starania od 10.2016r.
‹‹ 174 175 176 177 178 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ