Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jej odbicie wrote:
    Jak wygląda ta wasza dieta cukrzycowa? Macie jakieś linki, gdzie można poczytać.

    Nie lecze się z wujkiem Google. Więc linków nie znam. :D :D

    Po zdiagnozowaniu cukrzycy byłam na kilku spotkaniach w szpitalu, gdzie panie uczyły diety..

    mam broszurki co jaki ma indeks glikemiczny i jakich produktów nie łączyć.. :) :)

    Diet na cukrzycę jest sporo jak ki to diabetolog mówiła. Trzeba triche się przyjrzeć swojemu organizmowi.. Ja mam niskoweglowodanową. I cukry na czczo się sporo obniżyły.. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 12:03

  • Karolcia91 Koleżanka
    Postów: 48 8

    Wysłany: 25 maja 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eilleen wrote:
    Ja mam czasami takie uczucie jakby coś napierało na łono. Przechodzi po jakimś czasie więc jakoś się nie przejmuję.

    ostatnio też mam takie uczucie. pomacałam sobie brzuch i wyczułam w dole brzuchaplecki mojej córeczki. Skubana lubi się rozpychać ;p

    Aniołek 12tc [*]- wrzesień 2017
    0d1y3e3kskzr7fqw.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 25 maja 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to chyba czasami trafiam na główkę, bo jak dotknę to taka mała kulka, dość twarda :) ale to potrafi całkiem mocno się oprzeć i czasami wyczuwałam jak chyba się obracał. Czułam wtedy bardzo silne napieranie i rozciąganie, przeszło po chwili i tedy też zmienił się sposób kopania :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1866

    Wysłany: 25 maja 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    Wizytę mam dopiero 14.06 - poczekać do Niej jeśli przejdzie?

    Pumka, ja bardzo wierzę w intuicję :) Jeśli czujesz niepokój, to przyspiesz wizytę. Jeśli w głębi duszy czujesz, że to drobiazg, to na 99% tak jest ;)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 25 maja 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pumka, jeśli się niepokoisz to idź do lekarza. Będziesz spokojniejsza. A tak, to będziesz się zastanawiać czy się coś dzieje czy nie.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 25 maja 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Się zalatwilam tym sprzątaniem dziś :-( wszedł mi jakiś ból w krzyż / lędźwia i ledwo chodzę. Już Apap wzięłam :-(

    7w3d 💔
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 25 maja 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    Się zalatwilam tym sprzątaniem dziś :-( wszedł mi jakiś ból w krzyż / lędźwia i ledwo chodzę. Już Apap wzięłam :-(


    Połóż się i leż.

    justyna14 lubi tę wiadomość

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Carolline Autorytet
    Postów: 824 678

    Wysłany: 25 maja 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie kluje codziennie od paru dni, ale mloda sie przekreca i wtedy jest ok. Czytalam, ze to normalne i tego sie trzymam, cos mi sie kolacze, ze ze starsza tez tak bylo a ja przenosilam sporo.

    28wh3e3k2h4xyjiq.png
    1usadf9h7i1th0n1.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 25 maja 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wózek już u rodziców :) nie mogę się doczekać jak jutro po niego pojadę :) Muszę też coś dla mamy kupić na Dzień Matki... mamie to najlepiej coś do kuchni, albo do ogródka.

    justyna14 lubi tę wiadomość

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.srokao.pl/2011/06/analiza-kosmetyki-dzieciece-kapiel.html?m=0

    Fajne analizy składów kosmetyków znalazłam.. :)

  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiecie może gdzie można kupić taki wózek na zakupy wiecie na kółkach z rączką? Mama moja chce na Dzień Matki, a ja nie wiem gdzie taki można kupić. W marketach jakiś?

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1866

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Dziewczyny wiecie może gdzie można kupić taki wózek na zakupy wiecie na kółkach z rączką? Mama moja chce na Dzień Matki, a ja nie wiem gdzie taki można kupić. W marketach jakiś?

    Ja bym obstawiała jakiś bazarek. A jak market, to jakiś z tych największych

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Dziewczyny wiecie może gdzie można kupić taki wózek na zakupy wiecie na kółkach z rączką? Mama moja chce na Dzień Matki, a ja nie wiem gdzie taki można kupić. W marketach jakiś?

    Na allegro takie są..
    Ja też widziałam u Siebie na takich lokalnych ryneczkach / bazarach .. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 16:32

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    http://www.srokao.pl/2011/06/analiza-kosmetyki-dzieciece-kapiel.html?m=0

    Fajne analizy składów kosmetyków znalazłam.. :)


    Analiza super ale troche przestarzała;) i wychodzi na to że rosmanowskie kosmetyki chyba najlepsze. Ja dalej nie wiem na co sie zdecydowac;)

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1866

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos wózków na zakupy :) Moja teściowa ma taki wózeczek, a moja córka uwielbia się nim bawić. Wozi go po mieszkaniu, pakuje różne rzeczy.
    Któregoś dnia tesciówka w supermarkecie, przy kasie, chce spakować zakupy i co widzi? Pół wózka zajmuje nocnik :D Wróciła z zakupami w siatkach, bo jej głupio było ujawnić się z nocnikiem :D

    ingelita, Anuleczek lubią tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jeśli macie jakieś dolegliwości które Was niepokoją to polecam iść do lekarza.. ja mam polipa i zdarzyło mi sie że po stosunku miałam krwawienia ale ostatnio miałam krwawienia tak samo z siebie i poleciałam do lekarza. Okazało sie ze akurat wtedy z polipa nic nie krwawi ani tez z innych rzeczy ale na wszelaki wypadek lekarz przyspieszył decyzje o podaniu immunoglobuliny bo mam Rh- a mąż Rh+ Dodatkowo dostałam tez luteinę..

    Gratuluje wszystkim udanych wizyt, miło sie czyta jak nasze bobasy ważą juz ok 1kg :)

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    Analiza super ale troche przestarzała;) i wychodzi na to że rosmanowskie kosmetyki chyba najlepsze. Ja dalej nie wiem na co sie zdecydowac;)

    Troszeczkę stara Ale warto patrzeć czy składy się zmieniły.. :)

    Ja właśnie też nie mogę się zdecydować.
    Byłam przekonana że wybiorę kosmetyki MUSTELA.
    Ale w aptece je powachalam i są zbyt mocne. To dla mnie duży minus. :D wiec szukam dalej. :D
    A nie chce bez potrzeby pakować dziecko w emolienty bo to jednak parafina. Zatyka pory. I zdrowej skórze coś takiego nie potrzebne. :D

  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 25 maja 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja się tak obudziłam, że potrzebuję na niedzielę już :D

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 882

    Wysłany: 25 maja 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja umówiłam się z polozna na poniedziałek. Będzie przychodziła ;)

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 25 maja 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    A ja umówiłam się z polozna na poniedziałek. Będzie przychodziła ;)
    Moja o mnie zapomniała....

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
‹‹ 783 784 785 786 787 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy to nie wszystko: Kompletny Przewodnik po mądrej suplementacji przed ciążą.

Co najmniej dwa fakty na temat folianów i suplementacji przed ciążą naprawdę Cię tu zaskoczą. Zebraliśmy najczęstsze pytania naszej społeczności i na ich podstawie stworzyliśmy kompletny, oparty na badaniach przewodnik po mądrej suplementacji. Jeśli myślisz, że „zacznę brać coś po pozytywnym teście” - koniecznie sprawdź, dlaczego nauka mówi coś zupełnie innego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ