X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój chętnie wciagal antybiotyk że strzykawki już później, pierwsze dni była walka ale mówi się trudno i ma to wypić. Z jedzeniem nigdy nie wiem czy zje do końca. Wszystkie leki daje strzykawka albo takimi pipetami co są dołączone. Czasami jest ryk to łapiemy go z mężem i dajemy nie ma zmiłuj. Nie rozczulam się nad smakiem bo to jest lek i ma leczyć :D

    Natalia koleżanka leżała 2msc w trzeciej ciąży. Bo szyjka jej nie trzymała :( I to listopad-grudzień więc spędzałam na oddziale święta. Ale jak trzeba to trzeba :(

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, o kurcze :( oby jednak to byla jednorazowa akcja i mala wybila z waga w gore!


    Ania, to prawda! Moja Mia jest strasznym spiochem (po tatusiu)! Czasem jak mowie, ze spala do 10, to mnie pytaja, o ktorej spac poszla, a jak mowie, ze np 20 czy 20:30, to patrza na mnie jak na kosmite😂
    Juz nawet szczepienia mamy na 10 bo jak mialysmy na 8:45 to zawsze spoznione, bo Mie ciezko z lozkeczka bylo wyciagnac🙈 i moja suczka taki sam spioch! Ostatnio ja z lozka z sypialni o 13:20 wyciagnelam na spacer!

    Natalia05 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuje chorób i podawania leków. U nas tylko nurofen i dicopeg wchodzi gładko. Resztą syropów pluje lub wymiotuje, więc z antybiotykiem też pewnie był by problem.
    Natalia, Ty to chyba w tej ciąży na jakieś rekordy ze stresem idziesz :/

    Moje słodkie maleństwo miało jakiś skok. Od kilku dni powtarza co raz więcej słów, aż jestem w szoku bo do tej pory na wszystko mówiła tata, ewentualnie nana na siostrę i łała na psy. No i zaczęły się humorki. Wczoraj rzucała szczoteczką do zębów, bo nie chciałam jej więcej pasty nałożyć, a dzisiaj w żłobku nie chciała swojej kurtki założyć, rzucała się i krzyczała pokazując jakąś inną. Wiedziałam, że nie zawsze będzie taka spokojna, ale myślałam że bunt spotka nas bliżej 2 urodzin...

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakbym miała to szczęście, że dzieci by mi spały po tyle godzin to i 5 mogę mieć. 🤣🤣🤣🤣

    Ja nie wiem jak Wy to robicie z tymi lekami. Moja za cholerę nie chcę. Cokolwiek innego jej podam w strzykawce to weźmie. Tylko poczuję że to coś innego to więcej nie weźmie a jak coś jej się uda to wymusza wymioty.

  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja jak mnie ostatnimi czasy często widzi przy maszynie do szycia to potem chodzi i pokazuje paluszkiem ,, do sycia do sycia ,, Kazda liczba to ,,tsy,, stanie na wagę to jest 3, jak godzina na zegarze to tez 3 i jak mierzymy temperaturę to tez wychodzi tsy. Ma obsesję na punkcie Pucia i Kici Koci i Nunusia. Dziennie czytamy po 6-7 razy. Zna juz na pamięć co jest na kolejnej stronie ale twardo przynosi dalej do czytania. Rozczula się też nad każdym Dzidzi które zobaczy 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2020, 21:05

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    U nas sie zmiescila i trwala.13:30 -15:40

    My spalysmy od ok 15.30 do 17. Tylko ze moja nie idzie spac o 20 tylko raczej 21/22.

    Ja jak cos daje to w tej strzykawce od nurofenu. Ostatnio probiotyki tak dawalismy. Zelazo w plynie z wit to w z tego kieliszka pije, sama sie dziwie ze to pije bo ja jak to sprobowalam to az mnie rzucilo. Antybiotyku jeszcze nie uswiadczyla w zyciu takze nie wiem ale pewnie by nie chciala bo obrzydliwe sa. Moja Niki to az odliczala od 10 zeby sie skoncentrowac i wypic to 😀 Chyba najlepiej faktycznie z jedzeniem moze nie zauwazy az tak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2020, 21:15

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, no ja sie obawiam, ze jakby bylo drugie, to moze mnie przeorac za siebie i spiaca cudownie siostre😂


    Natalia, no u nas tez sie czasem zdarzaja odstepstwa i idzie kolo 21-21:30 jak np w sobote ktos u nas jest, to nie lece z zegarkiem na reku do kapieli, raczej tak zawsze jak widze, se sie jeszcze bawi i jest ok, czy wstanie pozniej z drzemki to jest ta elastycznosc, ze poloze odrobine pozniej...
    Dzis o 20;15 byla gotowa z kapiela i pielegnacja, mleczko i o 20:35 spala juz...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wy się nie dziwcie, że ja jestem w szoku ile niektóre dzieci śpią. 😆

    Moja potrzebuję około 6h aktywności po śnie nocnym i około 6h po drzemce.
    A niektóre dzieciaki w ciągu dnia funkcjonują łącznie po 7-8h.
    To ogromna różnica. 🤦🏻‍♀️

  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może któraś z Was się orientuję jak to jest z podawaniem antybiotyku, właśnie można to w jedzeniu przemycic np na łyżeczkę z jogurtem czy trzeba sam antybiotyk bo teraz tak patrzę w ulotce i nie ma żadnych inf a czytałam na internecie że większości nie powinno się mieszać z jedzeniem bo gorzej działaj. A oczywiście pediatra nic nie powiedziała a to pierwszy antybiotyk i raczej w inny sposób go nie weźmie, chociaż dzisiaj sukces bo syropy podałam mu normalnie strzykawka bo nie chciał buzi do łyżeczki otworzyć. Pochyliłam go delikatnie i po trochę wstrzykiwałam na bok po policzku i nic nie wypluł, trochę płakał ale innej opcji nie było. A antybiotyk ma Augmentin

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia żeby u Ciebie to wyszło na kolejnym usg że wszystko dobrze..

    Bo doskonale rozumiem jak byś odmówiła szpitala.

    Ja z Hanią leżałam na patologii. A teraz za nic bym się nie położyła. Bo przecież nie zostawię w domu samego dziecka. 🤦🏻‍♀️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcela mozesz z jedzeniem tylko musisz uwazac zeby dac cala dawke.

    Paulina ja sie dziwie twojemu zdziwieniu 😀 Ja sama teraz spie z dzieckiem wszystkie drzemki w dzien to tez funkcjonuje pare h dziennie i zupelnie mi to nie przeszkadza 🤣

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie nie mam jak isc sie polozyc nawet jakbym chciala. Nawet fizycznie nie mam z kim zostawic Emilki a juz calej trojki to w ogole, szkole maja i mama moja nie da rady... Bede probowac zrobic tak zeby chodzic tak na te kontrole jak najdluzej sie da. A tak jak w szpitalu to ciekawe czy jakies leki daja w ogole czy tylko ktg i usg i obserwacja...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba po prostu senność jest dziedziczna. 🤣🤣🤣

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcela my mieliśmy augumentin es teraz.. W sumie pediatra powiedział tylko że co 12h, a my jedyne co to staraliśmy się po jakimś posilku żeby nie na pusty brzuch.. Ale rano to wypił kaszke i po tym w strzykawka mu dawałam .. probiotykk do mleka mu daje żeby też z czymś szedł.

    Dzieci roznie śpia, mój wstaje o 6-7, drzemka po 11 czasem nawet 3h.. A na nic o 20. Jakby tak pospał do 10 to pewnie z mężem byśmy rano sprawdzali czy żyje :D
    W żłobku tylko mają ograniczenie bo idą spać o 11:30, a przed 14 muszą wstać na obiadek. Jakoś 13:30 więc 2h to maks snu. Wasze spioszki to by musiały chyba popołudniu drzemkę zaliczyć?

    Paulina co do jedzenia w żłobku to mój 3 tygodnie prawie nie chciał nic jeść i pić. Spokojnie, dzieci tak reagują. Później dziubnal kanapkę.. Później obiadek dopiero. Jedyne co to ja dawałam mu na drzemkę mleko i mleko paniom pil.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    piszecie przy okazji o smoczku, jenyyy ja chcialam go zabrać z 2 miesiące temu - wtedy agata w ogole nie ząbkowała, teraz w KOŃCU zaczeła ząbkować bo do 15 mies miala tylko 2 zęby, a teraz w ciagu miesiaca wyszły dwie czwórki i jedna jedynka i smoczek to moj ratunek, ja nie wiem jak dzieci bez smoczka zyją przy ząbkowaniu ... podziwiam i uklony dla dzieci i rodzicow bezsmoczkowych naprawde

    a powiedzcie mi, do rodzicow ktorzy wlaczaja tv, co wasze dzieci ogladaja ? u nas nie pozwalamy telefonow nawet do reki, ale tv włączamy tak na 30 min dziennie to mysle ze ma te swoje i do tej pory były te piosenki wszystkie na yt, ale ostatnio juz jej sie znudzily, i leci program " czy wiesz jak " na yt, i tam o zwierzatkach itp, ale dzieci 1,5 roku to moze juz czas na "bajki" a nie piosenki? polecacie coś :)? nie mowie o ogladaniu 5 h dziennie, ale no wiadomo w gorszych chwilach :)
    Olek jest bezsmoczkowy. Jakoś żyjemy. Przynajmniej jeden problem mniej. W sumie nie wiem jak to się stało że nie ma smoczka. Jakoś w 3 czy 4 miesiącu zauważyłam że w sumie mało jak praktycznie wcale go nie używam.

    My póki co słuchamy muzyki. Ale tak to Masza i niedźwiedź czasem poleci. Chętnie poczytam o jakichś fajnych bajkach czy programach.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Wy się nie dziwcie, że ja jestem w szoku ile niektóre dzieci śpią. 😆

    Moja potrzebuję około 6h aktywności po śnie nocnym i około 6h po drzemce.
    A niektóre dzieciaki w ciągu dnia funkcjonują łącznie po 7-8h.
    To ogromna różnica. 🤦🏻‍♀️

    Oj Filip dogadałby się z Hanią w kwestii aktywności 😁

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Moje dziecko dzis oszalalo! Spala od 20 do 10! Z jedna pobudka na mleko i kilkoma zabkowymi pokwekami...
    I wez jej tu odpowiednia pore drzemki zaplanuj😂
    Ile ja bym dała chociaż raz w tygodniu za taki jego sen.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    371832847878.png

    Sprawdzcie jaka substancja jest w antybiotyku i czy mozna podawac z posilkiem.

    PLPaulina, marcela123 lubią tę wiadomość

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze co do podawania syropów strzykawką, lepsza strzykawką jest taka kupiona z apteki, bo ma taki dziubek( nie wiem jak to nazwać;)) i łatwo dziecku wsunąć w kącik ust i wlać troszkę tego syropu do buzi, by syrop rozpłynął się po policzku, bo np te strzykawki które dołączone są do syropów przeciwbólowych są zakończone na płasko, przynajmniej ja narazie się z takimi spotkałam, i tu już gorzej włożyć to dziecku do buzi:p

    PLPaulina lubi tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    To chyba po prostu senność jest dziedziczna. 🤣🤣🤣

    Tak fifty fifty, na cztery dwa spiochy, jedna fisiujaca w nocy i jedno w brzuchu adhd 🤣 Ze tez ma sile tak sie ruszac z ta hipotrofia...

    Marta moja Niki spala w przedszkolu 3-5 lat tez 12-14 drzemki i jak wracalysmy z przedszkola ok 17 to jeszcze zasnela zawsze w aucie czy w wozku 😀

    Augmentin i clavamox mozna z jedzeniem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2020, 22:50

‹‹ 2340 2341 2342 2343 2344 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ