Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, ten elmex jest od pierwszego ząbka, ale nie wiem jak producenci sobie wyobrażają ze taki maluch ma coś wypluć na zawołanie...
    Justa, tez słyszałam o tych zaleceniach, ale jednak boje się ryzykować.

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filip ma paste z fluorem, ale z ta mniejsza ilością. Przez to, że u nas nie daje sie wszędzie fluoru, to mozna spokojnie podawać go w pascie, bo nie ma ryzyka przedawkowania.
    A co do zaleceń i producentów,to sloiczki są najlepszym przykładem tego, że niekoniecznie to co na polce w sklepie jest zgodne z zaleceniami.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Squirrel u mnie to samo, dwie godziny snu w dzień można uznać za sukces😉 u nas od kilku dni kiepskie nocy, Filip potrafi sobie dwugodzinną przerwę zrobić.

    Co dajecie dzieciom do picia? U nas tylko woda z odrobiną sokun albo kompot. Zastanawiam się nad herbatą owocową, podawałyście już?

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje wode albo wode z sokiem wlasnie. Herbate owocowa dawalam, tez z miodem to pila i pieknie plula sobie na bluzke 😀 Takze pluc umieja tylko zalezy w jakich sytuacjach z tego skorzystaja 😂

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas woda albo soczek. Ale woda to podstawa.

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tylko woda. Dzisiaj łyk melisy ode mnie z kubka :) ale tak to nic innego

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myje małej zęby raz ziają, a raz elmexem 0-6. Boje się tych nocnych karmień i zasypiania z butelką, muszę powoli jej tego oduczać. A do picia tylko woda, ale jak miała bostonke to jeszcze rumianek dostawała i też jej smakował.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas drzemki od dłuższego czasu tak samo, wstaje 8-8.30 później drzemka o 11 i tak zazwyczaj do 12-12.20 a druga koło 15.30 do 16. 30 i później na noc 21.30 zasypia.
    U nas jest wielki problem z mycirm zębów, zawsze ładnie otwierał buzię a teraz wypycha szczoteczkę językiem i kończy się na tym, że myje mu na siłę i płacze bo robi wszystko, żeby nie otworzyć buzi a próbowałam nawet przy bajce, żeby odwrócić jego uwagę i nic to nie daje
    A do picia tylko woda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 11:01

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1923 809

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny muszę podpytać. Czy faktycznie jak ma się sporo zajęć to lepiej z organizacją??
    Mam do wyboru dwie opcje, wracam na lekcje francuskiego ukochanego i mogę mieć zajęcia 1x w tygodniu ze słabszą grupą + raz w tygodniu online (nie lubię tej formy).
    Lub 2 w tygodniu na 19-20.30 z mocną grupą. Tylko, że we wrześniu musiałabym rok zrobić w miesiąc hehe no ale powiedzmy do zrobienia (chyba ;p )
    Bardziej się boję tego, że Ulka chodzi spać max 20.30 a musiałaby się babcia nią wtedy zajmować i sytuacja się komplikuje bo to jest hajnid baby ;p
    Zaczynam też podyplomowe i zastanawiam się czy to wszystko ogarnę...tatusiek na weekendy tylko zjeżdża.
    Codziennie też z bobasem mamy zajęcia (basen, muzyka, plastyka bla bla itepe).

    Porywać się czy jeszcze odpuścić i na spokojnie z tym francuskim się rozkręcać?? Będę wdzięczna za dobre rady :D

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od 2 dni lepsze spanie.
    Jednego dnia spał od 19 do 9rana w tym godzina przerwy w nocy. Dziś od 19.30 do 8 i pół godziny przerwy. Za to w dzień słabo śpi. Więc pewnie dlatego w nocy nadrabia chyba.

    U nas picie woda.

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pochwalę się zdjęciami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2019, 04:58

    1ania1, pumka1990, marcela123, misia-kasia lubią tę wiadomość

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu śliczne zdjęcia 🙂 Olek podobny do taty 🙂

    Ania241188 lubi tę wiadomość

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1ania1 wrote:
    Aniu śliczne zdjęcia 🙂 Olek podobny do taty 🙂
    Każdy to mówi 😅

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy dwie drzemki w dzień, łącznie około 2-2.5h. jak ma gorszy dzień to 1.5h.

    Niestety u nas ostatnio gorsze noce .. przesypiał przez 1.5 miesiąca całe noce. Może raz na tydzień wstał raz na mleko ... A teraz od 2 tygodni budzi się pomiędzy 3-7 razy :(

    My pijemy tylko wodę ;)

    squirrel lubi tę wiadomość

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam z zebrania w żłobku. Jestem wykończona. Na 25 dzieciaków z rodzicami przyszło może z 15-20 i tylko moje latało jak poparzone 🙄🙄🙄 Coraz częściej podejrzewam że ona ma ADHD 😂😂😂
    Ale patrząc na pozytywy to najwyraźniej jej się podobało - była zachwycona 🥰

  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1923 809

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania241188 wrote:
    Każdy to mówi 😅

    No jak tatuś, ale oczy ma Twoje chyba.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, Olek to 100% tata :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesssssa wrote:
    No jak tatuś, ale oczy ma Twoje chyba.
    No brwi ciemne jedynie 😉

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania piękne zdjęcia, Olek istna kopia taty🙂
    Jezu nie wiem co wstapilo dzisiaj w moje dziecko, usypianie na pierwszą drzemke masakra, był zmęczony bo kiepsko spał w nocy, ale tak płakał że zamiast o 11 zasnął po 12 i dałam mu przeciwbólowy bo wyglądało jakby dziąsła go bolały przy ssaniu smoczka. Pospal ponad godzine o pojechaliśmy do Powsina na basen, myślałam że zaśnie nam tam w wózku na drugą drzemke ale oczywiście się przeliczyłam, kolejna awantura i zasnął po 17 w samochodzie przed samym domem, udało się go przenieść i zasnął znowu, ale zrobił kupę i chciałam mu zdjąć na śpiocha pieluszek i położyć na samym podkładzie bo się rozbudzil i zrobił kupę na podkład. Teraz mąż próbuje go uśpić a on ma to gdzieś, ja nie mam dzisiaj cierpliwości do niego, wymiekam

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela123 wrote:
    Ania piękne zdjęcia, Olek istna kopia taty🙂
    Jezu nie wiem co wstapilo dzisiaj w moje dziecko, usypianie na pierwszą drzemke masakra, był zmęczony bo kiepsko spał w nocy, ale tak płakał że zamiast o 11 zasnął po 12 i dałam mu przeciwbólowy bo wyglądało jakby dziąsła go bolały przy ssaniu smoczka. Pospal ponad godzine o pojechaliśmy do Powsina na basen, myślałam że zaśnie nam tam w wózku na drugą drzemke ale oczywiście się przeliczyłam, kolejna awantura i zasnął po 17 w samochodzie przed samym domem, udało się go przenieść i zasnął znowu, ale zrobił kupę i chciałam mu zdjąć na śpiocha pieluszek i położyć na samym podkładzie bo się rozbudzil i zrobił kupę na podkład. Teraz mąż próbuje go uśpić a on ma to gdzieś, ja nie mam dzisiaj cierpliwości do niego, wymiekam
    U nas też marudzenie i to podwójne bo Pola też ma himery od rana. Pogoda. Gorąco. Jeść nie chcą.

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
‹‹ 2211 2212 2213 2214 2215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Programy dawstwa komórek i moment, w którym warto o nich pomyśleć.

Gdy własne komórki mówią „nie”. A medycyna wciąż potrafi powiedzieć „tak”. Kiedy pada słowo „dawstwo”, niewiele osób reaguje spokojnie. To nie jest temat do rozmów między zupą a deserem. W życiu większości kobiet i par pojawia się dopiero wtedy, gdy ich pierwotna wizja drogi do rodziny zaczyna się kruszyć. Gdy mają za sobą kilka cykli IVF i za każdym razem wychodzą z wynikiem, na którym znów widnieje słowo „negatywny”. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ